SDD disk de nedir pardus yeterde artar.

Kapalı Hesap (153334)
26-09-2011, 22:19   |  #1  
OP Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 187
6,419 mesaj

Xp nin açılış hızı bakın sizde böylemi.

http://www.youtube.com/watch?v=GCN26nZ1tGw

Bilgisayar ÖzellikleriMarka / Model:ultra pc, maximum speed, maximum armor İşletim Sistemi:Linux - Pardus (64-bit) İşlemci:Intel P4. 3.0 ht upgrade 64bit Anakart:Msi Ekran Kartı:AMD (ATI) 4350 hd Ses Kartı:Creative Audigy 2 Zs 192000hz 24bit Internet Tarayıcı:Mozilla Firefox Antivirüs Yazılımı:- Kullanmıyorum - 

sistem bu inanmıyanlar için extra video yüklerim sorun deil.Kanıtlamak istedim mi çok güzelde kanıtlarım.Varmı sorusu olan.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (153334) ~ 26 Eylül 2011 22:56
NIGEL GEARSLEY
27-09-2011, 00:13   |  #2  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
82 mesaj

Hiç bir şey yüklü olmadığından olabilirmi? :D

Boracalin
27-09-2011, 00:44   |  #3  
Boracalin avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 8
1,592 mesaj

Yalnız var ya arkadaşım cidden sıktı bu pardus meselesi...

Bu kaçıncı konu ?

Pardus öyle pardus böyle... İnan pardustan çok daha güzel Linux dağıtımları var... 

Cidden yeter artık hayırlı olsun güle güle kullan ne diyelim daha bilemiyorum... ? 

Benim linuxta masaüstü yöneticisi tercihim gnome'dur her zaman KDE kullanan dağıtımlar otomatikman 1-0 yenik... 

Bu kadar reklama gerek yok... 

Ama benden son nokta... Win7'nin eline hiç biri su dökemez...
(kızacaksın belki , buda benim fikrim...)

Kapalı Hesap (200174)
27-09-2011, 01:30   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 9
3,759 mesaj

güzel yalnız bir şeye dikkatini çekerim bir dosyaya tıkladında hemen açmıyor farkında isen...

juneeci
27-09-2011, 05:54   |  #5  
Yeni Üye
41 mesaj

Ben inanmıyanlar kanıtlarım.Varmı, çok daha iyi sonuçlar yüklü

Son Düzenleme: juneeci ~ 27 Eylül 2011 05:59
NIGEL GEARSLEY
27-09-2011, 11:11   |  #6  
Üye
82 mesaj

Arkadaşlar hiç bir şey yüklü değil yada açlışta engellicek bir program, bakalım 13 tane oyun yükleyip 5 tanede grafik yazılımı yüklesin benim gibi 70 saniyede açabilecekmi?

Kapalı Hesap (200174)
27-09-2011, 11:38   |  #7  
Kapalı Hesap
3,759 mesaj
Alıntı: NIGEL GEARSLEY  
Arkadaşlar hiç bir şey yüklü değil yada açlışta engellicek bir program, bakalım 13 tane oyun yükleyip 5 tanede grafik yazılımı yüklesin benim gibi 70 saniyede açabilecekmi?
bendede aynı 23 oyun kurulu son çıkan oyunlar CS5 vmware 3 tane ofis yazılımı toplam açılma süresi 43 55 saniye diyoruz ssd diskle inanmıyor :D
benim sisteme xp yi kurayım hiç bir program kurmadan 3 saniyede açılır Gülüş

NIGEL GEARSLEY
27-09-2011, 12:07   |  #8  
Üye
82 mesaj
Alıntı: kesko  
bendede aynı 23 oyun kurulu son çıkan oyunlar CS5 vmware 3 tane ofis yazılımı toplam açılma süresi 43 55 saniye diyoruz ssd diskle inanmıyor :D
benim sisteme xp yi kurayım hiç bir program kurmadan 3 saniyede açılır Gülüş
Haklısın hocamda anlatamıyoruz. Ayriyetten benim diskin kapasitesi 238 gb gta 4 tarzında 10 gb + oyunlardan 13 tane var + grafik programlar ama anlatamıyoruz.Anlayana  sivrisinek saz , anlamayana davul zurna az hocam.

dabbe1
27-09-2011, 12:17   |  #9  
dabbe1 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,665 mesaj
Alıntı: Boracalin  
Yalnız var ya arkadaşım cidden sıktı bu pardus meselesi...

Bu kaçıncı konu ?

Pardus öyle pardus böyle... İnan pardustan çok daha güzel Linux dağıtımları var... 

Cidden yeter artık hayırlı olsun güle güle kullan ne diyelim daha bilemiyorum... ? 

Benim linuxta masaüstü yöneticisi tercihim gnome'dur her zaman KDE kullanan dağıtımlar otomatikman 1-0 yenik... 

Bu kadar reklama gerek yok... 

Ama benden son nokta... Win7'nin eline hiç biri su dökemez...
(kızacaksın belki , buda benim fikrim...)

tipik Pardus düşmanı Winzort zede lafları... Pardus en iyi 5 dağıtımdan birisi seçildi hala kötülemeye çalışıyorlar... yakında çok sevdiğiniz 7 ölecek o zaman ne yapacaksınız?

PcMaKeR
27-09-2011, 16:43   |  #10  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj
Alıntı: dabbe1  
tipik Pardus düşmanı Winzort zede lafları... Pardus en iyi 5 dağıtımdan birisi seçildi hala kötülemeye çalışıyorlar... yakında çok sevdiğiniz 7 ölecek o zaman ne yapacaksınız?
biri gelir biri gider. xp varken 2000 kullanıyordum. xp yi doğru düzgün kullanmadım bile toplasam 2 sene eder.

vista çıktı windows 7 çıkası onu kullandım. windows 8 çıkacak windows 7 yi çöpe atmayacağım ama!

windows 8 de dx11 vs hepsi windows 7 üzerine kurulu. Bu sefer kolay kolay geçmem. "Winzort" standart linux fanboylarının zedelerin kullandığı laflar.

İşletim sisteminde hiçbirşey yüklü değilken ve sanallaştırma ile xp tanıtanada birşey demiyorum. Sanallaştırmada birinci açılış yavaş olur ama ikinci açılışta belleğe(ram e) belirli veriler yüklendiği için daha hızlı olur.

Pardus ne zaman windows 7 gibi oldu o zaman öneririm. Şuan için linux kullanacaklara opensuse ve ubuntu. Gerisi hikaye...

dabbe1
27-09-2011, 16:57   |  #11  
dabbe1 avatarı
Yıllanmış Üye
2,665 mesaj
Alıntı: PcMaKeR  
biri gelir biri gider. xp varken 2000 kullanıyordum. xp yi doğru düzgün kullanmadım bile toplasam 2 sene eder.

vista çıktı windows 7 çıkası onu kullandım. windows 8 çıkacak windows 7 yi çöpe atmayacağım ama!

windows 8 de dx11 vs hepsi windows 7 üzerine kurulu. Bu sefer kolay kolay geçmem. "Winzort" standart linux fanboylarının zedelerin kullandığı laflar.

İşletim sisteminde hiçbirşey yüklü değilken ve sanallaştırma ile xp tanıtanada birşey demiyorum. Sanallaştırmada birinci açılış yavaş olur ama ikinci açılışta belleğe(ram e) belirli veriler yüklendiği için daha hızlı olur.

Pardus ne zaman windows 7 gibi oldu o zaman öneririm. Şuan için linux kullanacaklara opensuse ve ubuntu. Gerisi hikaye...

sende hala Winzort zedesin Winzort fanboyusun... tonla para bayılmaya bayılıyorsun derdim ama Lisanslı işletim sisteminin yakınından geçmediğin belli... Pardus en iyi 5 dağıtımdan birisi... hala beğenmiyorsan ne denebilir ki?

İtacHi_
27-09-2011, 17:14   |  #12  
İtacHi_ avatarı
Yıllanmış Üye
1,894 mesaj

Win 7 ölecek mi Oha!Güldürme beni arkadaşımKahkahaWin 8 yüzünden ölecek diyorsan orda sana ufak bir açıklama yapayım ki ortak bir sonuca varalım.Win 8 dokunmatik cihazlar için üretildi.Metro arayüzü (ki en büyük kozları olarak kullanıyorlar),windows store,arm desteği veeee vurucu nokta .... X86 desteği yokBeğenmedim
Bu Win 8 mi öldürücek Win 7'yi .... Allah aşkına yapmayın ya Dil çıkarıyor

aaaaaa123123
27-09-2011, 17:49   |  #13  
aaaaaa123123 avatarı
Yıllanmış Üye
313 mesaj

Kardeşim Kusura Bakma Ama Artık Hakikaten Baydın Pardus Pardus Başka Birşey Yok Biraz Yararlı Konular Paylaşıp İnsanların İşine Yarasan Belki Sevilip Sayılırsın Ama Foruma Geldiğinden Beri Pardus Pardus Yeter Artık Ya !

dabbe1
27-09-2011, 18:01   |  #14  
dabbe1 avatarı
Yıllanmış Üye
2,665 mesaj
Alıntı: İtacHi_  
Win 7 ölecek mi Oha!Güldürme beni arkadaşımKahkahaWin 8 yüzünden ölecek diyorsan orda sana ufak bir açıklama yapayım ki ortak bir sonuca varalım.Win 8 dokunmatik cihazlar için üretildi.Metro arayüzü (ki en büyük kozları olarak kullanıyorlar),windows store,arm desteği veeee vurucu nokta .... X86 desteği yokBeğenmedim
Bu Win 8 mi öldürücek Win 7'yi .... Allah aşkına yapmayın ya Dil çıkarıyor
sen öyle zannet MS her yeni versiyonda öncekini öldürür... bu 7 içinde olacak ayrıca 8 Tüm pclere yapılmış Desktop'tan Notebook'a kadar her türlü PC için uyumlu...

NIGEL GEARSLEY
27-09-2011, 18:20   |  #15  
Üye
82 mesaj

Dabbe komedimisin sen ya kaç tane dağıtımcı var ki zaten ve de arkadaşın pc 'sinde hiç bir şey yüklü değil ben ilk defa format attırdığımda 15-25 saniyede masasütü kullanılıyordu bu arada 4 xp kullandım 3 aydır 7 kullanıyorum..

dabbe1
27-09-2011, 18:27   |  #16  
dabbe1 avatarı
Yıllanmış Üye
2,665 mesaj
Alıntı: NIGEL GEARSLEY  
Dabbe komedimisin sen ya kaç tane dağıtımcı var ki zaten ve de arkadaşın pc 'sinde hiç bir şey yüklü değil ben ilk defa format attırdığımda 15-25 saniyede masasütü kullanılıyordu bu arada 4 xp kullandım 3 aydır 7 kullanıyorum..
asıl komedi sensin bilinen dağıtımların dışında 100'lerce değişik dağıtım var... hayatında hiç Windows kullanmayan insanlar hala var...

Kapalı Hesap (215956)
27-09-2011, 19:14   |  #17  
Kapalı Hesap
92 mesaj

Gidin yararlı konular açın kardeşim nedir bu reklam yapma merakı. Kullanmayacağım şeyi gözüme sokup durmayın. Ben çıkıp ikidebir Windows 7 kullanın diyomuyum. Herkes kendi kafasına göre takılır nedir bu linux culardaki laf atma merakı anlamadım. Hem güncelleme desteği 1 yılda bitiyorda sanki ölecekmiş bilmemne diye konuşuyosun. Sanki senin pardus ün sana çok destek veriyor.

black_flood
27-09-2011, 20:25   |  #18  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

dabbe denen çanak yalaksı bakteri ve diğer bkımıl zararlısı övdüğünüz şey sadece basit işler için elbet iyi olabilir ama gidipte hiç bir salak ( sizin gibiler hariç sizler profsunuz ya) gidipte kabak gibi açık kaynak kodlu bir yazılım kullanmaz heleki büyük işlerin yapıldığı yerlerde. örnek kaç tane muhasebe yazılımı çalışıyor linux denen bodur pengueande ???

sadece 1 tane  oda luka belki dos versiyonu eta link logo olabilir . kaç tane grafik tasarım animasyon linux' ta çalışıyor acaba ??? mac için olan çokta bastı bacak penguen yada benekli kedinize uyan yok.

yani reklam yaptık ama çok başardık diyorsunuz hiç bir halt başaramadınız sadece ne kadar cahil olduğunuzu kanıtladınız linux ve windows karşılaştırmasında.

Coskun.Abi
27-09-2011, 20:34   |  #19  
Coskun.Abi avatarı
Yıllanmış Üye
425 mesaj

Pardus gibi dandik sistemi burda savunup durmayın. Windows 7 ile Pardusu kıyaslamak; Ferrari ile bizim Hacı Muratı kıyaslamak gibi birşey. Pardus ancak Windows 95 ayarında.

PcMaKeR
27-09-2011, 20:40   |  #20  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj
Alıntı: dabbe1  
sende hala Winzort zedesin Winzort fanboyusun... tonla para bayılmaya bayılıyorsun derdim ama Lisanslı işletim sisteminin yakınından geçmediğin belli... Pardus en iyi 5 dağıtımdan birisi... hala beğenmiyorsan ne denebilir ki?
Vista ultimate'e 250 dolar bayıldım(oem). Windows 7 home premium asus notebookla geldi. windows 7 ultimate kullanıyorum(Şirketin lisansı oda)

Lisansı karıştıracaksan daha çook lafın var. Bana laf atmayın arkadaşlar. Adam akıllı kullandığınız bir işletim sistemini savunun bana! Ben windows u savunurum. Ben ondan ekmek yiyorum. İşimin neredeyse %100 ü windows üzerine. Tutupta windows kötü linux yaşa mı diyeceğim.

Windows vista ve sonrasında hiç ne loader kullandım ne başka birşey! Başkalarına sataş.

Ya sizin elinize bir kaç oyuncak penguen verelim gidin sokakta çocuklarla oynayın bizde rahat edelim sizde. Detroid çıkmış bana öbür konuda yazılım yap demiş vs vs. görelim demiş. Gir siteme aşağıdaki imzada bulunan linkten bak orda projelerim var gir incele. 

Klavye delikanlıları. Yok arkadaş hakkaten bizim ülke profesyonel fanboy kaynıyor. O kadar windows hastası biriyim ama tutupta kimseye zorla windows 7 iyidir vs yada tutup xp falan övdüğümü hatırlamıyorum. Yanlış bir kelime edilmişse düzeltmek için yazıyorum birşeyler fanboy oluyoruz.

Ben para veriyor muyum windows'a? Veriyorum. Seviyor muyum? Evet. 8 senedir windows uygulamaları geliştiriyor muyum? Evet. Ben salak mıyım çok iyi bildiğim bir sistemi gidip doğru düzgün arayüzü olmayan her kafasına esenin bir masaüstü arayüzü yazıp entegre edilen bir işletim sistemini kullanayım. Yıllarca linux kullanan bir adam da salak mı ki windows a geçsin? Bütün bilgi birikimini kendi kullandığı sistem üzerine geliştirmiş biri tutupta işletim sistemi değiştiriyorsa ya merak ediyordur yada şirketi vs baskı yapıyordur.

Detroid in dediği şu yazılım geliştirde görelim işine gelirsek. Ben onu 2002 de(lisede programlama okurken internettekilere diyordum geliştirde görelim diye) İşim gücüm yok sabah 9:00-19:00 arasında program geliştireyim vs yapayım akşam gelipte birde detroid beyimiz istedi diye program yazıvereyim. Gülüp geçmek gerekiyor.

İyiki forumda denetmen değilim. Saçma konular açıyor milleti birbirine düşürüyor ve bilgili insanların buraya gelip saçma yanlışlarınızı düzeltmelerini bekletiyorsunuz.

SSD kullanmamış birinin açtığı konuya bakın...

Bundan sonra denetmenlere sırf açtığın konuları eğer ortalık karıştırıyorsan şikayet edeceğim. Forumu forumluktan çıkartmak bu.

Kapalı Hesap (200174)
27-09-2011, 21:01   |  #21  
Kapalı Hesap
3,759 mesaj

PCMaker kim ne derse desin ssd diskler hızlı..........
kullanıyorum

NIGEL GEARSLEY
27-09-2011, 21:16   |  #22  
Üye
82 mesaj
Alıntı: oguzatalay  
Gidin yararlı konular açın kardeşim nedir bu reklam yapma merakı. Kullanmayacağım şeyi gözüme sokup durmayın. Ben çıkıp ikidebir Windows 7 kullanın diyomuyum. Herkes kendi kafasına göre takılır nedir bu linux culardaki laf atma merakı anlamadım. Hem güncelleme desteği 1 yılda bitiyorda sanki ölecekmiş bilmemne diye konuşuyosun. Sanki senin pardus ün sana çok destek veriyor.
+

dabbe1
27-09-2011, 21:23   |  #23  
dabbe1 avatarı
Yıllanmış Üye
2,665 mesaj

Tipik MS kuklalarısınız... adam açık kaynak kodlu yazılımın avantajlarından bi haber salakça yorum yazıyor... siz MS tarafından yolunmaya devam edin... bir çok ülke MS denen sülükten kurtulmaya çalışırken sizin gibi şaşkınlar hala MS'nin kucağına oturuyorsunuz... yakında bilgisayarlarınıza sadece Windows kurulsun diye donanım üreticilerini baskı altına alırlar...

darka34
27-09-2011, 21:31   |  #24  
Yeni Üye
25 mesaj

Dabbe1, sen hayatımda gördüğüm en negatif insansın.

Her apple haberinde sen varsın , fanboy manboy ! Ya kardeşim elalemden sanane sanane ??

Apple'dan para alıyorum mis gibi kullanıyorum.

Isteyen windows kullanır isteyen mac os x kullanır.

Sen ubuntu kullanıyosun ya da pardus kullanıyorsun diye herkes onu mu kullanacak ??

Neymiş efendim en iyi 5 dağıtımdan biri seçilmiş.. Bunu bilen tek insan sensin herhalde, git D&R'dan pardus için oyun arıyorum de :D

Mac os x lion ile son derece mutluyum. oyunumu da yüklüyorum , photoshopu'mu da .. 2006 dan beri aynı macbooklayım sadece 1gb ram yukselttim, bir kaç yıl daha kullanabilirim ilk halinden daha hızlı lion ile :D

O yüzden millete karışma arkadaşım hadi dabbe

dabbe1
27-09-2011, 21:40   |  #25  
dabbe1 avatarı
Yıllanmış Üye
2,665 mesaj

bende 3 işletim sistemi var 2 değil... Linux Mint 9 isadora'da var... adamlar Windows ile yaptıklarını bedavaya yaptıran Linux dağıtımlarını beğenmiyorlar... hatta Mac Osx'i bile beğenmiyorlar... tabi MS'nin onları nasıl hortumladığını anlamalarına sebeb olunca çok bozuluyorlardır...