sayın modlar şu konuyu kilitleyin artık.

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
jazyy
25-05-2006, 14:05   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
207 mesaj

arkadaşlar herkese selam.xp proda hoşgeldiniz yazısını nasıl tamamen kaldırabiliriz.lütfen bilen arkadaşlar acil yardım...herkese selam

Son Düzenleme: jazyy ~ 31 Mayıs 2006 09:07
black_flood
25-05-2006, 15:02   |  #2  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

kaldıramassın sadece domaine üyeymiş gibi görünmesini sağlarsın ve arka planda yapılan işlemler bitinceye kadar hoşgeldiniz yerine farklı bir menü gelir.

make-believe
25-05-2006, 15:14   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,836 mesaj
jazyy
arkadaşlar herkese selam.xp proda hoşgeldiniz yazısını nasıl tamamen kaldırabiliriz.lütfen bilen arkadaşlar acil yardım...herkese
Şu adımları takibedin:
1. 'Start' menüsüne tıklayın.
2. 'Kontrol paneli' seçin.
3. Kontrol panelden 'Kullanıcı hesaplarını' (User accounts) seçin.
4. 'Change the way users log on or off' a tıklayın.
5. 'Use the welcome screen' yazan yerin başındaki check işaretini kaldırıp 'apply options' a tıklayıp, windows XP'yi yeniden başlatın.

Bu  yaptıklarınızı eski haline getirebilirsiniz.  

jazyy
25-05-2006, 22:13   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
207 mesaj

sağolasın kardeş ama biraz daha açıklayıcı yazarsan regeditten yapılıyor galiba ama bulamadım.adım adım yazabilirsen sevinirim.acil lazımda.

CU_GS7
25-05-2006, 22:32   |  #5  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj
jazyy
sağolasın kardeş ama biraz daha açıklayıcı yazarsan regeditten yapılıyor galiba ama bulamadım.adım adım yazabilirsen sevinirim.acil lazımda.
Hayda..Regeditle alakası yok..
Denetim masasından kullanıcı hesaplarına ulaşman gerekiyor..
Ayrıca daha nasıl adım adım yazılabilir ki..
make-believe yazılabilecek en açık haliyle yazmış..
make-believe
Şu adımları takibedin:
5. 'Use the welcome screen' yazan yerin başındaki check işaretini kaldırıp 'apply options' a tıklayıp, windows XP'yi yeniden başlatın.
Start = Başlat
Kontrol Paneli = Denetim Masası
Change the way users log on or off = Kullanıcıların oturum açma ve kapatma şeklini değiştir..
Use the welcome screen = Karşılama ekranı kullan daki tik işaretini kaldır.. Seçenekleri uygulaya bas..

Son Düzenleme: CU_GS7 ~ 25 Mayıs 2006 22:41
jazyy
25-05-2006, 23:58   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
207 mesaj

YA KARDEŞ BEN KARŞILAMA EKRANINDAN BAHSETMİYOM Kİ,
AÇILIŞTA HOŞGELDİNİZ YAZIYOR HANİ MAVİ EKRANDA BEKLİYOR HANİ SONRADA MASAÜSTÜ GELİYOR YA
BEN ONDAN BAHSEDİYOM.AÇILIŞ HIZLANDIRMAK İÇİN YANİ.YİNEDE SAĞOL. SELAMLAR HERKESE

make-believe
26-05-2006, 00:08   |  #7  
Yıllanmış Üye
1,836 mesaj
jazyy
AÇILIŞTA HOŞGELDİNİZ YAZIYOR HANİ MAVİ EKRANDA BEKLİYOR HANİ SONRADA MASAÜSTÜ GELİYOR YA
BEN ONDAN BAHSEDİYOM.AÇILIŞ HIZLANDIRMAK İÇİN YANİ.YİNEDE SAĞOL. SELAMLAR
Zaten biz de onun için bu adımları yazdık sevgili jazzy. denemeden neden önyargılı davranıyorsun ki...

jazyy
26-05-2006, 00:25   |  #8  
OP Yıllanmış Üye
207 mesaj

kardeş benim istediğim o değil onu zaten biliyorum.anlatamadım herhalde ben .ilk cevap yazan arkadaş daha çok yardımcı oldu desem darılmazsın inşallah .hoşgeldiniz yazısını yok edemezsin yazmıştı .herkes aynı şeyi söylüyor .sen, karşılama ekranı anlatıyorsun bana .regeditten yapılıyor benim söylediğim.bir araştır bence sen önyargılı davranıyorsun yada sorduğum şeyi ilk kez duyuyorsun.yinede sağol.soruna çözüm bulursam yeni konu açarım.Gülümseme

Son Düzenleme: jazyy ~ 26 Mayıs 2006 00:35
make-believe
26-05-2006, 00:43   |  #9  
Yıllanmış Üye
1,836 mesaj
jazyy
kardeş benim istediğim o değil onu zaten biliyorum.anlatamadım herhalde ben .ilk cevap yazan arkadaş daha çok yardımcı oldu desem darılmazsın inşallah .hoşgeldiniz yazısını yok edemezsin yazmıştı .herkes aynı şeyi söylüyor .sen, karşılama ekranı anlatıyorsun bana .regeditten yapılıyor benim söylediğim.bir araştır bence sen önyargılı davranıyorsun yada sorduğum şeyi ilk kez duyuyorsun.yinede sağol.soruna çözüm bulursam yeni konu açarım.Gülümseme
Umarım sıkmamışımdır seni:

Sözünü ettiğin registry ayarları da olur doğru ama ben öncelikle ilk verdiğimle çözebileceğini düşünmüştüm. Sanırım aşağıdakini kastediyorsun... :
Note: To disable the Welcome screen you can also open the Registry editor and go to

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows NT\Current Version\WinLogon

In the right pane, remove the entry for Gina.DLL.

Son Düzenleme: make-believe ~ 26 Mayıs 2006 00:50
lazrailefsanesi
26-05-2006, 10:32   |  #10  
Yıllanmış Üye
1,393 mesaj

Bu acılısı nasıl hızlandıracak onuda anlamadım.Hosgeldiniz yazısı gelmeyecek ama o süreyi siyah bir ekran ile gecistirecek.Windows kayan cubugun oldugu kısmıda yok edebiliyoruz ama yinede bekliyoz basında aletin.Bence sen bosuna ugrasıyorsun.Win acılısı hızlandırmak istiyorsan fdr (fast defrag) gibi programların sundugu kapanısta sanal bellegi sil öz. aktif yap.Sonra msconfig de acılıstaki programları iptal et.Hatta iyice hızlı acılıs istiyorsan hepsini iptal et.Masa ustu resmi olarak sade ve cok mb kaplamayan bir masaustu resmi sec.jpeg bile olsa ne kadar cok yer kaplarsa o kadar cok acılısı yavaslatır.En son olarakda masaüstünde cok fazla ikon kısayol bulundurma.En iyi cözüm kategorize edip misal winamp bsplayer ı oynatıcı diye bir klasorun icinde toplamak.Bunlar acılısını hızlandırır.Boş şeylerle uğraşıyorsun gibime geliyor.
Kolay gelsin.

Recep Baltaş
26-05-2006, 16:04   |  #11  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Bu açılış hıznı azaltmaz arkadaşım.Azaltsa bile 1 sn den fazla asla azaltmaz.Çünkü O Hoşgeldin yazısı ekranda varken arka planda Masaüstündeki simgeler yüklenyiyordur.

jazyy
26-05-2006, 21:26   |  #12  
OP Yıllanmış Üye
207 mesaj

tamam arkadaşlar haklısınız.sağolun

vega
28-05-2006, 04:07   |  #13  
Üye
66 mesaj
jazyy
BEN ONDAN BAHSEDİYOM.AÇILIŞ HIZLANDIRMAK İÇİN YANİ.YİNEDE SAĞOL. SELAMLAR
Eğer,esas amacınız, açılışı hızlandırmaksa, neden ''HAZIRDA BEKLET''seçeneğini etkinleştirmiyorsunuzki?!
Bende bunu uyguluyorum ve gayet hızlı bir şekilde açılıyor Windows!!(10 saniye sürmüyor!!)Tavsiye ederim!!

Raziel
28-05-2006, 09:51   |  #14  
Yıllanmış Üye
936 mesaj
make-believe
Şu adımları takibedin:

Bu  yaptıklarınızı eski haline getirebilirsiniz.  

Bunun işe yaraması gerekir?!

CU_GS7
28-05-2006, 15:25   |  #15  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj

Gerekir diye ben de düşünüyordum..Taa ki kendim deneyene kadar..
Adımları aynen uyguladıktan sonra "hoşgeldiniz ekranı" gelmiyor..Ancak o ekran yerine şifre koyulmuş olmasa bile şifres soran ve "tamam" demeden geçilmeyen daha can sıkıcı bir ekran geliyor..Hızlandırma yerine daha bir yavaşlamaya neden oluyor neredeyse..

make-believe
28-05-2006, 17:39   |  #16  
Yıllanmış Üye
1,836 mesaj
CU_GS7
Gerekir diye ben de düşünüyordum..Taa ki kendim deneyene kadar..
Adımları aynen uyguladıktan sonra "hoşgeldiniz ekranı" gelmiyor..Ancak o ekran yerine şifre koyulmuş olmasa bile şifres soran ve "tamam" demeden geçilmeyen daha can sıkıcı bir ekran geliyor..Hızlandırma yerine daha bir yavaşlamaya neden oluyor neredeyse..
Bu sorunu da aşmak için çalışıyorum  CU_GS7. :):) Halledince sizlerle paylaşıcam...

darkstar
29-05-2006, 08:54   |  #17  
Yıllanmış Üye
1,029 mesaj

gizli ve sistem dosyalarini acarsan daha sonra c de bulunan boot.ini dosyasini actiktan sonra
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS2="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect seklindeki dizini

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS2="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect /sos
seklinde degistirirsen dedigin ekran kalkacaktir ama hos olmayan bi goruntuyle boot işlemi gerceklesecektir... burda windows 2 yazmasi benim pcde 6 tane windows kurulu olmasindan kaynaklani yo normalde sayi yada fazladan karekter yoktur  kisacasi boot yapilan bolumun sonuna sadece /sos ekliyosun o kadar.....

jazyy
29-05-2006, 21:38   |  #18  
OP Yıllanmış Üye
207 mesaj

darkstar kardeş iyi ki varsın .zaten aklımdan geçmişti konuyu açarken dark bunu bilir demiştim.sağolasın kardeş,ayrıca diğer arkadaşlarda yardımcı olmaya çalıştılar onşlarada tşk. ederim.kardeş dediğini yaptım sos ekledim sonuna ama yinede çıkıyor o yazı acaba ben yanlış bişemi yaptım

Son Düzenleme: jazyy ~ 29 Mayıs 2006 21:41
jazyy
30-05-2006, 00:44   |  #19  
OP Yıllanmış Üye
207 mesaj
Eğer,esas amacınız, açılışı hızlandırmaksa, neden ''HAZIRDA BEKLET''seçeneğini etkinleştirmiyorsunuzki?!
Bende bunu uyguluyorum ve gayet hızlı bir şekilde açılıyor
Windows!!(10 saniye sürmüyor!!)Tavsiye
kardeş bensana dahada hızlanacak bişe söyliyim,bilgisayarı hiç kapatmazsan açılış 0 saniye oluyor...lütfen çözüm olacak cevap yazalım.(sorun ne ise ona dair)...

jazyy
30-05-2006, 00:47   |  #20  
OP Yıllanmış Üye
207 mesaj

arkadaşlar hadi artık çözüm yokmu ya

darkstar
30-05-2006, 08:36   |  #21  
Yıllanmış Üye
1,029 mesaj

ben yanliş mi hatirliyorum acaba diye denedim oldu.. acaba ben mi yanliş anladim tam olarak ayni seyden bahsetmiyormuyuz? bide boşluk / olduguna dikkat ettin mi? yada herhangi bi degişiklik olmadi mi hic?

jazyy
30-05-2006, 20:39   |  #22  
OP Yıllanmış Üye
207 mesaj

yanlışlık yok kardeş.hoşgeldiniz yazısı yinede var. çözüm yok anlaşılan

make-believe
30-05-2006, 20:54   |  #23  
Yıllanmış Üye
1,836 mesaj
jazyy
arkadaşlar hadi artık çözüm yokmu
Jazzy: why don't you throw your computer out of the window? Maybe this can help it to speed up?KahkahaKahkaha

jazyy
30-05-2006, 21:04   |  #24  
OP Yıllanmış Üye
207 mesaj
Jazzy: why don't you throw your computer out of the window? Maybe this can help it to speed up?
make-believe bilgi fukarası olduğun belliydide ,soytarı olduğunu neden reklam ettin anlamadım,sen bir sirke git bence bi işe yararsın hiç olmazsa.. bu arada sen kaldır kendini camdan aşağı atda kafan ne kadar kalın anlamış olursun.KahkahaKahkahaKahkahaKahkahaKahkaha
bak ilk işini yaptın beni güldürdün....

Son Düzenleme: jazyy ~ 30 Mayıs 2006 21:07
make-believe
30-05-2006, 21:15   |  #25  
Yıllanmış Üye
1,836 mesaj
jazyy
Jazzy: why don't you throw your computer out of the window? Maybe this can help it to speed up?
make-believe bilgi fukarası olduğun belliydide ,soytarı olduğunu neden reklam ettin anlamadım,sen bir sirke git bence bi işe yararsın hiç olmazsa.. bu arada sen kaldır kendini camdan aşağı atda kafan ne kadar kalın anlamış olursun.KahkahaKahkahaKahkahaKahkahaKahkaha
bak ilk işini yaptın beni güldürdün....
jazzy sana bilgisayarının açılışının hızlanması konusunda gereken her şey teknik olarak anlatıldı. Bu konuda sana ben de gerekenleri yazdım. Bu yüzden bilgi fukarası sözünü ağzına alarak terbiyesizlik yapma. bir bilgisayar daha ne kadar hızlanabilir? Soytarılık ta yapmadım sadece konuya dostça bir espri katmaya çalıştım. Onun için ağzını topla, haddini bilerek konuş. Sen daha bu forumda dünkü çocuksun. Evet hata bende. Dostça bir Espriden anlamayan bir seviyesizle muhatab olma hatasını yaptım.

Son Düzenleme: make-believe ~ 30 Mayıs 2006 21:26