Neden Korsan Oyun ?

AndcrewTR
30-03-2013, 16:12   |  #1  
AndcrewTR avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 102
1,268 mesaj

Neden korsan oyun tercih ediyorsunuz?
Neden korsan oyun tercih ederdiniz?

A) Orjinal oyun fiyatları çok pahalı, ucuz olsa alırım.
B) Orjinal oyun almaya üşeniyorum. Korsan daha kolay.
C) Ailem gereksiz olduğu için izin vermiyor :)
D) Online oynamayı sevmiyorum, sadece Single oynamak için para vermeye gerek yok :)
E) Yabancılara para kazandırmak istemiyorum.
F) İndirme hızım çok yüksek, bundan yararlanmak istiyorum.
G) Her türlü imkanım olsa, yine de orjinal almam!
H) Başka nedenlerim var.
I) Birçok nedenim var, tek birini seçemem.

Her türlü korsan-orjinal tartışması yapılabilir.
Konuyu olabildiğince güncel tutmaya çalışacağım.
Güncellendi: 6.4.13  12:15

Anket
Son Düzenleme: AndcrewTR ~ 06 Nisan 2013 12:15
ThekT0niC
30-03-2013, 16:16   |  #2  
ThekT0niC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 21
1,194 mesaj

A)Orjinal oyun fiyatları çok pahalı, ucuz olsa alırım.

DİĞER: Çevrede Orjinal oyun alacak yer yok !

Son Düzenleme: ThekT0niC ~ 30 Mart 2013 16:17
MegaFreak
30-03-2013, 16:25   |  #3  
MegaFreak avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 55
856 mesaj

Hiçbiri Orjinal Oyun tercih ediyorum insanların emeklerinin karşılığını veriyorum

AndcrewTR
30-03-2013, 16:28   |  #4  
AndcrewTR avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,268 mesaj
Alıntı: MegaFreak  
Hiçbiri Orjinal Oyun tercih ediyorum insanların emeklerinin karşılığını

O zaman senin için 2. soru geçerli :)

MegaFreak
30-03-2013, 16:35   |  #5  
MegaFreak avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 55
856 mesaj

gerçek oyuncu dediğin orjinal oyun alır :)

okinkurt
30-03-2013, 16:41   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 308
4,897 mesaj
Alıntı: MegaFreak  
gerçek oyuncu dediğin orjinal oyun alır :)

Heytt bee :D

okinkurt
30-03-2013, 16:43   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 308
4,897 mesaj

Orjinal oyun fiyatları çok pahalı, ucuz olsa alırım. Ve alacak yer yok mağaza gibi bi yer acamadılar balıkesir e bi türlü.

ThekT0niC
30-03-2013, 17:08   |  #8  
ThekT0niC avatarı
Yıllanmış Üye
1,194 mesaj

Firmalar orjinal oyunları 200 liradan satarak faiş kar yapacakları  yerine 80-90 liradan satsalar,kağrı orta seviye tutsalar,tabiki herkez orjinal oyun alır.Bir orjinal oyun parası ile 3-4 çuval kömür alınır.

alemin_kralı
30-03-2013, 17:48   |  #9  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
80 mesaj

Azda olsa param var orjinal oyun alabilirim ama bilgisayar kötü :)

Son Düzenleme: alemin_kralı ~ 30 Mart 2013 17:49
soul4p
30-03-2013, 18:30   |  #10  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
124 mesaj

her oyuna 200 lira mı verecem harcadığım zaman yeter :)

Kara Şövalye
30-03-2013, 19:04   |  #11  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 53
1,960 mesaj

Dijital oyun alırsanız daha ucuza kapatırsınız çoğu kez, mağaza fiyatlarına bakmayın. Kutulu olanlar doğal olarak daha pahalı olur bir sürü masrafı var.

PC'de 200 TL olan bir oyun varsa eğer özel içeriklidir zaten, kaldı ki ülkemizde çoğu oyunun fiyatı uygun oluyor zaten. Steam'de 40$ olan F1 2012 mağazada 70 TL. Bunada çok diyen varsa aynı kalitede oyunu çıkartıp sıkıysa satsın 20 TL'ye.

soul4p
30-03-2013, 22:45   |  #12  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
124 mesaj

parası olan alsın derim :)

Banned
31-03-2013, 00:58   |  #13  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 5
262 mesaj

A) Orjinal oyun fiyatları çok pahalı, ucuz olsa alırım. ''Ucuza oyun var zaten.'' 

B) Orjinal oyun almaya üşeniyorum. Korsan daha kolay. '' ama korsan'ı almaya üşenmiyorsunuz'' 

C) Orjinal oyun almaya üşeniyorum. Korsan daha kolay. '' Aileniz başka şeylere izin veriyor''

D)  Online oynamayı sevmiyorum, sadece Single oynamak para vermeye gerek yok :) '' Bu akış açısıyla oyun oynamana da gerek yok''

E) Yabancılara para kazandırmak istemiyorum. '' Bunun anlamı nedir ? 

F) İndirme hızım çok yüksek, bundan yararlanmak istiyorum. '' Oyunları Digital olarak da satın alabilirsiniz 

G) Her türlü imkanım olsa, yine de orjinal almam! '' Böyle adamlar basit adamlardır.

Oyunları retail almak zorunda değilsiniz, digital olarak da alabilirsiniz. Oyun almak yanlış bir şey değil, aksine doğrudur. Çünkü oyunlar bedava verilmiyor ya da siz bedava oynayın diye. Başta paran yoktur beklersiniz. Steam'de 5 $'a oyunlar gördüm. Bunlar dan biri L.A Noire'dı. Ve bir çok oyunlar 10 $'ın aşağısına düştü. 

Şimdi orjinal oyunların avantajlarını söyleceğim; Legal dır. Achievement kazanırsınız, Online oynarsınız, retail ise elinizde tutarsınız, her zaman sizinle olur. Sorunla karşılaşmasınız, karşılaşsanız bile patch ile developer bunu düzeltir. Kimse ilk çıktığında her oyunu almaz eğer o oyunun hayranı değilse. İlk haftasında 2 milyon'u geçen oyunları görüyoruz, 10 tane bile yoktur. Ama zamanla alınır.

Resurrection Ace bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
blackdown
31-03-2013, 01:04   |  #14  
blackdown avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 10
406 mesaj

A Ve E 

Neden mi E ? Çünkü Paranın Emperyalist Ülkelere Geçersen Başka Ülkeleri Sömüreceğini Biliyorum.Ama Orjinal Almayınca Multiplayer Oynanmıyor  Multiplayer Olmazsa Zevki Çıkmıyor.İyisi Ve Kötüsü Bu

Banned
31-03-2013, 01:06   |  #15  
Banlandı
262 mesaj
Alıntı: blackdown  
A Ve E 

Neden mi E ? Çünkü Paranın Emperyalist Ülkelere Geçersen Başka Ülkeleri Sömüreceğini Biliyorum.Ama Orjinal Almayınca Multiplayer Oynanmıyor  Multiplayer Olmazsa Zevki Çıkmıyor.İyisi Ve Kötüsü

O ülkeler olmazsa oyunda olmazdı. Sony'nin CEO'su Kiz Hirai bir tweet göndermişti; Eğer oyun olmazsa, korsan ı da olmazdı diye. Eğer bir şeyler için para vermezseniz. Stüdyolar kapanır ve oyun oynayan kalmaz. TR'dan bahsetmiyorum zaten. Kimsenin pek önemsediği yok ama TR kendini önemsete billir.

blackdown
31-03-2013, 01:09   |  #16  
blackdown avatarı
Yıllanmış Üye
406 mesaj
Alıntı: Resurrection Ace  
 O ülkeler olmazsa oyunda olmazdı. Sony'nin CEO'su Kiz Hirai bir tweet göndermişti; Eğer oyun olmazsa, korsan ı da olmazdı diye. Eğer bir şeyler için para vermezseniz. Stüdyolar kapanır ve oyun oynayan kalmaz. TR'dan bahsetmiyorum zaten. Kimsenin pek önemsediği yok ama TR kendini önemsete billir.

Zaten Orjinal Olmaz İse Bir Anlamı Kalmaz Multiplayer Olmazsa Ben O Oyunu Oynamam Ama Para Fransa,İngiltere,Amerika Vb Emperyalist Ülkelere Gidince Üzülüyorum.

Banned
31-03-2013, 01:12   |  #17  
Banlandı
262 mesaj
Alıntı: blackdown  

Zaten Orjinal Olmaz İse Bir Anlamı Kalmaz Multiplayer Olmazsa Ben O Oyunu Oynamam Ama Para Fransa,İngiltere,Amerika Vb Emperyalist Ülkelere Gidince Üzülüyorum.

Herkes bir şekilde para kazanıyor, yani oyundan gelen parayla imperial yaptıklarını zannetmiyorum.

blackdown
31-03-2013, 01:13   |  #18  
blackdown avatarı
Yıllanmış Üye
406 mesaj
Alıntı: Resurrection Ace  
Herkes bir şekilde para kazanıyor, yani oyundan gelen parayla imperial yaptıklarını zannetmiyorum.

Doğru,Hepside Emp. Olacak Diye Birşey Yok Ama Sonuçta İşte

AndcrewTR
31-03-2013, 01:46   |  #19  
AndcrewTR avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,268 mesaj

Resur.. alıntı yapmak istemedim mesajın çok uzundu. Açıklayayım;

A) Doğru söylüyorsun :) Mario 2 TL'miş diye duydum.
B) Korsanı almak bir tık ya da hemen aşağıdaki internet kafe kadar kolay.
C) Bazı ailelere "Oyun alacağım 100 TL verir misin deyince" "Al oğlum güzel güzel oyna" demeyebiliyorlar.
D) Belki adam oyunun bağımlılık yapmasını istemiyor ve senaryoyu bitirip silmek istiyor.
E) Mesela bu olabilir mi? YouTube
F) Bu konuda katılıyorum :) 
G) "Modern Korsanlık" :)

Banned
31-03-2013, 01:56   |  #20  
Banlandı
262 mesaj

Ucuza oyunlar var bulmak isteyen bulur. Kimse size 2$ oyun vermez ama 10 $ alırsınız. Vallahi ben bir şey diyemem, size kalmış ama Türkçe oyun diye ağlarsınız sonra ki bu benim sorunum değil. Ben yine alırım oyunlarımı ebay den.

GannicusS
31-03-2013, 02:36   |  #21  
GannicusS avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
467 mesaj

her gerçek oyuncunun tuzu kuru değil birader nasıl bir ayrım bu

Kara Şövalye
31-03-2013, 13:05   |  #22  
Yıllanmış Üye
1,960 mesaj
Alıntı: AndcrewTR  

C) Bazı ailelere "Oyun alacağım 100 TL verir misin deyince" "Al oğlum güzel güzel oyna" demeyebiliyorlar.
D) Belki adam oyunun bağımlılık yapmasını istemiyor ve senaryoyu bitirip silmek istiyor.

- Orjinal almakta aynı derecede kolay. :) Steam'den bi' haber gençlik...

Ne adamlar gördüm ilk defa orjinal aldıkları oyun FM 2013 bunu nasıl kaydettiricem, ee içinden crack çıkmadı diye viyaklıyor. 

Steam kampanyalarına bakalım;
- LA Noire indirim zamanı; 3.74$ oluyor.
- Darksiders + Darksiders II + Red Faction Guerilla + Red Faction Armageddon ve DLC'si şu an 7$'dan daha ucuza gidiyor. İnanmayan varsa; https://www.humblebundle.com/weekly

Aileden onu bunu bahane edip ıvır zıvıra para kopartılırsa buna da kopartılır.. Bir de para yabancıya gidiyor nasıl bir mantıksa artık zaten şirketinde işi gücü yok parasını devletine verecek al ben oyun yaptım tüm kâr senindir diye.

ThekT0niC
31-03-2013, 14:00   |  #23  
ThekT0niC avatarı
Yıllanmış Üye
1,194 mesaj
Alıntı: AndcrewTR  

C) şıkkı bendeki olay...Çoğu aile çocuğuna bir oyun için 90-100TL vermez,o kültürde olması için ailelerin ilk önce maddi şartlarının elverişli olması lazım,örnek olarak bir memur ailesi.

Böyle arkadaşlar varsa,ailenizden para istemeyin,okuyun işe girin kendi paranızla,alnınızın teri ile alın.(ailenizin maddi durumu müsait değil ise)

Son Düzenleme: ThekT0niC ~ 31 Mart 2013 14:08
Kara Şövalye
31-03-2013, 14:50   |  #24  
Yıllanmış Üye
1,960 mesaj
Alıntı: ThekT0niC  
C) şıkkı bendeki olay...Çoğu aile çocuğuna bir oyun için 90-100TL vermez,o kültürde olması için ailelerin ilk önce maddi şartlarının elverişli olması lazım,örnek olarak bir memur ailesi.

Böyle arkadaşlar varsa,ailenizden para istemeyin,okuyun işe girin kendi paranızla,alnınızın teri ile alın.(ailenizin maddi durumu müsait değil ise)

İndirim zamanında 90-100 TL'ye tek bir tane değil bir sürü oyun alırsınız. Kahkaha Mağazalardan ibaret değil orijinal oyunlar... Steam'i bi inceleyin siz en iyisi.

http://store.steampowered.com/

Eğer kişi hem orijinal oyun almak isteyip parasızlıktan korsana yöneliyorsa bu mantıksızlıktır, parasını biriktirir yine alır alacak insan.

En basitindne ETS 2'yi 50 TL verip alacakken GMG'den 12$'a aldım çok daha ucuza geldi doğal olarak. Yine mağaza fiyatı +100 TL olan LA Noire Steam'de 5.74$..

excel_mustafa
31-03-2013, 16:06   |  #25  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,442 mesaj

bu arada korsan yüklü pc lere el koyuyorlar.eğer korsan windows kullanıyorsanız "Windows Genuine Advantage" güncellemesini sakın ha yüklemeyin.sizi ele veren bu güncelleme.yerinizi microsofta bildirir ve 1-2 hafta içinde evinize gelip pc nizi götürürler......