you tube

sedmayer
21-08-2010, 04:50   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
953 mesaj

arkadaşlar bilen varmı acaba.
bundan 1yada 2 ay önce dns ayarlarını değiştirerek you tube ye girebiliyordum.
şimdi ne oldu da dns ayarlaması yapmama rağmen girmiyor.
win 7 kullanıyorum bu arada.

sedmayer
21-08-2010, 04:59   |  #2  
OP Yıllanmış Üye
953 mesaj

saolasın
benim merak ettiğim acaba sadece dns ayarlarıyla mesela google dns ile artık yemiyormu.
yani sadece dns ile çözülemiyormu artık.

Jubei76
21-08-2010, 05:03   |  #3  
Jubei76 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
3,579 mesaj

host dosyasını değiştirdinmi ? girebilmen gerek aslında pc,de bişi olmuş olmasın ?

onur benden önce davranmış :D

Son Düzenleme: Jubei76 ~ 21 Ağustos 2010 05:06
sedmayer
21-08-2010, 05:05   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
953 mesaj

eskiden host dosyası değiştirmiyordum ki sadece dns değiştirip girebiliyordum
artık birde host mu değiştireceğiz.

Jubei76
21-08-2010, 05:08   |  #5  
Jubei76 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
3,579 mesaj

onur,un yaptığı program ile kolay olucak youtube ve benzeri engelli sitelere girmek ,bence onu kullan. host most gerekmez :D

sedmayer
21-08-2010, 05:16   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
953 mesaj

anlamadınız arkadaşlar
ben şunu merak ediyorum
ne oldu da artık sadece dns değiştirmekle giremiyoruz
kusura bakmayın ifade edemedim
ben kendi bilgisayarımda en son bir aydır sadece dns değiştirip girebiliyordum
merak ettiğim şu
sadece dns yetmiyormu artık

Kagan AMD
21-08-2010, 05:18   |  #7  
Üye
77 mesaj

Aynn Onur abini programla gir. Tek click youtube :)

Crysis Nomad
21-08-2010, 10:09   |  #8  
Yıllanmış Üye
168 mesaj

bu programda güzel http://antisansur.com/ 2-3 ay oldu bu programı kullanıyorum tek yapman gereken programı aç youtube gir bu kadar programın içindeki youtube giriş için tıklayın tıklamadan'da girebilirsin.

Son Düzenleme: Crysis Nomad ~ 21 Ağustos 2010 10:10
Atilla Sarıtaş
21-08-2010, 11:56   |  #9  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
5,871 mesaj

Her program'ı kullanmamanı tavsiye ederim.

https://www.chip.com.tr/forum/surekli-guncel-hosts-dosyasi_t168265.html 

Dediğim lafı farklı yönlere çekmeyin. Her program derken kastettiğim programlar belli. 

Son Düzenleme: Atilla Sarıtaş ~ 21 Ağustos 2010 12:02
detroit_berk
21-08-2010, 14:18   |  #10  
Yeni Üye
35 mesaj

dostum bence şu dns leri bir dene. ben bunları kullanıyorum ve sorunsuz giriyorum: 202.224.32.1 (tercih edilen dns sunucusu) ve 202.224.32.2 (diğer dns sunucusu). host dosyasını değiştirmenede gerek yok. işletim sistemi win7 64 bit. sonucu bildirirsen sevinirim.

Phoenix_
22-08-2010, 13:26   |  #11  
Yıllanmış Üye
895 mesaj

dns+hosts hariç yöntem kullanmayın artık.para mı veriyorlar size buralardan bilmiyorum.

Five-Tech
22-08-2010, 15:19   |  #12  
Yıllanmış Üye
690 mesaj

Turk Telekom DNS leri sürekli blockluyor. Artık host dosyasıyla gireceksiniz sadece.
http://www.youtubehostdosyasi.com/  Bu sitede güncel host dosyasını bulabilirsiniz.
Ek DNS kullanmanıza gerek yok :)

Bakın o siteden size bir alıntı

== Son Güncellemeler ==
Bir program yazarak sitemizdeki Hosts dosyasinin güncelleme isini otomatiklestirdim. Artik her saatte bir IP ler degismisse hosts dosyasi otomatik güncelleniyor. Isin ilginci IP ler bikac tanede olsa okadar sik güncelleniyormusski her saat muhtemelen güncellenicektir.

Son Düzenleme: Five-Tech ~ 22 Ağustos 2010 15:21
Atilla Sarıtaş
23-08-2010, 03:32   |  #13  
Yıllanmış Üye
5,871 mesaj

@ Five-Tech

Dosyayı nasıl lanse edeceklerini şaşırmışlar. Son yazdığın açıklama tamamen saçmalık. Otomatik cart-curt gibi birşey yapamaz. Muhtemelen baktı hosts dosyası çalışıyor bıraktı siteyi tek tük giriyor millette sürekli güncel sanıp indiriyor.
Benim konumdaki hosts dosyası 4 aylık. 4 aydır bende dahil kullanan herkes giriyor. Manuel ve en güvenli yolu anlatıyoruz hemde en açık şekilde yinede yeni yeni yerler keşfedilmeye çalışıyor anlam veremiyorum. Ne yapcaksınız ki alternatif bulunca ? Seninkide dosya ne olduğu belli değil diyenlere hosts dosyasının içeriğini aynen atarım problem değil. Yeterki saçmalanmasın artık şu forumda. Tekerlek icad edileli çok oldu... ;)

Son Düzenleme: Atilla Sarıtaş ~ 23 Ağustos 2010 03:33
sedmayer
23-08-2010, 03:52   |  #14  
OP Yıllanmış Üye
953 mesaj

saol atilla kardeş senin güncel host dosyası sayesinde girebiliyorum artık.
sorun kalmadı.
son zamanlarda internette ciddi bir yavaşlama var
acaba bunun nedeni türk telekomun google ın ip lerini yasaklaması mı acaba?

Phoenix_
23-08-2010, 10:10   |  #15  
Yıllanmış Üye
895 mesaj

ben tek hosts ile giremiyorum.öyle yapınca "A Problem Occuried" diye hata alıyorum video oynamıyor.Yani DNS im de var.

Atilla sen de aç bir blog sitesi falan reklam al google dan sürekli saniyede güncelliyorum de bari para kazan bir yandan piyasa kızışmış baksana :D

senin konuyu imzama alıyorum.

Boracalin
23-08-2010, 10:28   |  #16  
Boracalin avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 8
1,592 mesaj
Alıntı: sedmayer  
anlamadınız arkadaşlar
ben şunu merak ediyorum
ne oldu da artık sadece dns değiştirmekle giremiyoruz
kusura bakmayın ifade edemedim
ben kendi bilgisayarımda en son bir aydır sadece dns değiştirip girebiliyordum
merak ettiğim şu
sadece dns yetmiyormu artık

Valla benim tahminim (belki komplo teorisi olacak) bu iletişim bilmem ne kurumu varya , sanırım bir şekilde tespit ettiği dnsleri yasaklıyor tek tek...
Bende senin gibi sadece dns değiştirerek giriyorum ama bazen ayda bir bazen 20 günde bir bu dns'ler tespit ediliyor ve bende yeni dns giriyorum... Host dosyası ile veya vekil sunucu ile uğraşmaya gerek yok.... giremeyince dns değştiriyorum ne de olsa milyonlarca dns var nette...Beğendim

Atilla Sarıtaş
23-08-2010, 14:10   |  #17  
Yıllanmış Üye
5,871 mesaj

Hosts dosyasını yaptığımdan bu yana 1 kere bile girmemezlik yapmadı.
Hızdaki yavaşlama tek IP üzerinden olduğu içindir muhtemelen. Hosts dosyasına sadece youtube IP ekleyince google için bazı servisler kullanılamıyor. Örnek hosts dosyasını temizledim sadece youtube IP'lerini bıraktım Chrome'yi indiremedim. Tekrar düzelttim bu sefer indirebildim :).

hostdosyasi
19-09-2010, 19:54   |  #18  
Taze Üye
1 mesaj

Merhaba
Ben youtubehostdosyasi.com sitesinin kurucusuyum.
Burada @atilla isimli kişinin yalan yanlış yazılarını görünce olaya müdahale etmem gerektiğini düşündüm üye olup bu mesajı yazmaya karar verdim. Aslında her konuşana cevap vermemek lazım tabi ama bu durumda insanların yanlış yönlendirilmesi ve iftiralar var.
Youtube için bu kişinin önerdiği host dosyasına baktım sadece www.youtube.com için bir tanımlama var. Komik!
Youtube için 2400+ den fazla domain tanımlı sizin seyrettiğiniz videolarda bu domainlerden herhangi birisinde olabilir. Bu durumda bu arkadaşın önerdiği şekilde yaparsak neoluyor; www.youtube.com yazıyoruz ve siteye girebiliyoruz(büyük ihtimalle) sonra bir videoya tıklıyoruz ve video farklı bir adreste olduğundan(hosts da tanımlı değil bu durumda) IP si kullandığınız DNS e soruluyor ve dns in söylediği IP den video yu izlemeye çalışıyoruz. Peki DNS bize yanlış IP göndermişse neoluyor, ekranda 'video not respoded' yada öyle bir yazı çıkıyor ve videoyu seyredemiyorsunuz.
Her yerde görüyorsunuz opendns olmadı googledns kullanın o olmadı comododns kullanın oda olmadı başka bir dns kullanın gibi öneriler var... İsterseniz bu şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz tabi. Ama böyle zaman zaman problem yaşarsınız. size ben dns kullanıyorum hiç problemsiz her videoyu seyrediyorum aylardır diyen bir kişinin sözüyle hareket ederseniz bu şekilde problem yaşamaya mahkumsunuz demektir. Size müstahak!<