YouTube: Komik ve faydalı bir sürpriz

CHIP Online
03-11-2009, 12:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

YouTube'da video aramayı son derece eğlenceli hale getiren bu gizli sürprizi çok seveceksiniz.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/yout ... -surpriz_16174.html

Resimlerle: Pratik YouTube ipuçları

Google, video portalı YouTube'a hiçbir belgede adı geçmeyen bir özellik ekledi. Ufak Flash uygulaması o an izlenen videoyla alakalı diğer klipleri grafiksel açıdan son derece hoş gözüken bir biçimde gösteriyor.

http://www.youtube.com/watch?v=CYnSGTUU4P0 gibi herhangi bir YouTube videosunun linkinde "watch" kelimesi yerine "warp.swf" ifadesi yerleştirildiğinde  (() diğer videoları baloncuklar şeklinde sizin izlediğiniz videonun etrafına yerleştiren bir Flash uygulaması başlıyor. Fare imleci ile bir video önerisinin üzerine geldiğinizde uygulama, hangi filmlerin izlediğiniz videoya uygun olduğunu gösteriyor. Bu süreç neredeyse sonsuz seviyede devam ettirilebiliyor; tek limit belki de PC'nizin performansı olacaktır. Binlerce öneri baloncuğu ortaya çıktığında PC'nizin bir noktadan sonra pes ettiğine şahit olabilirsiniz.

İstediğiniz videoyu bulduğunuzda üzerine tıklayıp aynı yerde videoyu çalıştırabiliyorsunuz. Video Flash uygulamasının üzerinde oynatılıyor ve arama sonuçlarınız kaybolmuyor. Bu yöntemle devasa YouTube arşivi içinde hoşça vakit geçirebilirsiniz.

Tüm konu: YouTube: Komik ve faydalı bir sürpriz

İzleyin: İşte o video...

Resimlerle: Pratik YouTube ipuçları

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: YouTube'un küçük sürprizi hoşunuza gitti mi?