En hızlı Web Browser

Qromodynmc
25-08-2011, 23:48   |  #51  
Qromodynmc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 127
4,184 mesaj
Alıntı: scorpion11  
Profesörler Opera, Doçentler Firefox, Asistanlar Chrome, Çömezler ise İnternet Explorer kullanır.
Saçmalama..
Firefox kullanıyorum ama rahatlıkla söyleyebilirimki ie9 en hızlı tarayıcı,açılışı olsun,arayüzün akıcılığı olsun çok iyi,sadece ben alıştım firefoxa,bırakamıyorum işte..

dabbe1
25-08-2011, 23:48   |  #52  
dabbe1 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,665 mesaj
Alıntı: antimalware45985  
İnternet Explorer 9 en hızlı,en güvenli ve en sağlam web tarayıcı kendim test ettim ve gördüm.
neye göre? gelmiş geçmiş en berbat tarayıcı ie nasıl en hızlı oluyor? bu linke bak test et gerçekleri gör...

Andaç Işık
25-08-2011, 23:50   |  #53  
Andaç Işık avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,407 mesaj

Hepsini kullandım. Opera'nın ne farkı mı var? Her güncelleştirmede yeni bir şey sunuyor. Hızlı başlangıcı. Ayarları çok kullanışlı. Firefox'un,Opera'nın farkı ne mi? Kullanırken özgürsünüz. IE gibi kalıplar içinde hareket etmiyorsunuz. Gözünüze hitap ediyor. Daha fazlası için buraya bak.

Son Düzenleme: Andaç Işık ~ 25 Ağustos 2011 23:50
Kapalı Hesap (221311)
25-08-2011, 23:52   |  #54  
OP Kapalı Hesap
729 mesaj
Alıntı: dabbe1  
neye göre? gelmiş geçmiş en berbat tarayıcı ie nasıl en hızlı oluyor? bu linke bak test et gerçekleri gör...
Lütfen konuyu iyi oku SunSpider testine göre en hızlı web tarayıcı İnternet Explorer 9. Üzerinde 2-3 yıl çalışılan program böyle hızlı olur.

dabbe1
26-08-2011, 00:03   |  #55  
dabbe1 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,665 mesaj

evet en hızlı kırılan rekoru onda... zaten ms windows ile gelmese kimse kullanmazdı... pc kullananların büyük kısmı işletim sistemini bile bilmiyor tarayıcının ne olduğunu nereden bilsin? artık ie için süre doldu...

Boracalin
26-08-2011, 00:16   |  #56  
Boracalin avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 8
1,592 mesaj

yav amma uzatmışsınız konuyu... 
Ha ie ha ff ... Sizin hangisi hoşunuza gidiyorsa , hangisinde rahat ediyorsanız onu kullanın gitsin yav...

Mesela ben sistemimde her zaman 3 tarayıcı barındırıyorum... 
1 Firefox
2 Comodo Dragon (chromium tabanlıdır)
3 İe 8

En sık firefox kullanırım... bazen betaya güncelleyince sapıtıyor o zaman comodo'ya geçiyorum... 
Birde bazı takıntılı siteler (1-2 tane banka sitesi) İE istediği için ie 8...

Bu arada kimse bana ie 9 kullandırtamaz , ergonomi olarak benim gözümde sıfır....
Neden çok basit aslında (ms'de mail attım bununla ilgili...)  
adres çubuğu ile , sekme çubuğu yanyana... aç 10 tane sekme ; girdiğin adresi göreme sonra... Uyuz oldum bir kere... 

Sonra tema desteği , ben bu dönem depresyondayımdır , işletim sistemimde siyah ve gri tonlar hakim iken , tarayıcımın mavi mavi sırıtması hiç hoş değildir... Yada tam tersi ; kırmızı , turuncu , sarı v.s. tonlarına bürümüşümdür işletim sistemimi ama tarayıcım renk hususunda kafasına göre takılıyordur... Bana göre çok can sıkıcı bir durum...
Sonra eklenti desteği , yıllardır (firefox 2'den beri devamlı ff kullanırım) alıştığım , web gezintisini benim için kolaylaştıran eklentiler var... E bunları durduk yere niye bırakayım ki ? (spor ayakkabı ile rahat rahat gezmek varken niye makosen giyeyim.. ? )

Şu aralar comodo dragon kullanıyorum , o da firefoxta 7 beta 1 'e güncelledim ama bazı sitelerde (chip dahil) haberler yorum yapılan yerde beğen-beğenme tuşları yerine garip garip resimler gösteriyor... Ve ikidir de çöküyor...
Sizlerinki nasıl stabil anlamadım ??? 

Diyeceğim o ki milisaniyelik hız farkları çok önemli değil , canınız hangisini istiyorsa onu kullanın... Bedava oldukları sürece sorun yok...

Kapalı Hesap (221311)
26-08-2011, 01:57   |  #57  
OP Kapalı Hesap
729 mesaj

En çok İnternet Explorer 9' u kullanırken içim rahat ediyor çünkü gerçekten şu an en sağlam web tarayıcı
ve gine en güvenli web tarayıcıve tekrar en hızlı web tarayıcı ve kullanımı en basit web tarayıcı

Firefox' a neden güveniyim bedava peki program yapmak kolaymıda bedava program yapıyorlar bu adamların işi gücü yokmu mozilla şirketi nasıl para kazanıyor?

PcMaKeR
26-08-2011, 08:31   |  #58  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

Arkadaşlar youtube kodek yüzünden sağolsun editleyemedi videoyu.

Video:

Alın bakalım. Hızlı firefox u görelim...

sosyalik
26-08-2011, 11:12   |  #59  
sosyalik avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 47
1,710 mesaj
Alıntı: asdsss  
nesin sen firefox bayisi falanmı ie taraftarlığı demişsin buraya en fazla ff yi öven yazıyı sen yazmışsın.
Firefox'un bayisi yoktur, kimse Firefox'a destek veriyor diye de Mozilla'dan para almaz. Daha fazlası için şu videoyu izleyebilirsiniz: (Türkçe altyazı için "cc" tuşunu aktive edin.)

http://www.youtube.com/watch?v=u ... channel_video_title

En çok İnternet Explorer 9' u kullanırken içim rahat ediyor çünkü gerçekten şu an en sağlam web tarayıcı
ve gine en güvenli web tarayıcıve tekrar en hızlı web tarayıcı ve kullanımı en basit web tarayıcı

Firefox' a neden güveniyim bedava peki program yapmak kolaymıda bedava program yapıyorlar bu adamların işi gücü yokmu mozilla şirketi nasıl para kazanıyor?

Aynı vieoyu izlemeyi size de öneririm: http://www.youtube.com/watch?v=u ... channel_video_title

Son Düzenleme: sosyalik ~ 26 Ağustos 2011 11:14
aslanpayi
26-08-2011, 11:15   |  #60  
aslanpayi avatarı
Yeni Üye
27 mesaj

Mozilla şirket değil arkadaşım organizasyon ve o yüzden de adresinin sonunda ".org" uzantısı mevcuttur. Mozilla tamamen gönüllülerden oluşan ve açık kaynak kodlu yazılım üretilmesini amaçlayan bir organizasyondur. Bu ne demek oluyor peki? Demek oluyor ki sen C++ ve Java'da kod yazabiliyorsan sen de Mozilla Firefox'u geliştirenlerin arasına katılabilirsin. Kullanırken şurası da şöyle olsaydı deyip ya da şu eklentiye de şunu katmak isterim deyip o kısmını editleyebilirsin. Ve senin de adın da Firefox topluluğunda yer alan ve şu ana kadar Firefox'un gelişimine katkıda bulunan 1755 kişinin yanına eklenebilir. Firefoxu indirdiğinde adres çubuğuna about:credits yazarsan Firefox'un katkıda bulunanlar listesine ulaşırsın. Uzaktan konuşup lafla peynir gemisi yürütmeye benzemez bu işler. Elini koy bakalım taşın altına gör para amacı güdülüyor mu güdülmüyor mu?

sosyalik
26-08-2011, 11:20   |  #61  
sosyalik avatarı
Yıllanmış Üye
1,710 mesaj
Alıntı: aslanpayi  
Mozilla şirket değil arkadaşım organizasyon ve o yüzden de adresinin sonunda ".org" uzantısı mevcuttur. Mozilla tamamen gönüllülerden oluşan ve açık kaynak kodlu yazılım üretilmesini amaçlayan bir organizasyondur. Bu ne demek oluyor peki? Demek oluyor ki sen C++ ve Java'da kod yazabiliyorsan sen de Mozilla Firefox'u geliştirenlerin arasına katılabilirsin. Kullanırken şurası da şöyle olsaydı deyip ya da şu eklentiye de şunu katmak isterim deyip o kısmını editleyebilirsin. Ve senin de adın da Firefox topluluğunda yer alan ve şu ana kadar Firefox'un gelişimine katkıda bulunan 1755 kişinin yanına eklenebilir. Firefoxu indirdiğinde adres çubuğuna about:credits yazarsan Firefox'un katkıda bulunanlar listesine ulaşırsın. Uzaktan konuşup lafla peynir gemisi yürütmeye benzemez bu işler. Elini koy bakalım taşın altına gör para amacı güdülüyor mu güdülmüyor mu?
Anlatmak istediklerimi anlatmışsın, aynen katılıyorum.

Andaç Işık
26-08-2011, 11:38   |  #62  
Andaç Işık avatarı
Yıllanmış Üye
1,407 mesaj
Alıntı: asdsss  
nesin sen firefox bayisi falanmı ie taraftarlığı demişsin buraya en fazla ff yi öven yazıyı sen yazmışsın.

Konuyu iyi okumamışsın. Ben Opera kullanıyorum Göz kırpma

mehmetyilmaz2
26-08-2011, 11:43   |  #63  
Üye
88 mesaj

google chrome ve opera dan sasma :)

Kapalı Hesap (221311)
26-08-2011, 12:04   |  #64  
OP Kapalı Hesap
729 mesaj

Firefox yerine Apple Safari kullanmanızı tavsiye ediyom çünkü daha güvenli.
Apple ve Microsoft şirketlerine güveniyorum. Mozilla Opera ve Google' a güvenmiyorum hele google' a hiç güvenmiyorum.

Andaç Işık
26-08-2011, 12:15   |  #65  
Andaç Işık avatarı
Yıllanmış Üye
1,407 mesaj
Apple ve Microsoft şirketlerine güveniyorum. Mozilla Opera ve Google' a güvenmiyorum hele google' a hiç güvenmiyorum.
Safari aşırı yavaş. Kullandıktan bir süre sonra iyice kağnıya dönüyor.

sosyalik
26-08-2011, 12:28   |  #66  
sosyalik avatarı
Yıllanmış Üye
1,710 mesaj
Neye göre, kime göre daha güvenli? Her şirket kendi çıkarları için kullanıcı bilgilerini kullanır ama "şirketler".

Kapalı Hesap (221311)
26-08-2011, 12:40   |  #67  
OP Kapalı Hesap
729 mesaj
Alıntı: sosyalik  
Neye göre, kime göre daha güvenli? Her şirket kendi çıkarları için kullanıcı bilgilerini kullanır ama "şirketler".
En azından google gibi FBI için yada başka bişey için çalışmazlar sanırım.

mehmetyilmaz2
26-08-2011, 13:02   |  #68  
Üye
88 mesaj

her şirketın kendıne gore bır çıkarı her tarayıcının da kendıne ait bir özelliği vardır bana göre safari  ii özelliklere sahip değildir.opera ve g.chrome diğerlerınden daha iyi . IE zaten pek gundeme gelmıo anca reklamlar ıle durmaya çalısıyor.kullanıcısı azaldı ..

sosyalik
26-08-2011, 14:50   |  #69  
sosyalik avatarı
Yıllanmış Üye
1,710 mesaj
Google bir şirket değil demedim ki.

PcMaKeR
26-08-2011, 16:33   |  #70  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj
Ona bakarsak ms de svchost taki servisler sayesinde windowstaki mouse işlemlerine kadar herşeyi nsa gibi kurumlara veriyor(fbi nsa yanında hiç kalır)

İşi güvenlik güçlerine getirip konu saptırmayın.

Son Düzenleme: PcMaKeR ~ 26 Ağustos 2011 16:34
aslanpayi
26-08-2011, 18:47   |  #71  
aslanpayi avatarı
Yeni Üye
27 mesaj

Arkadaşlar son birkaç saattir browser incelemesinde bulundum. Yıllrdır Firefox kullanıyorum, bilgisayarımda Chrome da kurulu. Avant, slimBrowser, wyzo tarayıcılarını denedim ek olarak. IE dahil etmiyorum, çünkü güvenmediğim ve kullanmayı tercih etmediğim bir tarayıcıdır.

Ek olarak denedim dediğim tüm tarayıcıları kaldırdım. 

Aradığım tarayıcı Firefox gibi eklenti desteğine sahip olsun. Reklam filtresi olmazsa olmazlarımdandır. Türkçe desteğe sahip olacak. Firefox kadar esnek olacak ve Firefox'tan daha az sistem kaynağı harcayacak. Yerimlerimi Firefox'tan çıkardığım gibi içeri almam önemli. Yerimlerini çok sık kullanırım ve belli bir düzenim var. Önceki yıllarda hep Firefox - Opera - Chrome üçgeninde gidip geldim.

Neyse incelememe sondan başlayayım.Bu üç tarayıcı hakkındaki fikirlerime öyle devam edeyim. 

*  Avant Browser - IE'nin tam bir kopyası çıktı malesef. O yüzden birkaç sayfa açıp kapattıktan sonra kaldırdım bilgisayarımdan. IE'den sıkılıp da IE de olsa farketmez sistemi kasmayan değişik tarayıcı arıyorum diyenler için ideal. Ama bana göre değildi.  Baana göre internette çok gezinen kişiler kullanmasın. Yoğun kullanımlarda sık sık çöken bir tarayıcı olduğunu düşünmekteyim. 
*  Slim Browser -  Bu tarayıcı da aynı Avant gibi IE'nin yavrusudur ve çok bir farklılık göremedim. Değişik bir tarayıcı denemek isteyenler kullanabilir ama bana göre internette çok gezinen kişiler kullanmasın. Yoğun kullanımlarda sık sık çöken bir tarayıcı olduğunu düşünmekteyim. Ve bunu da kaldırdım bilgisayarımdan.
 * Son olarak Wyzo denedim. Bunların arasında en elle tutulur olanı Wyzo oldu. Ama yapı itibariyle Firefox'a çok benzeyen hatta yavrusudur. Kullanım itibariyle bu denediğim 3 tarayıcı arasından en rahat ettiğim tarayıcı olmasına rağmen yine de bazı eklentiler çalışmadı. Ör: Personas eklentisini kurdum fakat personaları kurduğunu göstermesine rağmen browser üzerinde göstermiyor. Stabil çalışmadığına kanaat getirerek onu da kaldırdım. Görüntüsü, menüleri Firefox 3x tipindedir.

Son olarak aklıma eski dostum Opera geldi yine :D
     Geçmiş bilgilerimi kontrol ettiğimde, en son 10.10 sürümünü kurduğumu ve biraz daha gelişmesi için biraz zaman tanımaya karar verdiğimi hatırladım. Sebebi de 10 sürümü ile birlikte Opera yeni bir yapıya geçti ve bazı kısımları tam stabil çalışmıyordu. Ara sıra da olsa internet zevkimi baskıladığı için vazgeçmiştim. 

Bugün 11.50 sürümünü  kurdum. Eklenti desteği biraz daha güçlenmiş. Epeyce eklenti eklenmiş sitesine. Fakat Firefox'taki tadı uzun zaman yakalayamaz gibi görünüyor. Eklentilerinde AdBlockPlus yok ve OperaAdBlock eklentisi de sağ tıklayıp öğe seçmeye izin vermediği için AdBlockPlus kadar esnek gelmedi bana.

Bunun haricinde Opera Units ile Opera Bileşenler (Widgets) diye yeni özellikler eklenmiş. Merak edenler için, Opera Units Sitesi ve Opera Bileşenler Sitesi.

Sayfaların açılma hızını tatmin edici buluyorum. Çok hızlı açılmasa da yavaş da açılmıyor. Firefox yerimlerimi html olarak dışarı çıkardığımda kolayca Opera'ya aldım. Kolayca sıraladım ve Opera eşitleme hesabıma giriş yapıp kolayca yerimlerimi Opera Websitesindeki hesabımla eşitledim.  Chrome dahil Firefox'taki yerimlerimi çıkardığım yapıda içeri alan tek tarayıcı Opera Olmuştur. Tarayıcılara yerimlerini eklediğimde ya Türkçe karakter problemi olmuştur, ya Firefox Yerimlerimdeki ayraçları görmezden gelmiştir, ya da klasörler birbirine girmiştir.  Operada ise eşitlememi yaptıktan sonra Opera'daki hesabımdan yerimleri duplike kontrolü yaptım ve yerimlerini dışarı çıkarttım. Firefox'a yeniden aldım kontrol etmek için. Tam olarak istediğim biçimde klasörlerin düzeni, ayraçlar hepsi yerli yerindeydi. Yıllardır düşündüğüm gibi şimdi de aynı düşüncedeyim; Firefox ile kapışacak hatta onu geçebilecek tek tarayıcı var gözümde o da Opera'dır. Herkesin kullanım zevki ve tercihi farklıdır ve benim tercihime göre kullanabileceğim  en hızlı tarayıcı Opera'dır.

Sonuç olarak, bugünden itibaren varsayılan tarayıcım Opera oldu.

Ekledim: Bir de birkaç saat kullanımım sonunda Opera'ya tüm ayarlarımı uyguladıktan sonra Firefox'taki son pencerelerimi Opera'ya taşıyıp bir süre gözlemledim ve size ekran görüntümü gönderiyorum. 

[url=http://img69.imageshack.us/img69/9158/operavsff.png][/url]

Görüntüde göreceğiniz üzere Aynı sekmeler ikisinde de açık. İki tarayıcıda da mümkün olduğu kadar aynı ayarlar ve aynı amaca uygun eklentiler kurulu. Ama Opera yine de sistem kaynaklarını daha az kullanıyor. Zamanla bu değişecek mi bilemiyorum. Yaşayıp göreceğiz...

Not: Arkadaşlar şu tarayıcıdır bu tarayıcıdır deyip geçmeyin. Fikrinizi söyleyin de görelim. Sizin tercihleriniz nedir? Neden tercihiniz o yönde açıklayın. Size karşı söylenenleri çürütün veya en azından fikrinizi açıklamış olun. Kurtulun artık bu ezberci muhalif tavırlarınızdan :D

Son Düzenleme: aslanpayi ~ 26 Ağustos 2011 18:58
perfect life
28-08-2011, 10:27   |  #72  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
799 mesaj

Opera kullanıyorum çünkü diğer tarayıcıların eklentilerle yaptığıını Opera varsayılan sunuyor.
Hızlı erişim , Reklam Engelleme , Tarayıcı içinde not alma ,  Tek tuşla sitelere giriş yapma vs.
Ayırca torrent , e-posta , ırc , tüm bilgileri bulut sistemiyle senkranizason etme gibi daha aklıma gelmeyen birçok özelliği var.Sekme yalıtımı yok diye söylemiş bir üye.Sekme yalıtımı olmaması bence çok daha iyi.Opera bütün işlemleri tek bir opera.exe'de çalıştırıyor.Oysa Chrome , explorer vs. her sekmeyi ayrı bir program gibi çalıştırıyor.Bu masaüstü bilgisayarlarda sorun olmayabilir ancak batarya ile laptop kullananlar için kısa sürede tükenen batarya demek bu.Ayrıca 12 dakikalık eklenen video'ya neden Opera dahil edilmemiş.Madem bu konuşmanın içerisinde Opera da var adaletli bir test beklerdim.Neden bu kadar çekiniliyor Opera'dan anlamıyorum.Kullanıcı sayısının az olması tarayıcıyı kötü yapmaz.Bir deneyip şans verseniz gerçekten bu düşüncenizden uzaklaşacaksınız.Opera'nın Explorer gibi Firefox gibi kuru karabalığa ihtiyacı yok.Gerçekten Opera tarayıcısından anlayan , kullanmasını bilen kişilere ihtiyacı var.Chrome ve Explorer basit.Ama Opera öyle değil.Tarayıcan basitlik akmıyor.Kullanınca konforu , rahatlığı hissediyorsunuz.Ayrıca hangi tarayıcı da yavaş bağlantılarda resimleri sıkıştırırarak gezinti hızını arttıran Turbo var ? Hangi tarayıcı dahili klasör-dosya eşitlemeye izin veriyor ? Hangi tarayıcı kullanıcının isteği dahilinde reklam engelliyor ek bir yazılıma-eklentiye ihtiyaç duymadan ? Ve de hangi tarayıcı istediğiniz zaman eklentilerin çalışmasına izin veriyor böylece sistem kaynağını boşa tüketmiyorsunuz ? Sekmeli gezinti fikri ve uygulaması bile Opera'dan.Az kullanıcısı var diye Opera'yı yok sayamazsınız.Testler dışında tutamazsınız.Chip'te çıkan haberde Opera'nın laptop'lar için en az enerji tüketen tarayıcı olduğu sonucu ortaya çıkarıldı.Opera'ya karşı bu kadar düşman olmayalım.Sevmiyorsanız bile yerden yere vurmayın.Çünkü şu an kullanıp yere göğe sığdıramadığınz Firefox Opera yolundan gidiyor.Resmen turuncu Opera'yı ürettiler temada.Bunu Firefox 4'te yapmaya başladılar Opera 11.50 çıktı bir kullanıcı aynen şunu yazmış : Opera Firefox'tan tema çalmış :) Bilmiyor ki Opera 10'dan beri yaklaşık 2 yıldır bu temayı kullanıyor.Yorumsuz...Ayrıca Opera firefox gibi eklenti uyuşmazlığı yaşamıyor.Opera Explorer gibi Firefox gibi eski sürüm kullananları azaltmaya çalışmıyor.Opera'da yeni sürüm çıkınca eskiyi kullanan kalmıyor.Daha yazılacak çok şey var ama bunlar Opera adına yeterli umarım :)

Son Düzenleme: perfect life ~ 28 Ağustos 2011 10:29
aslanpayi
29-08-2011, 00:31   |  #73  
aslanpayi avatarı
Yeni Üye
27 mesaj

Opera'da içime sinmeyen şeyler var ya.Firefoxtaki konforu malesef bulamıyorum Opera'da. Malesef reklam engelleme filtresini başarılı bulmadım. adblockplus'ın eline su dökemez hiçbir şeklide. Sekmelerin bulunduğu araç çubuğunu altta kullanıyorum, tarayıcıyı kapatıp açtığımda sekme çubuğu yok oluyor. sağ tıklayıp özelleştir > Görünüm menüsüne girip çıktığımda geliyor sekme çubuğu. Sadece ihtiyaç halinde göster seçeneği işaretliymiş belki bu yüzden olabilir. Neyse onu geçtim. Firefoxta eklentilerle de olsa bir linke sağ tıkladığımda hemen yandaki sekmede açar linkteki sayfayı ve o sayfaya geçmez, böylece sörfüme aynı sayfadan devam ederim. Ama Opera'da her seferinde mutlaka sağ tık menüsünden yeni sekmede aç işaretleyip açıyorum ve bununla da yetinmeyip Opera hemen yeni sekmeye geçiyor. Epey kurcaladım ama bunu tersine çeviren bi özelliğe denk gelmedim. Bu yönden yine Firefox daha kullanışlı bana göre. Operayı tercih etmemin en geçerli sebebi firefox'tan daha az sistem kaynağı kullanıyor olması. Belki bunun sebebi Firefoxtaki konforu bulamadığımdan tam anlamıyla Opera kullanmıyor olmam da olabilir. 

Ayrıca tüm siteleri sola dayalı olarak açıyor Opera. Sağ tarafta her zaman kocaman boşluk kalıyor. Diğer bir problem de Adobe flash player ile pek uyumlu çalışmıyor sanırım Opera. Bir çok sitede flash hatası alıyorum.

Diğer bir eksiklik olarak Opera'da Wave kullanamıyorum. Google Opera harici tüm tarayıcıları desteklediği halde açıkça Opera'ya desteklemediğini söylüyor. 

Operanın sekme gruplandırma özelliğini sevdim. Firefoxta pek kullanışlı olmadığı için kullanmıyordum. Opera'da kullanıyorum. Ayrıca  menü çubuğunu gizleyip de menü butonu haline getirme fikrini Firefox Opera'dan görerek uyguladı. Operanın beğndiğim özelliklerinden biridir.

Widgetlar hoşuma gitmedi. Çok kullanışlı durmuyorlar. Sadece artı bir özellik olarak görüntü oluştursun diye konulmuşlar sanki. Betikleri çalıştırabilmek için UJS Manager kurdum. betikler kurulu görünüyor fakat bir türlü çalıştıklarını görmedim. Denememi bir iki çeşit Rapidchecker ile yaptım. Firefox bu konuda çok başarılı olan greasemonkey eklentisi ile çok kolay bir şekilde çalıştırıyor. ama Opera'ya geldiğimizde 40 takla attığım halde yine de çalışmadı. Bence abuk subuk widgetlarla uğraşacağına Opera önce temel eklenti kataloğunu oluşturup güçlendirmeli. Hiç ele avuca dokunacak eklentisi yok Opera'nın.

Andaç Işık
29-08-2011, 01:00   |  #74  
Andaç Işık avatarı
Yıllanmış Üye
1,407 mesaj
Alıntı: aslanpayi  
Opera'da içime sinmeyen şeyler var ya.Firefoxtaki konforu malesef bulamıyorum Opera'da. Malesef reklam engelleme filtresini başarılı bulmadım. adblockplus'ın eline su dökemez hiçbir şeklide. Sekmelerin bulunduğu araç çubuğunu altta kullanıyorum, tarayıcıyı kapatıp açtığımda sekme çubuğu yok oluyor. sağ tıklayıp özelleştir > Görünüm menüsüne girip çıktığımda geliyor sekme çubuğu. Sadece ihtiyaç halinde göster seçeneği işaretliymiş belki bu yüzden olabilir. Neyse onu geçtim. Firefoxta eklentilerle de olsa bir linke sağ tıkladığımda hemen yandaki sekmede açar linkteki sayfayı ve o sayfaya geçmez, böylece sörfüme aynı sayfadan devam ederim. Ama Opera'da her seferinde mutlaka sağ tık menüsünden yeni sekmede aç işaretleyip açıyorum ve bununla da yetinmeyip Opera hemen yeni sekmeye geçiyor. Epey kurcaladım ama bunu tersine çeviren bi özelliğe denk gelmedim. Bu yönden yine Firefox daha kullanışlı bana göre. Operayı tercih etmemin en geçerli sebebi firefox'tan daha az sistem kaynağı kullanıyor olması. Belki bunun sebebi Firefoxtaki konforu bulamadığımdan tam anlamıyla Opera kullanmıyor olmam da olabilir. 

Ayrıca tüm siteleri sola dayalı olarak açıyor Opera. Sağ tarafta her zaman kocaman boşluk kalıyor. Diğer bir problem de Adobe flash player ile pek uyumlu çalışmıyor sanırım Opera. Bir çok sitede flash hatası alıyorum.

Diğer bir eksiklik olarak Opera'da Wave kullanamıyorum. Google Opera harici tüm tarayıcıları desteklediği halde açıkça Opera'ya desteklemediğini söylüyor. 

Operanın sekme gruplandırma özelliğini sevdim. Firefoxta pek kullanışlı olmadığı için kullanmıyordum. Opera'da kullanıyorum. Ayrıca  menü çubuğunu gizleyip de menü butonu haline getirme fikrini Firefox Opera'dan görerek uyguladı. Operanın beğndiğim özelliklerinden biridir.

Widgetlar hoşuma gitmedi. Çok kullanışlı durmuyorlar. Sadece artı bir özellik olarak görüntü oluştursun diye konulmuşlar sanki. Betikleri çalıştırabilmek için UJS Manager kurdum. betikler kurulu görünüyor fakat bir türlü çalıştıklarını görmedim. Denememi bir iki çeşit Rapidchecker ile yaptım. Firefox bu konuda çok başarılı olan greasemonkey eklentisi ile çok kolay bir şekilde çalıştırıyor. ama Opera'ya geldiğimizde 40 takla attığım halde yine de çalışmadı. Bence abuk subuk widgetlarla uğraşacağına Opera önce temel eklenti kataloğunu oluşturup güçlendirmeli. Hiç ele avuca dokunacak eklentisi yok Opera'nın.

Opera'yı anlamamışsınız. Arka Plan'da aç diyebilirsiniz veya mouse hareketlerinden faydalanabilirsiniz. 

Kapalı Hesap (200174)
29-08-2011, 02:45   |  #75  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 9
3,759 mesaj

opera güzeldir maxton comodo browser bunlarada bakmanda fayda var ben kullanıyorum 8 tarayıcı hebsi aynı hız ve performans
ama güvenlikte mozilla sıkı diğerlerinden bir şey indirince tarıyor rar farketmez..
İE rar'ı tarayamıyor diğerlerinde bu özellik zaten yok comodo dragon var ondada var ama herşeye ötüyor

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (221311) ~ 29 Ağustos 2011 02:47