Toplama mı Mağazadan mı ? yararlı bir makale...

Blue Life
12-11-2009, 00:01   |  #51  
Blue Life avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
343 mesaj

bence toplama nasıl performans ve donanım istersen o sana bağlı

WolfGanG
12-11-2009, 22:11   |  #52  
Taze Üye
9 mesaj

Eğer bilgisayarlar ve piyasa hakkında pro isen kesinlikle tanıdığın parçalarla kurmak en iyisi onun dışında git güvenilir mağazalardan al bi tane.

Mesut Yıldırım
24-11-2009, 15:11   |  #53  
Mesut Yıldırım avatarı
OP Yeni Üye
46 mesaj
Alıntı: WolfGanG  
Eğer bilgisayarlar ve piyasa hakkında pro isen kesinlikle tanıdığın parçalarla kurmak en iyisi onun dışında git güvenilir mağazalardan al bi tane.
Toplama bilgisayarlar hakkında yeteri kadar bilgiye sahip olup kendinin alması gerek.Güvenilir mağaza bulmak çok zor gibi değilmi ?

3r3_N
25-11-2009, 13:46   |  #54  
Taze Üye
4 mesaj

Tabii ki toplama

world_pc
25-11-2009, 19:24   |  #55  
world_pc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,359 mesaj
Alıntı: 3r3_N  
Tabii ki toplama
Sana göre...

hunter_fella
26-11-2009, 09:39   |  #56  
Taze Üye
13 mesaj

arkadaşım atladınızı bir nokta daha var. işletim sistemi hazır alcagız sitemde .orjinal işletim sistemi war.yani şöyleki sen bazı şeyleri kısıyorsun sonrada toplama ucuz diyorsun. birde markda destegi war tabi.hepsinin garantisi tek bir markada tek bir muhabttabın var.bence sırf bu yüzden bu fiyat farkı werilir.

mnyk46
26-11-2009, 10:03   |  #57  
Yeni Üye
44 mesaj

soruyu sorman bile yanlış tabikide toplama bilgisayar.yanlız toplama yapıcaksan ya kendin bu konuda yeterli bilgi sahibi olmalısın yada yeterli bilgi sahibi olan bir arkadaşın olmalı.kendi toplayacağın bilgisayar hem senin ihtiyaçlarını tam olarak karşılar.hem kaliteli ve ucuz olur.ben piyasadaki firmaların sattığı çoğu toplama bilgisayarı inceliyorum.genelde en ucuz maliyet en yüksek satış rakamı politikası güdüyorlar.ve içeriğin ne markasından nede detaylı özelliklerinden bahsediliyor.1gb ekran kartı koyuyorlar ama 64 bit at çöpe gitsin.yani en iyisi kendin toplamamn

S.W.A.T
28-11-2009, 17:37   |  #58  
S.W.A.T avatarı
Yıllanmış Üye
1,872 mesaj

Gidip Hazır Aldık Dahada Almam Toplama Alınmalı Aldığın Parçaları Tanırsın Hiç Olmazsa

Süleyman.
28-11-2009, 18:46   |  #59  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Toplama bilgisayarın yanında işletim sistemi satın alırsınız, yine marka bilgisayardan ucuza gelir.

world_pc
29-11-2009, 13:16   |  #60  
world_pc avatarı
Yıllanmış Üye
3,359 mesaj
Alıntı: Süleyman.  
Toplama bilgisayarın yanında işletim sistemi satın alırsınız, yine marka bilgisayardan ucuza gelir.
Bencede...

world_pc
06-12-2009, 00:21   |  #61  
world_pc avatarı
Yıllanmış Üye
3,359 mesaj

Delikanlı ADAM, Markalı PC almaz, kendi PC'sini kendi toplar...

https://www.chip.com.tr/blog/worl ... -kullanir_4365.html

Son Düzenleme: world_pc ~ 06 Aralık 2009 00:21
Mesut Yıldırım
08-12-2009, 12:44   |  #62  
Mesut Yıldırım avatarı
OP Yeni Üye
46 mesaj
Alıntı: hunter_fella  
arkadaşım atladınızı bir nokta daha var. işletim sistemi hazır alcagız sitemde .orjinal işletim sistemi war.yani şöyleki sen bazı şeyleri kısıyorsun sonrada toplama ucuz diyorsun. birde markda destegi war tabi.hepsinin garantisi tek bir markada tek bir muhabttabın var.bence sırf bu yüzden bu fiyat farkı werilir.
merhaba arkadaşım.atladığım nokta demişsin bu konuyu atlamamın sebebi orijinal işletim sistemine verilecek paranın boş olduğunu düşünüyorum...bu benim fikrim sizi bilemem ama ona vereceğim para ile daha çok üstün bir pc toplarım benim düşüncem bu açık konuşmak gerek...ikinci konu ise şu : hepsinin garantisi tek bir markada demişsin tek bir muhatap var demişsin tamam tamam ama sırf bunun için marka pc alınmaz ki...hep muhatap istiyorsan alacağın yer yeterli sana topladığı(M) pc o kadar muhteşem ki ( gerçekten...) muhatap aramadım hiç bir sorun yaşamadım...Marka pc alıcaksan muhatapta gerekir çünkü daha fazla sorun çıkartır...Sen bana .......param var de ben sana toplayayım masaüstü kıyak bir pc beklerim..

Mesut Yıldırım
08-12-2009, 12:54   |  #63  
Mesut Yıldırım avatarı
OP Yeni Üye
46 mesaj
Alıntı: mnyk46  
soruyu sorman bile yanlış tabikide toplama bilgisayar.yanlız toplama yapıcaksan ya kendin bu konuda yeterli bilgi sahibi olmalısın yada yeterli bilgi sahibi olan bir arkadaşın olmalı.kendi toplayacağın bilgisayar hem senin ihtiyaçlarını tam olarak karşılar.hem kaliteli ve ucuz olur.ben piyasadaki firmaların sattığı çoğu toplama bilgisayarı inceliyorum.genelde en ucuz maliyet en yüksek satış rakamı politikası güdüyorlar.ve içeriğin ne markasından nede detaylı özelliklerinden bahsediliyor.1gb ekran kartı koyuyorlar ama 64 bit at çöpe gitsin.yani en iyisi kendin
o soruyu genel olsun diye sordum okuyan birisi merak etsin hesabı...yoksa tabiki toplama pc =)...Kesinlikle haklısın yeterli bilgiye sahipsen yada arkadaşın varsa toplama pc alman gerekiyor...kaliteli ve ucuz olması cabası...Şu ürün alımlarında detaylı bilgilerde çok önemli dediğin gibi ekran kartların bitleri işlemcilerin transistör sayıları modelleri falan hepsi gerçekten çok önemli...

Mesut Yıldırım
08-12-2009, 12:59   |  #64  
Mesut Yıldırım avatarı
OP Yeni Üye
46 mesaj
Alıntı: Süleyman.  
merhaba arkadaşım..benim düşüncem : ucuza gelse bile işletim sistemine verilecek paraya yazık..
o para ile toplanan kasaya destek yapabilirsin...

Ali Güngör
19-12-2009, 21:01   |  #65  
Üye
82 mesaj

İlk PC'mden beri kendi bilgisayarlarımı kendim topluyorum. Hazır sisteme de karşı değilim ama fiyatı, özellikleri ve teknik desteği iyi olması kaydıyla.

Mesut Yıldırım
23-12-2009, 16:47   |  #66  
Mesut Yıldırım avatarı
OP Yeni Üye
46 mesaj
Alıntı: Ali Güngör  
İlk PC'mden beri kendi bilgisayarlarımı kendim topluyorum. Hazır sisteme de karşı değilim ama fiyatı, özellikleri ve teknik desteği iyi olması kaydıyla.

toplamayı toplama yapan fiyatının özelliğin farkıdır . iyi bir hazır sistem zaten teknik desteğe pek az ihtiyaç duyacaktır..