ares.

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
free_x_man
31-03-2005, 19:30   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
475 mesaj

arkadaşlar ares'i yeni kullanmaya başladım.sizlerden ricam ares'i kullanırken dikkat etmem gerekenleri,performansını arttırma yolları,güvenlik hakkındaki tavsiyelerinizi vb bilgilerinizi benimle paylaşmanız.yani aktif bir kullanıcı için faydalı bilgiler.

mrcplus
31-03-2005, 23:46   |  #2  
Yıllanmış Üye
564 mesaj

oncelikle ares acilista yes no olarak sana soruyor guvenlik duvarini kaldırayımmı sen buna no de sonucta yine calisiyor:)bunun haricinde bende yeni sayılırım fazla bise diyemicem...
Sana kolay gelsin...

free_x_man
01-04-2005, 17:30   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
475 mesaj

saol vallha bende ne demek bu diyodum.bir pencere açılıyor.hiçbir açıklama yok sadece ares ve yes ve no yazıyor.saol.bak yeni bir şey daha öğrendim.
başka tavsiyesi olan arkadaşlar bi zahmet yazınız.

tonic
02-04-2005, 00:30   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,220 mesaj

bende hiç öyle bir şey çıkmıyor yaw?

free_x_man
02-04-2005, 00:45   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
475 mesaj

ya olabilir.ayarlarından olabilir.belki benim kullandığım sürümde böyledir.sorunsuz çalışıyorssa bak keyfine.

nitrius
02-04-2005, 10:48   |  #6  
Taze Üye
2 mesaj

yav arkadaşlar bu ares programını bulabileceğim biyer yokmu yaw bende yok bu program nası bişe emule yada overnet gibi bişemi birisi anlatsın yawCool

theironman
02-04-2005, 11:05   |  #7  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

http://www.aresgalaxy.org/download.html  Ares'i bulabileceğin link.

Eyüp Korkusuz
02-04-2005, 11:07   |  #8  
Yıllanmış Üye
2,077 mesaj

inndir.com veya download.com adreslerini incelersen hiç olmadı google da aratırsan ares i bulursun. İlk başta ingilizce olabilir ama sonra türkçe ye çevrilebilen P2p yazılımlardan biridir. Kolay arayüzü ve Türkçe olması bakımından rahat kullanılabilen bir programdır... Ama ben yinede GETRİGHT diyorum...KahkahaKahkahaKahkaha

theironman
02-04-2005, 11:08   |  #9  
theironman avatarı
Genel Denetmen
8,347 mesaj

getright iyi tabi yeter ki kaynak olsun!

tonic
02-04-2005, 12:58   |  #10  
Yıllanmış Üye
1,220 mesaj

ares şu an benim favorim aradıklarımın hepsini buluyorum. hem bozuk çıkmıyorda hiçbiri. gönül rahatlığıyla indiriyom.

free_x_man
02-04-2005, 16:29   |  #11  
OP Yıllanmış Üye
475 mesaj

Kızgın Sinsi

Recep Baltaş
02-04-2005, 23:25   |  #12  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

üniv. kütüphanede 8000k net var tt ye özel hat...ares i bi kudum roket evet tek kelimeyle roket....

ato
03-04-2005, 19:13   |  #13  
Üye
94 mesaj

aresin program ayarlarını iyice araştırın. Bilgisayarınızda size özel ne varsa bulup paylaştırmaya açan bir programdır. Yazılarınız, rsimleriniz, herşeyiniz paylaşıma açıktır. Üstelik dosyaları paylaşıma kapatsanız bile hemen iptal eder ve yine paylaşıma açar. Sürekli iptal de yoktur. Bütün p2p programlarında bir bela vardır zaten. Çok dikkatli kullanmazsanız bir şarkı yada film indirene kadar sistemi çökertmek işten bile değildir. Sistemi de korkunç yavaşlatırlar ayrıca.

free_x_man
04-04-2005, 00:26   |  #14  
OP Yıllanmış Üye
475 mesaj

arkadaşlar peki aresi sağ tıklayıp kapat seçeneğini seçince ares kapanıyor yani herhengi bir veri transferi olmuyor ya da olamıyor değil mi?

tonic
05-04-2005, 13:59   |  #15  
Yıllanmış Üye
1,220 mesaj

ares sistemi korkunç yavaşlatmıyor ama.

Eyüp Korkusuz
05-04-2005, 14:51   |  #16  
Yıllanmış Üye
2,077 mesaj

Abi sonuçta bütün P2P yazılımlar sistemi yorar mantıklı düşünürseniz pc nizi bir web server gibi insanlara paylaşıma açıyorsunuz... Madem fazla yormayan bi yazılım istiyorsunuz birde getright ı deneyin bakalım zaten 2 tane az yoran P2P yazılım var ARES ve GETRİGHT...

tonic
05-04-2005, 14:55   |  #17  
Yıllanmış Üye
1,220 mesaj

+1

savinelli
05-04-2005, 21:26   |  #18  
Taze Üye
8 mesaj
alıntı:
Gönderen : ato

aresin program ayarlarını iyice araştırın. Bilgisayarınızda size özel ne varsa bulup paylaştırmaya açan bir programdır. Yazılarınız, rsimleriniz, herşeyiniz paylaşıma açıktır. Üstelik dosyaları paylaşıma kapatsanız bile hemen iptal eder ve yine paylaşıma açar. Sürekli iptal de yoktur. Bütün p2p programlarında bir bela vardır zaten. Çok dikkatli kullanmazsanız bir şarkı yada film indirene kadar sistemi çökertmek işten bile değildir. Sistemi de korkunç yavaşlatırlar ayrıca.

öncelikle bu ilk mesajımda herkese meraba demek istiyorum. ares programını uzun zamandır kullanan birisi olarak bu forumdaki kadar haksız eleştiriyi hiçbir yerde görmediğimi söylemek isterim.

Şidi gelelim bu arkadaşa yanıtıma: Ares sadece my shared folder diye açtığı kalsörü paylaşıma açar. Her p2p yazılımında olduğu gibi (belki) güvenlik açıkları vardır o konuda araştırmam olmadığından idda edemem. Fakat öyle söylediğin gibi tüm hdd yi paylaşıma açmaz. Sadece ares değil hiçbir p2p yazılımı böyle saçma birşey yapmaz. Bu konuda ki iddalarına sadece gülerek geçiyorum.
Gelelim sistemi yavaşlatma konusuna. Ben windows xp kullanıyorum ve adsl bağlantım var. 128mb sd ramli celeron 400 mhz eski bilgisayarımı sadece ares ile dosya indirmeye ayırdım ve makina bi yandan vürüs taraması yaparken bir yandan da dosya ,indirebiliyor. Yani ekstra bir yavaşlatma söz konusu bile değil. Tabiki senin bilgisayarın benim download için kullandığım makinamdan daha eski değilse. :p

savinelli
05-04-2005, 21:52   |  #19  
Taze Üye
8 mesaj
alıntı:
Gönderen : eyupkork

Abi sonuçta bütün P2P yazılımlar sistemi yorar mantıklı düşünürseniz pc nizi bir web server gibi insanlara paylaşıma açıyorsunuz... Madem fazla yormayan bi yazılım istiyorsunuz birde getright ı deneyin bakalım zaten 2 tane az yoran P2P yazılım var ARES ve GETRİGHT...

P2P yazılımları Kazaa veya gnutella gibi dosya paylaşım ağlarına bağlanarak dosya paylaşımı yaparlar. Yani hiçbir bilgisayarı bir web servera dönüştürmezler. Ayrıca sistem yorma olayına da önceden yorumumu zaten yaptım. Anlamıyorum ben celeron 400 bilgisayarda yavaşlık sezmiyorum siz nasıl bir yavaşlıktan bahsediyorsunuz? Yoksa herkesin bilgisayarı 166 mmx mi :p

Ayrıca bir getrihgt dır gidiyor. Arkadaşlar bu kadar talihsiz kıyaslamalar yapmayın. Getright ile aresin uzaktan yakından hiçbir alakası yoktur. Getright sadece web serverlara bağlanarak dosya indirir. Yani sadece download manager dır. Kimseye dosya göndermez veya paylaşım yapamaz. Ayrıca bir dosyayı herhangi bir paylaşım ağına bağlı kullanıcılarda arayıp bulamaz. Apayrı iki şeyi nasıl kıyaslarsınız?

Lütfen bilmediğimiz konular hakkında ELEŞTİRİ yapıp kendimizi komik duruma düşürmeyelim. Eleştirdiğimiz şeyleri mutlaka biliyor olalım.

savinelli
05-04-2005, 21:56   |  #20  
Taze Üye
8 mesaj
alıntı:
Gönderen : free_x_man

arkadaşlar peki aresi sağ tıklayıp kapat seçeneğini seçince ares kapanıyor yani herhengi bir veri transferi olmuyor ya da olamıyor değil mi?

aresi eğer default ayarlarıyla kullanıyorsan programı sağ alt kısımdayken sağ tıklayıp kapa dediğinde tamamen çıkarsın ve veri transferi olmaz. Fakat program ekrandayken x ile çıkarsan sadece sağ alt kısma almış olursun. ozaman veri transferi durmaz.

theironman
05-04-2005, 22:34   |  #21  
theironman avatarı
Genel Denetmen
8,347 mesaj

baya yanıt yazmışsın, hala okuyorum...

ato
06-04-2005, 00:03   |  #22  
Üye
94 mesaj

Savinelli'ye yanıt :

Areste paylaşıma kapattığım tüm dosyalar kısa bir müddet sonra kendiliğinden program tarafından yine paylaşıma açılıyor. Program bunu sürekli yapıyor ve bir ayarların saklanması - save files durumu yok.

Ares herkesin bilgisayarını bir web server'a çeviriyor. İzin vermezsen programa, o zaman da yükleme hızını korkunç yavaşlatıyor. Programı arasıra kullanıyorum. Gördüklerime inanmayayım mı ?

Neden ares'i bu kadar koruyorsun anlamadım ?

Eyüp Korkusuz
06-04-2005, 09:01   |  #23  
Yıllanmış Üye
2,077 mesaj

Bu arkadaşa ben de cevap verem bari...

1. Getright ın aresten farklarını anlatmadık ama getright ın web sunuculardan dosya çektiğini ares in ise bir p2p yazılım olduğunu benim 13 yaşındaki yeğenimde biliyor neden açıklama yapma gereği duydun anlamadım. Sonuçta kullanıcının amacı mp3 ve film indirmek değilmi... Gerçi ben dosya arıyorum ama herneyse...

2. Sonuçta sen paylaşıma açtığın bir klasör ü kullanan kişi web serverdan bir şey çekiyormuş gibi olmuyormu???? Yok sen bu benzetmeyi çözemediysen boşuna bakıyorsun yazılara...

3. Yavaşlık sezmiyorsan demekki sen bir şeyi download etmiyorsun işlemci ve rami birkaç donanım parçasını kullanmadan nasıl download yaparsın ben hala anlamış değilim. Senin ağ kablon herhalde hiç işlem yapmadan çekiyor dosyaları... Varmı böyle bi saçmalık ya bilgisayarı kullanmayan program abicim geç sen bu ayakları senin celeron 400 de maşallah athlon 64 gibi mübarek..

4. Bence bu kadar bilmiş zannetme kendini yoksa kendi lafını kendin yersin... (Lütfen bilmediğimiz konular hakkında ELEŞTİRİ yapıp kendimizi komik duruma düşürmeyelim. Eleştirdiğimiz şeyleri mutlaka biliyor olalım.)

Eyüp Korkusuz
06-04-2005, 10:53   |  #24  
Yıllanmış Üye
2,077 mesaj

He birde unutmadan 5. seçeneği yazmayı unutmuşum ben ve arkadaşlarıma karşı üslubuna dikkat et burası samimi bir ortam laflarınla insanlara taş atarak barınamazsın...

shehsuvar
06-04-2005, 11:14   |  #25  
Yıllanmış Üye
779 mesaj

konu dışı >>>
emektar arkadaşlar burda yeni arkadaşlara örnek teşkil ediyoruz , anlayana   .
relax relax KahkahaKahkahaKahkaha
imzaya dikkat