Yıllardır bitmeyen 3G tartışması...

CHIP Online
19-08-2009, 13:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

3G fiyatlarını tartışan sadece biz değiliz: Yıllardır 3G ile yaşayanların büyük isyanı burada...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/yill ... rtismasi_14702.html

Resimlerle: Her keseye uygun 3G cep telefonları

Amerika'da ABI Research tarafından yapılan araştırmaya göre tüketiciler dizüstü bilgisayarlarında kullanmak için 3G internet bağlantısı almak istiyor. Ancak fiyatları kesinlikle beğenmiyor. Tüketicilerin modemlere ödemek istediği para bugün talep edilenin ancak yarısı kadar.

ABI Research'ın yorumuna göre tüketiciler zaten evde internet bağlantısı için ücret ödüyor, bu yüzden de dizüstünde geniş bant internet bağlantısına çok fazla ödemek istemiyorlar.

Leichtman Research Group'un sabit geniş bant internet hizmeti üzerine yaptığı araştırmalar, bu pazarın doyuma ulaşmak üzere olduğunu ortaya koyuyor. Bunun detaylarını haberin devamında bulabilirsiniz.

3G modemleri PC Card ve USB eklentiler şeklinde bulunuyor. Yeni nesil dizüstü ve netbook modellerine de dahili olarak geliyor. Henüz bütün modellerde yok ancak ileride dizüstü bilgisayarların vazgeçilmez bir parçası haline gelmesi kaçınılmaz.

Sorun şu ki modemin fiyatı hizmetin fiyatına dağıtıldığında ortaya aylık olarak yüksek bir rakam ortaya çıkıyor. Ne kadar mı?

Tüm konu: Yıllardır bitmeyen 3G tartışması...

Resimlerle: Her keseye uygun 3G cep telefonları


Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Türkiye'deki 3G fiyatları sizce nasıl?

levent_taka61
19-08-2009, 13:59   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Nis 2009

şuan 3g 50 tl vede sınırsız olsa ttnetin hiç gözünün yaşına bakmam bu güna kadar o hiç kimsenin gözünün yaşına bakmadı çünki ve hemen hatta anında kurtulurum ttnetten alırım paşa gibi 3g bide mutli modem bakarım rahatıma ewde çift pc var zaten sadece masa üstüne bi kablosuz g destekli bi kart masrafım olur oda 30-40 tl ye bakkaldan bile teymin edilio artık o yüzden süper olur ama türkcellden umudum var bu konuda yatırımlar çok büyük oldu önce zararı kurtarması lazım sonra baz istasyonları bitince 3g bizim hayatımıza 50 tlden girecektir sınırsız olarak ben adsl yi bile akşamdan akşama kadarda olsa 50 gb kullanıyorum 3g sürekli yanımda olsa ayda 200 gb veri aktarımım olur buna eminim artı genelde gördüğüme göre 1.5 mbit hız stabil herkesde ben 1 mbit ttnet kullanıyorum ttnete göre azda osla hızlı bana bunlar bile yetioo....

ReFeRaNSs
19-08-2009, 16:43   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,225 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Mar 2008
Alıntı: CHIP Online  
Tartışıyoruz: Türkiye'deki 3G fiyatları sizce nasıl?
Ben böyle iyisini görmedim,Dünyada yok, Bayıldım, Kal geldi, Şoktayım, Süper, Mükemmel ötesi KAZIK