Yüksek donanımlı cep telefonlarında patlama

CHIP Online
02-11-2008, 19:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Türkiye'de kaç adet cep telefonu kullanılıyor, kaçında yüksek donanım mevcut? Cevaplar burada...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Yuks ... a-patlama_9303.html

Türkiye'de garantili kapsamda satışı yapılan ve "aktif" konumda bulunan 65 milyon cep telefonunun yarısından fazlasının kamera, mp3 çalar ve radyo gibi özelliklere sahip bulunduğu, gençlerin daha çok yüksek teknolojili ürünleri tercih ettiği bildirildi.

Türkiye'de garantili kapsamda satışı yapılan ve "aktif" konumda bulunan 65 milyon cep telefonunun yarısından fazlasının kamera, mp3 çalar ve radyo gibi özelliklere sahip bulunduğu, gençlerin daha çok yüksek teknolojili ürünleri tercih ediyor.

Mobil İletişim Sistemleri ve Araçları İşadamları Derneği (MOBİSAD) Danışmanı Abdullah Raşit Gülhan, kullanımı giderek artan cep telefonlarının artık bir ihtiyaç olduğunu, hayatın vazgeçilmezleri arasında yer aldığını söyledi. Türk halkının yeniliklere açık olduğunu ve teknolojiyi yakından takip ettiğini anlatan Gülhan, ülke genelinde garantili olarak satışı yapılan cep telefonu sayısının 90 milyona ulaştığını bildirdi.

Cep telefonu rakamlarının nüfusa göre fazla olduğu yönündeki değerlendirmelere katılmadığını ifade eden Gülhan, şöyle konuştu:

"Gelişen ve sürekli değişen dünyada cep telefonları artık insan yaşamıyla bütünleşti. Çoğu kişi, artık farklı mobil iletişim ağı tarafından sunulan hizmetlerden yararlandığı için bir kaç telefon kullanmak durumunda kalıyor. Türkiye'de garantili olarak satışı yapılan 90 milyon civarında cep telefonu var. Bunların 65 milyonu aktif durumda. Sayı, yeni modeller, gelişen teknoloji ve cep telefonlarındaki cazip fiyatlarla her geçen gün artıyor."

Tüm konu: Yüksek donanımlı cep telefonlarında patlama


Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Kullandığınız cep telefonu...

Fattur
03-11-2008, 16:18   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Tem 2008

onu bunu geç Yüzde 50'den fazlası kameralı ben buna inanmıyorum.....