5800 v40 çıktı! Yüklemek için ayrıntılar burada!

mrt_kck
15-02-2010, 22:04   |  #76  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
23 mesaj

sorun mu oldu  neden acaba yaa :((( ama hallettin sanırım nasıl beğendin mi.

burki_rock
15-02-2010, 22:35   |  #77  
Yıllanmış Üye
103 mesaj

ya beğenmek ne kelime süper olmuş :) özellikle müzik ekranının gözükmesi resimle filan çok hoşuma gitti.illa şimdi çalıyor u açmak gerekiordu

mrt_kck
16-02-2010, 11:32   |  #78  
Yeni Üye
23 mesaj

:)))))))))))))

mito1172
17-02-2010, 02:30   |  #79  
mito1172 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
106 mesaj

http://hotfile.com/dl/24215998/6b04cd1/tema.rar.html

Arkadaşlar v40 yükledik fakat hala şeffaflık yok ana ekranda. Bu rar dosyasını çıkarın private klasörünü hafıza kartına kopyalayın dosya birleştirilsinmi diyecek evet diyin yada private klasörünün içindeki 10207114 adlı dosyayı memory kart içindeki private klasörünün içine kopyalayın artık ana ekranda seffaflık var hayırlı olsun. Temalar çok güzel hepsi aynı gibi gözüküyor fakat ufak farklılıklar var. not: telefonu depolama modunda açıp temaları yükleyin.

ayrıca kodu değiştiştirme resimleri ayrıntılı.

PRODUCT CODE DEĞİŞTİRMEK

YÜKLEDİĞİMİZ NAMESİS (NSS) PROGRAMINI AÇIYORUZ..

PROGRAM AÇILDIKTAN SONRA SAĞ ÜST KÖŞEDEKİ BÜYÜTEÇ İŞARETİNE TIKLIYORUZ.

"PHONE İNFO" YA TIKLIYORUZ..VE ARDINDAN "Scan"a BASIYORUZ...

"Scan"a BASTIKTAN SONRA PROGRAM EĞER TELEFONUMUZA BAĞLANTI KURDUYSA BU SAYFA ACILACAK.

RESİMDEKİ "PRODUCT CODE" KISMINA TELEFONUNUZA YÜKLEYECEĞİNİZ YENİ PRODUCT CODE Yİ YAZACAK VE KARŞISINDAKİ KUTUCUĞU RESİMDE DE GÖRDÜĞÜNÜZ GİBİ İŞARETLİYECEKSİNİZ.VE ARDINDAN TELEFONA BU YENİ CODEYİ KAYIT ETMEK İÇİN SON OLARAK "WRİTE" YAZAN YERE TIKLAYIP 15 SANİYE KADAR BEKLİYECEKSİNİZ..

"PRODUCT CODE"MİZİN DOĞRU ŞEKİLDE YAZILDIĞINI KONTROL ETMEK İÇİN ;
"FLASH" A BASIYORUZ.SONRADAN SAĞ TARAFTAKİ "SCAN" A BASTIKTAN SONRA KARŞIMIZA KAYIT ETTİİMİZ YENİ CODE CIKIYOR..

SONUÇ RESİMDEKİ GİBİ KARŞIMIZA CIKIYOR..
UNUTMAYIN.BU İŞLEMLERİ YAPARKEN PC SUİT YADA OVİ KAPALI OLACAK EĞER SAATİN YANINDA SİMGELERİ VARSA SAĞ TIKLAYIP ÇIKIŞ DEYİN.AKSİ TAKTİRDE "ERROR" HATASI ALIRSINIZ

Son Düzenleme: mito1172 ~ 17 Şubat 2010 02:51
KiLLMAN
17-02-2010, 11:06   |  #80  
Taze Üye
12 mesaj

Nokia Software Updater ile kendi otomatik yapıyor boşuna kod değiştirmek ile uğraşmayın .

_hEro
17-02-2010, 15:59   |  #81  
_hEro avatarı
Yıllanmış Üye
3,428 mesaj

Arkadaşlar yeni konu açmak istemedim.
Softaware update ile v31 e yükselteceğim.Güncellemeden sonra yüklü program oyun vs etkilenmez biliyorum ancak, tam verim almak içinde hard format atayım diyorum.
Hard format attıktan sonra,
Hafıza kartınıda sıfırlıyor mu ? Garmin attık okadar, gitmesin şimdi :)
Öğrenmek istediğim bu? Hard Format yanlızca telefonumu sıfırlıyor ? eğer öyle ise hafıza kartını telefonun içinden ilk çıkmış gibi hale nasıl getirebiliriz.Teşekkürler.

mito1172
18-02-2010, 02:28   |  #82  
mito1172 avatarı
Yıllanmış Üye
106 mesaj

hafıza kartınıı sıfırlamıyor ama formattan sonra hafıza kartınıda biçimlendirmen gerektiği öneriliyor çünkü bazıı programları görmeyebiliyormuş. artı yukarıdaki arkadaşa cevap vermek isterim arkadaşım bu güncelleme her telefon koduna gelmiyor yoksa millet niye uğraşsın bukadar? şunuda belirteyim servisde aynı işlemi yapıp yani kodu değiiştirip güncelliyor buna ben şahitim. senin kod tutmuş yapmışsın güle güle kullan ama araştırmadanda böyle yanlış bilgiler verme lütfen.

Son Düzenleme: mito1172 ~ 18 Şubat 2010 02:38
_hEro
18-02-2010, 02:34   |  #83  
_hEro avatarı
Yıllanmış Üye
3,428 mesaj
Alıntı: mito1172  
hafıza kartınıı sıfırlamıyor ama formattan sonra hafıza kartınıda biçimlendirmen gerektiği öneriliyor çünkü bazıı programları görmeyebiliyormuş.
Tamam teşekkürler.Ozaman kafama takılan şey şu.Hafıza kartını bilgisayardan biçimlendirdiğim zaman, kurulu olan birsürü program gidecek haliyle...Kendi kurduklarım önemli değil onları tekrar kurarım ancak hazırda kurulu olarak gelen programları tekrar nasıl edinirim ?Telefondan güncelleme yoluyla mı ?
Hafıza kartının içindeki bir sürü sistem dosyasının silinmesi beni korkutuyor nedense.

Bu arada nokia ovi maps 2.0 vardı bende.3.03 yükleyip ücretsiz içeriğin dibine vurdum KahkahaProgramıda bayağı geliştirmişler.V40 desteğide tam anlamıyla gelsin artık ya.Aylar olmuş.Ayıptır nokia Beğenmedim

mito1172
18-02-2010, 05:03   |  #84  
mito1172 avatarı
Yıllanmış Üye
106 mesaj

kardeşim hafıza kartında sistem dosyası yok sen kurarsan kurulu programların dosyaları oluşur sadece sistem dosyaları telefondadır onlarda gitmiyor formatta sadece senin kurduğun programlar gidiyor merak etme ben yaptım sadece ayarlar değişti yani benim yaptığım ayarlar.eski sürümlere dönenlerde belli harita ovi sitesi falan bunlarda telefondan uygulama güncelle deyince tekrar yükleniyor artı ben hafıza kartını telefonda biçimlendirdim sende bunu yapabilirsin. ve istersen pc suite programıyla önce yedekleme yap telefonu pcye bağlayyıp pc suit modunda aç ve pc suitte yedekle formatlar bitince geri yüklle de pc suiti açıp tabi telinide bağla pcye geri yükle deyince programların ve h.kartında ne varsa geri yüklenir,,yüklenmese bile kurduğun programlar tekrar kurarsın kolay gelsin

Son Düzenleme: mito1172 ~ 18 Şubat 2010 05:16
_hEro
18-02-2010, 11:51   |  #85  
_hEro avatarı
Yıllanmış Üye
3,428 mesaj
Alıntı: mito1172  
kardeşim hafıza kartında sistem dosyası yok sen kurarsan kurulu programların dosyaları oluşur sadece sistem dosyaları telefondadır onlarda gitmiyor formatta sadece senin kurduğun programlar gidiyor merak etme ben yaptım sadece ayarlar değişti yani benim yaptığım ayarlar.eski sürümlere dönenlerde belli harita ovi sitesi falan bunlarda telefondan uygulama güncelle deyince tekrar yükleniyor artı ben hafıza kartını telefonda biçimlendirdim sende bunu yapabilirsin. ve istersen pc suite programıyla önce yedekleme yap telefonu pcye bağlayyıp pc suit modunda aç ve pc suitte yedekle formatlar bitince geri yüklle de pc suiti açıp tabi telinide bağla pcye geri yükle deyince programların ve h.kartında ne varsa geri yüklenir,,yüklenmese bile kurduğun programlar tekrar kurarsın kolay
Tamamdır.Yedeklemeyi güncellemeden önce yapmıştım.Sistem dosyasından kastın yüklenen program dosyaları.Oda güncelleme servisiyle tekrar kuruluyosa sorun yok.Teşekkürler.

mknsz94
22-02-2010, 15:05   |  #86  
Taze Üye
1 mesaj

software updater  da  desteklenen cihaz bulunamadı diyor yardımcı olurmusunuz

skol72
24-02-2010, 17:05   |  #87  
Yeni Üye
39 mesaj

arkadaşlar v40 ı yükledikten sonra aşağıdaki sorunlarla karşılaştım v31 kullanırken böyle sorunlarım yoktu.
1- Radyo kilitleniyor hiç bir şekilde kumanda edilemiyor.kapatıp açmak gerekiyor teli
2- Radyoda RDS çalışmıyor.Radyo alıcısı çok iyi değil zaten hareket halinde çok cızırtı mevcut.
3- Çağrı geldiğinde ekran kilitleniyor çağrıya cevap veremiyorsunuz.(kaydırarakda dahil)
4- Tuş kilidi problemli istem dışı devreye girip ekranı karartıyor.
bu sorunları yaşadıkdan sonra hard format attım ama yinede düzelmedi.araştırmalarımda genel olarak bu versiyonu yükledikten sonra aynı sorunlarla karşılaşıldığını okudum..

NoteBook
24-02-2010, 20:53   |  #88  
NoteBook avatarı
Yıllanmış Üye
658 mesaj

Ben V40 yükledim ama bu tarz bir sorunla karşılaşmadım.Hard format attığın halde yine aynı sorunlar devamn ediyorsa bir de servise göster bence.Telefonun başka bir yerini bozabilirsin.

burki_rock
24-02-2010, 21:08   |  #89  
Yıllanmış Üye
103 mesaj

Bendede o sorunlar yok.Radyo hiç kullanmadım ama diğerleride yok.İlk kurduğumda bi arama cevaplamadım ama hardformattan sonra bişi kalmadı.bende servise götürmen taraftarıyım...<

mito1172
26-02-2010, 02:31   |  #90  
mito1172 avatarı
Yıllanmış Üye
106 mesaj
Alıntı: skol72  
arkadaşlar v40 ı yükledikten sonra aşağıdaki sorunlarla karşılaştım v31 kullanırken böyle sorunlarım yoktu.
1- Radyo kilitleniyor hiç bir şekilde kumanda edilemiyor.kapatıp açmak gerekiyor teli
2- Radyoda RDS çalışmıyor.Radyo alıcısı çok iyi değil zaten hareket halinde çok cızırtı mevcut.
3- Çağrı geldiğinde ekran kilitleniyor çağrıya cevap veremiyorsunuz.(kaydırarakda dahil)
bu sorunları yaşadıkdan sonra hard format attım ama yinede düzelmedi.araştırmalarımda genel olarak bu versiyonu yükledikten sonra aynı sorunlarla karşılaşıldığını okudum..
radyo rds sorunu bazı arkadaşlarda varmış ama herkezde yok bendede olmadı ama tuş kilitliyken bi kez garip şeyler yaptı arayan kapadıktan sonra çalmaya başladı ama arayan çoktan kapamıştı cvpla deyince öyle takılı kalmıştı sonra kapatıp açtım düzeldi şuan bi sorun yok ama ewet bu yazılımda bazen hatalar var bu kesin.

skol72
01-03-2010, 15:21   |  #91  
Yeni Üye
39 mesaj
Alıntı: skol72  

sevgili arkadaşlar yukarıda yaşadığım sorunlarla ilgili özellikle radyo problemini nokianın internet sitesinden mail yoluyla iletmiştim.bugün telefonla aradılar ve yaşadığım bu radyo sorunu ile ilgili herhangi bir şikayet almadıklarını birde versiyon güncellemesini Nokia Shoplardan yapmamı istemişlerdir.en kısa zamanda nokia shopa gidip versiyon güncellemesini birde oradan yaptırıcam eğer düzelirse ki inşallah düzelir demek oluyorki pc den güncelleme yapmak pek bir işe yaramıyor.

mito1172
03-03-2010, 01:48   |  #92  
mito1172 avatarı
Yıllanmış Üye
106 mesaj

arkadaşım bilgi için teşekkürler ama madem servisten yapın diyorlar neden bu güncellemeyi internetten veriyorla kimi kandırıyor bunlar servisten yaptırın demelerinin amacı garantinin süresi dolduysa ücret almaktan başka bişey değil inanma bunlara onlarda pcden yapıyor hatta kodun tutmuyorsa kodu değiştirip burda nasıl yapılıyorsa aynı işlemi yapıp güncelliyorlar amaç sadece garantin bittiyse para kazandırmak küçük bir güncelleme için servise artı şunuda belirteyim radyo sorrunu yok şikayette yok deyip yalan söylüyorlar binlerce şikayet var bu konuda radyo donması ve rds çıkmaması şikayeti bu şikayet servisde yapılmadı diye değil çıkardıkları yazılımla ilgili bir sorundur v40 yüklendikten sonra çıktı bu sorun bıraksınlar milleti kandırmayı serviste güncelleme yapmadın ondan oldu deyip çocukmu kandırıyorlar.

Son Düzenleme: mito1172 ~ 03 Mart 2010 01:57
burki_rock
03-03-2010, 01:56   |  #93  
Yıllanmış Üye
103 mesaj

evet katılıyorum.bende araştırdım baya ki kütahyadayım ve nokia club vea yetkili servis yok.benim kendi pc'imde sorun verdi gittim cafeden yaptım hiç sıkıntım yok şükür ki ocakta aldım makineyi.

skol72
03-03-2010, 15:53   |  #94  
Yeni Üye
39 mesaj

cumartesi günü nokia shoptan şansımı deneyeceğim aslında bu v40 ilk çıktığında biraz bekleyeyim sorunları bir göreyim ondan sonra güncellerim demiştim ama insan benim gibi tech düşkünü olunca sabredemiyor.birde şunu söylemek isterim hoparlörlerden mp3 yada radyo dinlerken ses yeterli gelmiyorsa ayarlarınızı kontrol ediniz.ben çok sonra fark ettim müzik playerde şarkı dinlerken seçeneklerden ayarlara girip ses yüksekliği ve stereo genişletmeyi açık seçin ve farkı görün hem kulaklıkla hem hoparlörle...
saygılar

mito1172
04-03-2010, 00:38   |  #95  
mito1172 avatarı
Yıllanmış Üye
106 mesaj
Alıntı: burki_rock  
evet katılıyorum.bende araştırdım baya ki kütahyadayım ve nokia club vea yetkili servis yok.benim kendi pc'imde sorun verdi gittim cafeden yaptım hiç sıkıntım yok şükür ki ocakta aldım makineyi.
aynen kardeşim benim burdada servis yok bende 25 aralık 2009 da aldım yani 2010 a 5 kala.ve banada telefon ettiler nokiadan neymiş malesef her koda çıkaramıyorlarmış güncellemeyi servise gidin diyor hanım ama bilmiyorki en yakın servis bana 80 klometre uzakta sanki servise yaptırınca kuş konduracaklar aynı şeyi onlarda yapıyor boşverin pc niz sağlamsa netiniz varsa yapın kendiniz mis gibi tarifide yapılmış internette bakın keyfinize çünkü servisde yapsa burda yapılandan farkı yok. 

skol72 kardeşim o ayarı biliyorumda yinede ses olayı fazla çıkmıyor bu telefonda nasıl müzik telefonuysa anlamadım. bende nokia 62 33 var inan onun sesi daha gür çıkıyor hele kulaklıkla dahada harika ama bu 58 00 da mallesef ses az nedendir onu nokia ya sormak lazım bir hata var çünkü... birde servisde güncellemeyi yapınca sonucu yazarsan memnun olurum ama biraz kullan öyle yaz.

Son Düzenleme: mito1172 ~ 04 Mart 2010 01:09
skol72
04-03-2010, 08:32   |  #96  
Yeni Üye
39 mesaj

ok...

Kapalı Hesap (113439)
07-03-2010, 23:34   |  #97  
Kapalı Hesap
464 mesaj

forumda hiç rastlamadım ama 5800 ın kronik sorunlarından biri de telefonun sağ üst köşesindeki kasa açıklığı üretim hatası olarak çoğu telefonda var , konuşurken cızırtı yapıyor ayrıca . ses düzeyi çok düşük ayrıca video kalitesi de tam anlamıyla rezalet , ama gel gör ki tüm diretmelerime rağmen laftan anlamayan kardeşim gitti aldı telefonu koşa koşa.. ben kıyısından döndüm , onu ikna edemedim.. .

burki_rock
08-03-2010, 00:00   |  #98  
Yıllanmış Üye
103 mesaj

Ben o açıklığı araştırdım arkadaşım,benimkindede var açıklık ki ben bilerek aldım.hemen o açıklığın arkasında bir vida var ve sıkıla biliyor ve tamamen kapanıyor o açıklık ama oda dokunmatik ekranın sıcaktan-soğuga geçişlerde sıkıntı yaratıp uzun vadede telefona zarar veriyor.Video kalitesi de çok iyi ayrıca,ne alıyorsun ki sen?20megapiksel kameramı?3,2 ye göre videosu süper ama fotoğraf kalitesi daha iyi olabilirdi.konuşurken cızırtı senin hattondan kaynaklıdır,ben bu kadar kaliteli bu 7. telefonum ama daha önce hiç konuşmamıştım.En gürültülü ortamda bile müthiş rahat.ses düzeyi için eğer kulaklık ve telefon çaldığında ki düzeyse bahsettiğin yuh derim.kendi kulaklığı çok kötü ama ben sennheiser cx500 le dinliyorum benim diyen mp3 öyle ses vermiyor.kaliteside sınıfının iphone ile birlikte en sağlamı.samsung un bütün modelleri aynı  geliyor bana mesela.Genoa ya bak dön birde Corby e bak.kısacası 2000 liralık telefonuda aynı duruyor tip olarak 300 lirada.ki kalitesi nokia dan bin kat beter.Telefonun tek kusuru zaman içinde arka kapağının oynayacak olması ki bu bütün nokiaların genel sorunudur.zaman geçtikçe ortaya çkar.Kardeşin güle güle kullansın telefonunu :D ayrıca v40 la ve sanırım nisan sonu beklenen yeni güncellemeyle fiyatının 2-3 katı verim alınıyor.İphone ile kıyaslıyorum özelliği daha çok tab o daha iyi ne olursa olsun ama 1200 lira fazla verebilcek gücümüzde yok malesef :)<

recycle bin
08-03-2010, 02:43   |  #99  
Yıllanmış Üye
284 mesaj

arkadaşlar aman dikkat nss üzerinden yüklemeyin yoksa şarjınız bir günde bitmeye başlar.

mito1172
08-03-2010, 02:49   |  #100  
mito1172 avatarı
Yıllanmış Üye
106 mesaj

numbb arkadşım öncelikle o açıklık ilk üretilen telefonlarda varmış sonradan giderilmiş bu sorun ben 2 ay önce aldım öyle bir açıklıkta yok ses az diyorsan konuşurken yanda ses açma tuşuna bak o kısık olabilir. cızırtı bazen hattan olabilir hemen telefona bağlama ki gayet berrak sesi var.yaw bizim insanımız nekadarda uzman kesildi her konuda pes yani :) sen beyenmiyorsan alma arkadaşım herkesin zevki başkadır kötülemeye gerek yok hemen bence güzel telefon.

Son Düzenleme: mito1172 ~ 08 Mart 2010 02:53