yumurtanın içinden çıkan yumurta !

Banned
30-05-2007, 14:43   |  #1  
OP Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
203 mesaj

Şırnak}ın Cizre ilçesinde bir tavuk yumurtasının içinden başka bir yumurta çıktı.

Boş zamanlarında evinde beslediği tavuk ve horozlarla ilgilendiğini belirten Nesim Dağlı, yumurta içinde yumurta bulunduğuna ilk kez şahit olduğunu söyledi. Dağlı, "Öğle yemeği için eve geldiğimde tavuk kümesinden çok garip sesler geldiğini duydum. Bir süre umursamadım ancak sesler devam edince merak edip kümese girdim.

Her şey normaldi. Sesi kümesteki tavuklardan birinin çıkardığını gördüm ve yemeğimi yemek için tekrar eve döndüm. Ancak, tavuktan gelen anormal seslerin devam etmesi üzerine kız kardeşlerimden kümesin yanında nöbet tutmalarını istedim. Kısa süre sonra kardeşlerim, beni çağırıp tavuğun yumurtlayacağını söylediler. Ben de merakla tavuğun yumurtlamasını bekledim. Tavuk yumurtlarken yanındaki diğer tavuk da hemen yumurtayı gagasıyla kırdı ve tavuk ancak bu şekilde yumurtlayabildi. Bir de baktık ki, tavuğun yumurtası hindi yumurtasının neredeyse iki katı ve içinde de başka bir yumurta var. Çok şaşırmış haldeydim. Hemen durumu babama anlattım. İlk etapta inanmadı ama yumurtayı görünce o da çok şaşırdı. Cizre}nin alimlerine ve ileri gelenlerine de anlattım, onlar da ilk kez böyle bir şeye rastladıklarını söyledi" dedi.

Kaynak: http://haber.mynet.com/detail_ne ... 75&date=29Mayis2007

jeomania
30-05-2007, 17:59   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,251 mesaj

tavuk mu yumurtadan çıkar yumurta mı tavuktan çıkar derken yumurta yumurtadan çıkmışş... bence tavuk sinirlenmiş bu soru artık bitsin demiştir.. çünkü bunu horoza sormuşlar ya hani onun verdiği cevaba sinirlenmiş olabilir böyle 1 yumurta yapmış olabilir hehehehehe

ExCeLLiuM
30-05-2007, 19:05   |  #3  
ExCeLLiuM avatarı
Yıllanmış Üye
1,149 mesaj

iyide o ilk yumurtayı yapan da tavuk değil mi?
Bence hala yumurtanın tavuktan çıktığı görüşü hakim :)))

ufuks
30-05-2007, 22:26   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
3,430 mesaj

Alamet kanatlı kedi ardından yumurta içinde yumurta.Hayırdır inşallah.

SeLCuK_61
31-05-2007, 17:37   |  #5  
Yıllanmış Üye
389 mesaj

Peki o zaman madem öyle bir de ben bir şey söyleyeyim

Madem yumurta tavuktan çıktı o zaman ilk yumurta nasıl oluştu..
Hadi hadi diyelim oluştu. O zamanda diyorlarki "tavuk mu yumurtadan çıktı yumurta mı tavuktan"

Tavuk yumurtadan çıkmış olsa ilk yumurta nasıl oluştu, Veya yumurta tavuktan çıkmış olsa tavuk nasıl oldi :D:D

Kafam karışti yaw ama vevabı hala mechul :)))