Türkmüsün O zaman Sahip Çık !

Erhan Tiryakioğlu
12-01-2010, 12:24   |  #1  
Erhan Tiryakioğlu avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
4,716 mesaj

Türkmüsün "EVET" Diyeceksin.

Ama Dilsiz Bir Millet Millet Değildir Bunuda Biliyorsundur Yada Bilmiyorsundur Evet Yerine eWT Yazıyorsundur, Bu Cahillikdir.

LÜTFEN KORU ! VATANINI KORU

Şimdi Benim Attığım Başlığa Bakıp Girince DİL Yazısını Görünce, Bumu Önemli Şey Diyip Bir Önceki Sayfaya Geri Dönecek Yada Sekmeyi Kapatacaktır, Bu Da Dilin, Dilimizin Ne Kadar Önemli Olduğunu Bilmemesidir. Sadece Türkiye'nin Topla Tüfekle Yıkılacağını Sananlar Onlar...

Atatürk'ün Dil Hakkındaki Bazı Düşünceleri

Türk milletinin dili Türkçe'dir. Türk dili dünyada en güzel, en zengin ve en kolayolabilecek bir dildir.Onun için her Türk, dilini çok sever ve onuyüceltmek için çalışır... Türk dili Türk milleti için kutsal birhazinedir. Çünkü Türk milleti geçirdiği sayısız felaketler içinde ahlakının, geleneklerinin, hatıralarının, çıkarlarının, kısaca bugünkendi milliyetini yapan her şeyin dili sayesinde korunduğunu görüyor.Türk dili Türk milletinin, kalbidir, zihnidir. 1929
Türkdili zengin, geniş bir dildir. Her kavramı ifade kabiliyeti vardır.Yalnız onun bütün varlıklarını aramak, bulmak, toplamak, onlar üzerindeçalışmak lazımdır. 1930
Milliduygu ile dil arasındaki bağ çok kuvvetlidir. Dilin milli ve zenginolması, milli duygusunun gelişmesinde başlıca etkendir. Türk dili,dillerin en zenginlerindendir, yeter ki bu dil bilinçle işlensin.Ülkesini yüksek bağımsızlığını korumasını bilen Türk milleti, dilini deyabancı diller boyunduruğundan kurtarmalıdır. 1930
Türk dilininkendi benliğine, aslında güzellik ve zenginliğe kavuşması için, bütündevlet teşkilatımızın dikkatli, ilgili olmasını isteriz. 1932
Türkdilinin sadeleştirilmesi, zenginleştirilmesi ve kamuoyuna bunların benimsetilmesi için her yayın vasıtasından faydalanmalıyız. Her aydınhangi konuda olursa olsun yazarken buna dikkat edebilmeli, konuşmadilimizi ise ahenkli, güzel bir hale getirmeliyiz. 1938
Milliyetin çok belirgin niteliklerinden biri de dildir. Türk milletindenim diyeninsan, her şeyden evvel mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayanbir insan Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse bunainanmak doğru olmaz. 1931
Milli bilincin ayakta kalabilmesi ve uyanık bulunması için dil ve tarih uğrunda çalışmaya mecburuz.
Türk milletinin milli dili ve milli benliği bütün hayatında egemen ve esas kalacaktır. 1933

Eğer Sizde Katılmak İsterseniz TIKLAYINIZ.

Son Düzenleme: Erhan Tiryakioğlu ~ 12 Ocak 2010 12:32
yalcinkurt
12-01-2010, 12:29   |  #2  
yalcinkurt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,580 mesaj

Facebook'a üye değilim. Üye olsaydım seve seve katılırdım.

Kapalı Hesap (135391)
12-01-2010, 12:32   |  #3  
Kapalı Hesap
2,758 mesaj

Ben üyeyim ama amele kaynıyor...
                                                Recep İvedik

Erhan Tiryakioğlu
12-01-2010, 12:38   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
4,716 mesaj

Katılmanıza Hiç Gerek Yok okuyup Uygularsanız Buna Benzer Gruplar Oluşturulup Türkçe'yi Düzeltmeye Gerek Kalmayacak ve Gruplarda Silinecek... İnşallah Düzelir...

Erhan Tiryakioğlu
12-01-2010, 12:57   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
4,716 mesaj
Alıntı: CarL CoX  
Bırakın Şu Sempati Toplama İşlerini Artık <
Carl Cox Bun dan Önceki Tüm Mesajlarıma ve Benzeri Yaazışmalarıma Bak Forumda Nerede k verine q Kullanmışım Eğer Sempati Toplamak İsteseydim Bundan Önce Türkçe Değil TüRqChe Konuşurdum anlamanda Sorun Var Sanırım Bilmeden Yargı Yapma Kendi Örümcek Kafandaki Kişiliği Başkalarındada Görmeye Çalışma Sempati Olcak Olsaydı Bu Güne Kadar Yapacağımı Yapardım Ne Sempatisi Olmuşum Bu KAdar Ne Olacağım Daha Allah'a Şükür Forumda Kimseyle Dargınlığım YOK !

Tabii Sen Türkçe'yi Güzel Kullanmamak İçin Elinden Geleni Yap Bu Vatanı Sen Kurtarırsın YAKINDA !

Salak Saçma Mesajlar Yazıp Durma.

Son Düzenleme: Erhan Tiryakioğlu ~ 12 Ocak 2010 12:58
yakamoz5261
12-01-2010, 13:34   |  #6  
Yıllanmış Üye
135 mesaj

ERHAN BEYE AYNEN KATILIYORUM VE DESTEKLİYORUM
FACEBOOK DA BUNA BENZER BİR GRUB DAHA VAR İNCELEMENİZİ TAVSİYE EDERİM '' öküz türkçesi konuşanlara uyuz olanlar '' BAKIN TÜRKÇEMİZ NE HALE GELMİŞ

M.G.G
12-01-2010, 17:47   |  #7  
M.G.G avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,367 mesaj

katıldım gitti.

Erhan Tiryakioğlu
12-01-2010, 18:30   |  #8  
OP Yıllanmış Üye
4,716 mesaj

İnşallah Herkes Saygı Duymaya Başlar.

orhantatar
12-01-2010, 19:48   |  #9  
orhantatar avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 58
902 mesaj
Alıntı: Erhan Tiryakioğlu  
Carl Cox Bun dan Önceki Tüm Mesajlarıma ve Benzeri Yaazışmalarıma Bak Forumda Nerede k verine q Kullanmışım Eğer Sempati Toplamak İsteseydim Bundan Önce Türkçe Değil TüRqChe Konuşurdum anlamanda Sorun Var Sanırım Bilmeden Yargı Yapma Kendi Örümcek Kafandaki Kişiliği Başkalarındada Görmeye Çalışma Sempati Olcak Olsaydı Bu Güne Kadar Yapacağımı Yapardım Ne Sempatisi Olmuşum Bu KAdar Ne Olacağım Daha Allah'a Şükür Forumda Kimseyle Dargınlığım YOK !

Tabii Sen Türkçe'yi Güzel Kullanmamak İçin Elinden Geleni Yap Bu Vatanı Sen Kurtarırsın YAKINDA !

AlkışBeğendim verilecek en güzel cevap
                verilecek en güzel mesaj teşekkürler

teknohat
12-01-2010, 19:54   |  #10  
Yıllanmış Üye
1,494 mesaj

Doğru diyorsun Erhan, sonuna kadar katılıyorum. Dili olmayan bir millet yok olmaya mahkûmdur. Tabi hepimiz arada hatalar yapabiliriz, önemli olan bunu bilinçli bir şekilde yapmamak.

Erhan Tiryakioğlu
12-01-2010, 21:16   |  #11  
OP Yıllanmış Üye
4,716 mesaj
Alıntı: teknohat  
Doğru diyorsun Erhan, sonuna kadar katılıyorum. Dili olmayan bir millet yok olmaya mahkûmdur. Tabi hepimiz arada hatalar yapabiliriz, önemli olan bunu bilinçli bir şekilde yapmamak.
Evet Bende Yapıyorum Ama Bilerek Değil.

Türkçesi : Selam Abi Ne Haber İşler Nasıl İyimisin ?

APTALCASI : Shelæm aßİ N£ Hæp£R İshler Nası İyimishn ?

Bu Kadar Uzatmaya Özel Kelime Kullanmaya Ne gerek Var ?

N Haber'e Bir Şey Demiyorum Onlar Türkçenin Bu güne Kadar En iyi Değişen Kelimesi En Azından Anlamı Var Naber, ama Uzatmaya Ne Gerek ? Ne Haber De Sanki Okadar Yazacağına Aynı anda CTRL+ALT+A Tuşuna Basacağına Git Güzelce Yaz GICIK OLUYORUM, Onlar Türkmü Onuda Bilmiyorum !

Banned
12-01-2010, 21:21   |  #12  
Banlandı
1,256 mesaj

Erhan sende Türkçeyi çok iyi kullanıyomuşun gibi :S

Erhan Tiryakioğlu
12-01-2010, 21:25   |  #13  
OP Yıllanmış Üye
4,716 mesaj
Alıntı: KaaN96  
Erhan sende Türkçeyi çok iyi kullanıyomuşun gibi :
Kaan Bilerek Yapmıyorum, Eğer Yapsaydım Zaten Bu Konuyu Açmazdım Kendimi Niye Ele Vereyim ki ?

Ayrıca Sanırım Ben Kimseye Sözümü Anlatamıyorum Yada Anlamasında Biraz Bozukluk Olanlar Var Bilerek Yapmıyorum Diyorum Gülümseme

Tabii Sen Benim Bazen İngilizce Konuşmalarımı Diyorsan Onlarıda İNGİLİZCE'Yİ BOZMADAN KULLANIYORUM, Kimse Kimsenin Dilini Bozmasın !

Benim Anlatmak İstediğim TüRqChe Konuşmamamız !

Son Düzenleme: Erhan Tiryakioğlu ~ 12 Ocak 2010 21:28
Erhan Tiryakioğlu
12-01-2010, 21:55   |  #14  
OP Yıllanmış Üye
4,716 mesaj

Polis Gülümseme

Sadece Windows 7 Media Center'da Uygulanabiliyor, Deneyenler Öyle Diyorlar.
Ayrıca Kotayı Etkliyor, Bir Vidyo İzlerken Nasıl Etkiliyorsa.

Ama Gerçekten Çok Yüksek Derecede (Şu an Piyasadaki Televizyon Araç Gereçlerine Nazaran) Çözünürlük Veriyor.

Adanalı.
12-01-2010, 21:55   |  #15  
Yıllanmış Üye
2,336 mesaj

Ben öyle yazmam. Yazanda pek yoktur çevremde. Yazsalarda bir şey demem. Çünkü bundan 10 sene sonra o öyle yazmaya devam etmicek. Hatta o kişi 10 sene sonra yine böyle yazanları eleştirecek. Önemli olan Türkçe'yi bilmesi. Türkçe'yi bilmeden yazarsa sorun vardır işte ve düzletilmesi gerekir.

Erhan Tiryakioğlu
12-01-2010, 21:59   |  #16  
OP Yıllanmış Üye
4,716 mesaj

Ayrıca Sadece Digi Türk Değil, NTV, CNBC-E, Alem FM, NTV Spor, Virgin Radyo, NTV Radyo ve Canlı Skorlar Gösterlmekte Ama Eğer Yüklersen Farkı Göreceksin.

Radyolarda Çok Yüksek Kalitede Ses Veriyor Normal MP3 Dinlermiş Gibi.

Ve Ayrıca Ve Ayrıca : Power FM, Power Türk, Power XL, Fenomen ve Power Türk TV Sana Yüklersen Power Türk TV'yi İzlemeni Öneririm Süğer Olmuş Liste Falan.

ve Ayrıca NTVSNBC Haberlerie Canlı Olarak Veriliyor.

Son Düzenleme: Erhan Tiryakioğlu ~ 12 Ocak 2010 22:03
CarL CoX
13-01-2010, 11:47   |  #17  
CarL CoX avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
614 mesaj
Alıntı: Erhan Tiryakioğlu  

Birileri Ülkesini ileri seviyelere taşımak için arka planda hep çalışır sizin gibi kısa yoldan kahramanlık peşinde koşanlar ise İşin Kolayına Kaçarak facebook gibi gerksiz sitelrde ''Facebook ta yarına kadar 10.000.000.000 Türk toplayacağız'' gibi gruplar açarak kendini motive eder Türk Olmak Sadece Bu Değildir. Türkiye Bağımsız bi ülkedir bunu bütün dünya biliyo türkçede türkiyenin resmi dilidir bunuda herkez biliyo Eee. ozaman ne gerek var böyle saçmalıklara.. ayrıca  şu forumda bak bakim türkçeyi hangimiz daha iyi kullanmışız Vatanı Gereksiz Gruplar Açarak Kurtaramazsın yemin ediyorum bi savaş çıksa ilk önce bu galyancılar kaçar </p

Son Düzenleme: CarL CoX ~ 13 Ocak 2010 12:13
teknohat
13-01-2010, 12:19   |  #18  
Yıllanmış Üye
1,494 mesaj

Türkçe nasıl olsa resmi dildir diye onu bilerek yanlış kullananlara ses etmemek olur mu hiç, olmaz. Böyle yozlaşa yozlaşa ilerde Türkçe kalmayacak, o zaman resmi dil olarak hangi dili kullanıcaz?

Kapalı Hesap (135391)
13-01-2010, 12:57   |  #19  
Kapalı Hesap
2,758 mesaj

THüRqChe ;)

CarL CoX
13-01-2010, 14:20   |  #20  
CarL CoX avatarı
Yıllanmış Üye
614 mesaj
Alıntı: teknohat  
Türkçe nasıl olsa resmi dildir diye onu bilerek yanlış kullananlara ses etmemek olur mu hiç, olmaz. Böyle yozlaşa yozlaşa ilerde Türkçe kalmayacak, o zaman resmi dil olarak hangi dili kullanıcaz?
Sıkıntıya Gerek Yok Türkiyede Yaşayan Herkez Türkçe Konuşmak Zorundadır. Türkçe Konuşmak istemeyende istediği dili konuşmak üzere istediği ülkeye gitsin. ayrıca o ''turqche'' dediğiniz olay 13-18 yaş aralığındaki kişiliğini geliştirememiş insanlarda oluyor..

Erhan Tiryakioğlu
13-01-2010, 17:50   |  #21  
OP Yıllanmış Üye
4,716 mesaj
Alıntı: CarL CoX  
Birileri Ülkesini ileri seviyelere taşımak için arka planda hep çalışır sizin gibi kısa yoldan kahramanlık peşinde koşanlar ise İşin Kolayına Kaçarak facebook gibi gerksiz sitelrde ''Facebook ta yarına kadar 10.000.000.000 Türk toplayacağız'' gibi gruplar açarak kendini motive eder Türk Olmak Sadece Bu Değildir. Türkiye Bağımsız bi ülkedir bunu bütün dünya biliyo türkçede türkiyenin resmi dilidir bunuda herkez biliyo Eee. ozaman ne gerek var böyle saçmalıklara.. ayrıca  şu forumda bak bakim türkçeyi hangimiz daha iyi kullanmışız Vatanı Gereksiz Gruplar Açarak Kurtaramazsın yemin ediyorum bi savaş çıksa ilk önce bu galyancılar kaçar 
Evet burayı Karıştırmaya Çalıştığın Kesin.
O Birileri 1 Milyon Yılda Yapıyorsa Bir 100 Yılda Bu Şekilde Yapabiliriz Sizin Anlama Güçlüğünüz Var Eminim.
Sizde Uğraşın Alt Yapısını Yapın Bakalım. Ozaman Biz Hiç Bir Şey Yapmayız.
Kahramanlık mı ? Aptallık Senin Kendi Olmak İstediğin Şeyleri Burda Söylemene Gerek Yok Çünkü Türkçeyi Katledenlerin Kahramanı Oldun Bile...
Sen Böyle Devam Et Yakında Ana Dil Olarak Kürtce Hatta Yakında Bizim Alfabemizede Sizin Gibiler Yüzünden w-q gibi Harflerde Girecek Ve K Harfi Kalkacak Buna Emin Ol Ama O Gün sende Aptallık Yaptığının Büyük Bir Kötülük Olduğunu anlayacaksın. Vakit Geç Olacak Geri Çevirmek İmkansız Olacak.
Sen Biraz Daha Cüml Karmaşası Yap : hiCh piR Shey İmqhansiz Deqildhir De İyice Karıştır burayı... Türkçe'yi Katledenlerinde EN BÜYÜK KAHRAMANI OL ! Onlarda Sana Yalakalık Yaparak Hediyelerini Sunsunlar...

Türkçe'yi Katltmee Devam Edin Helal Olsun, Sempatik luyor Değilmi Türqche Yazmak ?

Burak Torun
13-01-2010, 17:54   |  #22  
Burak Torun avatarı
Yıllanmış Üye
1,679 mesaj

@CarL CoX
Türkiye'de yaşayan herkes Türkçe konuşmak zorunda değildir. İstersem İngilizce de konuşurum, kimse bir şey söyleyemez. Ayrıca Türkçe konuşmak mecburi olsa bile "teknohat" adlı arkadaşımızın dediği gibi dil yanlış kullanıla kullanıla yozlaşır, çürüyüp gider. Madem vatanı kurtaracağız Atatürk'ün dediği şekilde kurtarmaya gayret etsek daha doğru olmaz mı? İstersen Atatürk'ün dilimiz hakkında söylediği sözlere bak. O zaman da bu dediklerini diyebilecek misin?

Sefa Adak
13-01-2010, 19:06   |  #23  
Yıllanmış Üye
1,824 mesaj

Guzel uyarı.Bende bunu cok yapıyorum ama alısmış kudurmuştan beterdir.Fakat kimse kimin nasıl yazdıgına karışamaz.Sen türkceyi düzgün kullanıyosan süper, devam et.Ama bu kimseye başkasına karışma hakkını vermez.İsteyen istedigi gibi konusur.Türkiye'de yaşıyorum ama istediğim dili, istedigim gibi konuşurum, kimene.Ne yaparsan kendine.Ne yalan söyliyim, ben bunu yapıyorum ama kaybettiğim bişey de yok.Herkes özgür bu hayatta.Düşünücek daha önemli şeyler var...

Ayrıca Erhan kardesim, bu konuyu açman türqche konusanlara zerre etki etmez.Face'te o gruba katılanlar zaten türkceyi güzel kullanmaya alışmış insanlardır.Düşüncen güzel ama farkeden bişey olmaz yani..

Erhan Tiryakioğlu
13-01-2010, 19:21   |  #24  
OP Yıllanmış Üye
4,716 mesaj
Alıntı: Sefa Adak  
Guzel uyarı.Bende bunu cok yapıyorum ama alısmış kudurmuştan beterdir.Fakat kimse kimin nasıl yazdıgına karışamaz.Sen türkceyi düzgün kullanıyosan süper, devam et.Ama bu kimseye başkasına karışma hakkını vermez.İsteyen istedigi gibi konusur.Türkiye'de yaşıyorum ama istediğim dili, istedigim gibi konuşurum, kimene.Ne yaparsan kendine.Ne yalan söyliyim, ben bunu yapıyorum ama kaybettiğim bişey de yok.Herkes özgür bu hayatta.Düşünücek daha önemli şeyler var...

Ayrıca Erhan kardesim, bu konuyu açman türqche konusanlara zerre etki etmez.Face'te o gruba katılanlar zaten türkceyi güzel kullanmaya alışmış insanlardır.Düşüncen güzel ama farkeden bişey olmaz yani..
Sefa Abi, Rock'cı Abi Bak İki Tür İnsan Vardır Bu Konuda
1: Biraz Kendine Çeki Düzen Veren
2: Hiç Bir Şey Anlamadan Devam Eden

Bende Bundan 4-5 Ay Önceye Kadar Türkçeyi Katledenlerdendim, ancak Bnde Böyle Bir Konudan sonra Biraz Çeki düzen Verdim K yi Q Yazarken Normale Döndüm Gittikçe Daha da Düzelttim SLM Yazarken Selam Oldu ve Son Hali bu Bende Bu Konuyu Belki ben Gibi Bir Kaç Kişi Daha Çeki Düzen verir ve 100 Kişi Okusa Sadece 10'u Yapsa Bizim, Türkçemizin Kârına Olur Diyerek, Bu Niyetle Açtım. Size Güzel Türkçeyle ve Kimseyi Semapti Toplamak Ve Benzeri Suçlamalar Yapmadan Yorumunuzu Sunduğunuz İçin Teşekkürler.

Sefa Adak
13-01-2010, 19:56   |  #25  
Yıllanmış Üye
1,824 mesaj

Ne demek..Yalnız profilinde hobiler kısmındaki 2. cumleyi silsen senin icin iyi olabilir... :=)