yönetici modu ve administrator route

gusurketen
20-09-2007, 15:18   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
32 mesaj

Merhaba,

Vista ultimate yüklü makinada iki tane ethernet kartıyla iki farklı ağa bağlantı yapıyorum. Bunun için ağ geçitleri için route -p add 192.0.0.0 mask 255.0.0.0 192.168.1.1 v.s şeklinde komut çalıştırmak istediğimde Yükseltme gerekiyor şeklinde mesaj çıkıyor. Ancak komut satırını Yönetici ile çalıştır dediğimde sorunsuz çalıştırıyorum. Ancak ben zaten kurulum esnasında açılan administrator yetkili bir kullanıcı ile çalıştırıyorum komutu. Neden tekrar yönetici modu istiyor ?
Bir de bir batch dosyası olarak düzenlediğim dosyayı her kullanıcıda (ekli olan diğer kullanıcı için de) açılışta çalışmasını istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?

Teşekkürler.

stern
20-09-2007, 15:36   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,453 mesaj

net user administrator /active:yes komut satırını yine run as administrator ile çalıştırdıktan sonra bu komutu çalıştırırsan bultin administrator kullanıcısı aktif olacaktır

gusurketen
20-09-2007, 16:08   |  #3  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
32 mesaj

Merhaba stern,

net user administrator /active:yes komutu administrator kullanıcısını etkinleştirmek için mi? Anlamadığım nokta kurulum esnasında eklediğim kullanıcı zaten administrator olarak eklendi. Bu kullanıcı administrator olduğu halde neden bir de bu komutla uğraşıyoruz?

Teşekkürler.