Yine Zam Geldi

broker001
06-09-2011, 13:30   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
59 mesaj

Gün geçtikçe gelişen ekonomi ile birlikte tüketici nezlinde artan giderlere yakıtta eklenmeye devam ediyor.
95 ve 97 oktan benzinin satış fiyatı bugünden itibaren litresi 9 ile 10 kuruş zamlanarak satılacak.Büyük
akaryakıt şirketlerinde benzinin litre satış fiyatı Ankara ve İstanbulda 4.33 lira'dan 4.42 liraya çıktı, İzmir'de ise 4.32 lira olan litre fiyatı 4.41 liraya çıktı.Daha önce 4,45 lira olan 97 oktan benzinin litre fiyatı da 4,55 liraya yükseldi.Tabi bu fiyatlar dağıtım firmalarının belirlediği tavan fiyatlar, rekabet ve serbest fiyatlandırma nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük çaplı değişiklikler gösterebiliyor. 

Kaynak: http://firmabilgi.net

Y.İ.Ğ.İ.D.O.
07-09-2011, 19:31   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 14
3,152 mesaj

Koyunlar bunları okuyunca hiç mi yüzleri kızarmıyor acaba ..!

broker001
18-09-2011, 17:06   |  #3  
OP Üye
59 mesaj

Bizlere ne dayatılırsa dayatılsın mal gibi sesimizi çıkarmadan bize kazığı atmalarına izin veririz.Biz öyle bir milletiz.Sonra neymiş ekonomi iyi gidiyo rakamlar çok iyi felan.E bırakta iyi olsun 4 liralık benzin fiyatının 2.5 lirası zaten vergi arkadaş

Kapalı Hesap (200174)
18-09-2011, 17:28   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 9
3,759 mesaj

benzin pahalı dedik lpg ye geçtik motoru 2 defa yabtırdık lpg motorun ömrünü yiyor dedik sattık dizel araba aldık mazot aldı başını gidiyor bu nasıl bir ülke ya yazıklar olsun.......
bunları görmeyip bu ülkeyi bu hale getirenleri vatandaşı düşünmeyenleri başımıza getirenlere
tek sözüm yok...

Andaç Işık
18-09-2011, 17:34   |  #5  
Andaç Işık avatarı
Yıllanmış Üye
1,407 mesaj
Alıntı: kesko  
benzin pahalı dedik lpg ye geçtik motoru 2 defa yabtırdık lpg motorun ömrünü yiyor dedik sattık dizel araba aldık mazot aldı başını gidiyor bu nasıl bir ülke ya yazıklar olsun.......
bunları görmeyip bu ülkeyi bu hale getirenleri vatandaşı düşünmeyenleri başımıza getirenlere
tek sözüm yok...
Görüşlerinize katılıyorum. Fiyatlar olağanüstü yüksek. Ancak dizeli benzinden ayıran nokta fiyat değil, o yakıtı kilotmetre başına ne kadar az yaktığı.

devgezegen
18-09-2011, 18:41   |  #6  
Üye
Teşekkür Sayısı: 1
66 mesaj

Biliyorsunuz ki ülkemiz ezelden beri dünya üzerinde petrolden en yüksek vergi oranlarını alan ülke ancak bu artışların yapılması sakın vergilerle oynandığını düşündürmesin.Hepimizin bildiği gibi petrolün anavatanında yaşanan gelişmeler bunu büyük ölçüde etkiliyor.Amerika ve Avrupanın müdahalesi söz konusu olursa o fiyatların 6'yı zorlıcağıda muhtemel

Miraç5 PYSCHO
18-09-2011, 18:50   |  #7  
Miraç5 PYSCHO avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
790 mesaj
Alıntı: Y.İ.Ğ.İ.D.O.  
Koyunlar bunları okuyunca hiç mi yüzleri kızarmıyor acaba ..!
Onlar maymun Anca popoları kırmızı :)

Kapalı Hesap (172709)
18-09-2011, 19:27   |  #8  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 48
2,757 mesaj

[googlevideo]703605121088412738[/googlevideo]http://video.google.com/videoplay?docid=703605121088412738

durum budan daha iyi anlatan filim yok.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (218274) ~ 18 Eylül 2011 19:30
faceman
18-09-2011, 19:32   |  #9  
faceman avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
2,591 mesaj
forumda çalışan ilk video tebrikler Alkış

broker001
19-09-2011, 10:23   |  #10  
OP Üye
59 mesaj

Sonra da derler ki Ekonomi çok iyi gidiyor,nakit sıkıntımız yok felan filan, e tabi olmaz kardeşim sen milletten bu kadar vergi alırsan. Neymiş kaçak kullanılan elektrik faturaları normal kullanıcılara yansıtılacakmış,neymiş telsiz vergisiymiş,neymiş telefon faturamda TRT vergisiymiş bu ne arkadaş ya. Neyse konuya siyaseti daha fazla karıştırmayalım,olan zaten millete oluyo ama hak ediyoruz sonuçta millet seçti seçeni..

trakya85tm
19-09-2011, 10:35   |  #11  
Yıllanmış Üye
157 mesaj

Merak etme  6 lira olursa onun yine 4 lirası vergi olur yine otomatik soyuluyoruz nede olsa.

devgezegen
19-09-2011, 10:41   |  #12  
Üye
Teşekkür Sayısı: 1
66 mesaj
Alıntı: broker001  
Sonra da derler ki Ekonomi çok iyi gidiyor,nakit sıkıntımız yok felan filan, e tabi olmaz kardeşim sen milletten bu kadar vergi alırsan. Neymiş kaçak kullanılan elektrik faturaları normal kullanıcılara yansıtılacakmış,neymiş telsiz vergisiymiş,neymiş telefon faturamda TRT vergisiymiş bu ne arkadaş ya. Neyse konuya siyaseti daha fazla karıştırmayalım,olan zaten millete oluyo ama hak ediyoruz sonuçta millet seçti seçeni..
1. Ekonomi iyi gidiyor(Doğru)
2. Devletin gelirinin %98'i vergilerdir.
3. Kaçak elektrik kullananların faturası normal kullanıcıya yansıtılacak tabi ki sen vatandaşlık görevini yapma kaçak kullananı şikayet etme ondan sonra şöyle oldu böyle oldu ki bu uygulama kuruluş yıllarımızdan beri böyledir
4. Konuyu siyasete sokmayın dediğim halde sen soktun bu saatten sonra geri alınabilmesi için konu kilitlenmeli.
5. Doğru millet seçti seçeni demek ki memnun kaldılar ki yüce türk milletinin %50'si ile geldiler başa.
daha saymamı istiyorsan sayabilirim.ne de olsa benim gözlerimde at gözlüğü yok her alanı göre biliyorum.

trakya85tm
19-09-2011, 11:00   |  #13  
Yıllanmış Üye
157 mesaj

Bizden aldıkları parayı sen denetim için mi kullacaklarını sanıyorsun.Hem para verelim hem ev ev gezip kaçak kullanan var mı diye bakalım.Yemişim böyle vatandaşlık görevini.Zaten diğer devletler güneş enerjisi ile çalışıyor herşeyin kazığı bize.

broker001
19-09-2011, 16:16   |  #14  
OP Üye
59 mesaj
Alıntı: devgezegen  
1. Ekonomi iyi gidiyor(Doğru)
2. Devletin gelirinin %98'i vergilerdir.
3. Kaçak elektrik kullananların faturası normal kullanıcıya yansıtılacak tabi ki sen vatandaşlık görevini yapma kaçak kullananı şikayet etme ondan sonra şöyle oldu böyle oldu ki bu uygulama kuruluş yıllarımızdan beri böyledir
4. Konuyu siyasete sokmayın dediğim halde sen soktun bu saatten sonra geri alınabilmesi için konu kilitlenmeli.
5. Doğru millet seçti seçeni demek ki memnun kaldılar ki yüce türk milletinin %50'si ile geldiler başa.
daha saymamı istiyorsan sayabilirim.ne de olsa benim gözlerimde at gözlüğü yok her alanı göre biliyorum.
1) ekonominin iyi gitmesine karar verenler sezonluk işçi alımını dikkate alıp işsizlikte azalma var diyen, yurtdışından gelen krediyi bile kişi başına düşen gelire ekleyen, ve her bir boktan vergi alıp ekonomiyi iyi tutanların elinde.Buda ekonomi iyi'ye gidiyor oluyorsa eyvallah. Ama yurtdışında niye isyanlar çıkıyor? adamlar vergi almak istiyor halk isyan ediyor biz tabi multizengin insanlar olduğumuz için benzine gelmiş 20 kuruşluk zama götümüzü oynatmayız. 
2) Dünyanın neresinde var bukadar fazla vergi oranları?
3) Vatandaşlık görevi diyosun, benim vatandaşlık görevimse devletin denetleme elemanın işi ne acaba ? oda Hem görevli hemde vatandaş? Doğuya gittinmi bilmyorum gir bakalım bir mahaleye ve trafolara bak ozaman anlarsın.
4) Siyasetten kastım sadece fiyatlar üzerinde olan etkiyidir gerekirsede kapatır genel konularda senle bu konuyu tartışmaya devam ederim hiç sorun değil benim için.
5) Ewet yüce Türk milleti seçti, saygım sonsuz,ama saygı demek değildirki yorum yapmıycaz veya herhangi bir konuda tepki koymiyacaz. Bu ülke bazı şeylere sesiniz çıkartmadığı taktidirde ister şimdiki hükümet ister başka bir hükümet gelsin at oynatırlar,benm eleştirim siyasetten çok insanların Koyun gibi her bir boka tamam diyip ses çıkarmaması.

Kapalı Hesap (200174)
19-09-2011, 17:38   |  #15  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 9
3,759 mesaj

valla devlet insanları vergiye bağlamak konusunda uzmansa bende motorsiklete binerim 100 km 1 litre Gülüş
rüzgar yiyoruz ama gülü seven dikenine katlanır

Qromodynmc
19-09-2011, 19:41   |  #16  
Qromodynmc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 127
4,184 mesaj

Hiç suçu Vatandaşa yada diğer ülkelere bulmayın,Yakıttan,herşeyden alınan vergi belli,Devlet bariz olarak soyuyor halkı,yahu bilmeyen kaldımı o Benzinin Çook büyük kısmının vergi olduğunu? Verginin artmasıyla başka devletlerin ne suçu var,Saçmalamayın allah aşkına..

broker001
20-09-2011, 19:25   |  #17  
OP Üye
59 mesaj

Bencede başka ülkelerin sorunu değilm bu..

Kapalı Hesap (172709)
20-09-2011, 23:38   |  #18  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 48
2,757 mesaj
Alıntı: kingknow  
http://video.google.com/videoplay?docid=703605121088412738

Özeti Çıkarmışsın! AlkışAlkışAlkışAlkışAlkış

zübük severlerimiz anladıma acaba bu filimin ne anlatmak istediğini hayır
zübük severliğe devam.

Kapalı Hesap (221406)
23-09-2011, 16:20   |  #19  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 4
841 mesaj

arkadaşlar geçmiş ne olursa olsun biçok yönde iyilrşme var / isteyenler görür veya istemeyenler görmez / en azından türkiye denilince akla biçok soru geliyor dünya siyasetinde veya gündeminde./ ben inanıyorum ki  bundan 2 veya 3 yıl sonra türkiye kendi petrolünü kendi imal edecek / türkiye artık kredi notları eksiye düşmüş bi ekonomi olduğu için geçmiş anlaşmalar türkiye gibi ulus ülkelerini etkilemeyecek / '' bu anlaşma yanlıştır ben kabul etmiyorum ''  diyebilecek artık ..
faiz gibi vatandaşın belası olan bu ekonomi bataklığında şu anda herhangi bi devlet kredisiyle alınan faizler çok düşün sadece masraf için alınan adına faiz denilmeyecek kadar düşük % 1 vey a1,5  gibi ufak faiz oranlarıyla insanlar araba ev tarla bağ bahçe sahibi oluyorlar.

Batuhan Karsan 26
23-09-2011, 16:41   |  #20  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 62
2,471 mesaj
Alıntı: Sene1903  
http://video.google.com/videoplay?docid=703605121088412738
Alıntı: faceman  
forumda çalışan ilk video tebrikler Alkış
broker001
24-09-2011, 18:20   |  #21  
OP Üye
59 mesaj
Alıntı: sayraxx  
arkadaşlar geçmiş ne olursa olsun biçok yönde iyilrşme var / isteyenler görür veya istemeyenler görmez / en azından türkiye denilince akla biçok soru geliyor dünya siyasetinde veya gündeminde./ ben inanıyorum ki  bundan 2 veya 3 yıl sonra türkiye kendi petrolünü kendi imal edecek / türkiye artık kredi notları eksiye düşmüş bi ekonomi olduğu için geçmiş anlaşmalar türkiye gibi ulus ülkelerini etkilemeyecek / '' bu anlaşma yanlıştır ben kabul etmiyorum ''  diyebilecek artık ..
faiz gibi vatandaşın belası olan bu ekonomi bataklığında şu anda herhangi bi devlet kredisiyle alınan faizler çok düşün sadece masraf için alınan adına faiz denilmeyecek kadar düşük % 1 vey a1,5  gibi ufak faiz oranlarıyla insanlar araba ev tarla bağ bahçe sahibi oluyorlar.
Amerika bu dünyada olduğu müdetçe Türkiye hiç birşey olmaz buna emin olabilirsiniz.Petrol üretim konusunda ise İran'da Irak'ta sınırda dünyanın petrolü çıkıyorda 100 km ötede mi çıkmıyor? Başka elementler bulundu bor gibi,niye çıkartılamıyor ve işlenmiyor? Türkiye bişey yapmak istediğinde önce bi diğer ortağına sorması lazım..

Kapalı Hesap (221406)
25-09-2011, 17:44   |  #22  
Kapalı Hesap
841 mesaj
Amerika bu dünyada olduğu müdetçe Türkiye hiç birşey olmaz buna emin olabilirsiniz.Petrol üretim konusunda ise İran'da Irak'ta sınırda dünyanın petrolü çıkıyorda 100 km ötede mi çıkmıyor? Başka elementler bulundu bor gibi,niye çıkartılamıyor ve işlenmiyor? Türkiye bişey yapmak istediğinde önce bi diğer ortağına sorması lazım..
evet maalesef durum böyle / ama bu ortam günden güne değişecek ,bunu sende bende herkes görecek emin ol /  köprüyü geçene kadar ayıya dayı deme politikası işleniyor / öylede olsa şugün israil köpeğine başta rusya ,almanya,fransa ve ingiltere gibi gelişmiş ülkeler hooşştt diyemiyorsa ve o köpeğe sadece hoşşştt  diyen türk hükümetiyse / türkiyenin gelecekteki yeri bence çok çok iyi günlerde olacak / türkiye arık güçlü ,onurlu ve istikrarlı bi ülke olacak

broker001
28-09-2011, 20:28   |  #23  
OP Üye
59 mesaj
Alıntı: sayraxx  
evet maalesef durum böyle / ama bu ortam günden güne değişecek ,bunu sende bende herkes görecek emin ol /  köprüyü geçene kadar ayıya dayı deme politikası işleniyor / öylede olsa şugün israil köpeğine başta rusya ,almanya,fransa ve ingiltere gibi gelişmiş ülkeler hooşştt diyemiyorsa ve o köpeğe sadece hoşşştt  diyen türk hükümetiyse / türkiyenin gelecekteki yeri bence çok çok iyi günlerde olacak / türkiye arık güçlü ,onurlu ve istikrarlı bi ülke
ayıya dayı diyorsak şu zamanda, öyle bir duruma gelcekki artık elimiz kolumuz bağılı kalcak. En basidi şu an Türkiyenin israil ve amerikadan aldıkları silah,tank,uçak gibi savunma makineleri, amerikan veya israil yapımı makinelere kurşun atamıyo,onlara karşı işlemiyor.Durum böyleyken nasıl o ayı dayı günleri geride kalabilcek ki?

Kapalı Hesap (221406)
30-09-2011, 22:33   |  #24  
Kapalı Hesap
841 mesaj
ayıya dayı diyorsak şu zamanda, öyle bir duruma gelcekki artık elimiz kolumuz bağılı kalcak. En basidi şu an Türkiyenin israil ve amerikadan aldıkları silah,tank,uçak gibi savunma makineleri, amerikan veya israil yapımı makinelere kurşun atamıyo,onlara karşı işlemiyor.Durum böyleyken nasıl o ayı dayı günleri geride kalabilcek ki?
sabretmek lazım kardeş / şeytanın oyunu bitmez ne diyim / ben yinede umutluyum