Guduruklar Sohbet Alanı :D

okinkurt
27-03-2012, 15:15   |  #301  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 308
4,897 mesaj

Offfff elektirkler gitti 3 saatlik bekleme bosa gitti yok hocam indirme haram bize :( oyun indiriyodum 3.partı indiremedim gitti 5 . kez bosa gidiyo indirmicem hiç bişey artık yeter yaf sabrım tükendi valla sinirden kulak cınlamaya baslıyo monitörüre kasayıda dağatacam şimdi.

Kapalı Hesap (230936)
27-03-2012, 15:20   |  #302  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 12
771 mesaj

Valla bırak bence de bu indirme işini? Sanki ben burada indiremiyomuş gibi sıkıntı çöktü içime.. Hani olur ya filmlerde bazen adam denizde boğulur yaa bende onu izlerken nefesim kesiliyo gibi oluyor. Aynı durum :D

Bu arada Kınaşlı hesap değiştirmiş yeni öğrendim.. niye bıraktı ki eski hesabı :D

okinkurt
27-03-2012, 15:25   |  #303  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

Bilmiyim ki ben neti değil komple pc isini bırakıcam bu gidisli pc yi satmayı düsünmeye basladım :S

Kapalı Hesap (230936)
27-03-2012, 15:29   |  #304  
Kapalı Hesap
771 mesaj

Sizin oralarda kablosuz kullanan komşularınız yok mu? Ortaklaşa kullanırsınız ne güzel. Hem hızda artar.

okinkurt
27-03-2012, 15:33   |  #305  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

Hocam benim komsuların alayı serefsiz en yakınıda zaten 1 km bayır aşşağıda yani olsada gene bundan yavas olur benim için tek secenek yamyam abinin söledigi anten onu deniyycem olmassada olmaz belki satarım pc yi felan sıkıldım artıkın 15 kb le merak felan yürümüyor.

Kapalı Hesap (230936)
27-03-2012, 15:37   |  #306  
Kapalı Hesap
771 mesaj

Hee :D Bugün okudum baya konuşmuşsunuz antenle ilgili.. O çanak resmi var alüminyum folyodan.. Yap işte ondan :D  Ya da sat gitsin yeni topla şöyle iyisinden.. Bir de güzelinden modem alırsın inş.

okinkurt
27-03-2012, 15:43   |  #307  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

O folyodan yaptım ben ama cekmedi daha beter oldu :D bu uyduyu deniycem bide bakam ne olcek hocam mesele modem degil telefon hattı yok yoksa modem felan sorun değil hemen alırım tel hattım olsa ama yok devletimiz bağlamiyir :(

A.C.T
27-03-2012, 18:35   |  #308  
A.C.T avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
439 mesaj
Alıntı: Cpt. MacMillan  
A.c.t. , o lekelerin aynısı bendede var tam anlattığın gibi.. Ahanda böyle bişey :
Valla şeklini tam bilmiyorum çünki gözümle onları yakalamaya çalıştığımda hemen göz bebeğimin önünden kaçıyorlar Valla bi yakalasam varya

Hatta başen gözğmün önüne öyle gaçiyorlarki sanki önümde perde var gibi hissedip elimle perdeyi açmaya yönelik bir hareket yapıyom ama çok nasır oluyor bazen görmek istemesemde gitmiyorlar
Bazende başka bir yere yoğunlaştığım için görmüyorum onları :D

A.C.T
27-03-2012, 18:38   |  #309  
A.C.T avatarı
Yıllanmış Üye
439 mesaj
Alıntı: okinkurt  
Doktora gitmedim kendim arastırdım bu gözde retinanın üstünde bi tabaka var onun erimesiyle bu ucusmalar baslıyo yani o tabaka asınıyo eğer sinek ucusması varsa sade korkma ama şimşek cakmaları balşarsa retina yırtığına dönüyo iş mutlaka doktora gitmelisin otabaka erirken retinayı cekebiliyo ve kanaka olusuyo buda sinek ucusmalarının sayısının artması demek tabi ben gitmedim ama gidicem sende bi doktora git ve pc basında cok oturmamanı tavsiye ederim o cınlamanın babaı bende var pc yapıyor dostum pc ye biraz ara ver gecicek bende gecti bide kulagına pamuk tıka bi süre daha cok cınlamaya alıstır kendini pamugu cıkarınca eski cınlamayı duymassın :)
Valla okinkurt kardeşim korktum bak şimdi Ben bundan nasıl kurtulurum tedavi yöntemi yokmu bunun
şu sitenin linkini versene

okinkurt
27-03-2012, 19:11   |  #310  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

Valla hocam sen benim gözü görsen kara baktımı aynı siyah sulu boya karısmıs gibi göze bak amc milandaki sabit bi notka 2 fotodan o anlasılıyo nereye baksa orda bizdekiler sabit degil şimi gözün içinde bi su var ismini unuttum bu eriyen amcalar o suya karısıyo nereye bakarsan 1 sn gecikmeyle gecerler sade pc degil tansiyon vs bi kac nedeni daha var bunların ama tedavisi yok doktora gitsende bişey yok diyip geri yollıycak tabi genede git bi baksınlar eğer gözünde şimşek cakmalarıda olursa kosa kosa git onlar zamanlı inceliyolar tam yok olmuyolar ama baya bi azalıyolar pc den uzak dur bi müddet durmassan sayıları artıcak demedi deme bende öle oldu az oynıyım 1 saatten bişi cıkmaz felan kendini kandırmak oluyo cok cok görüsü engellenirse hastanın ameliyatla ordaki suyu bosaltıp yerine tuz karısımlı bi madde koyuyolar tabi allah korusun bizi o seviyeden ben alıstım sende alısırsın zamanla azalır pc ye ara ver hem cınlama hemde gözlerin daha iyi olucak..

okinkurt
27-03-2012, 19:15   |  #311  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

Korkutmak istememiştim ama hic okumadıysam 6 sayfa yazı okudum bu konu hakkında doktora gidenlerin yorumlara baktım %90 nını geri yolluyor doktorlar ısık cakması baslarsa gel diyolar eğer ucusmalar bi anda cıktıysa artarsa gidicen yoksa dedigim gibi o eriyen tabaka retinaya yapısık cekip yırtma olasılıgı olabiliyor düşük ihtimalde olsa benim gözde mesela ucusma baloncuklar ve hızla dönen ısık topları var ama ısık toplarına dikkatli baktım hızla dönen hücreler oldugunu gördüm bu arada bi yöntem ögretem size beyaz porselen bi bardağa su koyun günese doğrutup içine bakın gözde ne var ne yok bardakta görünüyo :D

A.C.T
27-03-2012, 19:27   |  #312  
A.C.T avatarı
Yıllanmış Üye
439 mesaj
Alıntı: okinkurt  
Korkutmak istememiştim ama hic okumadıysam 6 sayfa yazı okudum bu konu hakkında doktora gidenlerin yorumlara baktım %90 nını geri yolluyor doktorlar ısık cakması baslarsa gel diyolar eğer ucusmalar bi anda cıktıysa artarsa gidicen yoksa dedigim gibi o eriyen tabaka retinaya yapısık cekip yırtma olasılıgı olabiliyor düşük ihtimalde olsa benim gözde mesela ucusma baloncuklar ve hızla dönen ısık topları var ama ısık toplarına dikkatli baktım hızla dönen hücreler oldugunu gördüm bu arada bi yöntem ögretem size beyaz porselen bi bardağa su koyun günese doğrutup içine bakın gözde ne var ne yok bardakta görünüyo :
Tövbe estavvuf tövbeee...
o nasıl bir yöntem öyle aynaya baksak görünmüyormu hem şimdi hava karardı güneşe tutamam tabağı anlamadım yaw ben o olayı nasıl oluyor bu işSoru

okinkurt
27-03-2012, 19:34   |  #313  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

-_- yaf gözündeki amcalar daha net görünüyo işte bardak parlak ya :D eğer tipleri ni merak ediyosan bakarsın kar da felan cok net görünürler parlak beyazda vs kapiş ?

Kapalı Hesap (230936)
27-03-2012, 19:40   |  #314  
Kapalı Hesap
771 mesaj

okinkurt, benim gözümdeki noktalar sabit değil.. Aynı A.C.T. arkadaşın anlattığı gibi iç içe baloncuklar birbirine bitişik zincir gibi birbirlerine bağlı bir şekilde, ben nereye baksam o da 1 sn. sonra baktığım yere kayarak geliyor.. En çokta gökyüzüne baktığımda görebiliyorum o baloncukları.. Ama A.C.T o lekeleri yakalayamamış fakat ben onları yakalamanın yolunu buldum.. İlk önce sabit bir yere bakıyorum, sonra o lekenin yukarıdan görüş alanıma gelmesini bekliyorum ve kendi yavaş yavaş gözümün önüne geliyor.. Ama baktığın yeri hiç kıpırdatmamamn lazım :D

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (232316) ~ 27 Mart 2012 19:41
A.C.T
27-03-2012, 19:45   |  #315  
A.C.T avatarı
Yıllanmış Üye
439 mesaj
okinkurt, benim gözümdeki noktalar sabit değil.. Aynı A.C.T. arkadaşın anlattığı gibi iç içe baloncuklar birbirine bitişik zincir gibi birbirlerine bağlı bir şekilde, ben nereye baksam o da 1 sn. sonra baktığım yere kayarak geliyor.. En çokta gökyüzüne baktığımda görebiliyorum o baloncukları.. Ama A.C.T o lekeleri yakalayamamış fakat ben onları yakalamanın yolunu buldum.. İlk önce sabit bir yere bakıyorum, sonra o lekenin yukarıdan görüş alanıma gelmesini bekliyorum ve kendi yavaş yavaş gözümün önüne geliyor.. Ama baktığın yeri hiç kıpırdatmamamn lazım :
Zaten diyorum ya sabit biyere bakınca (yer çekiminin etkisiyle olsa gerek) aşağı doğru düşüyorlar ama bazen baya fazla oluyor 

Bu şirn yaratıklar bazen işime geliyor :D canım sıkıldığında bunları yakalamaca olnuyom Kahkaha

yunus07
27-03-2012, 19:48   |  #316  
yunus07 avatarı
Yıllanmış Üye
992 mesaj
okinkurt, benim gözümdeki noktalar sabit değil.. Aynı A.C.T. arkadaşın anlattığı gibi iç içe baloncuklar birbirine bitişik zincir gibi birbirlerine bağlı bir şekilde, ben nereye baksam o da 1 sn. sonra baktığım yere kayarak geliyor.. En çokta gökyüzüne baktığımda görebiliyorum o baloncukları.. Ama A.C.T o lekeleri yakalayamamış fakat ben onları yakalamanın yolunu buldum.. İlk önce sabit bir yere bakıyorum, sonra o lekenin yukarıdan görüş alanıma gelmesini bekliyorum ve kendi yavaş yavaş gözümün önüne geliyor.. Ama baktığın yeri hiç kıpırdatmamamn lazım :
Dostum bende de oluyor.Daha çok yorgun olduğum zamanlarda.Araştırdım ama tedirgin olabileceğimiz bir bilgiye rastladım
Yukardan aşşağı inen baloncuklar ile ilgi bir bilgi :

Göz önünde uçuşan baloncuklar retina yırtılması gibi önemli bir göz hastalığının belirtisi olabilir. Retina yırtılması erken dönemde teşhis edilirse lazer ile tedavi edilebilir. Tedavide geç kalındığında ise retina dekolmanı (ayrılması) dediğimiz tedavisi daha zor ve körlükle sonuçlanabilecek hastalığa yol açabilir. Dolayısıyla, gözümüzün önünde uçuşan cisimler görmeye başlarsak ve bunlarla beraber ışık çakmaları görüyorsak mutlaka hemen göz doktoruna muayene olmamız gerekmektedir.
**Alıntıdır**

Edit:O baloncukları bir yakalarsaam Kamçı
KahkahaKahkaha

Son Düzenleme: yunus07 ~ 27 Mart 2012 19:49
Kapalı Hesap (230936)
27-03-2012, 19:50   |  #317  
Kapalı Hesap
771 mesaj
Alıntı: A.C.T  
Zaten diyorum ya sabit biyere bakınca (yer çekiminin etkisiyle olsa gerek) aşağı doğru düşüyorlar ama bazen baya fazla oluyor 

Bu şirn yaratıklar bazen işime geliyor :D canım sıkıldığında bunları yakalamaca olnuyom Kahkaha

Bence o lekeler normal.. niye diye sorarsan, ben 7 yaşından beri o lekeleri görüyordum. Ben 7 yaşındayken ne bir bilgisayarım ne de bir cep telefonum vardı.. Bence o lekeler normal.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (232316) ~ 27 Mart 2012 19:51
A.C.T
27-03-2012, 19:52   |  #318  
A.C.T avatarı
Yıllanmış Üye
439 mesaj

Cpt. Macmillian arkadaşım herkez bilgi veriyor kaynak vermiyor al doya doya oku hatta yankız okuma diye bende senle beraber okuyacam Kahkaha
http://www.kurumsalhaberler.com/ ... cusmalarina-dikkat/

Kapalı Hesap (230936)
27-03-2012, 19:53   |  #319  
Kapalı Hesap
771 mesaj
Alıntı: A.C.T  
Cpt. Macmillian arkadaşım herkez bilgi veriyor kaynak vermiyor al doya doya oku hatta yankız okuma diye bende senle beraber okuyacam Kahkaha
http://www.kurumsalhaberler.com/ ... cusmalarina-dikkat/
Tamam bir okiyim bakiyymm :D

okinkurt
27-03-2012, 19:54   |  #320  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

baloncuktan zarar gelmes ama siyah nesneler varsa işte 2 saattir yazdıgım gibin retinayı cekebiliyiler doktora gideceniz bi damla damlatıp göz kaslarını felc edecek ve göz bebeğini bütültecek ve gözün içindeki leri rötkenliycek bakam ne var ne yok diye keşke gözümden bi foto koyabilsem kabarcık siyah parcalar siyah parcaları gözlemledim pc den uzak durunca incelip yok olmaya baslıyolar nası diyim böle suya siyah boya atmıslar gibi ama 1-2 gündir pc ye agırlık verince yenileir ortaya cıktı göz ici kanamada olabiliyor en iyisi uzman bir hekime basvurmak arkadasın dedigi gibi allah muahafa kör olma riski olabiliyor ama geneli pc etkileri yorgunluk vs bide monitörünüzü en assagı 75 hz yapın 60 da göz odaklanma sorunu yasıyo devamlı algılamaya calısıyo ki buda 2-3 kat fazla yorulmasına neden oluyor neyse artık yeterl isanırım bu kadarı :D.

okinkurt
27-03-2012, 19:56   |  #321  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

anam unuttum bişey ben ampulün altında durup karsıa bakınca 2 tane sabit nokta görüyorum ki ilginctir 2 gözün tam anlamıyla aynı noktasındalar bunların ne oldugunu çözemedim :D allah şifa versin hepimize :D

A.C.T
27-03-2012, 19:56   |  #322  
A.C.T avatarı
Yıllanmış Üye
439 mesaj

Vaybee 10.000'de bir olan bir hastalık gelmiş bizi bulmuş be abii Kahkaha

Kapalı Hesap (230936)
27-03-2012, 19:56   |  #323  
Kapalı Hesap
771 mesaj

Yaw ama benim gördüğüm baloncuklar siyah değil, sinek gibi de değil.. Böyle şeffaf bir şey rengi yok.. Gökyüzüne bakarsam gökyüzü renginde mavi ve şeffaf baloncuklar.. Ufak ufak :D

okinkurt
27-03-2012, 19:59   |  #324  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

10.000 de bir felan degil vorahhhh diye pc de oyun manyagı olursan olcagı bu onca girafik gözün perti cıkıyo pc işi böle bişeyler verirken bişeyler götürüyo mac milan sendekilerde siyaha cevirebilr bak az otur pc basında ben 12 senedir habire oyun oynadıgım icin bende kendime kızıyom hıyarlık işte az oyna dimi :D

yunus07
27-03-2012, 20:00   |  #325  
yunus07 avatarı
Yıllanmış Üye
992 mesaj
Yaw ama benim gördüğüm baloncuklar siyah değil, sinek gibi de değil.. Böyle şeffaf bir şey rengi yok.. Gökyüzüne bakarsam gökyüzü renginde mavi ve şeffaf baloncuklar.. Ufak ufak :
Sen o baloncukları yakalamaya çalışınca kaçıyolar mı.
Öyleyse aynısı bendede var
yukardan aşağı iniyolar.Eğer gözümü kıpırdatırsam çok hızlı iniyolar.kıpırdatmazsam da yavaş yavaş iniyolar