Zotac GTX 1050 Ti Fanları ve Garantisi

Nagledao
29-05-2019, 17:03   |  #1  
Nagledao avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: May 2019

Ekran kartımın 2 fanından birinin 2 yaprağı kırıldı. Garantim devam etse de Türkiye de anlaşmalı olan yerde parça yokmuş ve garanti dışı olmuş diye hiçbir şekilde yardımcı olmadılar. 
Birkaç sorum olacak, bu ekran kartının Original fanını arıyorum, çevremde bozuk, arızalı 1050 Ti var mı diye araştırıyorum.

1-Bu ekran kartının fanlarının özellikleri (kod, boyut vs) nelerdir? Mesela arama yaparken bulduğum fanlar bu karta uygun mu diye kontrol edebileceğim bilgiler nelerdir?

2-Başka hangi Zotac ekran kartı modellerinin fanı bu kartın fanıyla uyumludur? Araştırdığımda bazı Zotac ekran kartlarının fanları dışardan resmen aynı gibi? En azından arızalı kart aradığım için seçeneklerimi arttırmak istiyorum.

3-Bozuk ve arızalı olarak 1050 Ti aradığımı söylemiştim, internet ortamında belirli yerler var 2. el satış siteleri, oralardan araştırdım ama bulamadım. İstanbul da bildiğiniz bu tarz Original parça bulacağım bir yer önerisi olan var mı?

Garantiyle ilgili sorum da şu:

4-Zotac yurt dışı ile bağlantıya geçtim mail yoluyla. Garanti olmasa bile teknik servis olarak bana yardımcı olmaya çalışacaklarını söylediler. Ama bana kartın SN numarasını soruyorlar garantisini kontrol etmek için. Eğer Original parça bulursam 2 yıl devam eden garantisini de belki kaybetmemiş olurum diye düşünüyorum. Bu yüzden SN numarasını onlara henüz yollamadım.
RMA desteği ya da parça desteği sağlayabileceklerini söylediler. RMA'yı araştırdım, ücret iade, yeni ürün verilmesi veya ürünün tamir edilmesi hizmeti olarak geçiyor. Sizce bu durumda ne yapmalıyım bana fikir verir misiniz?

5-Eğer yurtdışına kartı gönderirsem veya parça temini, tamir vs gibi bir şey olursa sizce bu ücret olarak neye mal olur?  Bu işlem yaklaşık olarak ne kadar sürer?

Daha önceden benzer durum yaşamış ya da bilgisi olanlardan cevap bekliyorum.Şimdiden cevap yazan herkese teşekkürler.