yurtiçi kargo müşterilerini evde neden bulamaz

selim_firat
28-01-2016, 11:52   |  #1  
selim_firat avatarı
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 15
51 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Eki 2015

uzun zamandır kargo söz konusu olduğunda iş yeri adresimi verdiğimden başıma gelmiyordu. bizim şirketin kargolarla çok işi olduğundan nerdeyse hepsiyle anlaşmalı ve günde en az 2 kere geliyorlar. mutlu mesut yaşıyorduk.

geçen haftalarda forever new'den çanta vs aldım, kar kış şimdi eve taşımayayım bir de diye eve söyleyeyim dedim. kardeşimin yürüme zorluğu olduğundan kar yere düştüğü anda okula gitmez. ev de yokuş üzerinde zaten. annem olmasa bile çocuk evde en fazla playstation oynuyordur yani. 18 ocak'ta kargoya verilen paket sürekli yolda gözükür 1 hafta boyunca. 25 ocak'ta not düşer "22 ocak'ta geldik bulamadık".

müşteri hizmetlerini aradım. "20'sinde gelmişler bulamamışlar, not bırakmışlar" der. not yoktu, gelseler evde insan vardı zaten. müşteri temsilcisinin de biraz asabi olduğunu söyleyeyim. "beyefendi, evde engelli çocuk var o hafta tamamen evdeydi, yanında da mutlaka en az bir kişi olur" diyorum, "gelmedilerse gps'ten anlarız" diyor. internette herkesin bu konudan şikayetçi olduğunu söylediğimde "normal öyle şeyler, insanlar evde olmadıkları halde öyle yazıyorlar" dedi. yani müşteriler baştan haksız ve yalancı. beni zan altında bırakıyorsunuz bu konuşmanızla bunun farkındayım dedim konuşma tarzı üzerine "yani sonuçta size güvenemeyiz, evde olabilirsiniz de" dedi. bir de yalancı çıktık.

işim gücüm yok, bir kutuyu eve getirin diye bunlara telefonda yalan söyleyeceğim çünkü. ama ben o kargonun eve gelmesi için parasını vermişken neden işten erken çıkıp peşine düşeyim?

olanı söyleyeyim. üst sokağa kadar gelirler, bizim yokuşta hayvan gibi kar olduğunu görürler ve "aman, gelip alsınlar şubeden" der ve giderler. gps'in nasıl çalıştığını bilmesek kapının önüne kadar geldiklerini gösterdi sanarız.

baktım bundan bir iş çıkmayacak, siz bana yardımcı olamayacaksınız kolay gelsin dedim kapattım. sonra şubeyi aradım. dedim ki: "bakın evde engelli çocuk var, annem yanında. bütün hafta da kar dolayısıyla evdeydi. kar yüzünden yokuşu inememiş ve gelememiş olabilirsiniz. bana boşuna geldik demenize gerek yok. bir çözüm rica ediyorum sizden. işten çıkıp gelemem, çünkü ben zaten 6'da çıkıp yetişemem. annem de çocuğu bırakıp kargo almaya gelemez." şube'deki kız ertesi gün ayarlayacağını söyledi, ve gerçekten ertesi gün teslim edildi o kargo.

sonra yine merkezden aradılar "şikayetiniz varmış, gps'e baktık gelmişler sizin şubeden almanız lazım." diye. "kargo bize teslim edildi haberiniz yok herhalde birbirinizden. biz hallettik şubeyle, konu kapanmıştır." diyerek kapattım.

adam çin'den küçücük paket gönderiyor da ptt kargo bizi her gün nasıl evde buluyor? taaa çin'den kore'den gelen kargo nasıl oluyor da çoğu zaman senin şehir içi kargondan daha hızlı geliyor? bana bunu açıklasalar diyeceğim ama buna da bir bahaneleri vardır. ne de olsa müşteri olarak ben yalancı ve haksızım.

he bu arada ptt birkaç kere bizi evde bulamayınca beni cep numaramdan arayıp "evde kimse yok komşunuza bırakalım mı?" diye sordu. aras geldiğinde "evde kimse yok" dedi, ben de "biraz bekleyin kardeşim var ama yavaş yürüyor açar birazdan" dedim, adam da bekledi. bunu yapsınlar demiyorum. ama fark bu.