Z5500 Ve X-FI TITANIUM FATAL1TY PRO

awalanche
18-10-2009, 20:06   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Sesi anakartın dijital (optik) çıkışından ses sistemine bağladım. Dts,dijital, dolby pl vs... olarak sesleri alabiliyorum. Fakat oyunlarda istediğim performansı alamıyorum. Birde şu dts audioları dts olarak
çalamadım neyse...

Şimdi bir adet ses kartı alsam,
1- Oyunlardaki peformansa etkisi nasıl olur?
2- Film izlerken, müzik dinlerken her hangi bir performans artışı olur mu?
Diyebilirsiniz ki tabii ki olur ses kartı alıyorsun... Fakat kafamı karıştıran kısım ise seslerin çözümünü ses sisteminin yapması. Ses kartı alsam bile sesleri kart çözmeyecekse almama gerek yok. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Sistem şu şekilde;
Anakart: Asus P5Q Deluxe
Ses Sistemi: Z5500
Almayı düşündüğüm kart ise;
CREATIVE X-FI TITANIUM FATAL1TY PRO

Başka bir kart tavsiyeniz olursa onlarada açığım.

İtacHi_
18-10-2009, 21:34   |  #2  
İtacHi_ avatarı
Yıllanmış Üye
1,894 mesaj

Kulağınız kaliteli ses sistemlerine ve kaliteli bas ve tiz lere alıştıysa anakart üzerindeki ses kartı sizi doyurmayacaktır.Bu normaldir.Dediginiz kartta piyasadaki en iyi kart ancak onun yerine bütçenizden biraz kısmak gerekirse Asus Sonar alabilirsiniz.Bu kartta oldukça profesyonel bir karttır ancak EAX 5.1 ve çoğu kaliteli efektten mahrum kalirsiniz.Ama dersenizki benim Fatality serisine yeticek bütçem var o zaman oyunlarda ve masaüstünde müzik dinlerken farkı oldukça anlarsınız.Benim Creative 7.1 SoundBlaster harici 50TL lik kart anakartın üzerindeki ses kartındna oldukça fazla iyiydi o yüzden Fatality serisiyle doyuma ulaşacaksınız diye düşünüyorum :):)

awalanche
18-10-2009, 21:52   |  #3  
OP Taze Üye
2 mesaj

Yanıt için teşekkürler,
Hocam benim asıl sorunum bu dtsleri çözerkende ses kartı işe yarıyacak mı yoksa sadece bir aracı olarak üzerinden mi geçecek bir iki oyun için almıyacağım öyle olacaksa.

girdap054
22-11-2009, 02:08   |  #4  
Üye
83 mesaj

logiteche z5500 ve CREATIVE X-FI TITANIUM FATAL1TY CHAMPION PCI-E 7.1 SES KARTI  bütün sorunların biter inan bana o dediklerin bende var çok memnunum ne istersen nasıl istersen öyle dinler vede izlersin.

Son Düzenleme: girdap054 ~ 22 Kasım 2009 02:09