Bazı adminler forumun kalitesini düşürüyor.

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
massas
06-10-2009, 12:22   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
681 mesaj

4-5 ay önce açtığım bir konu geçenlerde tekrar aktif hale geldi. konu kalyway leopard hakkındaydı. konu aktif hale geldi ve hemen kapatıldı. Neden kapatıldığını sorduğumda konu illegal  falan filan dediler. Zaten mac bölümünde illegal mac lerden başka bir konu yok. neden benim konum kapatıldı. Ayrıca geçenlerde açtığım bağzı üyelerin tutumu hakkındaki konuda kapatıldı. nedn kapatıldığını bilmek istiyorum. sanki diğer konular (mac bölümünde) illegal değilmi. Şimdi büyük ihtimalle bu konuda kapatılcak ve bu konu hakkında ısrarımı sürdükdükce belkide ban yiyeceğim

Son Düzenleme: Serkan Karadaş ~ 07 Ekim 2009 13:48
massas
06-10-2009, 12:42   |  #2  
OP Yıllanmış Üye
681 mesaj

katılıyorum moderatörler forumu nasıl ayarlıyor anlamadım acaba bu moderatörlerin bana gıcıgımı var?

xxömür
06-10-2009, 12:59   |  #3  
xxömür avatarı
Yıllanmış Üye
1,574 mesaj

bu forum katibi denilenlerin vasfı nedir özelliği ne sadece mesaj sayısımı

bir dost
06-10-2009, 14:05   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,174 mesaj

virtuoso ve maestro saçmalık bence. lafa gelince türkçemize sahip çıkalım denir . iş uygulamaya gelince telaffuz ettiğimiz gibi bile yazmaz direk ingilizcesini yazarlar Hmph

PcMaKeR
07-10-2009, 10:38   |  #5  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

milletin Üye Rütbesine çamur atmayın :@

Keyfimize Mesaj yazmıyoruz buraya.

İster Katip Olur, İster Maestro Olur ister Virtuoso olur isterse Normal Üye olur. Onu forum mesajlarına göre ayarlanıyor. Gıcık oluyorum böyle. Mesaj sayımız yüksek ya çoğu çekemiyor...

Biz illa yardım ediyoruz diye mi söylenecez.

Hiç sevmediğim bir cümle kurdurttunuz bana. Konuşmayın kardeşim böyle. İşi buraya taşıyorsunuz.

Moderatörlerin Özel mesajı yokmu. Kaçınız Kuralları okudu.

Alıntı: Serafin  
Anlayacağın ne kadar mesaj atarsan rütbende o oranda artıyor öyle bilgiyle ya da başka bir şeyle rütbe kazanmıyorsun ben burada eğer bir kişinin üç ayda forum katibi olduğunu görmüşsem onun Chıp Online'da o kadar zaman harcağını anlıyorum.
Alla Alla. Başkalarının mesaj sayısını takip etmek size mi düştü! Temmuzda üye olmuşsun günde 3 mesaj atmışlığın var ortalama. Sen gibi birinden bunu duymak şaşırtıcı...

MacOS konusuna gelince. Soruya göre illegallik taşır:
Nasıl bulurum sizce nasıldır, nerden temin ederim gibi konu mesajları geçerse bu warez e girer. Mesajını ya kitlerler yada silerler. Yoksa cılkı çıkyıor.

İllegal ile Kurulmuş bir MacOS soruları arasında çok fark var massas...

Bu arada o Rütbeye saygı duyulan çok az kişi var. Rütbesine göre iş yapmayanda çok kişi var. Biz öneriyi vermişizdir dallandırıp bizim önerimizi alıp sürerler meydana yine...

Kapalı Hesap (53751)
07-10-2009, 11:04   |  #6  
Kapalı Hesap
3,036 mesaj

Hem illegal konu açmışlar, hem de kaliteden bahsedip bir de üstüne görevini yapan insanlara laf atıyorlar; massas forum kurallarını okumadın galiba, okuduysan da diğer illegal konular hakkında uyarı yapman gerekir. Madem bu kadar şikayetçisin boş bir vaktimde Mac bölümünü baştan sona inceleyip illegal konuları ben şikayet ederim sen rahat ol.

PcMaKeR
07-10-2009, 11:39   |  #7  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj

Hah MacOS bilen biri geldi...

massas
07-10-2009, 12:56   |  #8  
OP Yıllanmış Üye
681 mesaj
Alıntı: PcMaKeR  
MacOS konusuna gelince. Soruya göre illegallik taşır:
Nasıl bulurum sizce nasıldır, nerden temin ederim gibi konu mesajları geçerse bu warez e girer. Mesajını ya kitlerler yada silerler. Yoksa cılkı çıkyıor.

İllegal ile Kurulmuş bir MacOS soruları arasında çok fark var massas...

açtığım konu şuydu kalyway leo sürümünü kuramadım hata veriyor nasıl yapmalıyım
cevap verdiğim konuda kurulumuyla ilgili bir soruyu.

PcMaKeR
07-10-2009, 13:23   |  #9  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj

Kapanmaması gerekir yada silinmemesi normalde. Temin etmekle alakası yokki. sen bulmuşsun sadece yardım istemişsin.

Yanlız birşeye kafam basmıyor. Bak forumda şuna dikkat edilmiyor. Adam programlama ile bir konuda takılıyor bak mesela.

O Konu kesin başka bir sitede geçmiştir kesin... Düzgün bir google araması tak o konuda.
Yada MacOS. sen kalyway ın kendi sitesinde bakmalısın bu konuya. Hem hızlı cevap hem rahat bir durum.

Bak mesela ben hiç forumda C# ile konu açtım mı yada programlama ile yoo. Açtıysam örnek kod vermişimdir ihtiyacı olan alsın kullansın diye ama bende zor durumda kalıyorum giriyorum ya bing e ya google a hangisi açıksa o an hemen bir arama tak sonuç ;)

Burda bir iki kişi cvp verecekte ohooo zaman kaybı. Bak konuyla alakası olmayan cevaplar bile alırsın böyle... Forumdaki üyelerin rütbesi ile senin mesajın alakası yok konu nere çekilmiş ;)

Sen böyle birşey olduğunda benden iste yardım. Açma bu tür sorunların olduğunda ki ben yardımcı olurum. Bende macosx ile uğraştım. Ama gereksiz açıkçası ;)

Son Düzenleme: PcMaKeR ~ 07 Ekim 2009 13:25
massas
07-10-2009, 13:31   |  #10  
OP Yıllanmış Üye
681 mesaj
Kapanmaması gerekir yada silinmemesi normalde. Temin etmekle alakası yokki. sen bulmuşsun sadece yardım istemişsin.

Yanlız birşeye kafam basmıyor. Bak forumda şuna dikkat edilmiyor. Adam programlama ile bir konuda takılıyor bak mesela.

O Konu kesin başka bir sitede geçmiştir kesin... Düzgün bir google araması tak o konuda.
Yada MacOS. sen kalyway ın kendi sitesinde bakmalısın bu konuya. Hem hızlı cevap hem rahat bir durum.

Bak mesela ben hiç forumda C# ile konu açtım mı yada programlama ile yoo. Açtıysam örnek kod vermişimdir ihtiyacı olan alsın kullansın diye ama bende zor durumda kalıyorum giriyorum ya bing e ya google a hangisi açıksa o an hemen bir arama tak sonuç ;)

Burda bir iki kişi cvp verecekte ohooo zaman kaybı. Bak konuyla alakası olmayan cevaplar bile alırsın böyle... Forumdaki üyelerin rütbesi ile senin mesajın alakası yok konu nere çekilmiş ;)

Sen böyle birşey olduğunda benden iste yardım. Açma bu tür sorunların olduğunda ki ben yardımcı olurum. Bende macosx ile uğraştım. Ama gereksiz açıkçası ;)

merak etmeyin sizdende yardım istemiştim fakat çözüm bulamamıştık ;)

PcMaKeR
07-10-2009, 13:34   |  #11  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj

Özel mesajlamı ne zaman.
Ben seni daha çok windows da gördüğümü hatırlıyorum.

massas
07-10-2009, 13:37   |  #12  
OP Yıllanmış Üye
681 mesaj

Genelde windowsta çalışıyorum ama diğer işletim sistemlerinede meraklıyım tam bir işletim sistemi manyağıyım 3 pc var evde 3 ündede farklı sistemler kurulu...

PcMaKeR
07-10-2009, 13:46   |  #13  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj

Gereksiz bak cidden macos eğer grafikle uğraşmıyorsan cidden gereksiz. Tat vermiyor pc ye kurulan macos.

massas
07-10-2009, 13:51   |  #14  
OP Yıllanmış Üye
681 mesaj

hmm anladım.... Ama zaten vmwarede kurmayı başarmıştım baktım media için gerçekten çok güzel ama   uygulama programları olarak o kadar iyi diyemiycem çünkü fazla program yok...

gokhan38
07-10-2009, 14:02   |  #15  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
1,097 mesaj
Alıntı: massas  
4-5 ay önce açtığım bir konu geçenlerde tekrar aktif hale geldi. konu kalyway leopard hakkındaydı. konu aktif hale geldi ve hemen kapatıldı. Neden kapatıldığını sorduğumda konu illegal  falan filan dediler. Zaten mac bölümünde illegal mac lerden başka bir konu yok. neden benim konum kapatıldı. Ayrıca geçenlerde açtığım bağzı üyelerin tutumu hakkındaki konuda kapatıldı. nedn kapatıldığını bilmek istiyorum. sanki diğer konular (mac bölümünde) illegal değilmi. Şimdi büyük ihtimalle bu konuda kapatılcak ve bu konu hakkında ısrarımı sürdükdükce belkide ban yiyeceğ
arkadaşın görüşlerine bende katılıyorum mac os hakkındaki konunun kapatılmasına bi şey diyemem sonucta illegal kapatılması dogru ama gecen actıgı bazı üyelerin tutumu hakkında actıgı konu neden kapatıldı hic anlamdım bunu kapatan arkdaştan bi açıklama bekliyoruz.

massas
07-10-2009, 14:07   |  #16  
OP Yıllanmış Üye
681 mesaj

hayır orda bir tartışma yoktu....

PcMaKeR
07-10-2009, 14:10   |  #17  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj

Serafin alınacak bir yaran mı var?
Bir tek sen mi mesaj yazdın konuşturmayın adamı. Bir günde konuya uygun cevap verin be.

massas
07-10-2009, 14:16   |  #18  
OP Yıllanmış Üye
681 mesaj
Böyle konularda neden Modlar ya da Admin gelip bir açıklama yapmaz anlamıyorum çünkü gene en sağlıklı yanıt onlardan gelir.

Bu benim görüşümdü ama daha farklı bir nedenide olabilir tabi fazla bir şey yazamam.

bence o konun sonuda bir taştıma görülüyorsa konuyu kilitlenmeleri lazımdı kapatmaları değil...

Son Düzenleme: massas ~ 07 Ekim 2009 14:17
gokhan38
07-10-2009, 14:31   |  #19  
Yıllanmış Üye
1,097 mesaj

birbirimizi kırmadan tartışalım arkadaşlar !!!!

CapanQGLU
07-10-2009, 14:32   |  #20  
CapanQGLU avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,511 mesaj

Konu bi garip, yorumlar bi garip :P
(alıntı)
----
Serdar abi ismim, Olcay.

Son Düzenleme: CapanQGLU ~ 07 Ekim 2009 14:41
PcMaKeR
07-10-2009, 14:38   |  #21  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj

CapanQGLU
Adını öğrenemedim gitmeden söle öyle hitap etcem ;)

Konunun açılma sebebi şu: arkadaşın konusu siliniyor en başta. Bazı arkadaşlar merakından soruyor bu rütbe işi ne diye. İşte konu burda sapıyor. Bazıları rütbe isimlerine takıyor. Türkçe ingilizce meselesi. Konu Komple Chip yönetimine kaydırılıyor.

Serafin al sana cevap. Ben ne yazdığımı biliyorum...

yani burda bana Rütbe ile Mesajın silinip silinmemesi arasındaki bağı gösterin biriniz bende anlayayım...

Son Düzenleme: PcMaKeR ~ 07 Ekim 2009 14:42
gokhan38
07-10-2009, 14:42   |  #22  
Yıllanmış Üye
1,097 mesaj
CapanQGLU
Adını öğrenemedim gitmeden söle öyle hitap etcem ;)

Konunun açılma sebebi şu: arkadaşın konusu siliniyor en başta. Bazı arkadaşlar merakından soruyor bu rütbe işi ne diye. İşte konu burda sapıyor. Bazıları rütbe isimlerine takıyor. Türkçe ingilizce meselesi. Konu Komple Chip yönetimine kaydırılıyor.

Serafin al sana cevap. Ben ne yazdığımı biliyorum...

konu en başta chip yönetimini eleştirmiyormuydu zaten : )))

Son Düzenleme: gokhan38 ~ 07 Ekim 2009 14:44
massas
07-10-2009, 14:50   |  #23  
OP Yıllanmış Üye
681 mesaj
Konunun komple Chıp yönetimine kaydırıldığı filan yok PcMakeR konu zaten bu Gülüş
konuyu zaten yönetimi eleştirmek için açmıştım....

PcMaKeR
07-10-2009, 15:05   |  #24  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj

Valla mı. ben ne dedim. Adama açıklama yaptım felsefe yapıyorlar hemen.

Hadi bana rütbe işini açıklayın madem konu CHIP'i eleştirmek... Alaka yok ki...

CHIP Haklı bu tür mesajlarda. Biri çıkıyor bir taş atıyor diğerleri de arkasından başka taş yağdırıyor. O Değil en gıcık olduğum durum şu. Chip i eleştriyorsan eleştir karışmam ama Rütbeli arkadaşlara Sadece mesaj yazmış ta rütbe kazanmış gibi konuşma yapmayın bari.

Bizim ne suçumuz var.

Serafine laf anlatmak adamı çileden çıkartıyor. 3 ayda forum katibi olanlar varmış. Konuyla alakası varmı.
biri virtuosu bilmem ne demiş konuyla alakası varmı?

massas senin konunla bunun alakası varmı? Bana bunu anlat. Madem eleştiriydi konuyu açarken mesajların içinde bu tür eleştiri olacak mıydı.

Sıkıyor insanı bunlar ya. Arkadaşlar şunu anlayın. Biri resim değiştir der biri mesaj sayısı yüksek ama amacı farklı der. Bize ne. Size ne. Siz mi yazıyorsunuz o mesajları o adamın şifresiyle girip?

Forumun tadı tuzu kaçıyor böyle. massas sen buraya açtın bu mesajlar silinecek yine yada kitlenecek sende mutlu olacaksın.

Yönetime mesaj yazmak olmuyor sanırım. İlla burdan  göstereyim demek istiyorsunuz. Ego tatmini yapıyorsunuz. Devam edin kardeşim.

massas
07-10-2009, 15:09   |  #25  
OP Yıllanmış Üye
681 mesaj
Valla mı. ben ne dedim. Adama açıklama yaptım felsefe yapıyorlar hemen.

Hadi bana rütbe işini açıklayın madem konu CHIP'i eleştirmek... Alaka yok ki...

CHIP Haklı bu tür mesajlarda. Biri çıkıyor bir taş atıyor diğerleri de arkasından başka taş yağdırıyor. O Değil en gıcık olduğum durum şu. Chip i eleştriyorsan eleştir karışmam ama Rütbeli arkadaşlara Sadece mesaj yazmış ta rütbe kazanmış gibi konuşma yapmayın bari.

Bizim ne suçumuz var.

Serafine laf anlatmak adamı çileden çıkartıyor. 3 ayda forum katibi olanlar varmış. Konuyla alakası varmı.
biri virtuosu bilmem ne demiş konuyla alakası varmı?

massas senin konunla bunun alakası varmı? Bana bunu anlat. Madem eleştiriydi konuyu açarken mesajların içinde bu tür eleştiri olacak mıydı.

Sıkıyor insanı bunlar ya. Arkadaşlar şunu anlayın. Biri resim değiştir der biri mesaj sayısı yüksek ama amacı farklı der. Bize ne. Size ne. Siz mi yazıyorsunuz o mesajları o adamın şifresiyle girip?

Forumun tadı tuzu kaçıyor böyle. massas sen buraya açtın bu mesajlar silinecek yine yada kitlenecek sende mutlu olacaksın.

Yönetime mesaj yazmak olmuyor sanırım. İlla burdan  göstereyim demek istiyorsunuz. Ego tatmini yapıyorsunuz. Devam edin kardeşim.

konunun silineceğini biliyorum fakat bu rütbe olayı nerden çıktı onu anlamıyorum konunun rütbe sahipleriyle bir alakası yoktu sadce yöneticelerle alakası vardı lütfen şu rütbe mevzusunu kapatalım.