Çok fazla kasıyor.

Mustilucky
09-01-2014, 13:07   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
47 mesaj

Arkadaşlar hepinize merhabalar. Konuyu yanlış yere açmamışımdır umarım. Konudan da anlaşılacağı üzere gereksiz ve sebepsiz yere bilgisayar kasılmakta. Şöyle açıklayayım. Sistem asus desktop pc 

core i5 3330 
8gb ram 
1tb hdd 
hd7670 ekran kartı 

Üzerinde windows 7 kurulu. 64 bit bir bilgisayar. iş yerinde kullanıyoruz. İçinde eta, üretim takip programı, outlook, office vs standart programlar kurulu. ram ise normalde 2 veya 2,2 gb gibi yiyor. ancak bazen pencereyi açarken veya kapatırken kesik kesik açıp kapatıyor. başlat çubuğuna yavaş çekimde indiriyor. virüs tarama yaptırdım. gereksiz browser eklentilerinden kurtuldum. malware taraması yaptırdım 17 tane buldu onları da temizledim ancak halen aynı şekilde. en basit bir windows gezgini penceresini bile 7-8 kerede açabiliyorum. Yardımcı olabilir misiniz fikirleriniz nelerdir. Şimdiden teşekkür ederim arkadaşlar. İyi çalışmalar dilerim.

Not: Arkadaşlar şimdi bilgisayar olması gereken hızına geri döndü. Hiç yukarıda yaptıklarımın dışında hiç bir şey yapmadım. Bir süre sonra tekrar aynı şeyle karşı karşıya kalacağım muhtemelen. Bilen arkadaşım varsa yardımlarını bekliyorum.

Son Düzenleme: Mustilucky ~ 09 Ocak 2014 13:50
mhmt06
09-01-2014, 14:19   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 134
1,187 mesaj

kasılma olunca görev yönetici  performanstan işlemci yüzdesine  bak. 
işlemlerde tüm kullanıcılara ilişkin işlemleri göster işaretle ve çalışan exe lere bak.
buralarda sorun yoksa muhtemelen virüs yada ekran kartı sürücü sorunudur.

cleverman
09-01-2014, 14:59   |  #3  
cleverman avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 30
2,510 mesaj

Enfekte olmuş. Format at, antivirüslere de güvenme! İçeride hacker bile olabilir...

Mustilucky
09-01-2014, 15:04   |  #4  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
47 mesaj

Hocam ekran kartına baktım herhangi bir sorun yok görünüyor ayrıca tarama da yaptırdım ondan da bir şey çıkmadı. ancak ekteki dosyada çalışan programlarda excel do

syasında birşey olabilir şimdi farkına vardım. siz de bakarsanız sevinirim. :)