YTÜ IEEE Y.P.Y başvuruları başladı!

ytuieeeypy
10-03-2012, 18:30   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
0 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Mar 2012

Yıldız Teknik Üniversitesi IEEEÖğrenci Kulübü’nün bu sene dördüncüsünü düzenleyeceği Yıldızlı ProjelerYarışması, bugüne kadar tüm Türkiye çapında toplamda 67 farklı üniversiteyeulaşmış ve 356 proje başvurusu almıştır. YTÜ IEEE Öğrenci Kulübü, geçtiğimizsenelerde İstanbul Sanayi Odası, Makine Tanıtım Grubu ve İstanbul TicaretOdası'nın ana sponsorluklarında “Fikrini Geleceğe Taşı!” sloganıyla gerçekleştirdiğiYıldızlı Projeler Yarışması'nı bu sene; Yıldız Teknik Üniversitesi ve YTÜTeknopark A.Ş. destekleriyle gerçekleştirmeye hazırlanıyor.
Tüm üniversite öğrencilerininkatılabileceği bu yarışmada, 7 Şubat 2012 tarihinde başlayan ve yaklaşık 2buçuk ay sürecek olan proje başvuru alım sürecinin ardından, 11 Mayıs 2012tarihinde belirlenecek olan finalist proje ekipleri, Yıldızlı ProjelerYarışması’nın yenilikçi jüri yapısı ve somutlaşmış üniversite-sanayi işbirliğisayesinde, Sanayi Bakanlığı Teknogirişim Sermayesi’nden yararlanmak içinrakiplerinin bir adım önüne geçmiş oluyor.
Yıldızlı Projeler Yarışması’nda diğeryarışmalara göre göze çarpan en büyük farklılık, proje seçimini Bilim Kuruluile Sanayi Kurulunun birlikte yapmasıdır. Başarılı sanayicilerden oluşan SanayiKurulu ve üniversitelerin gözde akademisyenlerinden oluşan Bilim Kurulusayesinde, üniversite-sanayi işbirliği için somut bir adım atılmış olacaktır.
Finale kalan projeler; 27 Haziran 2012Çarşamba günü gerçekleştirilecek final gününde; düzenlenecek olan projesergisinde sergilenecek, sanayici ve akademisyenlerin değerlendirmelerinesunulacaktır.
27 Haziran 2012 günü; sanayininsorunlarını ve ihtiyaçlarını kavramış, üniversite olanaklarını etkin kullanmış,yenilikçiliği ve yaratıcılığı tüm proje süreci boyunca içselleştirmiş olan enbaşarılı üç proje ödüllendirilecektir.  Birinciye15.000 TL, ikinciye 3.000 TL, üçüncüye 2.000 TL para ödülünün yanı sıra; dereceyegiren projelerden önceliği sıralama olmak şartı ile bir projeye 2 yıl YTÜTeknopark'ta açık ofis imkanı sağlanacaktır.
Yıldızlı Projeler Yarışması geçtiğimizsenelerde olduğu gibi bu sene de 5 ana kategoride düzenlenecektir. Bukategoriler;
·        Yenilenebilir EnerjiKaynakları, Enerji Verimliliği ve Kalitesi
·        Mekatronik, Robotikve Otomasyon Uygulamaları
·        Elektronik veHaberleşme Uygulamaları
·        Yazılım ve İnternetUygulamaları
·        Mekanik, Malzeme veİmalat Uygulamaları
Proje başvuru alım sürecinin ardından,11 Mayıs 2012’de belirlenecek olan finalist projeler arasında olmak, alacağıneğitimler ve profesyonel danışmanlar eşliğinde "GeleceğinGirişimcileri" arasında yer almayı sen de istiyorsan;  Yıldızlı Projeler Yarışması ile ilgili dahadetaylı bilgi ve başvuru için http://www.elektrikport.com/proje adresiniziyaret etmeniz yeterlidir.
Unutmayın, başvuru için son tarih 27Nisan!
 
http://www.facebook.com/yildizliprojeleryarismasi
http://twitter.com/ytuieeeypy
 
 
[/URL]


Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us