Youtube hata veriyo

Marlowe
04-04-2008, 06:00   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
23 mesaj

Arkadaşlar uzun zamandır youtube giremiyorum(zaten normalde de çok az kullanırım bu siteyi).site telekom tarafınan kapatıldığı için pek umursamıyordum ama şimdi olur olmaz zamanda tarayıcılar kapandığı için can sıkmaya başladı.Direk siteye girince veya youtube linki olan bir sayfa açınca Internet Explorer bir sorunla karşılaştı ve kapatılması gerekiyor hatası alıyorum.bu opera ve firefox'da da oluyor.Bu hatayla ilgili daha fazla bilgi için burayı tıklayın denen yere tıkladığımda msvcrt.dll ile ilgili bi sorun olduğu görülüyor.yalnız siteye fastfreeproxy.com üzerin ulaşıyorum.çözüm için flash playerı yeniden yükledim,windows cd sini takıp eksik veya bozulmuş dll dosyası olup olmadığını  kontrol ettim,nod32 ve kaspersky ile virüs taraması yaptım,microsoftun sitesine baktım ama sorun düzelmedi bilgisi ve fikri olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum şimdiden teşekkürller

marmara
04-04-2008, 10:16   |  #2  
Üye
79 mesaj

arkadaşım,

bu dosyayı indir. zip ten çıkart. C:\WINDOWS\SYSTEM32 klasörüne kopyala bilgisayarını yeniden başlat. düzelir.

Marlowe
04-04-2008, 20:30   |  #3  
OP Yeni Üye
23 mesaj

marmara arkadaşım ilgin için sağol ama dediğini yaptım daha önceden hem windows cd si ile tarayarak hemde netten dll dosyasını indirerek ama dosya birçok program tarafından kullanımda olduğu için silinemiyo ve değiştirilemiyo.

saragoza1
06-04-2008, 13:43   |  #4  
Taze Üye
2 mesaj

Bende de aynı sorun var.Sorunun ortaya çıkması şöyle oldu.
Youtube mahkeme kararı ile yasaklanmıştı geçenlerde.Ben birkaç defa inatla girmeye çalıştım.3-5 denemeden sonra Explorer arkadaşımızın dediği hatayı vermeye başladı.Zannediyorum bu denemelerim ve pink ler sonucu Telekom bana bir solucan gönderdi ve bir yere komut dosyası yazdırdı.Buna kesinlikle eminim.
Şimdi http://youtube.com yazarsam siteye gidiyor.Sorun yok. Ama adresi http://www.youtube.com şeklinde yazdığımda yine aynı hatayı verip exploreri kapatmak zorunda kalıyorum.Veya kendisi kapanıyor.msvcrt.dll dosyasını değiştirsemde sonuç aynı.Windows'u repair seçeneği ile üzerine kurdum ama yine olmadı.Bu komutun yerini nasıl bulup silebilirim.işletim sistemi XP-profesyonel edition lisanslı.
selamlar teşekkürler.

Son Düzenleme: saragoza1 ~ 06 Nisan 2008 13:44
marmara
07-04-2008, 10:42   |  #5  
Üye
79 mesaj
Marlowe
marmara arkadaşım ilgin için sağol ama dediğini yaptım daha önceden hem windows cd si ile tarayarak hemde netten dll dosyasını indirerek ama dosya birçok program tarafından kullanımda olduğu için silinemiyo ve değiştirilemiyo.
biraz bilgin varsa MSDOS ortamından yapabilirsin bunu.

Marlowe
07-04-2008, 11:39   |  #6  
OP Yeni Üye
23 mesaj

walla MSDOS dan çinceden anladığım kadar anlıyorum:) zaten saragoza1 arkadaş dll yi değiştirdiği halde sorun düzelmemiş.youtube sitesine ulaşmak istediğimden değil,birçok haber,spor vesaire sitede youtube linki var ve bunlar yüzünden de tarayıcı kapanıyor ve çok can sıkıcı bir hal aldı.1-2 gün daha sürerse bu sorun sanırım temiz bi windows kurulumu yapıcam.ilgilenen arkadaşlara teşekkürler

numanbaba
10-04-2008, 01:20   |  #7  
Taze Üye
2 mesaj

Aynı sıkıntı 10 gündür bende de var. Problem explorer da (7&8 beta) değil sadece. Mozilla da da aynı problemi veriyor. İşin içinden ne yaptıysam şu ana kadar çıkamadım. Hala uğraşıyorum.

numanbaba
11-04-2008, 04:01   |  #8  
Taze Üye
2 mesaj

Sorun xp 'yi yeniden kurmak ile çözüme kavuştu.
O kadar virüs programı bir virüs algılamadı, ancak neden olduğunu anlamadığım şekilde format ile iş çözüldü. Gerçek bir sıkıntı idi...

samsunlu567
10-06-2009, 23:40   |  #9  
Üye
94 mesaj

arkadaşlar ben indirdim msvcrt.dll dosyasını ama windows un içine kopyalayamıyorum programı kapatıp yeniden deneyin felan diyo bana mümkünse resimli anlatırmısınız

piRe_
11-06-2009, 00:03   |  #10  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,183 mesaj

Youtube'a erişmek için kullandığınız bir program varsa bilhassa jacker, antisansür gibi hemen kaldırın. İe ve firefox'un çökme nedeni bu programların hosts dosyanızda yaptığı değişiklik. Dahası bir çok ip adresi değiştiğinden işlevini kaybetti. Hazırlanmış olan hosts dosyasında da hatalı kayıtlar ve bazı ip tekrarları bulunduğundan bu çökmelere neden oluyor. Bu konuyla ilgili aşağıda bir açıklama yazmıştım belki işinize yarar.