zoom x5 usb sorunu

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
thorque
30-11-2004, 00:42   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
13 mesaj

merhaba arkadaşlar
      bu benim chip forumda ilk günüm bilmeden bir hata yaparsam şimdiden herkesten özür diliyorum
      benim sorunuma çözüm bulmama yardimci olacak tüm arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler
      p4 1700 256 sd ram 64 mb g-f 4 mx420 40 gb hdd pioner dvd lg cdrw xp prof yüklü sistemim var 1 hafta önce zoom 5510 aldim kurlumda baya sorun yaşadıktan ve 2 gün ugraştiktan sonra güç bela kurulumu bitirdim balantıyı kurdum ama ne yazıkki 5 dakikadan fazla bağlı kalamıyordum bazen 1 dakika bile dolmadan bağlantı kopuyordu modemi saticiya geri götürdüm geri alamiyacagini ancak 3 günlük ürünü servise gönderebileceğini söyledi üstüne bir miktar daha para vererek x5 almaya satıcıyı ikna ettim x5 geldi kutudaki cd ile kurulumu bir türlü yapamadim bir arkadaştan 5510 ile verilen cd den kurulumu yaptım ama bu seferde aygıt yöneticisinde hiç bir şey görünmüyordu cihazi usb den çikardim derme çatma ethernet kartı ile rastgele bu gün bağlayabildim benim soruma gelince butun zoomlar bölemi yoksa zooom un bana bi giçiği mi var x5 i usb den nasil baglayabilirim (usb çalişiyor web cam fuul) yukarıdaki açıklamalara göre benim sorunum nedir nasil çözebilirim
      ilgilenen tüm arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler

kerema
30-11-2004, 15:07   |  #2  
Taze Üye
6 mesaj

Modemi ilk taktığında makinada yeni donanım bulundu gibi herhangibir yazı çıkmadımı.
Öncelikle ona bak çübkü muttlaka çıkması gerekiyor. O çıktıktan sonrada normal kendi cd sinden modemi tanıtmn gerekiyor. Kurduğun zaman donanımda modemi göremessin onu bir ag baglantısı gibi algılar. Software ni kurduktan sonrada içerisinden senle ilgili ayarları yapmalısın.AYrıca ethernet kartıylada modemi iyi bir performansta kullanabilirsin. Mutlaka usb den kullanıcan diye kural yok.

thorque
30-11-2004, 23:51   |  #3  
OP Taze Üye
13 mesaj

ilgin için teşekkürler kerema
5510 u kurduğumda yeni aygıt bulundu balonu çıkıyordu ama x5 de 20 küsür kere yeniden kurmama rağmen böle bi balon çikmadi usb yi kafama takmamın sebebi ise açıklamalarda 4+1 pc ile nete çıkış diyor(4 ethernet 1 usb) modemi yeni aldim 210 ytl verdim :) problemi varsa garanti meselesinen faydalanmak için birde 5 pc lik komşu net cafe hiçte fena olmaz nedersin

kfor
11-12-2004, 13:46   |  #4  
Taze Üye
4 mesaj

Hatayı kesinlikle modemde arama çünkü ben zom x5 kullanıyorum hemen hemen 15 e yakın modem denedim değişik sistemlerde değişik modemleri ama zomm x5 diyorum sisteminde problem vardır.İşletim sistemi olarak xp pro yeniden kur hiç bir proğram kurmadan ilk olarak zoomu kur birde öyle dene kolay gelsin