Youtube Telif Hakları

seto__
22-03-2012, 18:56   |  #1  
seto__ avatarı
OP Yönetici
Teşekkür Sayısı: 41
869 mesaj

Arkadaşlar, biliyorum benim sorunlar hiç bitmiyor ama... Ağzı kulaklarına varıyor
Ben youtube'ye bir video yüklüyorum. videoyu filmlerden kesitlerden oluşan 1-2 dakikalık bir şey. mailime bir giriyorum,
Your video,.........., may have content that is owned or licensed by .......
----
Bundan ayrı olarak daha önce de bir filmi partlar halinde yüklemiştim. Sadece iki partına bu uyarı gelmişti. E ben de haliyle mahkemelik olmak istemiyorum. Bu sorunu nasıl halledeceğiz? Resmen cinnet geçireceğim!

Kapalı Hesap (221406)
22-03-2012, 20:16   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 4
841 mesaj

ben böyle durumlarda videonun başına veya sonuna herhangi bişey ekleyerek bu problemden kurtuluyorum / yani kendi user adımı ekliyorum falan / sonuçta ne oluyor !!  şu oluyor ,,senin yüklediğin videoyu başkası zaten yüklemiş sen kendi videonun üzerinde değişiklik yaparsan videoya böyle mesaj gelmez,  başka bi kullanıcıda aynı video ve karakterler oldumu şikayet ederde aboneliğine zarar verir anlamında ( şikayet eder ) bi mesaj dır ..sen kısa yoldan movie makerle  sesini biraz kıs bu videonun veya başına kendi user adını yaz  ve video şikayet görmesin..çünkü youtube server hemen devreye geçiyor /youtube'ye  yüklenen aynı kesit ve kodlardaki 2 videoyu server bildiği için sana uyarı veriyor.
ama şu günlerde bunuda yapmıyorum , en fazla videoyu sildirir başka bişiy olmaz , ama senin videoların ve aboneliğinde önemli içerikler varsa bunu yap,

seto__
22-03-2012, 21:56   |  #3  
seto__ avatarı
OP Yönetici
Teşekkür Sayısı: 41
869 mesaj
Alıntı: sayraxx  
ben böyle durumlarda videonun başına veya sonuna herhangi bişey ekleyerek bu problemden kurtuluyorum / yani kendi user adımı ekliyorum falan / sonuçta ne oluyor !!  şu oluyor ,,senin yüklediğin videoyu başkası zaten yüklemiş sen kendi videonun üzerinde değişiklik yaparsan videoya böyle mesaj gelmez,  başka bi kullanıcıda aynı video ve karakterler oldumu şikayet ederde aboneliğine zarar verir anlamında ( şikayet eder ) bi mesaj dır ..sen kısa yoldan movie makerle  sesini biraz kıs bu videonun veya başına kendi user adını yaz  ve video şikayet görmesin..çünkü youtube server hemen devreye geçiyor /youtube'ye  yüklenen aynı kesit ve kodlardaki 2 videoyu server bildiği için sana uyarı veriyor.
ama şu günlerde bunuda yapmıyorum , en fazla videoyu sildirir başka bişiy olmaz , ama senin videoların ve aboneliğinde önemli içerikler varsa bunu yap,
evet, bir iki video silmişliğim var; çünkü ben baştan filme dalmıştım. öyle olunca da youtube hesabıma girince bir test çıkıyordu. onu geçemeden hesaba giremiyordum Ağzı kulaklarına varıyor ama senin dediklerin kulağa bayaa yatkın geliyor. öyle yapıyım bari. ÇOOOOOOOOOOOOK TEŞEKKÜRLER!

Son Düzenleme: seto__ ~ 22 Mart 2012 21:57