Neden Korsan Oyun ?

Anket
Banned
07-04-2013, 00:38   |  #76  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 5
262 mesaj
Alıntı: Kara Şövalye  

Dil desteği getirince de korsan alınıyor, Crysis 3'ün ilk çıktığı zaman forumu gördüm. Satışın olmadığı bir yere de dil mil gelmez kolay kolay bunu aklınıza sokun artık.

FM 2013'ün Türkçe çıkma sebeblerinden biriside FM 2012'nin beklenen satışa ulaşmasıdır, adamlar ilk çıktığında indirim fiyatı olan 30 TL'ye satsa o iş yürümez. Steam fiyatı $44.99 olan bir oyun 30 TL'den piyasaya çıkamaz da zaten. Onay

o 30 TL campaign 2013'de yapıldı ve sadece öğrencileri kapsadı ama Steam'de o indirim yoktu. Retail version'da vardı. Vallahi benim için fark etmez. Zaten TR'dan almadığım için oyunları, zaten katkıda olmuyor işte getiriyoruz bir yerlerden.

AndcrewTR
07-04-2013, 00:38   |  #77  
AndcrewTR avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 102
1,268 mesaj

Crysis ilk oyunuyla birlikte Türkçe olarak geldi. Adamlar ilk önce İngilizce çıkartıp bu oyun satılıyor mu diye bakmadı. CryTek her zaman karşılığını aldı.

Kara Şövalye
07-04-2013, 00:43   |  #78  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 53
1,960 mesaj
Alıntı: AndcrewTR  
Crysis ilk oyunuyla birlikte Türkçe olarak geldi. Adamlar ilk önce İngilizce çıkartıp bu oyun satılıyor mu diye bakmadı. CryTek her zaman karşılığını aldı.

Crytek'in başında 3 tane Giresunlu olmasa o oyuna sizce dublaj ile gelir miydi ? Kahkaha Çocuk kanmaz bu dediğinize, EA gibi para göz bir firma Crysis'in dil desteğine para vermiyor zaten Crytek kendisi karşılıyor.

Hadi onu geçtim, Euro Truck Simulator 2 direk olarak Türkçe çıktı piyasaya kaçınız orjinalini aldı ki ?

okinkurt
07-04-2013, 00:44   |  #79  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 308
4,897 mesaj

Fm 2012 başarılı ondan mı türkçe oldu yani 2013 ? öle diyorlar bir çok yerde ama adamlar işi kavradı managerlik oyununda dil cok önemli Türkçe cıkardılar şimi bundada başarı yakalanır ben mesela origin alıcam 2 oyunu crysis 3 ve fm manager 2013 bende bir etki yaptıysa başkalarındada yapabilir siz yabancı şirketleri savunmaya devam edin arkadaş gerçek ortada forumdaki konular da korsan olabilir bu ülkede 76 milyon insan yaşıyor :)

Kara Şövalye
07-04-2013, 00:47   |  #80  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 53
1,960 mesaj
Alıntı: okinkurt  
Fm 2012 başarılı ondan mı türkçe oldu yani 2013 ? öle diyorlar bir çok yerde ama adamlar işi kavradı managerlik oyununda dil cok önemli Türkçe cıkardılar şimi bundada başarı yakalanır ben mesela origin alıcam 2 oyunu crysis 3 ve fm manager 2013 bende bir etki yaptıysa başkalarındada yapabilir siz yabancı şirketleri savunmaya devam edin arkadaş gerçek ortada forumdaki konular da korsan olabilir bu ülkede 76 milyon insan yaşıyor :)

Önceki FM oyunlarında hedefe ulaşınca adamlar hemen dil desteğini ekledi görüldüğü gibi;

Yabancı şirketleri savunduğumda yok işin gerçek yönü bu, kimse pasta satamadığı yere çikolatalı pasta götürmez.

Banned
07-04-2013, 00:48   |  #81  
Banlandı
262 mesaj

Crytek'in başında 3 tane Giresunlu olmasa o oyuna sizce dublaj ile gelir miydi ? Kahkaha Çocuk kanmaz bu dediğinize, EA gibi para göz bir firma Crysis'in dil desteğine para vermiyor zaten Crytek kendisi karşılıyor.

Hadi onu geçtim, Euro Truck Simulator 2 direk olarak Türkçe çıktı piyasaya kaçınız orjinalini aldı ki ?

Crytek'in CEO'su zaten Türk asıllı. Adamlar Türkçe'de biliyor, kıyak olsun diye yapıyorlar. Crysis'ı avrupada ki Türkler de oynuyor o yüzden adam onu ekler.  Tutmuş Crytek yapıyor diyor. Zaten Crytek diyor Crytech demesi lazım aslında ama Türkçe yapmış. 

Vallahi hep söylerim, her oyun a para vermeye değilir. Korsan'a karşı gelinmez tabi ama doğru yolu gösterelim biz yine de.

AndcrewTR
07-04-2013, 00:57   |  #82  
AndcrewTR avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 102
1,268 mesaj

Önceki FM oyunlarında hedefe ulaşınca adamlar hemen dil desteğini ekledi görüldüğü gibi;

Yabancı şirketleri savunduğumda yok işin gerçek yönü bu, kimse pasta satamadığı yere çikolatalı pasta götürmez.

Müşteri mi satıcıya bağımlı olacak? Satmak istiyorsan yaparsın. Yapmazsan almayız. Adam benim istediğimi yapacak diye kölesi mi olacağım?

okinkurt
07-04-2013, 00:58   |  #83  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

Benim ülkemde bir ürün satıyorsan benim dilimde sat dingilizce oyun getirip satma bana pasta satıyorsun ama pastayı domuz yağınla yapıyorsun olmuyor bir tuaf örnekde benden :D Türkçe oyun çıkartıp daha fazla satacağını bilmese miles abi o oyunu öle cıkartırmıydı merak ediyorum bu tartışmanın bir sonu yok 10. sayfayı bulduk sanırım.

okinkurt
07-04-2013, 01:00   |  #84  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj
Alıntı: Resurrection Ace  
Crytek'in CEO'su zaten Türk asıllı. Adamlar Türkçe'de biliyor, kıyak olsun diye yapıyorlar. Crysis'ı avrupada ki Türkler de oynuyor o yüzden adam onu ekler.  Tutmuş Crytek yapıyor diyor. Zaten Crytek diyor Crytech demesi lazım aslında ama Türkçe yapmış. 

Vallahi hep söylerim, her oyun a para vermeye değilir. Korsan'a karşı gelinmez tabi ama doğru yolu gösterelim biz yine de.

Her oyun para vermeye değer demek istedin heralde :D neyse kimse bu devirde babasının hayrına kıyak yapmaz onu geçicen bi kere sağolsun cevat abi kıyak yapmış cilekli sakız karsılıgı oyun veriyor bize abim benim ya :D

Banned
07-04-2013, 01:04   |  #85  
Banlandı
262 mesaj
Alıntı: AndcrewTR  
 Müşteri mi satıcıya bağımlı olacak? Satmak istiyorsan yaparsın. Yapmazsan almayız. Adam benim istediğimi yapacak diye kölesi mi olacağım?

O zaman Türkçe oyun yapmaya da gerek yok eğer bu kafada düşünüyorsanız. İlk önce bir market oluşmalı ki adamlar bir şey yapsın. Championship Manager 2010 Türkçe dil desteği ile geldi ama fiasco. Oyun zaten iğrençdi ama olsun.

Redfield
07-04-2013, 03:36   |  #86  
Redfield avatarı
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
10 mesaj

Orjinal oyunlarda ek olarak şunu söyleyeyim , Bazı Arkadaşlar Multiplayer için alınır türünde yazılar yazmış

Açıkçası , Multiplayer ' de ki hackerlardan gına geldiğinden , Ben PC ' de Multiplayer oyun doğru düzgün oynamıyorum

Özellikle Modern Warfare 3 ' ün Multiplayer ' in de ölümsüzlük hilesi açandan tutun , Sınırsız mermi , adamları bir yere toplama gibi türlü türlü , hackerlar vardı

Ben hayatım boyunca hiç bir oyuna verdiğim paraya bu kadar yanmadım ( çok afedersiniz sövmedim ) O günden sonra , İnfinity Ward ' ın el attığı hiç bir oyunu orjinal almamaya karar verdim

Black Ops 2 gerçekten iyi , Hacker yok , varsa da yok denilecek kadar az , O konuda Treyarch ' a sözüm yok

Onun dışında Battlefield 3 ve Bad Company 2 ' de de fazla hacker yok , Olanlar da belli bir zaman sonra ban yiyor

Ancak Benim görüşüm , Multiplayer oyun için , Bilgisayar değil Konsol tercih edilmeli

Halo : Reach , Xbox 360 sadece Xbox ' a özel ve Bir tane hacker yok , Miss gibi oyun

Son Düzenleme: Redfield ~ 07 Nisan 2013 03:37
Banned
07-04-2013, 03:59   |  #87  
Banlandı
262 mesaj
Alıntı: Redfield  
Orjinal oyunlarda ek olarak şunu söyleyeyim , Bazı Arkadaşlar Multiplayer için alınır türünde yazılar yazmış

Açıkçası , Multiplayer ' de ki hackerlardan gına geldiğinden , Ben PC ' de Multiplayer oyun doğru düzgün oynamıyorum

Özellikle Modern Warfare 3 ' ün Multiplayer ' in de ölümsüzlük hilesi açandan tutun , Sınırsız mermi , adamları bir yere toplama gibi türlü türlü , hackerlar vardı

Ben hayatım boyunca hiç bir oyuna verdiğim paraya bu kadar yanmadım ( çok afedersiniz sövmedim ) O günden sonra , İnfinity Ward ' ın el attığı hiç bir oyunu orjinal almamaya karar verdim

Black Ops 2 gerçekten iyi , Hacker yok , varsa da yok denilecek kadar az , O konuda Treyarch ' a sözüm yok

Onun dışında Battlefield 3 ve Bad Company 2 ' de de fazla hacker yok , Olanlar da belli bir zaman sonra ban yiyor

Ancak Benim görüşüm , Multiplayer oyun için , Bilgisayar değil Konsol tercih edilmeli

Halo : Reach , Xbox 360 sadece Xbox ' a özel ve Bir tane hacker yok , Miss gibi

Black ops 2'yu Xbox 360'de oynayabilirsiniz. BF3 Xbox 360'de gerçekten süper MP olarak. SP'de fena değil ama esas MP süper. Computer'da fazla oyun oynamam, oynasam da belli başlı şeyler onlar da da MP yok. Console'da cheater varsa eğer onları banlıyor publisherlar yada cheater pool var.

Orada birbirlerine istediklerini yapıyorlar. Xbox 360 bu konuda çok daha iyi. PC'de her türlü code olduğu için adamlar istediklerini yapıyor. Bir de Online altyapısı süper. Halo ise ayrı bir dünya. Yani en iyi MP'ler den biri o oyunda var.

okinkurt
07-04-2013, 18:55   |  #88  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

Ben cod4 de 2-3 sene adminlik yapmıştım bir kaç serverde kaç tahe wall hack kaç tane aim banladım sayısını hatırlayamıyorum :D origin key isteyen serverlerde pek sorun olmuyor du korsan serverler de tabi adam banlansada key değiştirdiği için bir çözüm bulamıyorduk pek  demek origin server dede olabiliyormuş .