Yüksek Teknoloji makaleleri

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
Cem Şancı
28-11-2005, 22:21   |  #1  
Cem Şancı avatarı
OP CHIP Editör
Teşekkür Sayısı: 0
35 mesaj

Biliyorsunuz, Hi-tech bölümünün girişinde 2 sayfalık bir makale yer alıyor ve arkasından 2 sayfalık ürün tanıtımları geliyor. Girişteki iki sayfalık makalede her ay farklı, ilginç bir teknolojiyi tanıtmaya çalışıyoruz. Işınlanma, Mars'ta koloni kurmak, yıldızlar-gezegenler arası yolculuk, kağıt ekranlar, uçan otomobiller, vs...

Şubat ayından itibaren dergideki yeniliklerle birlikte Hi-tech makalelerini de farklı bir şekilde işleyeceğiz ancak o aşamaya gelmeden önce okuyucularımızın görüşlerini merak ediyorum.

Yaklaşık 5 yıldır devam eden bu bölümde onlarca farklı teknolojiyi inceledik. Ancak mesela, 5 yıl önce işlediğimiz "ışınlanma" (ışınla bizi scoty!)gibi bir konuyu hatırlayan var mı? Acaba bazı eski konuları tekrar ve güncel gelişmeler dahilinde yeniden ele almamız ilginizi çeker mi?

yas
04-12-2005, 13:52   |  #2  
Yıllanmış Üye
592 mesaj

Naayyıııırrr!

Recep Baltaş
04-12-2005, 23:47   |  #3  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

--Kişisel olarak--

Beni ilgimi çeker ama tamamen eski şeyler olmasın.Ben aslında daha çok Discovery Channel tarzı şeyler istiyorum o bölümde.Öğrneğin dünyanın en büyük iş makineleri.Çernobil nasıl gerçekleşti.

theironman
06-12-2005, 09:40   |  #4  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

Ben de katılıyorum; eskiden bahsedilmiş teknolojilere değinilebilir ama hiç bilmediğimiz duymadığımız, çok az bilinen olayları incelemeniz yerinde olur kanaatindeyim.

SeRBoY_WHiTe
06-12-2005, 14:41   |  #5  
Yıllanmış Üye
390 mesaj

Bu teknoloji sabit bir mefum değilki. Tabiki gerekli güncellemelerle bu tür konulara yeniden yer verilebilir...

sehrikalp
06-12-2005, 15:05   |  #6  
Yıllanmış Üye
543 mesaj

Bence bu tip güncellemelerde bir sakınca yok, aksine çok iyi olur. Şubat ayını da iple çekmeye başladık yani, forum da değişecekmiş o ayda. Bakalım neler olacak????

Banned
17-12-2005, 20:54   |  #7  
Banlandı
1,204 mesaj

einstein konusu güzeldi mesela fizik de çok güzel konular var

quantum mekaniginin her zaman için ilgi görecegini düşünüyorum.

hacker_23
02-02-2006, 16:18   |  #8  
Yıllanmış Üye
744 mesaj

bence eski konuları güncelyip tekrardan yayınlamak daha güzel olur çünkü insan merak da ediyor doğrusu

bultar
03-02-2006, 14:04   |  #9  
Yeni Üye
22 mesaj

Bence insanların ilgisini çekecek şeyler verebilirsiniz.Mesala ben o Formula aracını tanıttıgınız yazıyı unutamıyorum.(buna benzer şeyler ışınlanma, uzay zaman ilişkisi sıradışı makineler(baraj yapmında kullanılan kamyonlar misal..) vede Einstein ın gunumuze kattıkları(ki verildi) yada daha da ileri goturerek Edisonun ampulu bulması ve ampulden cıkan cıkan farkı fikirler v.s.(msl : transformator olarak kullanımı..)