YouTube dizi yayınlamaya başlıyor!

CHIP Online
12-10-2008, 12:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

YouTube, Dexter ve Star Trek gibi dizilerin yayınına başlayacağını duyurdu. Amaç daha fazla reklam.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/YouT ... -basliyor_9095.html

Dünyanın en çok ziyaret edilen video portalı olan YouTube'tan geçtiğimiz Cuma günü yapılan açıklamaya göre site, bundan sonra bazı TV dizilerinin tamamına kesintisiz olarak bünyesinde yer verecek.

YouTube'ta gelecek gören ve bu video portalını satın almak için yüklü bir meblağı gözden çıkaran Google, alımdan kısa süre sonra YouTube'un büyüme oranını daha da katladı ve sadece geçtiğimiz Temmuz ayında, YouTube'ta yer alan videolar tam 5 milyar kez görüntülendi.

İnternet kullanıcılarının artık daha uzun süreli videoları izleyebildiklerini dile getiren YouTube'tan Jordan Hoffner, YouTube'un bundan sonra izleyeceği stratejinin de tamamen kullanıcıların beklentisine göre hazırlandığının altını çizdi.

"Dexter", "Beverly Hills, 90210" ve "Star Trek" gibi TV dizileriyle birlikte uzun soluklu video içeriğine sahip olan web sitelerini yakalamaya çalışan YouTube, videoların başına ve sonuna reklamlar koyarak uzun süreli bu videolar sayesinde reklam gelirlerini de artıracak.

Kısa videolarda reklamların kullanılması için önceden daha çok banner'lardan faydalanmayı düşündüklerini dile getiren YouTube'un ürün yöneticisi Shiva Rajaraman, kısa formlu videoların şu an için oldukça popüler olduğunu söylerken, YouTube'un 10 dakika sınırlamasının da sitede yayınlanan bazı belgesel ve dizi bölümlerinden dolayı yavaş yavaş ortadan kalktığını sözlerine ekledi.


Tüm konu: YouTube dizi yayınlamaya başlıyor!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: YouTube'un uzun soluklu dizi videolarını yayınlamasıyla reklam gelirlerini arttırabilecek mi?

Fattur
13-10-2008, 16:13   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Tem 2008

bide türkiyede engeli kaldırılsa.....