ZoneAlarm Free Firewall mı PC Tools Firewall hangi

ghost_izmirli
26-07-2010, 22:21   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
36 mesaj

ZoneAlarm Free Firewall mı PC Tools Firewall mı  comodo firewall mı hangisi daha iyi arkadaslar hangisini kuruyum kunlanması kolay olan ve türkçe olanı varmı yardımcı olun lütfen acil?

Anket
Son Düzenleme: ghost_izmirli ~ 26 Temmuz 2010 22:23
YasarS
27-07-2010, 00:07   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,238 mesaj

Bu bir anketmi!!? yoksa yardım konusumu.Neyse comodo türkçe destek veriyor ayrıca zone alarm free yazılım falanda vermiyor.Free trial olarak yani 30 gün deneme sürümü veriyor.Pc tools kullanmadım ama adamlar spyware doctor ile ne kadar başarılı olduklarını ıspatladılar firewall yazılımlarıda başarılı olmalı.Ben eğer ücretsiz olacaksa pc tools derim.

Son Düzenleme: YasarS ~ 27 Temmuz 2010 00:08
Atilla Sarıtaş
27-07-2010, 00:56   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
5,871 mesaj

Comodo Free var. Zone Alarm Free diye birşey yok sen kendin Free yaparsan başka :D

İntel İtanium
03-08-2010, 09:58   |  #4  
İntel İtanium avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
239 mesaj

zone alarm a yuh

Onuralp Yılmaz
25-01-2011, 22:45   |  #5  
Yıllanmış Üye
922 mesaj

Comodo veya PriwateFirewall Free

uozen
01-07-2011, 01:48   |  #6  
Yeni Üye
22 mesaj

Selam

Arkadaşlar Bilip bilmeden eyleme geçmeyin.Aşagıdaki Adresde Ücretsiz güvenlik duvarı (Free Firewall) var.
http://www.zonealarm.com/securit ... y-free-firewall.htm
Yeri geldiğinde %100 bilsek bile sükût gerekir.2010 yılıda dahil olarak Zone Alarm'ın Daha birsürü ücretsiz yazılımları var. Bu arada Comodo 'ya gelince daha dün gece teknik desteğe sordum Türkçe  Dil Desteği yok.''Sorry'' dedi.Dünyada ortak dil kullanılan İngilizce var. SAYGILAR

Son Düzenleme: uozen ~ 01 Temmuz 2011 02:33
turbocat
01-07-2011, 10:41   |  #7  
Yıllanmış Üye
269 mesaj

comodo firewali eskiden denemiş biri olarak   türkçe dil desteği vardır.......zaten comodo firmasının  başkanı  türk......ama türkiyede  comodo ürünlerinin satış yeri  bayisi  ben hiç bir yerde göremedim....
ben  kaspersky internet security 2012 firewallini kullanmaktayım ve memnunum...
kis 2012 kullanmasaydım firewall olarak  comodo  firewall kullanırdım...zone alarm free firewall iyi olsada  comodo firewall kadar  başarılı değil.... hack saldırılarını  engellemede yetersiz kalıyor  zone alarm firewall... (hack saldırılarında denenmiştir ) zaten free yazılımdan ne bekleyebilirsinizki.......
firewallerde en iyisi comodo firewall  ücretli  kis 2012 firewalli  (default ayarlarda kis 2012 firewallde)   koruma  yönünden geçiyor.....
ama kis 2012 yi firewali yapılandırırsanız  comodo firewali geride bırakıyor koruma yönünden....

ne kullanırsanız kullanın  firewali iyi yapılandırmazsanız  iyi koruma sağlamaz.... sadece default ayarlarda  a yazılım  %70 koruma sağlarken b yazılım %80 koruma sağlar...
paralı ürünlerin firewalleri   tam olarak yapılandırılmadan tüketiciye  sunuluyor.... herkesin kullandığı portlar programlar farklı olduğundan   herkesin kendi firewalini kendinin yapılandırması  gerekiyor...benim firewall ayarlarını size verseydim eğer sizde bazı programlar ya hiç çalışmayacak  yada internete bağlanamayacaktınız.....
ben mesela internet html portu olan 80  nolu portu kapatıpda  html portunu  55001 nolu port olarak tanımlayabilirim...(hackerları şaşırtmak için) böyle bir durumda benim ayarlar sizin pcde sorun çıkartabilir....dışardaki vatandaş  80 nolu portan benim pcme girdiğini sanırken aslında ben 80 nolu portu tuzaklı 55001 nolu porta yönlendirmiş olabilirim.. o kişi bunu hayatta anlamaz ...o  kişi benden bilgi almaya çalışırken  ben tuzaklı port sayesinde  pcme saldıran kişinin  kredi kart bilgilerini vs  kişisel bilgilerini alabilirim...ve hayatta o kişi bunu anlayamaz..ancak  protokol verisini inceleyen biri bunu anlayabilir..port izleme yazılımlarından  anlayamazlar bunu...iyi bir assembler bilgisi olan biri bunu anlayabilir...
           işte hackerlar bazen  böyle tufaya düşebiliyor..

burda verdiğim örnekte  freware firewallerin çoğunda yapılandırma seçeneklerinin  az yada hiç olmaması nedeni ile  bu tür  saldırılara   karşı koruma sağlayamamasını anlatmaya çalıştım...
tam koruma sağlayan yada en iyi olan antivirüs yazılımı yada firewall diye bir şey yoktur...bir yazılımın  iyi olmasını sağlayan en önemli etmen  siz insanlarsınız ; insan kalbi insan zekasıdır...siz yapılandıracaksınız firewali  anti virüsü ;siz karar vereceksiniz neyin saldırı neyin saldırı olmadığını...eğer gidipde  saldırı sandığınız  bir portu yazılımı ipyi engellemeye kalkarsanız ya kulanmakta olduğunuz program güncellenmez yada hatalı çalışacak yada hiç çalışmayacaktır; windowsta tutarsızlık oluşmasını sayarsak  ; yani bir sürü sorun........
                    üretici firma firewali bu yüzden tam anlamıyla yapılandırmaz  ;en belirgin saldırı portlarını  saldırı iplerini  ;programlarını  engelleyecek şekilde   firewali yapılandırırlar...
bilinmeyen bir saldırı olduğunda firewallde eğer davranış  analizi  ;pro aktif savunma   vb bir katman varsa  size bir uyarı verir ; derki  şu ipden şüpheli bir tcp  bağlantısı var...
engelle yada izin ver yada güvenli bağlantı diye listeye ekle  der... buna siz karar vereceksiniz ; işte bu durumda  ALLAH u Tealanın  bize armağan ettiği  zekalarımız ; algılama yeteneklerimiz ; hislerimiz ;kalbimiz ;kalp gözümüz   devreye giriyor... hepsi de devreye  girmezse saldırıyı yersiniz.sadece birinin devreye  girmesi yeterlidir saldırıyı engellemek için............

yani şimdi ben bu ankette comodoya oy versemde zone alarma versemde pctoolsa versemde bu söylediğim  şeylerin gerçekliğini kimse değiştiremez...

dünyadaki en iyi tek firewall ve antivirüs vardır  ;
İnsan beyni;zekası ;kalbi ;hisleri ; kalp gözü.... bizler bu saydıklarım sayesinde  ALLAH ın izni ile  saldırıları virüsleri engelleyebiliyoruz....çünkü onların sayesinde  karar veriyoruz neyin saldırı virüs  trojan spyware adaware vb olduğuna........... 

not;  o yüzden yukardaki ankete insan beyni  kalbi zekası  hisleri algılama yetenekleri  seçeneğini ekleyin..

not2;bu arada bu anket olayında bir bug yakaladım.ikinci kez komodoya  oy verdim...modemi aç kapa yapınca  ankete  bazen devamlı tek oy verebiliyorsunuz... aman forum yöneticisi görmesin  duymasın...
forumda ankette hile yapmanın cezası ne acaba yahu ?KahkahaMasum
şimdi modemi aç kapamı  yapsam acaba 20-30 kere Kahkaha
yönetici uyuma  hileciyi  bulsana  ... yönetici uyuma hileciyi bulsana.....

bu yüzden bu anketler pek güvenilir olmuyor arkadaşlar..........

Son Düzenleme: turbocat ~ 01 Temmuz 2011 21:05