Yönetici Hakları Sıkıntısı!

oXideX
10-10-2009, 18:27   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
63 mesaj

Merhabalar;

Windows 7`de dökümanlar ve windows gibi sistemin temelini oluşturan klasörlere girerken her seferinde kullanıcı hakkın yoksa giremessin gibi bir ekran çıkıyordu. Neyse ki dökümanlar kısmını tüm kullanıcılara full control vererek hallettim ancak aynısını windows içindeki bir klasörde yapmaya çalıştığımda (bahsettiğim klasör system32) kullanıcıları yada grupları dosya kontrolleri adına full control yapamıyorum, yani tikleyecek hiçbir yer olmuyor, sistem yöneticisiyim ve kullanıcı haklarımda yönetici grubuna dahil fakat her yasaklı yere (kendince) girdiğimde güvenlik uyarısı alıyorum.Sorum şu, windows klasörü içindeki dosyalar dahil bilgisayardaki tüm dosyaları istediğim gibi değiştirebileceğim bir ayar yapmak istiyorum, bunu nereden yaparım, tek seferde yapıp birdaha karşıma gelmesinler, her klasör için ayrı ayrı uğraşmayayım?

Vista kullanmadan direk 7`ye geçmiş biri olarak denetim masasına aşina olamadım henüz. Araştırdım, bulamadım ama benzeri bir konu açılmışsa şimdiden kusura bakmayın, teşekkürler...

OSMAN BAĞÇEVAN
10-10-2009, 18:34   |  #2  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

denetim masası/kullanıcı hesapları/kullanıcı hesabı denetimi ayarlarını değiştir

?

Mustafa@PC
10-10-2009, 21:07   |  #3  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

https://www.chip.com.tr/blog/must ... ler-nedir_2319.html

İnceleyin. :)