Microsoft'un güncellemelerinde neler var?

CHIP Online
08-08-2009, 14:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

MS'in Ağustos yama paketinde 9 güncelleme var: Hangi programların hangi hataları düzeltilecek?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/micr ... eler-var_14501.html

Resimlerle: Bilgisayarınıza güvenlik kalkanı kurun!

Microsoft'un yeni yama paketinde yer alacak güncellemeler belli oldu. Salı günü yayınlanacak güncelleme paketinde tam 9 yama yer alıyor. Bu 9 yamanın 5'i Microsoft tarafından "kritik" olarak etiketlendi. "Kritik" ibaresi Microsoft'un en üst düzey güvenlik etiketi olarak kullanılıyor. Geri kalan 4 yama ise "Önemli" etiketine sahip. Bu 9 yamadan en çok göze çarpanı, sizlere daha önce de aktarmış olduğumuz '&' işareti hatasının yol açtığı güvenlik açığını kapatıyor.

Yamalar bir diğeri ise Mac kullanıcılarının Windows PC'lere bağlanmalarını sağlayan " Client for Mac" adlı uygulamadaki bir hatayı düzeltiyor. Geri kalan yamalar ise Office, Visual Studio, internet güvenliği, ISA sunucusu ve BizTalk sunucusundaki farklı hatalara yönelik olarak hazırlanmış durumda.

Bu 9 yama Microsoft tarafından 11 Ağustos Salı günü Windows Güncellemeleri kanalıyla dağıtılacak.

Tüm konu: Microsoft'un güncellemelerinde neler var?

İzleyin: Explorer 8 ve gizlilik

Resimlerle: Bilgisayarınıza güvenlik kalkanı kurun!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Siz Windows güncellemelerini düzenli olarak kuruyor musunuz?

Kapalı Hesap (53751)
08-08-2009, 14:34   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
3,036 mesaj

Siz Windows güncellemelerini düzenli olarak kuruyor musunuz?

Maalesef:))

AkyüzCan
08-08-2009, 14:42   |  #3  
Yıllanmış Üye
278 mesaj
Alıntı: Coşkun OLCA  

Maalesef:))

Gülümsemeniye maalesef peki ???

Ciim
08-08-2009, 14:49   |  #4  
Yıllanmış Üye
454 mesaj

arkadaşın maalesef demesinin sebebi hatalarının çok olmasından dert yanma amaçlı.. yani hatası varki maalesef yüklemek zorunda kalıyoruz gibi :d

bu arada sadece microsoft windows değil hangi programı kullanıyorsam güncel tutmaya özen gösteririm.

Kapalı Hesap (53751)
08-08-2009, 14:50   |  #5  
Kapalı Hesap
3,036 mesaj
Alıntı: AkyüzCan  
Gülümsemeniye maalesef peki ???
Maalesef çünkü bağlantım kotalı:))

edit: Bu arada benim maalesef demem kuruyorum anlamında değil isterdim ama kuramıyorum şeklindeydi. Fazla kısa yazınca yanlış anlaşıldım galiba:))

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (11) ~ 08 Ağustos 2009 14:53
mavi_kral_23
08-08-2009, 14:50   |  #6  
Yeni Üye
26 mesaj

Her zaman kurarım bazen otomatik güncelleştirmeyi beklemeden de kurduğum olur

ismet35
08-08-2009, 14:53   |  #7  
ismet35 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,037 mesaj

Kesinlikle....

Der Rote BaroN
08-08-2009, 15:17   |  #8  
Der Rote BaroN avatarı
Yıllanmış Üye
1,531 mesaj

Uyarı balonu gelince (Gelmesini de önlemiyorum çünkü engellemesi zevkli oluyor), 'Yolun açık olsun.' diyorum. Sürekli değil ama ayda 1 güncellerim.

ParanoiD
08-08-2009, 15:46   |  #9  
ParanoiD avatarı
Yıllanmış Üye
1,900 mesaj

Evet güncelliyorum.

AkyüzCan
08-08-2009, 16:48   |  #10  
Yıllanmış Üye
278 mesaj
Maalesef çünkü bağlantım kotalı:))

edit: Bu arada benim maalesef demem kuruyorum anlamında değil isterdim ama kuramıyorum şeklindeydi. Fazla kısa yazınca yanlış anlaşıldım galiba:))

Benim niye maalesef peki dememin nedeni bildiğim kadarıyla mac book kullanacısıydın windows güncellemeleri yapman  ya da yapmamanın maalesefi olamıyacağındandı.He ,pc ye dolayısıyla apple dan microsoft a dönüş var ise Alkış(şaka şaka) Gülümseme
   İlk sistem kurulumunda kesinlikle haklısında sonrasında çok da yük binmiyor be coşkuncuğum çünkü senin de bildiğin gibi microsoftun sistem updateleri aksi durum olmadığı müddetçe rutin aylık geliyor ama diğer bir aktivite için kullanacağımız mb lar gidiyor Üzgünonda da sen haklısın.Aynı şekilde ben de 4Gb kotalı abonesiyim evdeki sistemimde   C ve D de iki ayrı işletim sistemi  ikisinde de kaspersky var; güncellemeler kotalı sistemde sırat köprüsü:en iyisi adil kullanımlı limitsiz ( yılların limitsiz deyimini bile dejenere etti ya ttnet helal olsunGülüş) ne dersin..?

Son Düzenleme: AkyüzCan ~ 08 Ağustos 2009 17:13
Kapalı Hesap (53751)
08-08-2009, 17:04   |  #11  
Kapalı Hesap
3,036 mesaj

İlk sistem kurulumunda kesinlikle haklısında sonrasında çok da yük binmiyor be coşkuncuğum çünkü senin de bildiğin gibi microsoftun sistem updateleri aksi durum olmadığı müddetçe rutin aylık geliyor ama diğer bir aktivite için kullanacağımız mb lar gidiyor Üzgünonda da sen haklısın.Aynı şeklilde ben de 4Gb kotalı abonesiyim evde ve sistemimde de  C ve D de iki ayrı sistem ikisinde de kaspersky var güncellemeler kotalı sistemde sırat köprüsü:en iyisi adil kullanımlı limitsiz ( yılların limitsiz deyimini bile dejenere etti ya ttnet helal olsunGülüş) ne dersin..?
Hımm doğru diyorsun, ama bir de ben o kadar yüzeysel maalesef deyip kestirip atmışım ki şu var, Windows olan sistem masaüstü ve ben sene içinde eğitim dolayısıyla başka ilde olduğumdan onu kullanmıyorum, sadece yazları geldiğimde ailem sıkılmayayım diye internet bağlatıyor yoksa sene içi kullanılmadığı için bağlantısı yok, sistemde de hata falan olmayınca zaten bir girdiğim site CHIP Online var fazla güvenliğe gerek yok diye uğraşmıyorum fazla, diğer sistem zaten Windows olmadığı için takılıyorum böyle:))

AkyüzCan
08-08-2009, 17:19   |  #12  
Yıllanmış Üye
278 mesaj
Hımm doğru diyorsun, ama bir de ben o kadar yüzeysel maalesef deyip kestirip atmışım ki şu var, Windows olan sistem masaüstü ve ben sene içinde eğitim dolayısıyla başka ilde olduğumdan onu kullanmıyorum, sadece yazları geldiğimde ailem sıkılmayayım diye internet bağlatıyor yoksa sene içi kullanılmadığı için bağlantısı yok, sistemde de hata falan olmayınca zaten bir girdiğim site CHIP Online var fazla güvenliğe gerek yok diye uğraşmıyorum fazla, diğer sistem zaten Windows olmadığı için takılıyorum böyle:))
   He anladım sen yazlık microsoftçusun biz ise 12 ay aynı sistemde olduğumuz için Üzgün zorunlu olarak  güncellemeler ve antivirüsler,anti spyware,anti trojan ve türevleri uğraşmak durumundayız; eee ne yaparsın müşterisi çok olan kuyumcunun hırsızı eksik olmazmış. mac konforunu yaşamak güzeldir; microsoftlu olmanın bedeli-çoğu kişinin cracklı kullandığı gerçeğini de düşünürsen- bu olsa gerek.Konudan sapmadan mac ya da microsoft ya da herhangi bir yazılımın update leri sistemi korumanın kaçınılmazı diye noktalıyalım dimikine...iyi tatiller...Gülümseme

Son Düzenleme: AkyüzCan ~ 08 Ağustos 2009 17:31
Kapalı Hesap (53751)
08-08-2009, 17:37   |  #13  
Kapalı Hesap
3,036 mesaj
   He anladım sen yazlık microsoftçusun biz ise 12 ay aynı sistemde olduğumuz için Üzgün zorunlu olarak  güncellemeler ve antivirüsler,anti spyware,anti trojan ve türevleri uğraşmak durumundayız; eee ne yaparsın müşterisi çok olan kuyumcunun hırsızı eksik olmazmışmackonforunu yaşamak güzeldir microsoftlu olmanın bedeli-çoğu kişinin cracklı kullandığı gerçeğini de düşünürsen- bu olsa gerek.Konudan sapmadan mac ya da microsoft ya da herhangi bir yazılımın update leri sistemi korumanın kaçınılmazı diye noktalıyalım dimikine...iyi tatiller...Gülümseme
Kesinlikle öyle, bu arada önceki sayfada PC'ye dönüş mü var diye sormuşsun dönüş yok ama ikisini de kullanırım yani, hem değişiklik oluyor hem teknoloji düşkünü biri olarak uzak kalmamak lazım, bir Linux'a uzağım işte:)) Üstelik bu Eylül ayı süper olacak gibi Windows Vista yerine Windows 7, Mac OS X Leopard yerine Snow Leopard geliyor daha ne olsun:P İkisini de tarafsız olarak inceleyip bakayım kim daha iyi iş çıkarmış:P Her neyse böyle işte, hadi ben de iyi tatiller dileklerimi sunuyorum:))

CU_GS7
08-08-2009, 17:42   |  #14  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj

Sürekli güncellerim, ne zaman günceleme var derse indir, kur hocam derim.. =)

Uçkun Akyüz
08-08-2009, 19:07   |  #15  
Üye
Teşekkür Sayısı: 1
88 mesaj

Bilgisayarım daima güncellemelere acıktır.Kendi yükleyip kuruyor.

jppc
16-08-2009, 14:24   |  #16  
Üye
60 mesaj

bir maalesef forumun konusu belirledi :D  onun kotayla bir alakası yok ki en fazla 10 mb çok mu bu ben ayda 3.5 gb indiriyom sınır 4 gbye kadar indirirsin ben her zaman yapıom hatta isteğe bağlı güncellemeleri bile yapıyom