Zidane ve Kırmızı Kart

theironman
11-07-2006, 15:08   |  #1  
theironman avatarı
OP Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

Hiç beklemediğim bir olay; kimse beklemiyordu aslında. Zidane'ın jubile maçında Materazzi'ye attığı kafa hafızalardan hiç silinmeyecek herhalde. Zidane ki ağır başlılığı ve sakin hareketleriyle tanınan dünyanın en ünlü futbolcularındandı; ama o da öfkesine bir şekilde yenik düştü ve görmek istemeyeceğimiz bir olaya şahit olduk. Hakemlerin farkedemediği bu olayı teknoloji sayesinde bir kameradan alınan görüntüyü hakeme izletilerek kırmızı kart Zidane'a gösterildi. Zidane boynu bükük dünya kupasının yanından öylece geçti, gitti. Materazzi'nin Zidane'a ağır küfürler ettiği söyleniyor; dil okuyucuları aralarında geçen konuşmaları anlamaya çalışıyor; kimisi Materazzi'nin Zidane'a 'terörist' dediğini söylüyor; kimi de kardeşine fahişe dediğinden böyle bir hakrette bulunduğunda ısrar ediyor. Zidane'nın Cezayir asıllı bir müslüman olduğunu sanırım bilmeyenimiz yok. Bu bağlamda düşününce, Materazzi'nin Zidane'a ırkçı bir saldırıda bulunması elbette çok çirkin; ama ne olursa olsun Zidane bunu yapmamalıydı; böyle bir günde ona hiç yakışmadı...

Selçuk İslamoğlu
11-07-2006, 16:26   |  #2  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj

Materazzi'nin ne mal olduğu da belli açıkçası beklenir o adamdan.

Ama sonuçta yapılan ne olursa olsun, Zidane'a yakıştıramadığımız bir hareket ama yine de tarihe geçtiğini söylemek gerekir.

viking20
11-07-2006, 17:50   |  #3  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

Görüntüler ekrana verildiğinde:önce Zidan ona arkası dönük gidiyor,yürüyerek uzaklaşıyor bu arada ne duyuyorsa(?) durup geri bakıyor,bu sırada ikinci laf(sataşma,küfür... herneyse)yüzüne karşı geliyor işte o anda da kafa olayı meydana geliyor.Zidan' ı bu derecede çileden çıkarttığına göre artık varın siz tahmin edin ne olabileceğini.Gurur ,kupanın bile önüne geçebiliyor.

Son Düzenleme: viking20 ~ 11 Temmuz 2006 17:55
samet1986
11-07-2006, 18:01   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
944 mesaj

İlk defa gördüm jübile maçında bir kırmızı kartı. Şimdi ne olucak, Zidane teknik direktör olduğunda ilk maça cezalımı çıkıcak ? :) Her ikisininde yapmış olduğu bir yanlış var. Ama materazzi o şekilde küfür ettiyse, Zidane yerinde olsam bir kafa daha atardım. Zaten ırkçı yaklaşımlar bu sıra futbolda sürekli oluyor. Beyazlar siyahları çekemiyor,(samuel eto'o) hristiyanlar da müslümanları. (materazzi-zidane).

tolga2207
11-07-2006, 19:53   |  #5  
Yıllanmış Üye
793 mesaj

Eğer dediğiniz gibi ırkçılık içeren bir laf söylediyse onun yerinde ben olsam Allah yarattı demem girerdim sahanın ortasında. Hadi ufak tefek küfürler maç esnasında insanın ağzından kaçabiliyor ama böylesine ağır bir laf karşısında susmak olmaz.

make-believe
11-07-2006, 21:06   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,836 mesaj

Tam konuya girmese de, küstah fransızların birinci olamayışına çok sevindim. İyi ki italyanlar birinci oldu.

serdarkorkut
11-07-2006, 22:43   |  #7  
Yıllanmış Üye
154 mesaj

Zidane'dan çoğu gibi benim de beklemediğim bi hareket. Ama materazzi'nin de suçsuz olduğunu bilemeyiz tabi. Olsun sağlam çaktı kafayı, helal hoş olsun :)

tolga2207
11-07-2006, 23:05   |  #8  
Yıllanmış Üye
793 mesaj
make-believe
Tam konuya girmese de, küstah fransızların birinci olamayışına çok sevindim. İyi ki italyanlar birinci oldu.
İtalyanların da onlardan aşağı kalır yanı yokKahkaha Geçen fabrikaya geldiler kontrole, fazla değil beş dakika ofiste oturdular ondan sonra kordonu görelim dediler, bütün gün rakı içti adamlar. Müdüre anlattım dedi onlar dört yıldır hep böyle yapıyor. İyi dedim ben de.

Ama Zidane hakkaten iyi çaktı kafayıKahkaha Maçın başlarında Henry göğsüne bir darbe aldı on dakika kalkamadı yerden. Zidane Materazzi'ye dik açı yapacak şekilde giydirdi ama ne hikmetse kalktı yerden. Demek ki hakem karar verene kadar futbolcuya inanmıycan

theironman
12-07-2006, 16:17   |  #9  
theironman avatarı
OP Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

http://dosyalar.hurriyet.com.tr/ ... terazzi%20Oyunu.swf  :) Zidane da oyun konusu oldu iyi mi, biraz da siz kafa atın :)

Banned
12-07-2006, 21:46   |  #10  
Banlandı
1,148 mesaj

bende olsam aynı şeyi yapardım ...
hatta kafayı suratına atardım...
adi herif hiç utanmadan bide doğru hakaret ettim diyor...
madem o kadar dürüstsün maçın içinde söyleseydin ya hakeme...
ama ona göre bu profesyonellik...
neyse zidane neden kafa ttığını açıklamış...
""""Dünya Kupası finalinde İtalyan oyuncu Materazzi'ye kafa atarak kariyerindeki son maçında kırmızı kart gören Zidane, "Materazzi, annem ve kız kardeşimle ilgili kötü sözler söyledi" dedi.

Şifreli yayın yapan Fransız kanalı Canal Plus'ın canlı yayınında merak edilen sorulara cevap veren Zinedine Zidane,
Materazzi'nin annesi ve kız kardeşiyle ilgili kötü sözler söylediği için İtalyan oyuncuya kafa attığını söyledi.

Cezalandırılması gereken bir hareket yaptığını kabul eden Zidane, "Bütün Dünya çocuklarından özür diliyorum. Benim de çocuklarım var ve bu örnek alınması gereken bir hareket değil. Kendinizi savunun ancak provakasyona gelmeyin. Ben provakasyona geldim. Bir anlık tepkiydi" dedi.

Suçlunun Materazzi olduğunu ifade eden Fransız futbolcu, "Ancak pişman değilim. Bu karşı oyuncunun bana söylediğini kabul etmek anlamına gelir." şeklinde konuştu""""
saygılar...

kadirkayik
13-07-2006, 11:50   |  #11  
Yıllanmış Üye
196 mesaj

Materazzi eger adamlık yapsaydı zidanede muhakkak böyle birseye girişmeyecekti
son macında kimbilir ne dedi bu tur insanlarada keske bi kart bi uyarı gösterilse yoksa tek işi futboluna odaklanan insanın futbol dısı (laf atmayla) bi hareketle oyun dısında kalmasına sebep olun mamalı bence hakemlerin konuna bundan sonrakı dunya kupalarında bi ekran gibin bişey olsun yardımcı ları ona olayı izletsın yoksa bu sekilde sadece kötü insanların kazanılacagına örnek teşkil eder kim bilir zidaneye ne dedi ??? herne kadar zidanenin yaptıgı dogru olmasada olayı baslatanın hic mi sucu yok?????????