Yurtdışı Dil Okulları

azim25
13-06-2013, 11:53   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
0 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Haz 2013

Dünyanın en eski ve gözde üniversitelerinden olan Cambridge Üniversitesi ve Oxford Üniversitesiteleri bu ülkededir. İngilizlerin eğitime önem vermeleri, ülkede birçok bilim adamının yetişmesine sebep olmuştur. Ünlü fizikçi Newton, Harvey ve Boyle, Halley, Watson, Dalton, Faraday, Boule gibi insanlık için önemli buluşları yapan bu bilim adamları, İngiltere'de yetişmiştir.
Yabancı dil eğitiminde Türk öğrenciler genelde New York, Los Angeles, San Francisco gibi medyatik büyük metropol kentleri tercih ederler. Bunun nedeni, bu kentler hakkında birilerinden (veya filmlerden) görüp duymuş olmalarıdır. Oysa, Amerika Dil Okulları Türkler tarafından çok tanınmayan dolayısı ile çok fazla Türk'ün olmadığı bölgeleri de dil öğrenmek için oldukça ideal yerlerdir ve bu özellik kesinlikle göz ardı edilmemelidir. Eğer farklı bir tecrübe yaşamak ve İngilizce'yi öğrenirken Türkçe kullanımından mümkün oldğunca kaçarak daha verimli bir eğitim almak  istiyorsanız, ülkenin çok tanınmış metropol kentleri yerine diğer yerleşim yerlerini de düşünmelisiniz.
Yabancı dil öğrenmek günümüzde neredeyse bir zorunluluk haline gelmiştir. İletişim araçlarının ve haberleşmenin artması, teknolojinin gelişimi dolayısıyla dünyada ticaretin globalleşmesi bir değil birkaç farklı lisanın bilinmesini gerekli kılmaktadır.
İngiltere dil okulları İngilizce öğrenmek için yurt içinde öğrenmeye nazaran çok daha avantajlı bir yoldur. Bir bebeğin hiçbir eğitim almadan konuşmayı sadece etrafındaki sesleri ve konuşulanları dinleyerek öğrendiğini göze alırsak yabancı bir dili öğrenmenin o dilin konuşulduğu bir ortamda yapılmasının ne kadar etkili olabileceğini tahmin edebiliriz.
Standart olarak uygulanan genel İngilizce programları genellikle haftalık 20 dersten oluşur. Hafta içi her gün genellikle sabah 9:00 öğlen 13:00 arası devam eden programlar eğitimin temelini oluşturan 4 beceri derslerini kapsar. Daha yoğun programlar seçen öğrencilere, öğle arasından sonra 2 saat daha, tercih ettikleri alanda yoğunlaşan takviye dersler verilir. Bazı okullarda alternatif olarak öğrenciler derslere öğleden sonra başlayabilirler. Derslerin öğlen başladığı bu indirimli gruplarda eğitim tamamen aynı olmasına rağmen, bu gruplara katılan öğrenciler, sabah saatlerinde eğitim alanlardan daha az ödeme yaparlar.
Malta Dil Okulları önemli bir bölümü İngiliz dil okullarının Malta şubesi olarak açılmışlardır ve İngiltere kaynaklı eğitim vermektedir. Diğer dil okulları da tarz ve eğitim standardı olarak İngiltere'deki dil okullarına denktir. Öğretmenlerin neredeyse tamamı İngiltere'den gelmektedir. Bu nedenle Malta dil eğitimi kalitesi ve içeriği bakımından İngiltere'ye kıyasla dezavantaj oluşturmaz.
Yurtdışında dil eğitimi pek çok farklı amaca yönelik olarak verilmektedir. Örneğin dil eğitimi sonrası üniversite eğitimine devam edecek öğrencilere akademik dil programları, sınav hazırlık programları, özel bir alanda dil yeteneğini artırmak isteyenlere yönelik iş, hukuk, turizm, tıp İngilizcesi vb programlar ve pek çok farklı amaca yönelik yine bir çok program sunulmaktadır.