5800 v40 çıktı! Yüklemek için ayrıntılar burada!

burki_rock
08-03-2010, 02:50   |  #101  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
103 mesaj

ya bende olmadı bu sorun valla,ilginçmiş ama.şuandada video filan izlemedimmi 3 gün gidiyor işte konuşma mesaj filan.hatta mp3 bazen.ki hergün az bi oyun oynarım.bunları azaltsam 4 belki 5 bile gider.ama sorun yaşayanlar için güzel bir paylaşım olmuş.

mito1172
08-03-2010, 05:53   |  #102  
mito1172 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
106 mesaj
Alıntı: recycle bin  
arkadaşlar aman dikkat nss üzerinden yüklemeyin yoksa şarjınız bir günde bitmeye başlar.

sağol arkadaşım bilgi için ama şunu anlamıyorum millet neden bu nss üzerinden güncellerki pcsuite dururken? nss de sadece kodu değiştirip kapatılmalı nss ve pcsuiteylede mis gibi güncelleme yapılmalı. benim canım halkım macerayı nede çok seviyor yaw :)))

burki_rock
08-03-2010, 12:22   |  #103  
Yıllanmış Üye
103 mesaj

Çok basit.Herkese pcsuite veya nsu ya gelmiyor.Gelenler şanslı ama yeni gücelleme çıkacak daha v40 gelmeyen arkadaşlarım var :) ki şarj sorunu bu arkadaşın yazdığından sonra gördüm,şarj kullanımla alakalı mesela benim 3 gün gidiyordu 2 gündür oyun ve video çok uğraştım usb ye bağladım vs. 1-2 gün gidiyor öyle olunca.zaten 406 saat bekleme süresi ki bu her telefon için değil max.derler malum oda sadece telefonun köşede durması demektir.konuşma süresiyle bi oranlarsak ki 8 saate tekabül ediyor sürekli GPS,wi-fi,oyun,mp3,video ile uğraşan birinin 1 gün şarjı gitmesi çok normalçkocaman ekran yani bu 1100 gedil ki :D 5800.buarada daha öncede konuştuğum bikaç kişi nokia club lardan yükletmiş ve hepsi nss le code değiştirip yüklemiş.kısacaı bir sakıncası yok.v40 da bir sorun varsada nokia yeni güncelleme en kısa zamanda çıkarır :)

Kapalı Hesap (113439)
08-03-2010, 13:24   |  #104  
Kapalı Hesap
464 mesaj
Alıntı: burki_rock  
Ben o açıklığı araştırdım arkadaşım,benimkindede var açıklık ki ben bilerek aldım.hemen o açıklığın arkasında bir vida var ve sıkıla biliyor ve tamamen kapanıyor o açıklık ama oda dokunmatik ekranın sıcaktan-soğuga geçişlerde sıkıntı yaratıp uzun vadede telefona zarar veriyor.Video kalitesi de çok iyi ayrıca,ne alıyorsun ki sen?20megapiksel kameramı?3,2 ye göre videosu süper ama fotoğraf kalitesi daha iyi olabilirdi.konuşurken cızırtı senin hattondan kaynaklıdır,ben bu kadar kaliteli bu 7. telefonum ama daha önce hiç konuşmamıştım.En gürültülü ortamda bile müthiş rahat.ses düzeyi için eğer kulaklık ve telefon çaldığında ki düzeyse bahsettiğin yuh derim.kendi kulaklığı çok kötü ama ben sennheiser cx500 le dinliyorum benim diyen mp3 öyle ses vermiyor.kaliteside sınıfının iphone ile birlikte en sağlamı.samsung un bütün modelleri aynı  geliyor bana mesela.Genoa ya bak dön birde Corby e bak.kısacası 2000 liralık telefonuda aynı duruyor tip olarak 300 lirada.ki kalitesi nokia dan bin kat beter.Telefonun tek kusuru zaman içinde arka kapağının oynayacak olması ki bu bütün nokiaların genel sorunudur.zaman geçtikçe ortaya çkar.Kardeşin güle güle kullansın telefonunu :D ayrıca v40 la ve sanırım nisan sonu beklenen yeni güncellemeyle fiyatının 2-3 katı verim alınıyor.İphone ile kıyaslıyorum özelliği daha çok tab o daha iyi ne olursa olsun ama 1200 lira fazla verebilcek gücümüzde yok malesef :)<
açıklık kardeşimin aldıgı 5800de de var ama öyle abartılacak bişey değil tabi, belki nokia soğuk-sıcak geçişlerine bağlı olarak telefona bir esneme payı bırakmış olabilir de . video kalitesini yanlış yazmışım fotoğraf kalitesi kapalı alanlarda kötü demek istemiştim. cızırtıya dikkat edeceğiiz bakalım konusurken olacak mı yine .. ses düzeyine çok kötü demedim , ses düzeyi derken telefonda konusurken gelen sesi kastetmiştim, karşı taraf sesin çok güçlü gittiğini söylüyor gerçi .. müzik dinleme kalitesi güzel çoğu telefondan haklısın . arka kapağın oynayacağını sanmam ya zaten güç bela çıkardık sim kartı takarken .. bir daha da açmayız :) şu v.40 meselesine gelince , hem nokia software updater hem de telefonun üstünden wireless bağlantı ile güncellemek istedik. her seferinde kullanılabilir güncelleme yok, zaten en güncel durumda diyor .. telefon v.31 de . anladığım kadarıyla nokia türkiyedeki ürünler için bu versiyonu yayınlamamış.. fakat nemesis gibi programları kullanarak telefonu garanti kapsamı dışında bırakmak istemiyoruz.. sizin bu bahsettiğiniz nisan sonu gelecek güncelleme v.40 mı oluyor ? yoksa v.40 türkiye ürünleri için hiç gelmeyecek mi .. sinirlenmeyin ya ben fikirlerimi söylüyorum sadecce .. . saygılar :)

burki_rock
08-03-2010, 13:45   |  #105  
Yıllanmış Üye
103 mesaj

yok yau sinirlenmedim :D smile yapmamışım hiç heh.nisan sonu v40 degil zaten söylenti şimdilik.Esneme payı her telefonda vardır mesela benim k750 dede o tarz bişi vardı ekranın az altında.ben nemesisle yükledim valla çoooook düşünüp hemde ve fazlasıyla araştırıp.Şuan memnunum.Hız vs. bana çok farklı gelmiyor ama kinetic scorling ve ev ekranı çok güzel oldu.yani nokia clublardan yüklemelerdede zaten nss ile yüklüyorlar diyor o şekilde yükletenler ki product code pek sıkıntılı bişi değil değitirmek baya basit,ben kendi pc'im tam güncelleme esnasında sıkıntı yaratıyordu takılıp atıyordu gittim internet cafede 4-5 dk da hallettim :D şarjla ilgili bişiler yazmşlar tamamen kullanımla alakalı,sırf mesajlaştığımda 3 gün gidiyor oda günde 45 ile 100 arası değişiyor,buara çok kullandım paso duvarkağıdı filan kurcaladm hatta bir bölüm one piece izledim atıp pc ye 1,5-2 gün gibi gitti şarjı.ben gps olayını bi yapamadım kütahya nokianın ovi haritalarında yok :) garminde yüklemedim ama yüklicem hehe.

Kapalı Hesap (113439)
08-03-2010, 13:54   |  #106  
Kapalı Hesap
464 mesaj

v 40 yüklemesem çok şey mi kaçırmış olurum .?. ayrıca soruma da bi yanıt alabilseydim iyi olurdu :) v40 bizim 5800 lere hiç gelmeyecek mi acaba ? bilginiz var mı ( yani normal yolla updater güncellemesi ile )

burki_rock
08-03-2010, 14:04   |  #107  
Yıllanmış Üye
103 mesaj

valla ocaktan beri gelmedi :D marttayız hehe.çok şey kaçırmış olmazsın ama birkaç özelliği harbi çok hoşuna gidiyor insanın.aramalarda dışardan gelen n97 gibi cevaplama mesela :D benim en sevdiğim özlliği o birde tam ekran Q klavye sadece döndürünce yana telefonu açılıyor buda diğeri.ufak tefek daha çok özellik geliyor ama ya.ben çok heyecanla yapmıştım hayal kırıklığına uğramadım şuana kadar.

Kapalı Hesap (113439)
08-03-2010, 15:12   |  #108  
Kapalı Hesap
464 mesaj

nokiayı bi e.mail atmak lazım veya bi arama yapıp durumu sormalı , böyle bir ayrıma gitmeleri çok enteresan yani ne var ki bütün 5800 lere bi v40 güncellemesi yapmak bu kadar zor birşey miydi de millete karın ağrısı çektiriyolar. e.posta atmaya kalktık ama product code istiyorlar formda , şimdi kim uğraşır 5800in arka kapağı çıkaranca da bataryaya bakacan da .... :) kardeşim şimdiden söylenmeye başladı .. demiştim ama iphone gibi debdebeli bişey bekleme diye , kinetik scroll olayı olmaması çok kötü bence ..

burki_rock
08-03-2010, 15:31   |  #109  
Yıllanmış Üye
103 mesaj

işte o var v40 ta.ya iphone da ne var ki :D ben bişi göremiyorum şekil filan tamamda yani eh birazda işletim sistemi iyi.çok para çok.eh o code a göre zaten sölüyor bneim 21 mi ne gösterdi sen ne diosun :D v31 yüklüydü telefonda :D

mito1172
09-03-2010, 01:46   |  #110  
mito1172 avatarı
Yıllanmış Üye
106 mesaj

arkadaşlar benim tel 2 aylık versionu v30 du ve pc suilitede baktğımda en yeni sürüm diyordu v30 u düşünün v31 bile görmüyordu güncellemede. işin garibide  nokiadan e maille bilgi ipucu yani yollanıyor ve v40 çıktı güncelleyin deniyordu ama bakıyordum yok sonunda tepem attı  alaymı ediyorsunuz diye bi e mail yazdım aradılar beni telle neymiş türkiyede v40 çıkmış ama her koda yollayammıyorlarmış ama servise gidin yaparlarmış dediler servise gitmek 80 klometre bana ve aynı burda yapılan işlemi yapıyor servisde yani nss programıyla kodu değiştirip güüncelliyorlar v40 oluyor versiyoınu artı garanti süren dolduysa 20 tl alıyorlar.ne gerek var biraz bilgin varsa zaten burdaki gibi dolu forumda tarifi var çok kolay yapılıyor ben yaptım kodu nss le değiştirip güncellemeyi pc suilitede buldum ve kodun garantiyle falan alakası yok milleti kandırıyor servis boşverin bu söylentiyi. yapın derim bu güncellemeyi çünkü v30 dayken msj zor yazılıyordu 2ci satırdan sonra takılmalar donmalar başlıyordu pişman olmuştum nerdeyse teli aldığıma ama v40 yükledim bu soorun yok oldu artı dokunmatik ekranıda daha hassas oldu az bi dokunuş yetiyor ayıca kaydırma iponedeki gibi ve ev ekranı müzik çaları açınca ev ekranında kısa yollar çıkması müzik çaların güzel olmuş tavsiye ederim. hatta yakında servis varsa ve garanti süreniz devam ediyorsa uğraşmakta zor geliyorsa servise güncelletin kolay gelsin.

Son Düzenleme: mito1172 ~ 09 Mart 2010 02:04
burki_rock
09-03-2010, 02:00   |  #111  
Yıllanmış Üye
103 mesaj

Eline salık mito :D bende dedim bunu sen gibi birkaç arkadaşla daha muhabbetimiz oldu.

mito1172
09-03-2010, 02:09   |  #112  
mito1172 avatarı
Yıllanmış Üye
106 mesaj

evet kardeşim okudum o yüzden yazdım ne gerek var servise küçük bir güncelleme için ücret vermeye garantin bittiyse yazık değilmi aynı şeyi servise gidincede yapıyor zaten kodu değiştirip sende sağol bilgi verip almak güzeldir

Kapalı Hesap (113439)
09-03-2010, 11:59   |  #113  
Kapalı Hesap
464 mesaj

free bi mobile security yok mu ya 5800 için ?

burki_rock
09-03-2010, 12:10   |  #114  
Yıllanmış Üye
103 mesaj

bi yerde kaspersky rastlamıştım.bi guguldan arat istersen "Kaspersky Mobile Security" die :)

skol72
11-03-2010, 16:37   |  #115  
Yeni Üye
39 mesaj
Alıntı: skol72  

sevgili arkadaşlar yukarıda yaşadığım sorunlarla ilgili özellikle radyo problemini nokianın internet sitesinden mail yoluyla iletmiştim.bugün telefonla aradılar ve yaşadığım bu radyo sorunu ile ilgili herhangi bir şikayet almadıklarını birde versiyon güncellemesini Nokia Shoplardan yapmamı istemişlerdir.en kısa zamanda nokia shopa gidip versiyon güncellemesini birde oradan yaptırıcam eğer düzelirse ki inşallah düzelir demek oluyorki pc den güncelleme yapmak pek bir işe yaramıyor.

nokia shopa cumartesi günü gittim v40 dan sonraki radyo kilitlenmesi sorunu ile ilgili bana bizde pc den güncelleme yapacağız zaten üstünde en son versiyon var dediler ama siz telefonu bize bırakın biz test edelim 1 hafta sonra alırsınız eğer sorunu burada çözemezsek Kartala servise yollarız 1 haftada orada kalır dedi kız bende oldu suyundanda koy dedim 2 hafta telefonsuz kalıcam.....vazgeçtim çıktım şimdilik böyle kullanıyorum bakalım ne olucak.

Karub
11-03-2010, 20:00   |  #116  
Karub avatarı
Yıllanmış Üye
2,652 mesaj

v40 hatalarla dolu bir firmware.. Mart sonu gibi yenisi bekleniyor...

burki_rock
11-03-2010, 20:25   |  #117  
Yıllanmış Üye
103 mesaj

evet bende onu demiştim.ama o zamana kadar bence güzel hiç hata denk gelmedi şiükür :)

mito1172
15-03-2010, 02:17   |  #118  
mito1172 avatarı
Yıllanmış Üye
106 mesaj
Alıntı: skol72  

nokia shopa cumartesi günü gittim v40 dan sonraki radyo kilitlenmesi sorunu ile ilgili bana bizde pc den güncelleme yapacağız zaten üstünde en son versiyon var dediler ama siz telefonu bize bırakın biz test edelim 1 hafta sonra alırsınız eğer sorunu burada çözemezsek Kartala servise yollarız 1 haftada orada kalır dedi kız bende oldu suyundanda koy dedim 2 hafta telefonsuz kalıcam.....vazgeçtim çıktım şimdilik böyle kullanıyorum bakalım ne olucak.
teşekkürler bilgi için. tahmin etmmiş ve yazmıştım servisde burda yapılandan farklı birşey yapmıyor. ya yalan söylüyorlar yada haberleri yok radyo sorunu yok deyip. bu konuda şıkayet çok çünkü. bence çıkardıkları v40 yazılımnda sorun var. ama herkesede bu sorun olmuyor işin tuhafı.

Son Düzenleme: mito1172 ~ 16 Mart 2010 03:35
bLiND
16-03-2010, 20:23   |  #119  
Yıllanmış Üye
243 mesaj

yüklememi tavsiye eder misiniz yoksa beklemeli miyim :'( :S

burki_rock
16-03-2010, 20:28   |  #120  
Yıllanmış Üye
103 mesaj

yükle yükle :D rahat ol.zaten işte sıkıntı olacak olursa nisan başı yeni güncelleme çıkacak deniliyor.

bLiND
16-03-2010, 20:42   |  #121  
Yıllanmış Üye
243 mesaj

hadi yüklüyorum :)
zaten ben de bu cevabı bekliyordum... :D

burki_rock
16-03-2010, 20:44   |  #122  
Yıllanmış Üye
103 mesaj

hehe bende öyle bir gaz bekliyordum alınca yüklemiştim.pc sorun verirse başka pc den devam et bneim başıma o geldi sıkıntı yüklerken cafeden yüklemiştim.,vermezse sorun yok ;)

bLiND
16-03-2010, 21:03   |  #123  
Yıllanmış Üye
243 mesaj

ama ben yapamadım
resimler gözükmüyor konuda asıl sorunsa nss'de scan diyince scan for product error diyor :(
ne yapmalıyım ki

burki_rock
16-03-2010, 21:14   |  #124  
Yıllanmış Üye
103 mesaj

hımmm resimlisini ara nette vardır biyerlerde.hatta buradada paylaşıldı resimler bir daha diğer sayfalarıda bir gözden geçir ;)

mito1172
17-03-2010, 01:07   |  #125  
mito1172 avatarı
Yıllanmış Üye
106 mesaj

https://www.chip.com.tr/forum/580 ... da_t147293_wp8.html 
sayfa 8 de ben paylaştım resimli anlatımı buyur artı ben küçücük notebook ta yaptım güncellemeyi 5 dakika sürdü

Son Düzenleme: mito1172 ~ 17 Mart 2010 01:13