NetBook'larda Windows 7 Olur mu Diyenler ?

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
AyPrensii
05-10-2009, 12:15   |  #1  
AyPrensii avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
747 mesaj

Netbook'ların pazardaki değerleri giderek artıyor. Satış rakamları da yükselmeye devam ediyor. Netbook'lar özetle, dizüstü bilgisayarlardan farklı olarak, sadece internete girebilmek ve günlük işleri halledebilmek için sunulan çözümlerdir. Dolayısıyla ne son teknoloji ekran kartları, ne de sistem belleğini sonuna kadar kullanan yazılımlar netbook'lara üretilmektedir.
Durum böyleyken, Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 7, Netbook'larda kullanılmaya müsait midir? Bu sorunun cevabını arayan bilişim uzmanları, Microsoft'un "Windows 7, Netbook'larda kusursuz çalışacak" açıklamasına çok da güvenmiyor. Her ne kadar Windows 7 Starter Edition, Netbook'lara özel üretilse de, kullanıldığı takdirde performansta büyük sorunlar yaşanıyor. Kısacası Netbook satıcıları ve uzmanlar Windows 7 işletim sistemini Netbook'larda önermiyor.
Siz siz olun, Netbook'unuzun işletim sistemitercihinizi, Windows XP'den yana kullanın.

Son Düzenleme: AyPrensii ~ 05 Ekim 2009 12:24
alphi
05-10-2009, 12:21   |  #2  
Yıllanmış Üye
119 mesaj

cevabını içine yazdığın bir şey için niye konu açıyorsun

AyPrensii
05-10-2009, 12:23   |  #3  
AyPrensii avatarı
OP Yıllanmış Üye
747 mesaj
Alıntı: alphi  
cevabını içine yazdığın bir şey için niye konu açı

Bu Bir Soru değiL. Sadece Bir OLasıLık

Mustafa@PC
05-10-2009, 14:37   |  #4  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Windows 7 Notebook'larda sorunsuz çalışacak, çalışıyordur. Üstelik Windows 7 Starter değil Home Premium da kurulabilir.

https://www.chip.com.tr/konu/eski ... deneyimi_13769.html

Recep Baltaş
05-10-2009, 21:14   |  #5  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj
Alıntı: NoquitgamE  
Netbook'ların pazardaki değerleri giderek artıyor. Satış rakamları da yükselmeye devam ediyor. Netbook'lar özetle, dizüstü bilgisayarlardan farklı olarak, sadece internete girebilmek ve günlük işleri halledebilmek için sunulan çözümlerdir. Dolayısıyla ne son teknoloji ekran kartları, ne de sistem belleğini sonuna kadar kullanan yazılımlar netbook'lara üretilmektedir.
Durum böyleyken, Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 7, Netbook'larda kullanılmaya müsait midir? Bu sorunun cevabını arayan bilişim uzmanları, Microsoft'un "Windows 7, Netbook'larda kusursuz çalışacak" açıklamasına çok da güvenmiyor. Her ne kadar Windows 7 Starter Edition, Netbook'lara özel üretilse de, kullanıldığı takdirde performansta büyük sorunlar yaşanıyor. Kısacası Netbook satıcıları ve uzmanlar Windows 7 işletim sistemini Netbook'larda önermiyor.
Siz siz olun, Netbook'unuzun işletim sistemitercihinizi, Windows XP'den yana kullanın.
Böyle bir saçmalık yok. Ben kurdum, kullandım ve mükemmel çalışıyor. Hatta MSI'ın yeni BIOS'u Windows 7 uyumlu geliyor.

Ayrıca: Bir daha kaynak göstermeden yazıları kendi yazın gibi yayınlamazsan ve yazıyı yayınlamdan önce iyice okursan sevinirm.

Netbooklar için de Windows 7! Haberin kaynağı da SDN... Herhalde haberleri kalmamış...:)

melen
05-10-2009, 22:56   |  #6  
melen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,638 mesaj

Zaten NoquitGame'in XP'den savunduğu başka bir şey mi var?
Haberler kaç kere verildi?

AyPrensii
05-10-2009, 23:07   |  #7  
AyPrensii avatarı
OP Yıllanmış Üye
747 mesaj

Tamam arkadaşLar Siz BiLi$im Uzmanından Daha BiLgiLisiniz.. UzmanLar Netßook SatıcıLarı BiLe Önermiyor Windows 7'yi ..  Her$ey Kurulunca ÇaLışır ÇaLı$maz Diye ßir Gaye Yok.. Kurdum çaLıştırdımdan OLmaz Bu gibi ŞeyLer Sende ÇaLışır Başkasında Çalışmaz Herkesde FarkLıLık Gösterir. Kaynak OLayınada geLince Unutmu$um Kendi İmzamda Yok Kendi Yazdıgıma Dair.

AyPrensii
05-10-2009, 23:09   |  #8  
AyPrensii avatarı
OP Yıllanmış Üye
747 mesaj
Alıntı: HP-Tubos Melen  
Zaten NoquitGame'in XP'den savunduğu başka bir şey mi var?
Haberler kaç kere verildi?

Çok $ey Var XP Sadece Tek Kendisi değiL.. BaRındırdıgı Bir Sürü $eyLer vaR ;) Umarım aNLamı$sIndır Beni HawLett Packart (=:

Mustafa@PC
05-10-2009, 23:10   |  #9  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
13,125 mesaj

Herkesin bilip bilmediği şeyler olabilir. Sonuçta Windows 7 notebooklara kurulur diyorsam bazı testleri, incelemeleri incelemişdir.

Windows 7'yi biliyorumdur ve Notebook'larda nasıl çalışabileceğini tahmin edebiliyorumdur...

melen
05-10-2009, 23:11   |  #10  
melen avatarı
Yıllanmış Üye
3,638 mesaj

İlk önce hitâp şeklin yanlış...
Dil bir milletin simgesidir, onu da biliyor musun bilmiyorum.
7'nin de barındırdığı bir çok şey var, Vista'nın da...
Ayrıca HP'nin açılımı "Hawlett-Packard" değil, "Hewlett-Packard".

Son Düzenleme: melen ~ 05 Ekim 2009 23:12
AyPrensii
05-10-2009, 23:14   |  #11  
AyPrensii avatarı
OP Yıllanmış Üye
747 mesaj

Onun iÇinmi İngiLizce DiLini Bir Çok ÜLKe KuLLanıyoR? Windows 7 Daha Çıkmadı Barındırdıgı Şey Nasıl OLsun anLamıyorum :S Windows XP Rekor Kırmı$ Sistem aLLah a$kına Gir ''Can You Run İt'' Sitesine Oradaki Bütün OyunLar XP DestekLi. Windows 7'de FaiL OLarak Gösteriyor ''OS Not Supported'' :) Dur Bi Cıksın seninLe o zaman atışırız..yok yok Hawlett-Packard daha ii:)

Son Düzenleme: AyPrensii ~ 05 Ekim 2009 23:16
melen
05-10-2009, 23:16   |  #12  
melen avatarı
Yıllanmış Üye
3,638 mesaj

Burada anayasa var. Resmî dil Türkçe. Yok, ben gâvurların ülkesinde yaşayıp, onların dilini konuşmak istiyorsan ikile... Yav ben seninle uğraşmayacağım. Sen XP'nin kollarına aitsin, iyi geceler. 7 çıkınca da kapışırız, merâk etme, kimin ne kazanacağı belli zâten yapılan onlarca testlerde...

Son Düzenleme: melen ~ 05 Ekim 2009 23:20
Mustafa@PC
05-10-2009, 23:21   |  #13  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
13,125 mesaj
Onun iÇinmi İngiLizce DiLini Bir Çok ÜLKe KuLLanıyoR? Windows 7 Daha Çıkmadı Barındırdıgı Şey Nasıl OLsun anLamıyorum :S Windows XP Rekor Kırmı$ Sistem aLLah a$kına Gir ''Can You Run İt'' Sitesine Oradaki Bütün OyunLar XP DestekLi. Windows 7'de FaiL OLarak Gösteriyor ''OS Not Supported'' :) Dur Bi Cıksın seninLe o zaman atışırız..yok yok Hawlett-Packard daha ii:)

Windows 7 çıkalı aylar oldu... Üstelik yeni bir sürüm değil Vista üzerinden geliştirilen sürüm Vista bile barındırdığı teknolojiler ile XP'nin baya bir ilerisinde iken Windows 7'yi varın siz düşünün. :)

Barındırğı birçok şeyde XP'de yok. 2002 yapımı bir Windows(XP) ile Windows 7'yi teknoloji ve altyapı olarak kıyaslamak aslında bir nevi Windows 7'ye haksızlık olduğu kadar XP'ye de haksızlık...

Bana Windows XP'nin neler barındırdığını söylermisiniz Windows 7'den daha iyi ? :)

melen
05-10-2009, 23:21   |  #14  
melen avatarı
Yıllanmış Üye
3,638 mesaj

DirectX 12Ex yüklenebiliyor.
Hatta XP Ultimate Edition çıktı Dx 12Ex entegreli.

OSMAN BAĞÇEVAN
05-10-2009, 23:26   |  #15  
Denetmen
6,606 mesaj
siz xp ye devam edin..rekor kırmış diyorsunuz da microstun bi adamı da windows 7 en iyi işletim sistemi diye bas bağırıyor..biraz okuyun , okuyun da neyin ne olduğunu anlayın ve burada böle tartışma açmayın..
hangi oyunlar desteklemiyor ,neresinde hata var , neresi xp ye göre kötü ?
bunları söle çare bulmaya çalışalım..çare bulamıyorsak da ne yaparsan yap...
can you run it demişmiş..hangi oyunlarda dedi arkadaşım söle bakalım bi çaresine..bütün oyunlar da can you run it mi dedi...!!!saçmalık dan başka birşey değil !!!Kızgın

AyPrensii
05-10-2009, 23:30   |  #16  
AyPrensii avatarı
OP Yıllanmış Üye
747 mesaj
Alıntı: Mustafa@PC  

Windows 7 çıkalı aylar oldu... Üstelik yeni bir sürüm değil Vista üzerinden geliştirilen sürüm Vista bile barındırdığı teknolojiler ile XP'nin baya bir ilerisinde iken Windows 7'yi varın siz düşünün. :)

Barındırğı birçok şeyde XP'de yok. 2002 yapımı bir Windows(XP) ile Windows 7'yi teknoloji ve altyapı olarak kıyaslamak aslında bir nevi Windows 7'ye haksızlık olduğu kadar XP'ye de haksızlık...

Bana Windows XP'nin neler barındırdığını söylermisiniz Windows 7'den daha iyi ? :)

Sana Sadece Bir Özelliğini SÖyLücem Daha az Bellek KuLLanması Bu YeterLimi ? Daha Hızlı acılması Kapanması

AyPrensii
05-10-2009, 23:36   |  #17  
AyPrensii avatarı
OP Yıllanmış Üye
747 mesaj
Alıntı: OSMAN BAĞÇEVAN  
siz xp ye devam edin..rekor kırmış diyorsunuz da microstun bi adamı da windows 7 en iyi işletim sistemi diye bas bağırıyor..biraz okuyun , okuyun da neyin ne olduğunu anlayın ve burada böle tartışma açmayın..
hangi oyunlar desteklemiyor ,neresinde hata var , neresi xp ye göre kötü ?
bunları söle çare bulmaya çalışalım..çare bulamıyorsak da ne yaparsan yap...
can you run it demişmiş..hangi oyunlarda dedi arkadaşım söle bakalım bi çaresine..bütün oyunlar da can you run it mi dedi...!!!saçmalık dan başka birşey değil !!!Kızgın

Vistanın Kaderini Yaşayacak Windows 7. Vista iLk Çıkacagı Sıralarda Sizin gibi Konu$anLar Vardı. Ama ne OLdu Vista Toz DUman. Windows 7 Sen O $u Bu KuLLanır. Vista Çıktıgında XP KuLLanıcılarıda Çoktu haLada Çok Wİndows 7 CIkıncada Cok Olacak 2014 For ever

Mustafa@PC
05-10-2009, 23:47   |  #18  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
13,125 mesaj
 Sana Sadece Bir Özelliğini SÖyLücem Daha az Bellek KuLLanması Bu YeterLimi ? Daha Hızlı acılması Kapanması

Hayır yeterli değil :)

Çünkü Windows 98, XP'den daha iyi o zaman. O daha hızlı açılıp kapanıp, daha az bellek tüketiyor :)

Windows 7 ve Vista belleği XP gibi salt kullanmıyor. Birşey öne sürerken argümanların sağlam olsun.

https://www.chip.com.tr/blog/selc ... ni-yiyor_235_6.html

Üstelik Windows 7'de bu anlatılanlar daha optimize edilmiş. Windows 7, XP gibi zamanla boot yapısı şişip(Aslında XP'de zamanla şişen sadece boot yapısı değil...) açılış ve kapanış süresini yavaşlatmıyor aksine kullandıkça bu süre hızlanıyor... Windows 7'nin barındırdığı ve kullanıcılara ve onların donanımlarına daha fazla performans veren teknolojiler hiçbir zaman XP ile rekabet edemez, Çünkü onlar hiçbir zaman XP'de olmayacak... :)

Aslında burda sana onlarca neden sayardım neden Windows 7'nin daha iyi olduğuna dair.

Bak burada anlamsız ve çocukça işletim sistemi yarıştırma yada tartışmasına girmek istemiyorum. Sonuçta herkesin kendi kişisel seçimi ve gündelik işlerimizi yaptığımız birer yazılım. Dünya meselesi değil yani... Ama XP o zamana bırakıp,teşekkür edip,  Windows 7'ye geçmemen yada seninde hayatını kolaylaştırmaman için hiçbir sebep yok. Üstelik aslında sende Windows 7'nin XP'den daha iyi olduğunu biliyorken...Bende XP kullandım sen gibi, herkes gibi ama birşey daha iyi iken tutupda anlamsızca geride kalanı savunmadım.(Ölçme tartma meselesi ;) ) 

Teknoloji konusunda ne eski köyde oturmak ne de eski köye yeni adet getirmekten kaçmak lazım.

rasso
06-10-2009, 02:07   |  #19  
Yıllanmış Üye
149 mesaj

ben netbook aldığımda 1 hafta boyunca xp ile kullandım....xp biraz kasıyordu...ama windows7 pro yükledim ve çok stabil ve süper çalışıyor....valla bunlara hiç innamayın...yükkleyin windows7yi

black_flood
06-10-2009, 08:08   |  #20  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

kendine ekmek kapısı çıkartan misyonerlerden bir farkın yok. o dediğin kurulmasın win7 saçmalığınıda sen ve senin gibi gerilikçi geri kafalıların düşüncesi. ne netboklar gördüm xp ile kağnı gibi resmen örneğin via c47 işlemcili modeller dr 400 ram kullanıyor onda bile sorunsuz çalışabiliyor.

türkiyenin halide bu geri kafalılara örnek olabilir şuan ki kim ne derse oraya gidiyoruz koyun gibi kendimizin yaptığı yapabildiği hiç birşey yok demek çok mantıklı. vestel firması bile ilk türkiye yağımı ve üretimi pc diyor fasa fiso işlemci malezya anakart taywan  işletimsistemi amerikan gelmiş türk ürünü yalan külli yalan türkiyede yok ki donanım üretimi donanımlar türkiye üretimi olsa neyse hamuru çin tüm çip entegre vs gibi parçaların.

AyPrensii
06-10-2009, 09:49   |  #21  
AyPrensii avatarı
OP Yıllanmış Üye
747 mesaj
Alıntı: black_flood  
kendine ekmek kapısı çıkartan misyonerlerden bir farkın yok. o dediğin kurulmasın win7 saçmalığınıda sen ve senin gibi gerilikçi geri kafalıların düşüncesi. ne netboklar gördüm xp ile kağnı gibi resmen örneğin via c47 işlemcili modeller dr 400 ram kullanıyor onda bile sorunsuz çalışabiliyor.

türkiyenin halide bu geri kafalılara örnek olabilir şuan ki kim ne derse oraya gidiyoruz koyun gibi kendimizin yaptığı yapabildiği hiç birşey yok demek çok mantıklı. vestel firması bile ilk türkiye yağımı ve üretimi pc diyor fasa fiso işlemci malezya anakart taywan  işletimsistemi amerikan gelmiş türk ürünü yalan külli yalan türkiyede yok ki donanım üretimi donanımlar türkiye üretimi olsa neyse hamuru çin tüm çip entegre vs gibi parçaların.

Ne Diyosun OLm Sen Kafan iimi Şu YazdıkLarın Bi Oku Sen Bir$eyLer ÇıkartabiLiyomusun ? ne anLamsz ŞeyLer Yazmı$sın... VesteL miş İŞLemcimiş Gerikafamı$ sen kimsin _ BiLi$im Uzmanımı Yoksa Rektörmü ? Burada ezßere ezßere Konu$upta Kendinizi Kasmayın Yazık Size. Diğer Arkada$Larada SöyLüyorum

AyPrensii
06-10-2009, 09:50   |  #22  
AyPrensii avatarı
OP Yıllanmış Üye
747 mesaj
Alıntı: rasso  
ben netbook aldığımda 1 hafta boyunca xp ile kullandım....xp biraz kasıyordu...ama windows7 pro yükledim ve çok stabil ve süper çalışıyor....valla bunlara hiç innamayın...yükkleyin

F16 Gißi OLdumu Saatte Kaç Kmh Yapıyo Hiç Test Ettinmi :))) Xp'de Kasıyor Windows 7'De Ucuyor Baksen

Son Düzenleme: AyPrensii ~ 06 Ekim 2009 09:50
AyPrensii
06-10-2009, 09:54   |  #23  
AyPrensii avatarı
OP Yıllanmış Üye
747 mesaj
Alıntı: HP-Tubos Melen  
DirectX 12Ex yüklenebiliyor.
Hatta XP Ultimate Edition çıktı Dx 12Ex entegreli.

Hawlett Packard; XP Perfect Edition 2010 Çıktı Direcxt 15 OPEN GL 5.0 ama katıLımsız İndirsene :))))

Mustafa Akın
06-10-2009, 09:57   |  #24  
Mustafa Akın avatarı
Yıllanmış Üye
3,236 mesaj
F16 Gißi OLdumu Saatte Kaç Kmh Yapıyo Hiç Test Ettinmi :))) Xp'de Kasıyor Windows 7'De Ucuyor Baksen  
ARkadaş denemiş kendi tecrübesini yazmış. Sen de atıp tutacağına bi kaç şey dene kendi tecrübeni yaz. Ve fanatiklik yapmanın da ne anlamı var anlamış değilim, sen 7 yıllık bir işletim sistemine şimdi çıkandan daha iyi diyorsun. Oldu. Çocukca yorumlar yapıyorsun hiç bir kaynağa dayanmadan, kendini gülünç duruma düşürmekten başka bir işe yaramıyor.

Tecrüben varsa yaz, yoksa atıp tutma bilmediğin şeyler hakkında.

black_flood
06-10-2009, 11:13   |  #25  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

tecrübesi yok vede yazamaz çünkü  bu konuyuda açarak yazılan mesaj sayısını katlamaya çalıştığıda kesin bakacak olursak  hiç durmadan aynı yere sonucu varan değişik yazıları tekrar tekrar yazıyor.

XP Perfect Edition 2010 Çıktı Direcxt 15 OPEN GL 5.0 ama katıLımsız İndirsene 
bu dediği şey bile fake tamamen hiç bir yanı yok tutulur dediği yazılım sadece içeriği hacklenmiş bir işletim sistemi eğer böyle  bir yapı olsa idi direk duyurulurdu gerek microsoft gerek hp tarafından şuanda dağıtılan en güncel media center destekli yazılım bile dokunmatik ekran desteğide dahil vista ultimate sürümüdür pahalı olması nedeni ile home premium ile yola devam. win7 ne tarafını parçalarsan parçala istersen içindeki birkaç sıkıntıyıda güvenlik açığı olarak kendi lehine kullan yinede piyasa komple windows 7 olacak tümüyle boşuna tırmalama konununda kapatılıp silinmesini rica ediyorum admin arkadaşlardan.