Antivirüs Testi

MSNerkiz
20-07-2009, 11:26   |  #1  
MSNerkiz avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
525 mesaj

[ Tüm kodu seç ] [ Yeni Pencerede Göster ]
X5O!P%@AP[4\PZX54(P^)7CC)7}$EICAR-STANDARD-ANTIVIRUS-TEST-FILE!$H+H*
Arkadaşlar basit bir antivirüs testi buldum internette.Yukarıdaki kodu Not Defterine yapıştırıp .com uzantılı olarak bilgisayarınızın herhangi bir yerine kaydedin.Antivirüsüniz yakalarsa ne mutlu.Yakalamazsa hemen silin başka bir antivirüs kullanın.Bu bilinen bir Antivirüs test yöntemidir.

Yorumlarınızı bekliyorum.

H€LL
20-07-2009, 14:35   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
277 mesaj

seninde dediğin gibi çok basit bi test en dandik antivirüs programı bile bunu rahatlıkla yakalıyabiliyo kısacası denemeye gerek yok :D sonra denyenlerde benim AV hemen yakaladı yok benimki daha yazarken yakaladı yok benimki kayderken yakaladı gibi mesajlar yazılıyo konu böle uzayıp gidiyo

Son Düzenleme: H€LL ~ 20 Temmuz 2009 14:36
Süleyman.
20-07-2009, 14:42   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj
Alıntı: MSNerkiz  
Arkadaşlar basit bir antivirüs testi buldum internette.Yukarıdaki kodu Not Defterine yapıştırıp .com uzantılı olarak bilgisayarınızın herhangi bir yerine kaydedin.Antivirüsüniz yakalarsa ne mutlu.Yakalamazsa hemen silin başka bir antivirüs kullanın.Bu bilinen bir Antivirüs test yöntemidir.

Yorumlarınızı bekliyorum.

Bu testi Chip'te aratınca da bulabilirsiniz. :)

International Affairs
20-07-2009, 15:08   |  #4  
International Affairs avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
4,659 mesaj

eVET

dejian
20-07-2009, 15:16   |  #5  
dejian avatarı
Yeni Üye
46 mesaj

:) Genede Emek etiğin için saolasın Deneyecem Söz.

MSNerkiz
20-07-2009, 18:40   |  #6  
MSNerkiz avatarı
OP Yıllanmış Üye
525 mesaj
Alıntı: H€LL  
seninde dediğin gibi çok basit bi test en dandik antivirüs programı bile bunu rahatlıkla yakalıyabiliyo kısacası denemeye gerek yok :D sonra denyenlerde benim AV hemen yakaladı yok benimki daha yazarken yakaladı yok benimki kayderken yakaladı gibi mesajlar yazılıyo konu böle uzayıp gidiyo
yazıldığında haber olur mu??yanlış anlama ama

H€LL
20-07-2009, 19:09   |  #7  
Yıllanmış Üye
277 mesaj
Alıntı: MSNerkiz  
yazıldığında haber olur mu??yanlış anlama
sen beni yanlış anlamışsın benim anlatmak istediğim bu konu hem daha önce verildi hemde çok basit bi test bunu bulamayan AV yok  yazılan mesajlarda da dediğim gibi yok benimki kopyalarken buldu yok kaydederken buldu yok daha kaydetmeden buldu gibi mesajlarla konu gereksiz yere uzayıp gidiyo

Son Düzenleme: H€LL ~ 20 Temmuz 2009 19:11
MSNerkiz
20-07-2009, 19:29   |  #8  
MSNerkiz avatarı
OP Yıllanmış Üye
525 mesaj

ben zaten cevap beklemeden açtım bu konuyu.ayrıca chip te de böyle bi konu bulamayınca da silmedim.ne kadar basit olduğunu da bilmiyordum bu testin

Son Düzenleme: MSNerkiz ~ 20 Temmuz 2009 19:29
black_flood
20-07-2009, 21:34   |  #9  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

http://content.yieldmanager.edge ... AAlMRAAAAAAAAAAAAAA...

işte gerçek test linki görelim gerçekte ne kadar güçlüsünüz denemesi bedava götürüsü ömre bedel bu linkin. ben açarım isteyen varsada uzak masaüstü bağlanıp benimn pc'de açabilir linki benim korkum yok çünkü beni etkileyebilecek çelime sahip değil bu tip şeyler.

Mustafa@PC
20-07-2009, 21:52   |  #10  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Bunu tanımayan AV olmaz olamaz. Güncelliği hiç yok çünkü...

Süleyman.
20-07-2009, 22:28   |  #11  
Yıllanmış Üye
16,587 mesaj
Alıntı: black_flood  
http://content.yieldmanager.edge ... AAlMRAAAAAAAAAAAAAA...

işte gerçek test linki görelim gerçekte ne kadar güçlüsünüz denemesi bedava götürüsü ömre bedel bu linkin. ben açarım isteyen varsada uzak masaüstü bağlanıp benimn pc'de açabilir linki benim korkum yok çünkü beni etkileyebilecek çelime sahip değil bu tip şeyler.
Nedir bu link? Tıkladım birşey olmadı...

MSNerkiz
20-07-2009, 22:45   |  #12  
MSNerkiz avatarı
OP Yıllanmış Üye
525 mesaj

reklam yapıyor be ya inanmayın bence :))

black_flood
21-07-2009, 07:55   |  #13  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
5,190 mesaj

ne olduğunu söyleyim site içeriğinde bir trojen ve birde pishing var eğer antivirüs raporlarında birşey yazmıyor ise yediniz gitti bile gerisi size kalmış artık formatmı atarsınız başka birşeymi bilemem ama linki avg firmasında web sitelerinin linklerinin içeriğini analiz eden birşey var oraya yollarsanız analiz sonucuda yakında elinize geçer. normalde sağlam antivirüs yazılımları sitenin içeriğine erişimi engelliyor. şuana kadar ben siteyi açmayı başaramadım.ancak antivirüs devre dışı iken açılıyor. ayrıca umarım süleyman bankacılık işlemi yapmıyorsundur yapıyorsanda artık hayırlı uğurlu olsun değiştir tüm şifre ıvır zıvır ne varsa oturup.

Son Düzenleme: black_flood ~ 21 Temmuz 2009 07:58
ismet35
21-07-2009, 10:12   |  #14  
ismet35 avatarı
Yıllanmış Üye
1,037 mesaj
ne olduğunu söyleyim siteiçeriğinde bir trojen ve birde pishing var eğer antivirüs raporlarındabirşey yazmıyor ise yediniz gitti bile gerisi size kalmış artıkformatmı atarsınız başka birşeymi bilemem ama linki avg firmasında websitelerinin linklerinin içeriğini analiz eden birşey var orayayollarsanız analiz sonucuda yakında elinize geçer. normalde sağlamantivirüs yazılımları sitenin içeriğine erişimi engelliyor. şuana kadarben siteyi açmayı başaramadım.ancak antivirüs devre dışı iken açılıyor.ayrıca umarım süleyman bankacılık işlemi yapmıyorsundur yapıyorsandaartık hayırlı uğurlu olsun değiştir tüm şifre ıvır zıvır ne varsaoturup.
senın a.v. ne acmayan ?
korktum linke tıklamaya :D

MSNerkiz
21-07-2009, 10:15   |  #15  
MSNerkiz avatarı
OP Yıllanmış Üye
525 mesaj

tıklama zaten boşver

black_flood
21-07-2009, 11:14   |  #16  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
5,190 mesaj

şuan için panda var ama şunuda söyleyim pandayıda aşıyor ama ancak şu şekilde aşıyor yapılan testte pandayı devre dışı bırakıp açtığınız anda sisteme bulaşıyor bulaştıktan sonra antivirüsü açsanızda bir işe yaramıyor yine site açılıyor. aynı şekilde avgnin web site analiz yazılımındada aynı sıkıntı devre dışı bırakılıp açılırsa direk  daha sonra aktive edilsede site açılıyor antivirüs çözüm üretemiyor. tekrar formattan başkada çözüm yok format sonrası yine panda ve avgnin web analiz yazılımı engelleyebilmektedir siteyi.

ismet35
21-07-2009, 11:43   |  #17  
ismet35 avatarı
Yıllanmış Üye
1,037 mesaj

kardeş o zaman o linki kaldırmalısın milletin başına iş açma sonra... meraklı çok,tıklayan olur mutlaka :D ...

PrQmatHeuS
21-07-2009, 11:43   |  #18  
Yıllanmış Üye
280 mesaj
ben açarım isteyen varsada uzak masaüstü bağlanıp benimn pc'de açabilir linki benim korkum yok çünkü beni etkileyebilecek çelime sahip değil bu tip şeyler.
Bu cümlenle bile söylediğinin ne olduğu açık açık ortada:). Konuşmak için konuşma. Bir de antivirüsüne güveniyorsun hem de olması gerektiğinden çok fazla. Ayrıca link verip milleti  boşu boşuna endişelendiriyorsun. Yazık...!

Son Düzenleme: PrQmatHeuS ~ 21 Temmuz 2009 11:44
black_flood
21-07-2009, 12:02   |  #19  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
5,190 mesaj

senin dediğinden cacık olmaz antivirüsün amacı korumaktır bulaştıktan sonra korumak değil matığını kullan az sen sisteme virüsü bilmem neyi doldur sonra deki antivirüs temizler o zaman hiç kimsede antivirüse gerek yok nasıl olsa siliyor deyip arada bir online taratsın yeada antivirüs hep devre dışı dursun isteğin telden saz çal sonra aktif hale getirdiğindede medet bekle amaç tehlikeyi dışarıda tutabilmek varsa madem güvenin gösterde görelim. ben alenen açmışım herşeyi madem cesaretin var sen açta bi deneme yapmak isteyen denesin uzak masa üstünden bulaşmaz korkma virüs. sadece dinlenebilirsin yaptığın her yazışma ve verdiğin şifreyi alabilirler PrQmatHeus. açıkçada belirttim diğer antivirüslerde aktif ama testte belirttiğim yazılımlar dışındakiler çok ama çok zayıf aktifken bile engelleyip tanıyamıyor.

PrQmatHeuS
21-07-2009, 12:11   |  #20  
Yıllanmış Üye
280 mesaj

Benim ne demek istediğimi anlayamadın arkadaşım. Antivirüsüne çok fazla güveniyorsun dedim. Kendi antivirüsüm ile ilgili birşeyler söyledim mi?. Ben burda antivirüsün yaptıklarını tartışmıyorum. Zaten çağımızdaki hiçbir antivirüs eş zamanlı koruma yapamaz. Bu yüzden birşeyler yemeden koruma diye bir şey yoktur kafanı yorma sen.

Süleyman.
21-07-2009, 12:58   |  #21  
Yıllanmış Üye
16,587 mesaj
ne olduğunu söyleyim site içeriğinde bir trojen ve birde pishing var eğer antivirüs raporlarında birşey yazmıyor ise yediniz gitti bile gerisi size kalmış artık formatmı atarsınız başka birşeymi bilemem ama linki avg firmasında web sitelerinin linklerinin içeriğini analiz eden birşey var oraya yollarsanız analiz sonucuda yakında elinize geçer. normalde sağlam antivirüs yazılımları sitenin içeriğine erişimi engelliyor. şuana kadar ben siteyi açmayı başaramadım.ancak antivirüs devre dışı iken açılıyor. ayrıca umarım süleyman bankacılık işlemi yapmıyorsundur yapıyorsanda artık hayırlı uğurlu olsun değiştir tüm şifre ıvır zıvır ne varsa oturup.
Mutlu olacaktınız sanırım bankacılık işlemi yapıyor olsaydım. Hiç yakıştıramadım bu tavrı size. 

Bu solucan verdiğiniz linke tıkladığınızda mı yoksa açılan sitenin içeriğine tıklandığında mı aktif oluyor?

Son Düzenleme: Süleyman. ~ 21 Temmuz 2009 13:09
PrQmatHeuS
21-07-2009, 13:12   |  #22  
Yıllanmış Üye
280 mesaj

Yok öyle bir şey ortaya bir yem atıyor sonra da başkalarını iğneliyor. Yaptığı sadece bu.

PrQmatHeuS
21-07-2009, 13:14   |  #23  
Yıllanmış Üye
280 mesaj

O kadar iddaalı konuşuyorsun ki bunu kanıtlaman lazım gelir. Doğru değil mi?

MSNerkiz
21-07-2009, 13:55   |  #24  
MSNerkiz avatarı
OP Yıllanmış Üye
525 mesaj
Alıntı: PrQmatHeuS  
O kadar iddaalı konuşuyorsun ki bunu kanıtlaman lazım gelir. Doğru değil mi?
Alıntı: PrQmatHeuS  
Yok öyle bir şey ortaya bir yem atıyor sonra da başkalarını iğneliyor. Yaptığı sadece bu.
kimi kastediyorsun

Son Düzenleme: MSNerkiz ~ 21 Temmuz 2009 13:56
H€LL
21-07-2009, 14:25   |  #25  
Yıllanmış Üye
277 mesaj

@black_flood Panda kullanıyorsun ve başkalarınada bu AV yi önermeye çalışıyosun tamam buna bişey diyen yok herkes beğendiği kullandığı AV yazılımını başkalarına önerebilir bende kis 2010 kullanıyorum başkalarınada öneriyorum ama bunu yaparken kasperin özellikleri önplana çıkararak yapıyorum senin gibi yok kasper şu virüsü yiyo yok norton bu virisü yiyo yok eset geleni geçeni alıyo diyip veya trojanlı bi link verip panda erişimi engelliyo hadi yiyosa sizde tıklayın gibi değil AV yazılımına çok fazla güveniyosun ama şuna unutmaki hiçbir AV %100 güvenlik sağlamıyor hatta yardımcı programlarla bile %100 güvenlik sağlamıyor zaten ne kadar güvenlik yazılımı kurarsan kur dijital ortamda %100 güvenlik diye bir şey söz konusu bile olamaz

Son Düzenleme: H€LL ~ 21 Temmuz 2009 14:28