yrd pls

durmacos
11-07-2009, 13:35   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
120 mesaj

arkadaşlar har dıskın degısık yerlerınde   Thumbs.db  bu isimli şeyler var c d ve d de acaba bu nedir

Semih Özyurt
11-07-2009, 13:51   |  #2  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,748 mesaj

o dosyalar resim dosyalarınızın ön izleme yapılabilmesi için saklanır bir zararı yoktur

panda34
11-07-2009, 13:54   |  #3  
Yıllanmış Üye
2,344 mesaj
Alıntı: durmacos  
ARKADAŞLAR HAR DISKIN DEGISIK YERLERINDE   THUMBS.DB  BU İSİMLİ ŞEYLER VAR C D VE D DE ACABA BU
Hani bir klasörü açınca, resim/video gibi dosyaların üzerinde içeriğini gösteren küçük resimler oluyor ya.
Bunlar Windows tarafından oluşturulup, klasörü yeniden açtığımızda zamandan kazanmak, aynı işlemi yeniden
yapmamak için Thumbs.db dosyalarında saklanıyor. Tamamen zararsızdır hepsi.

scallywag
11-07-2009, 15:24   |  #4  
Yıllanmış Üye
379 mesaj

Ben konu hakkında yorum yapmayacağım ancak konu başlığı çok düşündürücü.Neden kendi dilin dururken başka bir millete ait dil kullanıyorsun?Lütfen dikkat edelim.

tayartekin
11-07-2009, 15:29   |  #5  
Yıllanmış Üye
802 mesaj

araçlar > klasör seçenekleri > görünüm > korunan işletim sistemi dosyalarını gizle(önerilen) kutucuğunu işaretle bütün thumbs.db ler kaybolur.

durmacos
11-07-2009, 19:49   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
120 mesaj

tşlker arkadaşlar c ve d de var dır acaba dedim virusmu bu arada xp kurulu makınamda ve ınternete bağlanınca hiç bir şey indirmezken bağlatım sureklı bir şeyler indirmeye çalısmakta bu nu hangi virus yapar acaba dedin bu yazdıgım virusmu değilmiş o zaman başka problem var ve gerçekten güçlü bir anti virus spyware trojen gibi virusleri bulan program tavsiyesi ltf   
 a-squared Free     Spybot - Search & Destroy  superspyware antitrojen gibi programalar var nod 32 de var ama nafile indirme calısmakta butun bağlantıyı kullarak tarayınca buldu bir şeyler sildide ama yine aynı

Son Düzenleme: durmacos ~ 11 Temmuz 2009 19:55
Kapalı Hesap (2197)
12-07-2009, 04:41   |  #7  
Kapalı Hesap
230 mesaj
Alıntı: durmacos  
tşlker arkadaşlar c ve d de var dır acaba dedim virusmu bu arada xp kurulu makınamda ve ınternete bağlanınca hiç bir şey indirmezken bağlatım sureklı bir şeyler indirmeye çalısmakta bu nu hangi virus yapar acaba dedin bu yazdıgım virusmu değilmiş o zaman başka problem var ve gerçekten güçlü bir anti virus spyware trojen gibi virusleri bulan program tavsiyesi ltf   
 a-squared Free     Spybot - Search & Destroy  superspyware antitrojen gibi programalar var nod 32 de var ama nafile indirme calısmakta butun bağlantıyı kullarak tarayınca buldu bir şeyler sildide ama yine aynı

Sana tavsiyem hiç bir programla uğraşma ilk başta. Bu yazdıkların hiç bir şekilde ilk müdahaleden sonra etkili olmaz. Bir çok defa gelen sorunlarda çözdüğüm için kendi tecrübemden biliyorum. Sana bir çözüm önereceğim ve diğer arkadaşlara de inşallah bu konuda yararlı olur. Bilirsiniz MKS diye dünyada 1. sırada olmuş bir program var ( En son 2005 de öyleydi bildiğim kadarı ile ) %100 yakalama oranı ile ( Spyware ve virüsler ). Bu MKS'nin crack ve serial konusundaki titizliği sebebi ile kimse full kullanamıyor ya da realtime olarak server ile key alış verişi yaptığından yakalanmakta ( En azından 2007 versiyonunun full ünü bulamadım, ne kadar aradıysam ). Fakat çok az kullanıcı belki biliyordur Web Scanner uygulaması mevcut. http://www.mks.com.pl/skaner/ adresi bu. Kötü yanı ise Polakça ( Polonya dili ) olması. Merak etme zor değil :=) Yapacağın siteye girip active x i onaylaman. Sonrasında Sadece HDD olan bölümleri seçmen ve "Skanuj" yazısına tıklaman. Gelecek Ekranda ise " Tak ve Nie" yazısında "Tak" butonuna tıklaman ve güncel virüs Database ini indirmesini beklemen. Sonrasında bitecek ve taramaya başlayacaktır. Eğer tarama esnasında bir ekran gelir ise Altta kutucuğu işaretleyip sonrasında "Zmienazwe" yazısına tıklaman gereklidir. Virüsü bulup uzantısını değiştirir. Böylelikle de virüs etkisiz hale gelir. Ben hiç silmeden bu şekilde bir çok defa tarattım ve %100 başarılı oldu. Bu konuda yarı yolda bırakmadı diyebilirim. Sonrasında göreceksin ki internet hızın normale dönmüş olacak. Bu arada ilk satırda dediğim gibi ilk müdahalede MKS den farklı olan antivirüsler etkili. Bu yüzden sende updateleri ve doğal olarak 2. sırada olan Norton antivirüs ü kullanmanı tavsiye ederim. Kolay gelsin...