K-Lite Codec Pack i yükleyemiyorum

HPQ-User
20-03-2009, 21:34   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

angel sormuş:
foroğraf makinasındaki fotoları pc ye aktardığımda fotoğrafların bi kısmı grileşiyordu,yani kesilmiş gbi bir kısmı yoktu..bu yüzden aşağıdaki programı yüklemeye çalışıyorum..

free-codec, K-Lite Codec Pack programını pc ye yükleyemiyorum.yanlız program daha önce yüklüydü kaldırdım ve daha sonra tekrar yüklemeyi denedim ama olmuyor,her seferinde hata veriyor.
yardımcı olursanız sevinirim.şimdiden teşekkürler..

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
AMD athlon (tm) 64*2 dual core processor 4400+ 2.30ghz
RAM :1022
32 bit işletim sistemi

çözünürlük:1024*768*60 hertz

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.0.04506)

uGuR.uK
20-03-2009, 21:48   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

öncelikle k-lite video-ses paketidir, fotoğraflarla bir alakası yok. ondan ziyade tam olarak ne hatası verdiğini söylersen daha iyi yardımcı oluruz...

mavirenk
20-03-2009, 22:11   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
13 mesaj

makinayı aldığım yer bunu yüklersem sorunun çözüleceğini söylemişti..

hata şu:

c:windows/system32/phtreadGC2.dll
an error occurred while trying rename a file in the destination directory:
movefile failed;cod 5
buna benzer bi kaç şey dahaa

piRe_
20-03-2009, 22:18   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,183 mesaj

O hata önemli değil. Yükleme esnasında hata veren dosyayı bulun ve adını değiştirin yada silin. Büyük bir ihtimal silemeyeceksiniz, ama adını değiştirenilir yada unlocker ile silebilirsiniz. Daha sonra uyarı penceresini kapatmadan kaldığınız yerden devam edin.

mavirenk
20-03-2009, 22:23   |  #5  
Taze Üye
13 mesaj

önceki uyarılarda o dosyayı buldum ve sildim.ama tekrar yükleme hatası diyor..

piRe_
20-03-2009, 22:50   |  #6  
Yıllanmış Üye
1,183 mesaj

Önceki yüklemelerinizden yada eski sürüm olmasından kaynaklanan başka dosyalar içinde hata verebilir. Aynı işlemi tekrarlayın. Pc nizde zararlı bir yazılım ve yetki kısıtlaması yoksa tabi.

mavirenk
20-03-2009, 22:54   |  #7  
Taze Üye
13 mesaj

yani tüm hata veren dosyaları siliyimmi?  güvenlik duvarı var.virüs programı da engelliyor olabilir ...

Mustafa@PC
20-03-2009, 23:29   |  #8  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

dostum setup sırasında program update filan yapıyomu yada yapcam diomu eğer öyleyse update yaptırma...bunlar olmassa programı güvenli kipte kurmayı dene...

OnlyMann
20-03-2009, 23:39   |  #9  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
2,779 mesaj
elazigli
öncelikle k-lite video-ses paketidir, fotoğraflarla bir alakası yok.
arkadaşımızın dediği gibi yüklemeye çalıştığınız paket hareketli görüntüler için. Makinada bulunmayana kodlamaların çalıştırılmasını sağlamaktadır.

yükleyememe sorunu kullanıcı yetkileriyle ilgili olabileceği gibi daha önce kurulan paket kalıntıları (kütüphaneler) halen kullanıldığı için üzerine yazamamasından kaynaklanabilir. Bunun için güvenli modda uygun kaldırma (uninstall) programı ile kaldırıp tekrar kurmalısınız.

Fotografların yarım gelmesi sorunu ise bilgisayara aktarırken oluşan bir sorun diye düşünüyorum. daha önce internet (hat hızları yavaşken dialupken) üzerinden resimler indiriyordum ve bazen yarısı geliyor yarısıda dediğiniz gibi gri çıkıyordu. yani tam downloada edemiyordu. bu durumda kablonuzu kontrol etmeniz gerekebilir veya farklı bir port üzerinden almanız gerekir. Bu arada makina üzerinde fotograflar normal bütün mü?

güncel: Bu işlemleri yaparken güvenli ve normal modda kullanıcınız admin olsun.

Son Düzenleme: OnlyMann ~ 20 Mart 2009 23:40
mavirenk
21-03-2009, 13:58   |  #10  
Taze Üye
13 mesaj
Mustafa@PC
dostum setup sırasında program update filan yapıyomu yada yapcam diomu eğer öyleyse update yaptırma...bunlar olmassa programı güvenli kipte kurmayı dene...
hayır yapmıyor.

Mustafa@PC
21-03-2009, 14:01   |  #11  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
13,125 mesaj

güvenli kipte denedinmi...

mavirenk
21-03-2009, 14:02   |  #12  
Taze Üye
13 mesaj
OnlyMann
arkadaşımızın dediği gibi yüklemeye çalıştığınız paket hareketli görüntüler için. Makinada bulunmayana kodlamaların çalıştırılmasını sağlamaktadır.

yükleyememe sorunu kullanıcı yetkileriyle ilgili olabileceği gibi daha önce kurulan paket kalıntıları (kütüphaneler) halen kullanıldığı için üzerine yazamamasından kaynaklanabilir. Bunun için güvenli modda uygun kaldırma (uninstall) programı ile kaldırıp tekrar kurmalısınız.

Fotografların yarım gelmesi sorunu ise bilgisayara aktarırken oluşan bir sorun diye düşünüyorum. daha önce internet (hat hızları yavaşken dialupken) üzerinden resimler indiriyordum ve bazen yarısı geliyor yarısıda dediğiniz gibi gri çıkıyordu. yani tam downloada edemiyordu. bu durumda kablonuzu kontrol etmeniz gerekebilir veya farklı bir port üzerinden almanız gerekir. Bu arada makina üzerinde fotograflar normal bütün mü?

güncel: Bu işlemleri yaparken güvenli ve normal modda kullanıcınız admin olsun.

makinada fotoğraflar normal,herhangi bir sorun yok. pc'ye attığım zaman sorun oluşuyor.

Kapalı Hesap (53751)
21-03-2009, 14:05   |  #13  
Kapalı Hesap
3,036 mesaj

Makine herhangi bir sürücüyle veya kendine has bir fotoğraf aktarım yazılımıyla geliyor mu geliyorsa onu kurup/güncelleyip bir deneyin...

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (41714) ~ 21 Mart 2009 14:05
mavirenk
21-03-2009, 14:09   |  #14  
Taze Üye
13 mesaj
Mustafa@PC
güvenli kipte denedinmi...
kusura bakmayın ama güvenli kipte nasıl yapıcam.bilmiyorum da.

Mustafa@PC
21-03-2009, 15:33   |  #15  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
13,125 mesaj

ne kusuru...açıklıyım güvenli kipe girmek için bilgisayar açılırken f8 e basılı tut.bi menü çıkıcak ordan güvenli kip diyip enterlayın...güvenli kip normal windows gibi başlıcak...daha sonra size kullanıcı sorucak kullanıcıyı seçip devam ediceksiniz(admin olarak açın kullanıcıyı yani adminstrator )...sonra normal işleminizi burda deneyin...

mavirenk
21-03-2009, 20:47   |  #16  
Taze Üye
13 mesaj
Mustafa@PC
ne kusuru...açıklıyım güvenli kipe girmek için bilgisayar açılırken f8 e basılı tut.bi menü çıkıcak ordan güvenli kip diyip enterlayın...güvenli kip normal windows gibi başlıcak...daha sonra size kullanıcı sorucak kullanıcıyı seçip devam ediceksiniz(admin olarak açın kullanıcıyı yani adminstrator )...sonra normal işleminizi burda deneyin...
peki işlemi yaptıktan sonra,pc yi tekrar açıp kapattıktan sonra güvenli kip modundan çıkıyor mu?

uGuR.uK
21-03-2009, 20:51   |  #17  
Yıllanmış Üye
8,316 mesaj

bişey sorcam; senin bu makinanın marka-modeli ne? birde hangi formatta resim çekiyor?

PcMaKeR
21-03-2009, 21:01   |  #18  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

K-Lite codec pack registery ye kayıt ekliyor ve belirli bilgileri sistemden kaldırırken kaldırmıyor.

buda sonradan yüklemelerde sorun oluşturuyor bazen.

Windows Vistada buna şahit oldum.

Klite ı güncelleyeceksiniz kaldırmayacaksınız kendisi gerekn bilgileri ve işlemleri önceki kodek ile yapılandırıyor.

Bu arada fotoğraf makinası DSLR mi.

Raw formatında çekim yapıyor mu.

Elazığlı bunu öğrenmek istemiş sanırım.

Eğer raw formatında çeken bir makina varsa makinanın ayarlarını jpeg en iyi kalite ye getirip çekin.

bu arada hafıza kartıda sorunlu olabilir.

fotoğraf makinasında resimler görünüyorsa bilgisayarın kart okuyucusu bozuk olabilir.

Türlü nedenler işte.

umarım yardımı olur bunların.

mavirenk
21-03-2009, 21:11   |  #19  
Taze Üye
13 mesaj

jpg formatında resim çekiyor.

makinanın markası casio EX-Z9

makinayla ilgili bi sorun olduğunu düşünmüyorum.çünkü pc de fotoğraflar bozuluyor.

bu arada yardımlarını için teşekkürler.

OnlyMann
21-03-2009, 21:13   |  #20  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
2,779 mesaj

Bilgisayar bağlantısı USB mi FireWare mi ? Aktarma işlemini arada bir istasyonla mı yapıyor?

Başka makinalarda denediniz mi? Aktarma işlemi yaparken DISK olarak görmesi gerekir. Ne olarak görüyor?

mavirenk
21-03-2009, 21:25   |  #21  
Taze Üye
13 mesaj

USB bağlantı.

başka bir pc'de denedim herhangi bir sorun oluşmadı.aynı fotoğrafları kendi pc'me attığımda bazıları bozulmuştu.

dısk olarak görüyor.

OnlyMann
21-03-2009, 21:34   |  #22  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
2,779 mesaj

Makinanın USB portlarında sorun olabilir. bağlantı kablosu USB 1.0 ve USB 2.0 olmak üzere 2 adet bilisayara bağlanan tip kablodan mı? portlar da olabilir. aynı kablo ile başka makinalarda olmadığına göre başka kablo ile makinanızda deneyin. Eğer makinanız 2.0 desteği yoksa kablonun ince olan kısmını takıp deneyiniz.

mavirenk
21-03-2009, 21:50   |  #23  
Taze Üye
13 mesaj

USB 2.0  diğer normal usb girişleri var..

ve de bu yazılım sorunu değilmi giriş çıkışlarla ne ilgisi olabilir..

OnlyMann
21-03-2009, 22:03   |  #24  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
2,779 mesaj

normal bir harici disk gibi kullanıldığına göre yazılım olması zor. o zaman c veya d de olan bilgilerinizde de sorun olur. yani c de bulunan farklı bir resmi açtığınız da da olmalı. ama aktarma işleminden sonra resimler yarım eliyor dediğinize göre, belki sürücülerini kaldırıp yeniden yüklemek çözüm olur ama bundan daha önemlisi makinada zararlı varsa o önce halledilmeli. elinizde varsa fotoraf makinasına makinaya harici bir SD disk veya uygun disk takıp makinada bulunan resimleri diske diskten de bilisayara aktardığınızda ne oluyor bakmak gerekebilir. nedeni hala usb sorunu olduğunu düşünüyorum.

mavirenk
21-03-2009, 22:13   |  #25  
Taze Üye
13 mesaj

şimdi dediklerinizden sonra  fotoğrafların bulunduğu bir flash ı taktım ve flash da bulunan fotoğraflarada aynısı oldu ama daha önce böyle birşey olmamıştı sadece makinadakileri atarken sorun oluşmuştu.

peki ne yapabilirim..