YouTube'dan küçük yenilikler...

CHIP Online
30-03-2009, 12:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

YouTube kendini yenilemeye devam ediyor. Yapılan 2 yenilik ve cevapsız kalan asıl soru burada...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/YouT ... nilikler_11790.html

Resimlerle: İnternetin en ilgi çekici 25 videosu!

YouTube web sitesinde gerçekleştirdiği son yenilikleri, resmi blog'unda duyurdu. Yenilikler arasında en ilgi çekici olanları video paylaşımı konusunda Twitter entegrasyonu ve taşınabilir cihazlarda YouTube'u yaygınlaştırmaya yönelik olanlar. YouTube kurumsal bir kararla bundan sonra gerçekleştirdikleri tüm yenilikleri blog'ları üzerinden duyuracaklarını ve bu sayede kullanıcıların son gelişmelerden anında haberdar olabilecekleri açıkladı.

YouTube'un hayata geçirdiği özeliklerden ilki taşınabilir cihazlar için yeniden düzenlenen mobil sayfalarının artık eskiye göre videoları daha hızlı ve daha sağlıklı bir şekilde oynatabilmesine yönelik yapılan teknik düzenlemeler.

Bunun dışında artık YouTube'da "Twitter'da paylaş" seçeneği yer alacak. Bu sayede sadece video yayınlamak değil, yayınlanmış videoların paylaşımı da daha basit ve hızlı hale gelecek. Yeni kullanıcı giriş özelliği artık Google hesabınız ile hızlı bir şekilde YouTube'daki hesabınıza erişmenize olanak veriyor. Giriş yaptıktan sonra ise site üzerinde kayıtlı arkadaşlarınızla anında mesajlaşma imkanına sahip olabileceksiniz. Ve son olarak daha önceden siteye HD videolarınızı yüklemek için karşınıza çıkan teknik engeller kaldırılıyor ve HD video yüklemeler çok daha basit hale getiriliyor.

Bunların hiç biri devrim yaratacak yenilikler olmasa da, kullanıcı tecrübesini artırmaları anlamında olumlu gelişmeler. Fakat kullanıcıların asıl merak ettiği, anlaşmazlıklar nedeniyle siteden kaldırılan resmi müzik videolarının ne zaman geri geleceği. Bu konuda ne yazık ki yeni bir haber yok.


Tüm konu: YouTube'dan küçük yenilikler...

İzleyin: YouTube yıldızı Half-Life!

Resimlerle: İnternetin en ilgi çekici 25 videosu!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Bu özelliklerden hangisi sizce en önemlisi?

Fattur
31-03-2009, 00:46   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Tem 2008

hiçbiri Kahkaha

TrGenC
31-03-2009, 03:26   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
113 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2009

Rakibi olmayan bir video sitesinin bu gibi degişiklikleri normal sistemıni basıtlesdırmesi gerekır zaten guzel olmus