-- CHIP Online Sohbet Köşesi --

Banned
03-02-2013, 21:57   |  #26  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 5
142 mesaj

Cut crap. First things first, you better learn how to obey regulations after that I'm here to listen your advices buddies ok ?

okinkurt
03-02-2013, 22:00   |  #27  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 308
4,897 mesaj
Alıntı: çhip10line  

haklısın kardeşim kendi haline bırakmak lazım, her seferinde müdahale etmeyelim diyorum ama bir yerden sonra kaldıramıyor insan... Türkçe için "hala popüler olmayan bu dili kullanıyorlar" gibi küçümseyici kelimeler kullanıyor sinirim bozuluyor... şuan kapalı olan başka bir konuda da Türk insanlarını geri kafalı olarak nitelendirmişti bu arkadaş Türk düşmanı mıdır ? nedir ? anlamadım...

Bizim dil popüle değil evet biz bi yeri işgal edip sömürüp kendi kültürümüzü dayatmadık hiç bir zaman ondan kaynaklı bir durum ileri geri meselesine gelirsek bizim bir padişah avrupada ki bir lidere sabun göndermiş 1 sandık adamlar sabunu peynir diye kesip yemişler :D medeniyet dersi veriyolar şimdide bilim adamlarını cadı diye yakarlarmış eskiden medeni öküzler özenmek isteyen özensin bunlara dediğim gibi biz kendimizi biliriz bu bize yeter gerisini onlar düşünsün bu konuyada daha fazla yazmıycam kavgadan beslenenler var cünki.

Banned
03-02-2013, 22:04   |  #28  
Banlandı
142 mesaj
Alıntı: okinkurt  
 Bizim dil popüle değil evet biz bi yeri işgal edip sömürüp kendi kültürümüzü dayatmadık hiç bir zaman ondan kaynaklı bir durum ileri geri meselesine gelirsek bizim bir padişah avrupada ki bir lidere sabun göndermiş 1 sandık adamlar sabunu peynir diye kesip yemişler :D medeniyet dersi veriyolar şimdide bilim adamlarını cadı diye yakarlarmış eskiden medeni öküzler özenmek isteyen özensin bunlara dediğim gibi biz kendimizi biliriz bu bize yeter gerisini onlar düşünsün bu konuyada daha fazla yazmıycam kavgadan beslenenler var cünki.

Barbar Osmanlılar az mı milleti yerinden yurdundan etti huh ? Ayrıca kim yollamışta kim yemiş o sabunu ? ingilizler den bahsediyorsan zaten umrumda değil.

okinkurt
03-02-2013, 22:10   |  #29  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj
Alıntı: Long Live Apple  

Barbar Osmanlılar az mı milleti yerinden yurdundan etti huh ? Ayrıca kim yollamışta kim yemiş o sabunu ? ingilizler den bahsediyorsan zaten umrumda değil.

Senin o klavyeyi bi tarafına töbe töbe lan cahil cühella yaratık barbar dediğin osmanlılar gittiği her yere refah görürdü gerzek gerzek konuşma hristiyanlar bile kendi sömürücü liderlerinden bıkmışlar osmanlı gelince refaha kavuşmuşlardır ne beyinsiz bişey cıktın sen ya senin kökenin neresi ? sölemiyonda utanıyonmu nedir çözemedim hristiyan halk ın dediğini söliycem sana ben demiyorum  Latin külahı görmektense osmanlının sarığını yeyleriz diye hata bende bi halt bilmeyen dolmuş larla tartışmaya giriyorum peh sen bu kafayla bi yerde kaykılır gidersin sölemedi deme.

Banned
03-02-2013, 22:17   |  #30  
Banlandı
142 mesaj
 Senin o klavyeyi bi tarafına töbe töbe lan cahil cühella yaratık barbar dediğin osmanlılar gittiği her yere refah görürdü gerzek gerzek konuşma hristiyanlar bile kendi sömürücü liderlerinden bıkmışlar osmanlı gelince refaha kavuşmuşlardır ne beyinsiz bişey cıktın sen ya senin kökenin neresi ? sölemiyonda utanıyonmu nedir çözemedim hristiyan halk ın dediğini söliycem sana ben demiyorum  Latin külahı görmektense osmanlının sarığını yeyleriz diye hata bende bi halt bilmeyen dolmuş larla tartışmaya giriyorum peh sen bu kafayla bi yerde kaykılır gidersin sölemedi deme.

Kahkaha Kahkaha Başka tavsiyeleriniz var mı bana ?

çhip10line
03-02-2013, 22:19   |  #31  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 114
864 mesaj

benim bir tavsiyem var uymayacağını biliyorum ama yinede yazayım bu forumdan defol...

okinkurt
03-02-2013, 22:20   |  #32  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

Kahkaha Kahkaha Başka tavsiyeleriniz var mı bana ?

Evet cikita muz tavsiye ediyorum sana bağırsaklara iyi geliyor muş :)

Banned
03-02-2013, 22:21   |  #33  
Banlandı
142 mesaj
benim bir tavsiyem var uymayacağını biliyorum ama yinede yazayım bu forumdan defol...

Sen kimsin de bana yazıyorsun ? Karizma 

Şaka bir yana, kibarca ve güzelce yazarsanız düşenebilirim.

çhip10line
03-02-2013, 22:27   |  #34  
Yıllanmış Üye
864 mesaj

Sen kimsin de bana yazıyorsun ? Karizma 

Şaka bir yana, kibarca ve güzelce yazarsanız düşenebilirim.

bunun kibarlığı mı kaldı... adamlar seni 5 kere forumdan attı.. kibarca defol git dediler..ama sende gurur yok, o yüzden her seferinde geri döndün.. herif hala şaka yaptığımızı sanıyor, "şaka bir yana" ne demek? şaka yapmıyoruz sivri ciddi ciddi defolup gitmeni istiyoruz.. bu üslupta senin gibi birine karşı en kibar halimiz, diğer türlü ağza alınmayacak şeyler duyardın zaten...

çhip10line
03-02-2013, 22:33   |  #35  
Yıllanmış Üye
864 mesaj

1.Greatness
2.Resilience
3. God Bless USA
4. God Sace The Quenn

şutlandığın kullanıcı isimlerini yazayım belki unutmuşsundur..

bak buda çocukluğun..

Son Düzenleme: çhip10line ~ 03 Şubat 2013 22:35
mhmt06
03-02-2013, 23:06   |  #36  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 134
1,187 mesaj

Arkadaşa yüklenmeyin. kim olduğunu ve ne olduğunu çözememiş, kimlik arayışı içinde.  bence türkleri karşısına alacak kadar amerikan sempatizanlığı yapıyorsa bunun doğumundan bir yıl öncesini araştırmak lazım. 

biz iyi bir bilgisayar kullanıcısı olabilmek için sizin dilinizi bilmek zorundayız. bu birgerçek.

sizde kafamızın tasını attırırsanız hayatta kalabilmek için biraz türkçe bilmek zorundasınız.

mesela;  TAMAM  ABİ,    YAPMA ABİ,     BEN ETİM SEN ETME ABİ.     V.S

okinkurt
03-02-2013, 23:33   |  #37  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj
Alıntı: mehmet1121  
Arkadaşa yüklenmeyin. kim olduğunu ve ne olduğunu çözememiş, kimlik arayışı içinde.  bence türkleri karşısına alacak kadar amerikan sempatizanlığı yapıyorsa bunun doğumundan bir yıl öncesini araştırmak lazım. 

biz iyi bir bilgisayar kullanıcısı olabilmek için sizin dilinizi bilmek zorundayız. bu birgerçek.

sizde kafamızın tasını attırırsanız hayatta kalabilmek için biraz türkçe bilmek zorundasınız.

mesela;  TAMAM  ABİ,    YAPMA ABİ,     BEN ETİM SEN ETME ABİ.     V.

Bu insanlar surların arkasından anıran bizans lılara benziyor :) biz surları delip geçince önümüzde tek tek diz çökenlere her millete bir kuyruk acısı bıraktık zamanında o milletler kendi zihniyetlerini kişiliği sağlam oturmamış cocuklara işlediler örnek vermeye gerek yok heralde avrupalılar böle ne yazkki kendi kültür ve zihniyetlerini iyi pazarlarlar örnek fransızlar bir rivayete göre fransız kadınları cok güzeldir ama baksan bi elin parmaklarını geçmez 47 senesi avrupada geçmiş bir türk hoca demişti nerde arkadaş bu güzel kadınlar alayı cirkin :))) neyse gari kahpelere avukat olanlar olsun cehenneme kadar yolları var .

okinkurt
04-02-2013, 02:12   |  #38  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

Osmanlı imparatorluğu na barbar diyen cahillere kapak olsun :) anca kikirdersiniz bilmemne karı gibi :) 1-2 örnek bulunsun kafana girer belki aslında başka bi şey yazmıycaktım bu konuya lakin işi tarihe soktun gene :) hadi iyi geceler.

Fatih Sultan Mehmed, Bosnayı fethettiği zaman Osmanlı devlet politikasının sonucu olarak bölge halkına dini serbestiyest getirmiştir. Fatih Sultan Mehmed'in buradaki latin papazlarına verdiği 883 (1478) tarihli ferman suretinde;

"Nişan-ı hümayun şu ki Ben ki Sultan Mehmed Han'ım; üst ve alt tabakada bulunan bütün halk tarafından bu şekilde bilinsin ki, bu fermanı taşıyan Bosna rahiplerine lütufta bulunup şu hususları buyurdum: Sözkonusu rahiplere ve kiliselerine hiçkimse tarafından engel olunmayıp rahatsızlık verilmeyecektir. Bunlardan gerek ihtiyatsızca memleketimde duranlara ve gerekse kaçanlara emn ü aman olsun ki, memleketimize gelip korkusuzca sakin olsunlar ve kiliselerinde yerle?sinler; ne ben, ne vezirlerim ne de halkım tarafından hiç kimse bunlara herhangi bir şekilde karışıp incitmeyecektir. Kendilerine, canlarına, mallarına, kiliselerine ve dışardan memleketimize getirecekleri kimselere yeri ve göğü yaratan Allah hakkı için, Peygamberimiz Muhammed Mustafa (s.a.v.) hakkı için, yedi Mushaf hakkı için, yüz yirmi dört bin peygamber hakkı için ve kuşandığm kılıç için en ağır yemin ile yemin ederim ki, yukarda belirtilen hususlara söz konusu rahipler benim hizmetime ve benim emrime itaatkâr oldukları sürece hiç kimse tarafından muhalefet edilmeyecektir."

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

Osmanlıya Barbar(gerici) Diyenler Kulak Ver; Boğdan Prensi Stefan'n oğullarına vasyeti:Belki de yakında himayeye muhtaç olacaksnız,kendinzi Osmanlıya emanet edin.Adil ve merhametlidir. "Yirmi küsur ırka mensup halk, Osmanlı'nın hakimiyeti altında hiçbir şikayeti olmadan,mesut yaşadı."-Fairfax Downey Birçok Hristiyan,adaleti belirsiz olan Hristiyan ülkelerindeki yurtlarını terk ederek Türkiye'ye yerleşti."-Fairfax Downey

Son Düzenleme: okinkurt ~ 04 Şubat 2013 02:40
çhip10line
04-02-2013, 08:49   |  #39  
Yıllanmış Üye
864 mesaj

kurt kendini yorma kardeşim. bildirimler yerini bulmuş, kullanıcı uzaklaştırıldı diye mesaj geldi.. yakında yeni bir kullanıcı adı ile geri döner büyük ihtimal...

win
04-02-2013, 14:15   |  #40  
win avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 14
279 mesaj

yeni kullanıcı adı : ı love you america  ya da : I love you apple

çhip10line
04-02-2013, 14:34   |  #41  
Yıllanmış Üye
864 mesaj
Alıntı: win  
yeni kullanıcı adı : ı love you america  ya da : I love you

God bless apple'da olabilir ama bir önemi yok.. geldikleri gibi giderler... burada kalıcı olmak istiyorsa herkesin uyduğu kurallara uymak zorunda...

okinkurt
04-02-2013, 18:26   |  #42  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

Bu konunu sahibi ile bu ingilizce konusan arkadaş aynı kişi o yüzden bu konuya yazmayın bu adam ile muhatap olmayınız chip online üyeleri ip den bu durumu cakozlıyamıyan adminlerede bişey diyemiyorum artık.

Banned
04-02-2013, 22:32   |  #43  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
11 mesaj

Selamlar, nasılsınız ?

Erşah
05-02-2013, 00:28   |  #44  
Erşah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
2,183 mesaj

Demeye çalıştığım şey buydu...

Banned
05-02-2013, 00:43   |  #45  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
11 mesaj
Alıntı: Erşah  
Demeye çalıştığım şey buydu...

Ne demeye çalışıyordunuz ?

çhip10line
05-02-2013, 08:00   |  #46  
Yıllanmış Üye
864 mesaj

demeye çalıştın değil mi? ERŞAH...

Son Düzenleme: çhip10line ~ 05 Şubat 2013 08:00
Kapalı Hesap (246472)
05-02-2013, 16:18   |  #47  
OP Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 7
16 mesaj
 Bırak bradır elini yorduğuna değmez kafayı yıkayıp sabunlamışlar kimileri öle salla boşver yamuk olmak isteyen yamuk olsun elin yamuğunu düzeltmekle bizmi uğrasıcaz ana babasu düzeltememiş.
 bu üslup çok çirkin ve çirkefçe arkadaşlar böyle bir çirkinliğe gö yumamalıyızz ... herkes birbirine sayılı olmak zorunda lütfen bunu kabullenin ... sorunlarınıı konuşarak halledebilirsiniz ...

çhip10line
05-02-2013, 16:32   |  #48  
Yıllanmış Üye
864 mesaj
Alıntı: sLn3zGi  
 bu üslup çok çirkin ve çirkefçe arkadaşlar böyle bir çirkinliğe gö yumamalıyızz ... herkes birbirine sayılı olmak zorunda lütfen bunu kabullenin ... sorunlarınıı konuşarak halledebilirsiniz ...

sende bu forum için gereksiz bir katılımcısın, bugüne kadar sorunu olan birinin problemini çözüp, şu foruma yararı dokunacak tek bir konu bile paylaşmamışsın... bana göre senin sonunda diğer eleman gibi olmalı.. zaten kurt'un dediği gibi seninle, sürekli forumdan uzaklaştırılan diğer adı lazım değil vatandaşın aynı kişiler olduğu şüphesi bende de oluşmaya başladı.. dikkat ettiğimizde ikinizin forumda takıldığı gün ve saatler neredeyse aynı sözleşerek mi giriyorsunuz, yoksa bir o hesaptan bir bu hesaptan mı yazıyorsun şüphelenmeye başladım...

Kapalı Hesap (246472)
05-02-2013, 16:42   |  #49  
OP Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 7
16 mesaj

sende bu forum için gereksiz bir katılımcısın, bugüne kadar sorunu olan birinin problemini çözüp, şu foruma yararı dokunacak tek bir konu bile paylaşmamışsın... bana göre senin sonunda diğer eleman gibi olmalı.. zaten kurt'un dediği gibi seninle, sürekli forumdan uzaklaştırılan diğer adı lazım değil vatandaşın aynı kişiler olduğu şüphesi bende de oluşmaya başladı.. dikkat ettiğimizde ikinizin forumda takıldığı gün ve saatler neredeyse aynı sözleşerek mi giriyorsunuz, yoksa bir o hesaptan bir bu hesaptan mı yazıyorsun şüphelenmeye başladım...

küstahlıkta olduğu kadar iftira atmaktada ustasın tebrik ederim ve başarılarının devamını dilerim

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (246472) ~ 05 Şubat 2013 16:43
okinkurt
05-02-2013, 16:47   |  #50  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

Dostum Selçuk bey bunu kanıtladı hatta konu actı hakkında 2 üyelik hatta nickleri ezgi ve nar cicegi idi bunda alıskanlık oldu bu artık şizofren bi arkadaş kendisi burda salça olup face de biri aracılığı ile özür dileyip arkadaşlık isteği atıyor :D şimi kanıt kanıt diye anırır kendisi ahada foto ::::::: basçavuşun eşşeği zosuruyor da dikkate alan yok..