Windows 8 KURMAYIN ! ! ! ! ! ! ! !

İzmirlifare
01-04-2012, 10:19   |  #1  
İzmirlifare avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 37
1,391 mesaj

BU NEDİR YA ? O KADAR EKSİĞİ OLDUĞU HALDE , BİLE BİLE KURUYORSUNUZ ŞU SİSTEMİ. ASLINDA M.CDE SUÇ VAR. EKSİKLERİ TAMAMLAMADAN BETA BENZERİ BİR SİSTEM ATTIRDILAR. 2-3 AY DAHA UĞRASSALARDI SİSTEMLE SES KARTINIZ YANMAZDI.. HARDDİSK DEVREDEN ÇIKMAZDI.. DONANIMINIZ SABRETSEYDİNİZ ÇALIŞIR HALDE İDİ.. BU KONUYU ŞUAN WİN 8 DEN OKUYANLARDA VAR.. İŞTE ONLAR , BÜTÜN KONU ONLARDA BİTİYOR.. FORMAT ATIN ŞU LANET SİSTEME. WİN 7 64 BİT ULTİMATE'DEN İYİ SİSTEM YOK ŞUAN ! AÇIILIŞ SÜRESİYMİŞ , WİNRAR SIKIŞTIRMAYMIŞ.. VS VS.. HERGÜN İSTANBUL'LU VATANDAŞLARIMIZ WİNRARDAN DAHA FAZLA SIKIŞIYOR OTOBÜSLERDE.. AÇILIŞ SÜRESİ VE SIKIŞTIRMA SÜRELERİ EN FAZLA 2 SANİYE FARKLI. 2 SANİYEDENÖLÜRMÜSÜNÜZ? HANİ FPS OYUNLARINDA , BOMBANIN GELDİĞİ TARAFA DOĞRU KOŞARAK BOMBADAN KURTULURSUNUZ , AMA REFLEKSLE GERİ GİDERSİNİZ. BOMBADA SİZE DOĞRU GELİR.. BİLE BİLE ÖLÜM. WİN 8 KURMAKLA BUNUN HİÇ BİR FARKI YOK. METRO MUDUR , REFRESH MİDİR NEDİR. R-E-Z-A-L-E-E-E-E-E-E-E-T ! ! ! METRO'MU İSTİYORSUN ? BEKLEYİVER 3 AY DAHA NE KAYBEDECEKSİİNİZ ? SİTE GEREKSİZ SORULARLA DOLDU , ÇİFT İŞLETİM SİSTEMİ KURANLAR EN BAŞTA. WİN 8 İLE WİN 7 AYNI BİLGİSAYARDA... ONU BIRAKIN AYNI ODADA FARKLI KASALARDA OLMALARI BİLE HATA.
YİNE ŞANSLI BAZILARI SİSTEM KİTLENMİŞ VEYA SÜREKLİ MAVİ EKRAN GELİYORMUŞ .. GİBİ SORUNLAR.
@DETROİD ' İN HASARINI KİM ÖDEYECEK ? MİCROSOFT (SİLGİ MARKASINDAN NE HAYIR GELİR?)
GARANTİ BELGELERİ Mİ ?
KİM ÖDER SES KARTINI HDD'Yİ ? ORJİNAL SİSTEM BİLE ALSANIZ SİLGİ MARKANIZ SADECE DONANIM ÜRETİCİLERİNE ÇALISIYOR. WİN 8DE CATALSTY 12.3 SORUNLU. 11.4 EN İYİSİ HD 4000 SERİSİ İÇİN. ESKİ KARTLAR İÇİN YANİ. DİYOR Kİ , GİT HD 6000 SERİSİ AL PARA KAZANSINLAR. DONANIMCILAR PARA KAZANSIN , UPDATE ÇIKARSIN . WİN 9 ÇIKSIN SADECE WİN 9 UYUMLU OLSUN SİLGİ MARKASI PARA KAZANSIN... YAPMAYIN EFENDİM AYIPTIR YAZIKTIR GÜNAHTIR.. EN AZ 3 AY BEKLEYİN WİNDOWS 8 İÇİN YOKSA......

mustafa2116
01-04-2012, 10:43   |  #2  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj

beta sürümü test edilen ürün anlamına gelir.
beta sürümünün  aygıtlarla düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol edilmesi için gönüllü kullanıcılara uygulama beta olarak açılır.

Ürün beta aşamasında yani geliştirme ve sınama aşamasında gönüllü kullanıcılarla geliştirilir.
Beta aşamasındaki zarar ürünün kullanıcısının sorunudur. Çünkü ürün beta  ürünün aşama aşama  tüm sistemde denenmesi ve sorunların giderilmesidir.İçersinde hiçbir güvenlik ilkesi yer almaz.

İzmirlifare
01-04-2012, 11:12   |  #3  
İzmirlifare avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,391 mesaj

yani demek istediğim denemeyin şunu başınız yanıyor her türlü , bırakın olan gavurlara olsun :)

Kapalı Hesap (153334)
01-04-2012, 11:30   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 187
6,419 mesaj
Alıntı: İzmirlifare  
yani demek istediğim denemeyin şunu başınız yanıyor her türlü , bırakın olan gavurlara olsun :)
Çok doğru söylüyon bence windows 8 kurulmaz.Siz orjinali çıkana kadar bekleyin.Ben niye kurdum ben böyle şeylere meraklıyım o yüzden.Ama baya bir hasar aldık windows 8 den.

İzmirlifare
01-04-2012, 11:43   |  #5  
İzmirlifare avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,391 mesaj
Alıntı: DETROID_35  
Çok doğru söylüyon bence windows 8 kurulmaz.Siz orjinali çıkana kadar bekleyin.Ben niye kurdum ben böyle şeylere meraklıyım o yüzden.Ama baya bir hasar aldık windows 8 den.
gelmiş geçmiş olsun tekrak. bende meraklıyım ama artık öğrendim merakıma sahip çıkmayı.

öğreten olayda senin başına gelene benziyor.
350 watt güç kaynagı aldıgımda merak etmiştim sistem çalısırken 230 luk şalteri 120 ye çekmiştim aradan 5 saniye geçti birşey olmuyormuş dedim 6.saniyede patladı :-D ÖĞRENMİŞ OLDUM SONUÇTA İNSAN
DENİYE DENİYE ÖĞRENİR

Kapalı Hesap (153334)
01-04-2012, 11:47   |  #6  
Kapalı Hesap
6,419 mesaj
gelmiş geçmiş olsun tekrak. bende meraklıyım ama artık öğrendim merakıma sahip çıkmayı.

öğreten olayda senin başına gelene benziyor.
350 watt güç kaynagı aldıgımda merak etmiştim sistem çalısırken 230 luk şalteri 120 ye çekmiştim aradan 5 saniye geçti birşey olmuyormuş dedim 6.saniyede patladı :-D ÖĞRENMİŞ OLDUM SONUÇTA İNSAN
DENİYE DENİYE ÖĞ

Kötü bir deneyim olmuş sanada geçmiş olsun.Windows 8 gerçekten şuan kurulmaz.Çünkü diğer işletim sistemleri ile boğuşuyor.Yani yanlız kurulması gerekli.Buda en iyi sanalda olur şuan.
Ayrıca beta sürücülerim bende kötüymüş sizlerde böyle bir sorun olurmu bilemiyorum.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (229766) ~ 01 Nisan 2012 11:47
Boracalin
01-04-2012, 11:53   |  #7  
Boracalin avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 8
1,592 mesaj

Benim bildiğim tek bir şey vardır , ne olursa olsun BETA'ya bulaşma... 
win 7 , 64 bit var şu an... Gayet memnunum... Ne yapayım win 8 ' i ? 
Heleki o metro ' mudur , maximus mudur ne haltsa o mecburi olarak gelirse zerre işim olmaz win 8 ile... 
Hiçbirşey yapamazsam gider bir linux türevi kurar dalgama bakarım valla... 
Zaten pek oyunlada işim yok... Windows benim neyime ;)

(sırf ubuntu'dan bu unity dangalaklığından soğumuştum... win 8 de aynı yolda...)

İzmirlifare
01-04-2012, 11:59   |  #8  
İzmirlifare avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,391 mesaj
Kötü bir deneyim olmuş sanada geçmiş olsun.Windows 8 gerçekten şuan kurulmaz.Çünkü diğer işletim sistemleri ile boğuşuyor.Yani yanlız kurulması gerekli.Buda en iyi sanalda olur şuan.
Ayrıca beta sürücülerim bende kötüymüş sizlerde böyle bir sorun olurmu bilemiyorum.
kesinlikle+++++
aynı kasaya , farklı harddisklere xp 7 8 kursak çelişirmi ?

İzmirlifare
01-04-2012, 12:00   |  #9  
İzmirlifare avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,391 mesaj
Alıntı: Boracalin  
Benim bildiğim tek bir şey vardır , ne olursa olsun BETA'ya bulaşma... 
win 7 , 64 bit var şu an... Gayet memnunum... Ne yapayım win 8 ' i ? 
Heleki o metro ' mudur , maximus mudur ne haltsa o mecburi olarak gelirse zerre işim olmaz win 8 ile... 
Hiçbirşey yapamazsam gider bir linux türevi kurar dalgama bakarım valla... 
Zaten pek oyunlada işim yok... Windows benim neyime ;)

(sırf ubuntu'dan bu unity dangalaklığından soğumuştum... win 8 de aynı yolda...)

unity nesi ubuntunun ? metro gibi dandik bir yazılım mı?

Kapalı Hesap (153334)
01-04-2012, 12:39   |  #10  
Kapalı Hesap
6,419 mesaj
kesinlikle+++++
aynı kasaya , farklı harddisklere xp 7 8 kursak çelişirmi ?
Xp ile windows 7 kapışıyor.Windows 7 ilede windows 8.Ayrıca pardus ubuntu gibi linux türevi kurdunmu xp hariç vistadan sonra hepsi linux u siz farketmesenizde çökertiyor.Külüstürde ubuntu kurulu aylardır format atmıyordum.
Ana makineye kurdum windows 7 nin yanına 2 günde çöktü ubuntu.
Zaten windows 8 xp düzgün çalışsın diye xp seçenegini tıklayınca bende reset atıyor xp den direkt başlıyordu.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (229766) ~ 01 Nisan 2012 12:40
Kapalı Hesap (172709)
01-04-2012, 12:58   |  #11  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 48
2,757 mesaj

windows 8  windows 7nin yerini alamaz
onun için windows 7'iyi 15 yıl tek geçerim.

Kapalı Hesap (200174)
01-04-2012, 15:06   |  #12  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 9
3,759 mesaj

Yeter ya foruma ne zaman girsem windows 8 öyle windows 8 şöle bu konular iyice sıktı bizide kurduk denemek için neden bizim bilgisayarlarda adam gibi çalışıyor ?(Eksikleri var hemde çok) ama yapım aşamasında
Sizmi kuramıyorsunuz bağıra bağıra diyoruz forumda yapım aşamasında sabredin kurmayın diye dinlemiyorsunuz sonra konu açıyorsunuz şu forumda toplasan 1000 tane windows 8 ile alakalı konu vardır
DETROID_35'İN AÇTIKLARINI saymıyom bile
Sıktı artık ya bu windows 8 çıksada kurtulsak şu konulardan Gülümseme
Microsoft bile umursamıyor şşu forumdakiler kadar o programı onların zoru dolarlar içinde yatmak........
Microsoft çalışanları bunu sevdikçe siz çok daha beklersiniz adam gibi program Kahkaha
                 ` 
                  `
[url=http://bit.ly/c25MCx][/url]

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (229766) ~ 01 Nisan 2012 15:24
Kapalı Hesap (153334)
01-04-2012, 16:22   |  #13  
Kapalı Hesap
6,419 mesaj
Alıntı: kesko  
Yeter ya foruma ne zaman girsem windows 8 öyle windows 8 şöle bu konular iyice sıktı bizide kurduk denemek için neden bizim bilgisayarlarda adam gibi çalışıyor ?(Eksikleri var hemde çok) ama yapım aşamasında
Sizmi kuramıyorsunuz bağıra bağıra diyoruz forumda yapım aşamasında sabredin kurmayın diye dinlemiyorsunuz sonra konu açıyorsunuz şu forumda toplasan 1000 tane windows 8 ile alakalı konu vardır
Microsoft bile umursamıyor şşu forumdakiler kadar o programı onların zoru dolarlar içinde yatmak........
Microsoft çalışanları bunu sevdikçe siz çok daha beklersiniz adam gibi program Kahkaha
                 ` 
                  `
peki ozaman windows 7 mi windows 8 mi :)

İzmirlifare
01-04-2012, 16:32   |  #14  
İzmirlifare avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,391 mesaj
Alıntı: kesko  
                 ` 
                  `
senin kurduğun windows 8 microsoftun yayınladığı da , @detroid'in kurduğu modifiyeli mi ?
iki sistemde aynı mutlaka sendede bir açıklık eleverecektir kendini

Kapalı Hesap (153334)
01-04-2012, 16:40   |  #15  
Kapalı Hesap
6,419 mesaj
senin kurduğun windows 8 microsoftun yayınladığı da , @detroid'in kurduğu modifiyeli mi ?
iki sistemde aynı mutlaka sendede bir açıklık eleverecektir
%100 dogru windows 8 herkezde ayni.%100 garanti veriyom windows 8 bilgisayarin yapisini degistiriyor.Artik bu driveri veren firmalardanmi yoksa windows8 denmi bilemiyorum.Ben sanaldanda test edemiyom cunku cok agir calisiyor sanaldan.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (229766) ~ 01 Nisan 2012 16:48
nevrans
01-04-2012, 17:22   |  #16  
nevrans avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
390 mesaj

XP sonra en iyi işletim sistemi bence WIN 7 macera aramaya hiç gerek yok bence.

ifteri
01-04-2012, 18:33   |  #17  
ifteri avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
498 mesaj

w8 beta deyil.tüketici önizleme sürümü...
bizim bir özelliğimizden bahsedeyim:binlerce lira ödeyip aldığımız herhangi(ben otomobili çok iyi biliyorum)şeyin el kitabını okuma alışkanlığımız yok maalesef...
tüketici önizleme sürümü hakkında microsoft pek iyi birşeyler söylemiyor...başınıza gelen olayların birkısmından bahsediyor..ha ben yükledim hemde defalarca hemde geliştiriciler sürümünden buyana.birşey olmadı oda benim şansım....

Kapalı Hesap (153334)
01-04-2012, 19:02   |  #18  
Kapalı Hesap
6,419 mesaj
Alıntı: ifteri  
w8 beta deyil.tüketici önizleme sürümü...
bizim bir özelliğimizden bahsedeyim:binlerce lira ödeyip aldığımız herhangi(ben otomobili çok iyi biliyorum)şeyin el kitabını okuma alışkanlığımız yok maalesef...
tüketici önizleme sürümü hakkında microsoft pek iyi birşeyler söylemiyor...başınıza gelen olayların birkısmından bahsediyor..ha ben yükledim hemde defalarca hemde geliştiriciler sürümünden buyana.birşey olmadı oda benim şansım....
keske herkez senin kadar sansli olsa ozellikle ben.Miklatiz gibi hata cekiyorum.hayatimda denemedigim seyleri windows 8 de denedim bilgisayar iyide dayandi massallah...getir kafana vurayim :)

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (229766) ~ 01 Nisan 2012 19:06
ifteri
01-04-2012, 19:16   |  #19  
ifteri avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
498 mesaj
keske herkez senin kadar sansli olsa ozellikle ben.Miklatiz gibi hata cekiyorum.hayatimda denemedigim seyleri windows 8 de denedim bilgisayar iyide dayandi massallah...getir kafana vurayim :)
 hani bendede sütten çıkma ak kaşık deyil...demem şunun içindi pek fazla birşey beklemeden sadece yeniliklerle uğraşıp zevk almak..yoksa hepimizin iyi-kötü çalışan bir makinesi vardır elbet..
bende önce eski diye dvd okuyucuyu tanımadı ve tanıtamadım..yeni dvd okuyucu-yazıcı aldım.bu seferde kırk dereden su getirip medya yazdırabildim....
birde casus mudur nedir her yeni kurduğumda eskinin sık kullanılanlar listesi orda yani yeniden dizin yapmıyorum...
efendim gıcık olduğum bir durum(sırf bunun için 5-6 kere formatladım)bilgisayarın fişini pirize takıyorum çalışmaya başlıyor...en son bugün birkaç saat önce o makineye(benim boz-yap(deneme)makinem)xp prof.u kurdum şimdi onunla yazıyorum...
yani derin arızalar vermediği için şanslıyım...

Karub
01-04-2012, 19:35   |  #20  
Karub avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,652 mesaj

Windows 8 henüz Beta sürüm olmasına rağmen gayet performanslı.. Test için indirip kuranlar nelere bakıyor anlayamadım. Açılış- kapanış zamanı yada dosya aktarım hızı hadi onuda geçtim hiç mi ne kadar bellek kullanıyor onlarada mı bakmadınız ?
yeni görev yöneticisi, metro arayüzü ve en çok sevdiğim özellik ise direkt akıllı TV'ye bağlanıp oradan film,müzik yada resim önizleme yapmak ! Bunlar Windows 7 de yok.. İlk çıktığı günden beri epeyce uğraştım sadece bazen ekran gidiyor oda driver ile ilgili henüz deneme aşamasında olduğu için yani onun dışında W7'ye bin basar hem gayet hızlı ve stabil neresini sevmediniz beni ve MS 'yi alakadar etmez kullanma arkadaşım o halde kötülemene gerek yok :)

+ Windows 7 için olan uygulamaların çoğunu desteklediği için hiç sıkıntı çekmedim.

Qromodynmc
01-04-2012, 19:55   |  #21  
Qromodynmc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 127
4,184 mesaj

Saçma bi Konu daha,Kişisel sorunları windowsa mal edip insanları yanlış yönlendirmeyin,Microsoft size deneme sürümünü sunmuş,İsteğe bağlı kurabilirsinizde kurmayabilirsinizde,Ama gidip başkasına kurma etme demek Çok yanlış!..

LENO7
01-04-2012, 20:05   |  #22  
LENO7 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 91
2,019 mesaj

Windows 8'mi..?
Asla kurmam...

İzmirlifare
01-04-2012, 20:06   |  #23  
İzmirlifare avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,391 mesaj
Alıntı: punisher123  
Saçma bi Konu daha,Kişisel sorunları windowsa mal edip insanları yanlış yönlendirmeyin,Microsoft size deneme sürümünü sunmuş,İsteğe bağlı kurabilirsinizde kurmayabilirsinizde,Ama gidip başkasına kurma etme demek Çok yanlış!..
peki win. 7 beta iken bu kadar donanım yakıyormu idi ?

Trimax
01-04-2012, 20:21   |  #24  
Trimax avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
143 mesaj

konu amacından belli, provoke etmek için açılmış. Bende Win8'in hem Developer hem Consumer sürümünü kurdum her ikisinde de DVD-ROM'u görmedi. ama yinede performans açısından Windows 7'den çok iyiydi. Jendi kişisel sorunlarını bizim ortak sorunlarımızmış gibi lanse etmenin niye peşindesin? Ayrıca Sözleşmede Zorunlu olarak kurulmalı diye bir ibare yok isteyen kurar isteyen kurmaz.

İzmirlifare
01-04-2012, 20:26   |  #25  
İzmirlifare avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,391 mesaj

Tabi ki efendim... ben provakatörüm tabi kii içeri atın hadii benii..

ben uyarı amaçlı açtım bu konuyu.win 8 i denemek istiyenlerin hevesini kırıp en azından 2 ay daha o sistemlerini kullana bilmeleri için.. ses kartları yanmasın diye harddisk felç olmasın diye.. abartılacak bir şey yok win 7 - 8 arasında. tamam win 8 daha performanslı ama bu beta kurun anlamına gelmez.. kisisel sorunum değil , saymaya baslasam durduramassınız win8 den donanım kurbanı olanları..