Chip Online nereye gidiyor?

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
CU_GS7
27-01-2010, 23:18   |  #51  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6,371 mesaj

Selamlar =)
İşler yoğun..

egemengiga
27-01-2010, 23:35   |  #52  
Yıllanmış Üye
4,298 mesaj

Cem, Ufuk askerden dondu. Heran gelebilir =D

ADEM-KAYA
27-01-2010, 23:53   |  #53  
ADEM-KAYA avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 10
12,271 mesaj

@egemengiga birazda Donanım bölümünde görmek isterim sizi.
Hoşgeldiniz.

egemengiga
28-01-2010, 00:04   |  #54  
Yıllanmış Üye
4,298 mesaj
Alıntı: ADEM-KAYA  
@egemengiga birazda Donanım bölümünde görmek isterim sizi.
Hoşgeldiniz.

donanim felan bosch ishler. kafa yormayin. tikandi artik, isitip isitip tekrar sunuyorlar...

ilginc bir sistemin var, CPU-GPU dengesi... ama guzel begendim. Var mi 30FPS altinda calisan oyunun? yok. o zaman donanima cok vakit ayirmayin. yazilima yonelin. elbette donanim bilmeden yazilim da bilinmez. ASP, PHP, SQL, java... bunlara yonelin.

birakin donanim isini meraklilarina:
http://www.pclabs.com.tr/kategori/inceleme/

ADEM-KAYA
28-01-2010, 00:15   |  #55  
ADEM-KAYA avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 10
12,271 mesaj
Alıntı: egemengiga  

donanim felan bosch ishler. kafa yormayin. tikandi artik, isitip isitip tekrar sunuyorlar...

ilginc bir sistemin var, CPU-GPU dengesi... ama guzel begendim. Var mi 30FPS altinda calisan oyunun? yok. o zaman donanima cok vakit ayirmayin. yazilima yonelin. elbette donanim bilmeden yazilim da bilinmez. ASP, PHP, SQL, java... bunlara yonelin.

birakin donanim isini meraklilarina:
http://www.pclabs.com.tr/kategori/inceleme/

Evet haklısın usta.Bizde yaza yaza öğrenip,öğretmeye çalışıyoruz.Sıkıldık elbette,can sıkılır.
Sisteme gelince enteresan bir hali oldu.Parça pinçik kuruyoruz ne olsun.DDR3 Remler kullanımda değiller
X58 anakart ve i7 920 yi aldık mı tamamdır.Ekran kartını 3d mark test ettim,işlemci yüzünden kötü bir avaraj verdi.11.000 küsür.30 fps Crysis hariç yok. :D

https://www.chip.com.tr/forum/gtx-275-3d-mark-test_t148475.html

Alışmışız donanım bölümüne,vazcayıpta yazılııma ve verdiğin likteki incelemelere göz atamıyorum.
Ekran kartını oyun için aldım,daha alalı 2 hafta oldu tek bir oyun dahi oynamış değilim.Habire Chip Online.

O dediğin ASP filan hiçbirisini bilmişliğim yok,öğrenmek lazım..En iyi bilen PcMaKeR diye biliyorum.
Misal oda donanımda pek fazla uğramaz,ancak bilmediği anlamına gelmez.Kafa yormuyor o ayrı.

Son Düzenleme: ADEM-KAYA ~ 28 Ocak 2010 00:18
Semih Özyurt
28-01-2010, 04:26   |  #56  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,749 mesaj

bugun acılan konu üzerine kendimi birden burda buldum ve rütbelerin gittiğini görünce site saldırıya uğradı sandım fakat hakikaten böyle bir konu üzerine rütbelerin kaldırılıp herkeze ortak rütbe verilmesi çok güzel oldu saygılar

Borga-x
28-01-2010, 08:42   |  #57  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Egemen ortamı anında dağıttın.. Bu arada hşgeldin

egemengiga
28-01-2010, 09:48   |  #58  
Yıllanmış Üye
4,298 mesaj

hb, prizma benim =D

Mustafa Can
28-01-2010, 18:02   |  #59  
Mustafa Can avatarı
Yıllanmış Üye
2,248 mesaj

Bence üye Satırı kalksa daha iyi olacak :D

cipenzo
28-01-2010, 18:17   |  #60  
Yıllanmış Üye
232 mesaj

ne oldu ya heyirdir:?

PcMaKeR
28-01-2010, 18:27   |  #61  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj
Alıntı: cipenzo  
ne oldu ya heyirdir:?
Chip Online Kurtarma operasyonu. Yönetim yok olmuş sanki.

Bu başlıkları okuyan öyle sanacak!

Sıkıldım bu tür konulardan makaraya sardım.

cipenzo
29-01-2010, 11:46   |  #62  
Yıllanmış Üye
232 mesaj
Alıntı: PcMaKeR  
Chip Online Kurtarma operasyonu. Yönetim yok olmuş sanki.

Bu başlıkları okuyan öyle sanacak!

Sıkıldım bu tür konulardan makaraya sardım.

makara en güzeli aga zaten sar gitsin..ipliği:)

Phoenix_
29-01-2010, 14:33   |  #63  
Yıllanmış Üye
895 mesaj

Ohooo 5. sayfadan itibaren forumu korumaya çalışan başlık gitmiş,yerine forumu boşa çeviren bir başlık gelmiş.Arkadaşlar-abiler hoşbulduk-hoşgeldiklerinizi başka şekilde yapsanız.Konu yine dağılmış ama.Artniyetli değilim,zaten forumda muhabbetim de yok ama yani sorun çözüldü mü şimdi.

Rütbelere bir şey diyemeyeceğim çünkü bende zaten yoktu :D

Forum donanımhabere benzese yine iyi frmtr ye benzemiş :D .
Corby-roadrunner ın fikirlerine katılıyorum.Eğer böyle bir şey mümkünse ;gerekli cevabı alan üye başlığı kitleyebilsin.Ama burada iş üyeye düşüyor.Mesela 3-4 gün başı boş kalan başlıklar otomatik olarak yada bir görevli tarafından kapatılsın.Cevap vermek isteyen özelden de ulaşabilir.

loseface
29-01-2010, 14:46   |  #64  
loseface avatarı
Yıllanmış Üye
1,757 mesaj

Ne oldu yav domai falan mı taşıyonuz :) Yokda chipin binasını mı taşıyoz.Herkes bi pc taşısa taşırız beş dakikada yav.Kahkaha

cipenzo
30-01-2010, 11:08   |  #65  
Yıllanmış Üye
232 mesaj

ya öyle yapıcağımıza herkes 50 kuruş versin tutalım bi nakliyat şirketi taşısınlar:) ne yorucaz kendimizi..

cbilgen13
30-01-2010, 11:47   |  #66  
cbilgen13 avatarı
Yıllanmış Üye
1,442 mesaj

CHIP ONLINE'ın taşınma ihtimaline karşı...konuya turist kalanlar için...

Son Düzenleme: cbilgen13 ~ 30 Ocak 2010 11:57
Kapalı Hesap (135391)
30-01-2010, 17:54   |  #67  
Kapalı Hesap
2,758 mesaj

:) Güzel :)

Kapalı Hesap (158417)
30-01-2010, 18:25   |  #68  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 8
1,060 mesaj
Alıntı: cbilgen13  
CHIP ONLINE'ın taşınma ihtimaline karşı...konuya turist kalanlar için...
Beğendim

WolfTurk
30-01-2010, 20:26   |  #69  
WolfTurk avatarı
Yıllanmış Üye
215 mesaj
Alıntı: nonpasaran  
                  Forumda şu bir haftadır gördüğüm şu;

Uygulanmaya başlanan bu yeni rütbe sistemi(Başka bir isim bulamadım) maalesef işleri daha da kötüye götürmüş.Olay mesaj sayısıyla alakalı olunca;Üyeler bir an önce rütbe alabilmek için bigileri olup olmadığına bakmadan her konuya atlıyorlar.Bunun sonucu olarak soruna gerçekten çare olabilecek insanların verdiği doğru cevaplarda yanlışların arasında kayboluyor.Böylesi durumlarda foruma gerçekten katkı yapabilecek insanlarda lanet olsun diyor ve forumdan kopuyorlar.Dışarıdan birisi geldiğinde bakıyor ki adam "Bilgin üye" veya "Maestro" "e bu adam bilgili birisi herhalde" diye düşünüyor muhakkak.(son 1 haftada başıma defalarca geldi)Ama adam 64 bit ne onu bilmiyor.

Benim bu forumda bulunmamın sebebi forum seviyesinin diğer forumlara nazaran yüksek olmasıydı.Ama bu son 6-7 ayda gözlemlediğim bu hızla aşağı doğru gidiyor.Benim kendi nacizane fikrim şudur ki;

Bu rütbe sistemi gözden geçirilmeli ve yürürlükteki mesaj sayısına bağlı derecelendirme kaldırılmalıdır.Yoksa forum körlerin sağırların birbirini ağırladığı bir mesaj çöplüğüne dönüşmekten kurtulamayacak.Ayrıca forum yöneticileri daha çok forumda bulunmalı.Ve forumun 15 yaşında ki veletlerin ve fikir sahibi cahillerin birbirleriyle -amiyane tabiri mazur görün lütfen- sidik yarışı yaptığı bir platform olmaktan kurtulması için çareler düşünmeye başlamalıdırlar.Chip online'ı tekrar öncü bir bilgi platformuna dönüştürmek sizin biz üyelere üye sayınız arttırmaktan daha öncelikli bir borcunuzdur.Bunu unutmayın.

Yazdığım yazının kişisel olarak algılanması beni çok üzer.Başta Selçuk bey olmak üzere kimsenin olayı şahsının üzerine alınmasını istemem.Olay sadece -Doğru veya yanlış- durum tespitidir.
Söylediklerinize katılıyorum.Bu rütbe sistemi bir çok kaliteli sitede sorun oluşturuyor.Bu sorunu oluşmasına sebep olanlarda genelde 14-15 yaşındaki çocuklar.Zaten 25-30 yaşındaki adam rütbenin,repin,yıldızın derdinde değil.Olmazda.

Bunun yanı sıra son zamanlarda türeyen saçma  sapan mesajlar yazan üyeler var birde.Sizin fikir sahibi cahiller olarak adlandırdığınız üyelerde eklenince bu listeye forum resmen çöplüğe dönüyor.Benim bu konuda önerim üyelik sistemde bir takım yenilikler yapılabilir.Örneğin:

Kayıt olacak kişinin hangi amaçla siteye üye olduğunu kayıt formunda eklenecek yeni bir bölümle belirleyip ona göre izinleri kısıtlanabilir.Bu şekilde forumun kalitesi biraz daha yükseleceğini düşünüyorum.

Ayrıca değinmek istediğim bir diğer konuda Windows 7 Temaları bölümüne açılan konuların uzun süredir denetlenmiyor olması bende dahıl olmak üzeri bir çok üyenin ortak sorunu.Bu bölümdeki denetim ya kaldırılsın yada denetmenlerden ricam foruma girdiklerinde bu bölümede 1 dakikalarını ayırmaları.

Ekleme:Rütbe sisteminin kalkması güzel oldu.Bence o üye yazısıda kaldırılıp yıldızlarda uygun bir isim bulunup kayıt tarihinin altına alınabilir.

Son Düzenleme: WolfTurk ~ 30 Ocak 2010 20:34
PcMaKeR
30-01-2010, 20:44   |  #70  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj
Alıntı: Serafin  
Altı üstü bir kaç öneri fikrini bu kadar tehdit unsuru alıp kendinizce dalga geçmeye çalışmanız hakkınızda bir çok ipucunu veriyor zaten,tabi anlayana.
bu düşüncenin senden çıkması ilginç çünkü çoğu konuda yön değiştiren konuşmaların var hepsinide çok iyi hatırlıyorum.

Başkalarına örnek olmak için ilk önce kendi pürüzlerimizi temizlememiz lazım ki örnek olunabilmeli.

Laf sokma moda mı sizin orda bu arada. Resmen hitap etmiyorlar yandan laf sokuyorlar. Öbür açtığı konuda siliniverdi sıra buna geliyor!

cbilgen13
30-01-2010, 20:52   |  #71  
cbilgen13 avatarı
Yıllanmış Üye
1,442 mesaj

Bunun yanı sıra son zamanlarda türeyen saçma  sapan mesajlar yazan üyeler var birde.Sizin fikir sahibi cahiller olarak adlandırdığınız üyelerde eklenince bu listeye forum resmen çöplüğe dönü

kim acaba o saçma sapan mesaj yazan üyeler...

WolfTurk
30-01-2010, 21:11   |  #72  
WolfTurk avatarı
Yıllanmış Üye
215 mesaj
Alıntı: cbilgen13  

kim acaba o saçma sapan mesaj yazan üyeler...
donanımsal veya yazılımsal sorunlara "çamaşır suyuyla yıka geçer". "besmele ile aç bilgisayarını  düzelir" gibi veya "sende o sorunun yanıtını anlayacak kadar akıl varmı" gibi mesajlar yazan tahminim yaşları 12-13 olan zibidiler.e01 veya eo1 gibi birşeydi üye adı.Bunun dışında buna benzer üye adıyla benzer mesajları yazanlar var.

Başka bir anlamda yazmadım yanlış anlaşılma olmasın.Onuda belirtteyim.

Son Düzenleme: WolfTurk ~ 30 Ocak 2010 21:13
Halil Mollaoğlu
30-01-2010, 22:42   |  #73  
CHIP Online
373 mesaj

Konu ne amaç için açılmış ve ne hale gelmiş. İlginç...

Yorumlarınızı, eleştirilerinizi yapmakta serbestsiniz; fakat konu şu an sadece s... yarıştırmaya dönmüştür.

Konuyu açan kişinin vermek istediği mesaj gereken yerlere çoktan gitti. Bu konuya daha fazla cevap atılmasında hiçbir amaç görmüyorum ve kilitliyorum. Aynı konudan bir tane daha açılırsa içeriğine bakmaksızın sileceğim, bunu da peşinen söylüyorum.