ZyXEL'den güvenlik duvarı

CHIP Online
20-07-2012, 18:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

ZyXEL, yeni geliştirdiği çok sayıda işlevi bir araya getiren firewall çözümünü satışa sundu!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/zyxel-den-guvenlik-duvari_34865.html

ZyWALL USG100-PLUS, IP Paket Denetimi sağlayan SPI firewall, Anti Virüs, kötü niyetli ağ hareket ve bağlantılarını önleyen ve tanımlayan IDP, içerik filtreleme, Anti Spam ve VPN (IPSec/SSL/L2TP) gibi birçok farklı özelliği tek cihazda sunuyor. Cihaz sadece güvenlik ihtiyaçlarını karşılamakla kalmıyor, aynı zamanda maliyetlerden tasarruf etmeyi sağlayan sürekli cihaz yazılımı (firmware) güncellemelerini de garanti ediyor. Kendisine bağlanan cihazlara kapsamlı güvenlik özellikleri kazandıran USG100-PLUS, küçük işletmelerin hem kendilerinin hem de müşterilerinin tüm kayıtlarını güvene alırken, içeriden ve dışarıdan gelebilecek tehditlere karşı da tam koruma sağlıyor.


ZyWALL USG100-PLUS'ın sahip olduğu entegre yüksek performans güvenlik mimarisi, işyeri ağını tehditlere karşı performanstan ödün vermeden koruyor. Ürünün sahip olduğu "IPv6 Ready" gold logosu, IPv6 teknolojisine bugünden hazır olduğunu gösteriyor. Bu sayede işletmeler IPv4 tabanlı ağlarını IPv6 altyapısına taşırken yeni bir firewall satın almak zorunda kalmıyorlar.


Ofis dışından ofis ağına bağlanan iş ortakları, şubeler ya da mobil kullanıcılara güvenli bağlantı sağlamak için VPN tüneli kurmak iyi bir yöntem olsa da, karmaşık konfigürasyon ayarları teknik bilgisi iyi olmayan kullanıcıları oldukça zorluyor. ZyWALL USG100-PLUS, "EASY VPN" çözümü ile konfigürasyon dosyalarını VPN istemcilere otomatik olarak göndererek güvenli bağlantı kurmayı son derece kolaylaştırıyor. Başta iPhone ve Android platformlu telefonlar olmak üzere birçok mobil cihazda bulunan L2TP VPN teknolojisini de destekleyen USG100-PLUS, bu sayede mobil kullanıcıların şirket ağına kolayca bağlanmalarına yardımcı oluyor.


Tüm Konu: ZyXEL'den güvenlik duvarı

Kaynak: www.chip.com.tr