AVG ve win7

Murat_Sahin
13-05-2009, 20:58   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
223 mesaj

Arkadaşlar bilgisayarımda avg virüs programı vardı ve ben win 7 kullanıyorum. bilgisayar çok yavaştı ve programları açarken çok zorluyordu. bugün itibari ile virüs programımı değiştirdim ve inanırmısınız başka hiç bir şey yapmadım. bilgisayar şuan çalıştığının iki katı diyebilirim hız olarak. bunu avg yi kötülemek amaçlı yazmıyorum ama çok kastığını tesbit ettim. kullanan arkadaşlar ve sorunu olanlar için bi bilgi bu tabiki sadece benim için geçerlide olabilir . diger arkadaşlar yaşamamış olabilir bu sorunu sadece bilgi vermek istedim...

Kapalı Hesap (130880)
13-05-2009, 21:01   |  #2  
Kapalı Hesap
1,418 mesaj

evet kardeşim bencede haklısın bende kullandım ve hiç memnun kalmadım kimseye tavsiye etmem

Banned
13-05-2009, 21:02   |  #3  
Banlandı
406 mesaj

ESED nod32 den Şaşma.

Kapalı Hesap (130880)
13-05-2009, 21:08   |  #4  
Kapalı Hesap
1,418 mesaj
DETROID
ESED nod32 den Şaşma.
  Beğendimbencede

HugOBoss___
13-05-2009, 21:09   |  #5  
HugOBoss___ avatarı
Yıllanmış Üye
2,011 mesaj

arkadaşım demek ki yalnız değilmişim.... aynen benimde dediğin gibi oldu...  ayarına mı dokundum naptim onu da bilmiyorum bi ara hiç internete giremiyodum...

hakikaten nod32 nin varlığı ile yokluğu bir...  avast ı da önerebilirim

Recep Baltaş
13-05-2009, 21:14   |  #6  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj
Murat_Sahin
Arkadaşlar bilgisayarımda avg virüs programı vardı ve ben win 7 kullanıyorum. bilgisayar çok yavaştı ve programları açarken çok zorluyordu. bugün itibari ile virüs programımı değiştirdim ve inanırmısınız başka hiç bir şey yapmadım. bilgisayar şuan çalıştığının iki katı diyebilirim hız olarak. bunu avg yi kötülemek amaçlı yazmıyorum ama çok kastığını tesbit ettim. kullanan arkadaşlar ve sorunu olanlar için bi bilgi bu tabiki sadece benim için geçerlide olabilir . diger arkadaşlar yaşamamış olabilir bu sorunu sadece bilgi vermek istedim...
Bana AVG'yi siz kullanırken başkalarına da tavsyie ettiğinizi itiraf edebilir misiniz? :)

Recep Baltaş
13-05-2009, 21:17   |  #7  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
9,635 mesaj
ugoss
hakikaten nod32 nin varlığı ile yokluğu bir...  avast ı da ö
Evet, NOD32 bazen yok olur, bi bakmışınız güvenlik duvarında içeri bi truva atı girivermiş, e malum NOD32'de GÜVENLİK DUVARI yok.

Avast mı? Avast'a ben Anti-Virüs demiyorum, "Anti" kelimesini kaldırıp doğrudan virüs diyorum. Sistemde Avast olacağına virüs olsun daha iyi.

EN iyi ücretsiz AV: Antivir ve Panda Cloud (Yeni çıktı)

EN iyi ücretliler: Norton (2009'u kurmadıysanız yorum yapmayınız), KIS 2009....

Murat_Sahin
13-05-2009, 21:20   |  #8  
OP Yıllanmış Üye
223 mesaj
Recep Baltaş
Bana AVG'yi siz kullanırken başkalarına da tavsyie ettiğinizi itiraf edebilir misiniz? :)
kesinlikle ve kesinlikle hiç kimseye tavsiye etmedim.

Banned
13-05-2009, 21:22   |  #9  
Banlandı
406 mesaj
Recep Baltaş
Evet, NOD32 bazen yok olur, bi bakmışınız güvenlik duvarında içeri bi truva atı girivermiş, e malum NOD32'de GÜVENLİK DUVARI yok.

Avast mı? Avast'a ben Anti-Virüs demiyorum, "Anti" kelimesini kaldırıp doğrudan virüs diyorum. Sistemde Avast olacağına virüs olsun daha iyi.

Kim demiş nod 32 güvenlik duvarı yok xp yükledim yükler yüklemez Xp de hangi güncellemeler eksik onu bile gösteriyor.Nod 32 4.0 hem kendi güvenlik duvarı var hemde xp nin güvenlik duvarını kullanıyor.Aksi taktirde Xp güncellemelerini niye göstersin.XP Güncellemeleri tam yapmayınca tam koruma sağlamıyor.

Kapalı Hesap (130880)
13-05-2009, 21:27   |  #10  
Kapalı Hesap
1,418 mesaj
Recep Baltaş
ben avg yi kimseye tavsiye etmedim etmemde çünkü hiç memnun kalmadım

Banned
13-05-2009, 21:28   |  #11  
Banlandı
406 mesaj

ESET nod 32 diğer antivürüsler gibi bilgisayarı yormuyor işlemciye hangi komutlar giderse o komutları kontrol ederek vürüsü tespit ediyor aksi taktirde elle tarama yapmanız sart kaspersy anti vürüs değil norton ve kasper bilgisayarı hantallaştırmak için tasarlandı aynı vista sürekli soru soruyor yok allow yok internete girmek istiyonmu.Sen mi anti vürüssün bizmi belli değil.Esed o konuda çok efendi işini kendi yapıyor.Daha exe nin içindeki vürüsü silip exe ye dokunmayan anti vürüs yoktu nod varken hepsi exe yi siliyordu kasper nfs underground dun ve birçok exe yi vürüs görüyordu daha yeni yeni adam oldu.

Son Düzenleme: DETROID ~ 13 Mayıs 2009 21:30
HugOBoss___
13-05-2009, 22:51   |  #12  
HugOBoss___ avatarı
Yıllanmış Üye
2,011 mesaj
Recep Baltaş

kaspersky anti virüste de güvenlik duvarı yok doğru nod 32 dede yok ama smart security de var... burada bence anti virüsle internet security i birbirinden ayırmamız gerekli...

Son Düzenleme: HugOBoss___ ~ 13 Mayıs 2009 22:52
h@y@let
13-05-2009, 23:01   |  #13  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
887 mesaj

2 yılı aşkın süredir eset smart security kullanıyorum daha henüz bir sorunla karşılaşmadım çok memnunum.

Son Düzenleme: h@y@let ~ 13 Mayıs 2009 23:01
HugOBoss___
13-05-2009, 23:07   |  #14  
HugOBoss___ avatarı
Yıllanmış Üye
2,011 mesaj

arkadaşlarım burada tüm forum kullanıcılarına sorsanız hepsi farklı farklı antivirüsü favorisi olarak gösterir... tamam kaspersky iyi olabilir ama ben 1 yılı aşkın bi süre kaspersky kullandım tamam engellediğide oldu fakat 1 kere başağrıtacak bi virüs girdi ondada kaspersky vardı...

Recep Baltaş
13-05-2009, 23:51   |  #15  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
9,635 mesaj
DETROID
Kim demiş nod 32 güvenlik duvarı yok xp yükledim yükler yüklemez Xp de hangi güncellemeler eksik onu bile gösteriyor.Nod 32 4.0 hem kendi güvenlik duvarı var hemde xp nin güvenlik duvarını kullanıyor.Aksi taktirde Xp güncellemelerini niye göstersin.XP Güncellemeleri tam yapmayınca tam koruma sağlamıyor.
İş başa düştü ne yapalım, başlıyoruz:

XP'deki güncellemelerin "Güvenlik Duvarı ile hiç bir alaksı yoktur.

"Güvenlik Duvarı" ve "Güvenlik Merkezi" terimlerinin arkasındaki farkları öğrenmenizi tavsiye ediyorum.

Eset'in kendi sitesine bakınız:

Güvenlik Duvarı'nan bahsedilmemekte.

Şimdi bir de Smart Security'e bakınız:

Daha cümlenin girişinde "kişisel güvenlik duvarı"ndan bahsedilmektedir.

Bu da NOD32 4.0'ın ingilizce orjinal sayfası:

Sayfada "Firewall" kelimesini aratın, sonuç varsa bildirin.

Bu Smart Security Sayfası:

Gördüğünüz gibi Smart Security'de Firwall vardır, NOD32'de yoktur.

Lütfen daha iyi bilgi edininiz.

Recep Baltaş
14-05-2009, 00:00   |  #16  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
9,635 mesaj
DETROID
ESET nod 32 diğer antivürüsler gibi bilgisayarı yormuyor işlemciye hangi komutlar giderse o komutları kontrol ederek vürüsü tespit ediyor aksi taktirde elle tarama yapmanız sart kaspersy anti vürüs değil norton ve kasper bilgisayarı hantallaştırmak için tasarlandı aynı vista sürekli soru soruyor yok allow yok internete girmek istiyonmu.Sen mi anti vürüssün bizmi belli değil.Esed o konuda çok efendi işini kendi yapıyor.Daha exe nin içindeki vürüsü silip exe ye dokunmayan anti vürüs yoktu nod varken hepsi exe yi siliyordu kasper nfs underground dun ve birçok exe yi vürüs görüyordu daha yeni yeni adam oldu.
Haklısınız NOD32 Virüsleri sisteme girdikten sonra işlemciye komut gönderirken tespit ediyor, fakat KAspersky, virüsler daha bilgisayarınıza inerken gelen TCP/IP veri paketlerini kontrol ederek virsü tesptine başlar.

KAspersky kullananlar bilirler, IDM gibi bir araçla download yapıyorsanız ve şifreli bir RAR iniyorsa Kaspersky daha baştan dosyayı taradığı için sizi uyarır dosya virüslü diye. Yine eğer inen dosyada virüs varsa sunucu ile bağlantıyı kestiği için IDM'den hata alırsınız.

İşe asıl güvenlikte budur. Virüs girdikten kontrol edilen kodun bir anlamı kalmaz!

Sanırım siz Eugene Kaspersky ile birlikte çalıştınız. Bu yüzden olsa gerek Kaspersky'nin sistemi kasmak için tasarlandığını düşünüyorsunuz. Norton 2009'u kurmadığınız, Norton'un Gamer Edition sürümünü hiç duymdığınız gibi Kaspersky'nin yükleme esnasında gelen giden ağ trafiğini kontrol etmek için (Smart Securtiy'de de var ama NOD32'de yok) kendi LAN sürücüsünü yüklediğinden de haberiniz yok.

EXE'den virüs temizlemek virsün türne bağlıdır. Jeefo gibi kimi virüsler EXE dosyalarını bozarken "Alman.B" gibi bazı virüsler EXE dosyalarına yapışırlar. Kaperky 6 sürümünden beri -ki benim bildiğim ilk sürüm- bu virüsleri "Dezenfekte" etme özelliğine sahiptir.

Eset'in internete bağlanmasını şöyle açıklayayım. Google'a bile giremiyordum Smart Securitry açıkken. Kaç gün düşündüm sorun nede diye. Kafa patlattım. Sonunda Smart Security'nin yeni güvenlik duvarı özelliğinin IE 8'in exe'si ile pek de barışık olmadığını anladım. Devre dışı bırakır bırakmaz Internet sorunsuz çalışmaya başladı.

Recep Baltaş
14-05-2009, 00:04   |  #17  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
9,635 mesaj
ugoss
kaspersky anti virüste de güvenlik duvarı yok doğru nod 32 dede yok ama smart security de var... burada bence anti virüsle internet security i birbirinden ayırmamız gerekli...
Güvenlik duvarı yok fakat internet trafiğini çok daha etkin bir biçimde gerçek zamalı olarak taramakta.

AV ile IS karşılaştırması yapmadım zaten.

h@y@let
14-05-2009, 00:04   |  #18  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
887 mesaj

Peki bana kaspersky kadar kaliteli eset kadar da sistemi yormayan hafif bir antivirüs programı söyleyebilir misiniz? tabi varsa çok memnun olurum ;)

Recep Baltaş
14-05-2009, 00:05   |  #19  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
9,635 mesaj
h@y@let
2 yılı aşkın süredir eset smart security kullanıyorum daha henüz bir sorunla karşılaşmadım çok memnunum.
Maalesef karşılaştım. Windows XP'de ve Vista'da kablosuz ağdan kopma sorunu, Windows 7'de de bazen internet erişiminin bloklanması sorunu.

Kaspersky'de de karşılaştım tabii ki

Banned
14-05-2009, 00:11   |  #20  
Banlandı
406 mesaj
Recep Baltaş
Haklısınız NOD32 Virüsleri sisteme girdikten sonra işlemciye komut gönderirken tespit ediyor, fakat KAspersky, virüsler daha bilgisayarınıza inerken gelen TCP/IP veri paketlerini kontrol ederek virsü tesptine başlar.

KAspersky kullananlar bilirler, IDM gibi bir araçla download yapıyorsanız ve şifreli bir RAR iniyorsa Kaspersky daha baştan dosyayı taradığı için sizi uyarır dosya virüslü diye. Yine eğer inen dosyada virüs varsa sunucu ile bağlantıyı kestiği için IDM'den hata alırsınız.

İşe asıl güvenlikte budur. Virüs girdikten kontrol edilen kodun bir anlamı kalmaz!

Sanırım siz Eugene Kaspersky ile birlikte çalıştınız. Bu yüzden olsa gerek Kaspersky'nin sistemi kasmak için tasarlandığını düşünüyorsunuz. Norton 2009'u kurmadığınız, Norton'un Gamer Edition sürümünü hiç duymdığınız gibi Kaspersky'nin yükleme esnasında gelen giden ağ trafiğini kontrol etmek için (Smart Securtiy'de de var ama NOD32'de yok) kendi LAN sürücüsünü yüklediğinden de haberiniz yok.

EXE'den virüs temizlemek virsün türne bağlıdır. Jeefo gibi kimi virüsler EXE dosyalarını bozarken "Alman.B" gibi bazı virüsler EXE dosyalarına yapışırlar. Kaperky 6 sürümünden beri -ki benim bildiğim ilk sürüm- bu virüsleri "Dezenfekte" etme özelliğine sahiptir.

Eset'in internete bağlanmasını şöyle açıklayayım. Google'a bile giremiyordum Smart Securitry açıkken. Kaç gün düşündüm sorun nede diye. Kafa patlattım. Sonunda Smart Security'nin yeni güvenlik duvarı özelliğinin IE 8'in exe'si ile pek de barışık olmadığını anladım. Devre dışı bırakır bırakmaz Internet sorunsuz çalışmaya başladı.

Anlatıklarının hepsini okudum.Kaspersky okadar bencil bir antivürüs programıdırki windowsa yapıştımı kopmuyor silinse bile başka antivürüs yüklemene izin vermiyor.Kasperi kurdum xp ye 2009 (deneme sürümü) sildim nodu kurdum birdaha ineternete giremedim sadece nodla alkalı değil 3 tane antivirüs programında bile aynısı oldu.

XP de güvenlik duvarı açık olmasına rağmen tam korumuyor çünkü tüm güncelleştirmeleri istiyor (sp3 yüklü olsa bile) nod 32 kendi duvarı ve window xp duvarı var ben onuda denedim.Bulamak isteyen bulur bulamayan karalar bu mudur? budur.
Eng
Self Defense — ESET NOD32 Antivirus has built-in technology to prevent malicious software from corrupting or disabling it, so you can rest assured your system is always protected.
Many Usability Improvements — ESET NOD32 Antivirus has numerous speed, security and usability upgrades.
Energy-sipping battery mode extends laptop battery life without compromising security
Advanced Protection Status screen informs you of threat detections
Information pop-ups are hidden when running full screen applications like games, video players or presentations
Password protection prevents ESET NOD32 Antivirus from being uninstalled by strangers
New interface and keyboard shortcuts simplify use for visually impaired users
TR
Kendini Savunma - ESET NOD32 Antivirus yerleşik-teknoloji ayartıcı veya devre dışı bırakarak gelen zararlı yazılımları önlemek için, bu sistem emin her zaman korunur.
Birçok Usability İyileştirmeler - ESET NOD32 Antivirus çeşitli hız, güvenlik ve kullanılabilirlik yükseltmeler vardır.
Enerji-sipping batarya modunda güvenlik ödün vermeden dizüstü pil ömrünü uzatır
Gelişmiş Koruma Durumu ekran tehdit Detections size bildirir
Bilgi pop-up zaman oyunlar gibi tam ekran uygulamalarını çalıştırmak gizlidir, video oyuncu veya sunum
Şifre koruması yabancılar tarafından kaldırılıyor ESET NOD32 Antivirus önler
Yeni arayüzü ve klavye kısayolları görme engelli kullanıcılar için kullanım Basitleştirmek

Banned
14-05-2009, 00:14   |  #21  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj
Murat_Sahin
Keşke avg kurmadan önce bir sorsaydın. Bende sitede yayınlanan windows 7 rc e hazır olun başlıklı haber ve avg ni n sitesindeki windows 7 uyumluluk logosuna kanıp kurmuş olduğum bir windows 7 bilgisayara vg kurmuştum da kladrıana kadar verdiğim savaşamı yanayım, bilgisayarı kafayı yemesine mi bilemedim.

Recep Baltaş
14-05-2009, 00:19   |  #22  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
9,635 mesaj
h@y@let
Peki bana kaspersky kadar kaliteli eset kadar da sistemi yormayan hafif bir antivirüs programı söyleyebilir misiniz? tabi varsa çok memnun olurum ;)
Norton 2009 satın alın derim.

jacobs
14-05-2009, 00:22   |  #23  
Yıllanmış Üye
122 mesaj

Arkadaşlar bugüne kadar birçok anti-virüs yazılımını kullandım ve denedim.
Eğer bir ev kullanıcı iseniz sizlere tavsiyem
1. Eset Smart Security 4
2.Norton Internet Security 2009
3.Avira Anti-Vir(Ücretsiz)

İçlerinden bilgisayarı en az yorup bigisayarınızı iyi bir şekilde koruyanlar bunlar
Özellikle eset smart security v4 ile daha iyi hale getirişmiş.

Kspersky güvenlik anlamında çok iyi fakat sistem özelliklri düşük olanlara veya bilgisayarının performansını sonuna kadar kullanmak isteyenlere tavsiyem yukarıda sıraladıklarımdan bir tanesidir.Hepsi görevlerini en iyi şekilde yerine getiriyor...

Banned
14-05-2009, 00:23   |  #24  
Banlandı
406 mesaj

Norton kaspersky avast panda hepsini kullanın dönüp dolaşacağız yer esed nod32 serisi.Ben kullandım.Tavsiye etmem.

Recep Baltaş
14-05-2009, 00:24   |  #25  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
9,635 mesaj
DETROID
XP de güvenlik duvarı açık olmasına rağmen tam korumuyor çünkü tüm güncelleştirmeleri istiyor (sp3 yüklü olsa bile) nod 32 kendi duvarı ve window xp duvarı var ben onuda denedim.Bulamak isteyen bulur bulamayan karalar bu mudur? budur.
Siz neden bahsediyorsunuz? Size kaynaklarıyla beraber gösterdim. NOD32'de Güvenlik Duvarı yok diye. Siz hala Güvenlik Duvarı nedir onu bilmiyorsunuz.

Eng
Self Defense — ESET NOD32 Antivirus has built-in technology to prevent malicious software from corrupting or disabling it, so you can rest assured your system is always protected.
Many Usability Improvements — ESET NOD32 Antivirus has numerous speed, security and usability upgrades.
Energy-sipping battery mode extends laptop battery life without compromising security
Advanced Protection Status screen informs you of threat detections
Information pop-ups are hidden when running full screen applications like games, video players or presentations
Password protection prevents ESET NOD32 Antivirus from being uninstalled by strangers
New interface and keyboard shortcuts simplify use for visually impaired users
TR
Kendini Savunma - ESET NOD32 Antivirus yerleşik-teknoloji ayartıcı veya devre dışı bırakarak gelen zararlı yazılımları önlemek için, bu sistem emin her zaman korunur.
Birçok Usability İyileştirmeler - ESET NOD32 Antivirus çeşitli hız, güvenlik ve kullanılabilirlik yükseltmeler vardır.
Enerji-sipping batarya modunda güvenlik ödün vermeden dizüstü pil ömrünü uzatır
Gelişmiş Koruma Durumu ekran tehdit Detections size bildirir
Bilgi pop-up zaman oyunlar gibi tam ekran uygulamalarını çalıştırmak gizlidir, video oyuncu veya sunum
Şifre koruması yabancılar tarafından kaldırılıyor ESET NOD32 Antivirus önler
Yeni arayüzü ve klavye kısayolları görme engelli kullanıcılar için kullanım Basitleştirmek

Bu "Güvenlik Duvarı" değildir. Sizi okumaya ve bilgi edinmeye davet ediyorum:

Smart Security'de var sadece güvenlik duvarı.