Windows 8 KURMAYIN ! ! ! ! ! ! ! !

Karub
01-04-2012, 20:40   |  #26  
Karub avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,652 mesaj

Konuyu kötülemek için açtığın belli..
Hem kullanmayı bilmiyorsun hemde laf atıyorsun ben dahil olmak üzere bir sürü kişi kullandı ne ses kartlarımız yandı ne HDD miz yavaşladı (VGA driver yüzünden ara sıra donuyordu sadece).. Yani hepsi bu abartma istersen, olacağı varmış.
Ayrıca adı üstünde "Deneme Sürümü" her donanımı tanıyacak diye bir kural yok..

Kapalı Hesap (153334)
01-04-2012, 21:35   |  #27  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 187
6,419 mesaj
Alıntı: Karub  
Konuyu kötülemek için açtığın belli..
Hem kullanmayı bilmiyorsun hemde laf atıyorsun ben dahil olmak üzere bir sürü kişi kullandı ne ses kartlarımız yandı ne HDD miz yavaşladı (VGA driver yüzünden ara sıra donuyordu sadece).. Yani hepsi bu abartma istersen, olacağı varmış.
Ayrıca adı üstünde "Deneme Sürümü" her donanımı tanıyacak diye bir kural yok..
peki neden windows 8 i sildin.

Kapalı Hesap (153334)
01-04-2012, 21:54   |  #28  
Kapalı Hesap
6,419 mesaj
Alıntı: Trimax  
konu amacından belli, provoke etmek için açılmış. Bende Win8'in hem Developer hem Consumer sürümünü kurdum her ikisinde de DVD-ROM'u görmedi. ama yinede performans açısından Windows 7'den çok iyiydi. Jendi kişisel sorunlarını bizim ortak sorunlarımızmış gibi lanse etmenin niye peşindesin? Ayrıca Sözleşmede Zorunlu olarak kurulmalı diye bir ibare yok isteyen kurar isteyen kurmaz.
sen bize niye windows 8 in 2 surumu arasindaki farki bize gostermedin.

Kapalı Hesap (153334)
01-04-2012, 21:56   |  #29  
Kapalı Hesap
6,419 mesaj
Windows 8 henüz Beta sürüm olmasına rağmen gayet performanslı.. Test için indirip kuranlar nelere bakıyor anlayamadım. Açılış- kapanış zamanı yada dosya aktarım hızı hadi onuda geçtim hiç mi ne kadar bellek kullanıyor onlarada mı bakmadınız ?
yeni görev yöneticisi, metro arayüzü ve en çok sevdiğim özellik ise direkt akıllı TV'ye bağlanıp oradan film,müzik yada resim önizleme yapmak ! Bunlar Windows 7 de yok.. İlk çıktığı günden beri epeyce uğraştım sadece bazen ekran gidiyor oda driver ile ilgili henüz deneme aşamasında olduğu için yani onun dışında W7'ye bin basar hem gayet hızlı ve stabil neresini sevmediniz beni ve MS 'yi alakadar etmez kullanma arkadaşım o halde kötülemene gerek yok :)

+ Windows 7 için olan uygulamaların çoğunu desteklediği için hiç sıkıntı çekmedim.

peki bize windows 8 hakkinda ne anlattin hangi konuyu actin.

Kapalı Hesap (200174)
01-04-2012, 22:09   |  #30  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 9
3,759 mesaj
Alıntı: DETROID_35  
peki ozaman windows 7 mi windows 8 mi :)
Ben bir oyun severim mecburi windows 7 kullanıyorum...
Ama asıl kullandığım sistem MAC OS X LEOPARD'Dır orjinal satın alıp laptopa kurdum....

Kapalı Hesap (200174)
01-04-2012, 22:10   |  #31  
Kapalı Hesap
3,759 mesaj
Alıntı: İzmirlifare  
senin kurduğun windows 8 microsoftun yayınladığı da , @detroid'in kurduğu modifiyeli mi ?
iki sistemde aynı mutlaka sendede bir açıklık eleverecektir
Microsoft'un indirmek için sunduğu linklerden indirdim kurdum...
Benim sistemde TV kartını bile tanıdı...
Hiç bir sorun vermedi...

Kapalı Hesap (200174)
01-04-2012, 22:12   |  #32  
Kapalı Hesap
3,759 mesaj
Alıntı: ifteri  
w8 beta deyil.tüketici önizleme sürümü...
bizim bir özelliğimizden bahsedeyim:binlerce lira ödeyip aldığımız herhangi(ben otomobili çok iyi biliyorum)şeyin el kitabını okuma alışkanlığımız yok maalesef...
tüketici önizleme sürümü hakkında microsoft pek iyi birşeyler söylemiyor...başınıza gelen olayların birkısmından bahsediyor..ha ben yükledim hemde defalarca hemde geliştiriciler sürümünden buyana.birşey olmadı oda benim şansım....
Katılıyorum
Aklın yolu 1
Adamlar zaten ne gibi sorunlar çıkacağını anlatmış okuyunuz
İndirmeden önce..

Kapalı Hesap (200174)
01-04-2012, 22:14   |  #33  
Kapalı Hesap
3,759 mesaj
Buna ben cevap vereyim..
bende kurdum merak ettim her insan gibi kurdum programı inceledikten sonrada sildim kararlı sürüm çıkınca tekrar kuracağım...
Eğer yine beğenmezsem 7'ye devam

Kapalı Hesap (153334)
01-04-2012, 22:20   |  #34  
Kapalı Hesap
6,419 mesaj

Surasi kesin windows 8 yerlesene kadar biraz zarar vericek tabi donanim ureticileri adam gibi driver cikartirsa gelecegin xp si.
windows 7 den vistadan linux mintten daha iyi xpsp4+linux gibi calisiyor ama 2.vista vakasi olurmu boyle giderse olur.Ama performansi degil surucu durumu.
2012 ye girdik her windowsun ayri driveri var neden universal driver cikarmiyorlar.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (229766) ~ 01 Nisan 2012 22:26
Jubei76
02-04-2012, 00:53   |  #35  
Jubei76 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
3,579 mesaj

Windows 7 Ultimate kurulu olan bilgisayarıma Windows 8 kurdum (Ayrı bir HDD,e) ve en ufak bir sorun ile karşılaşmadım ve bu böyle abartılı hata alanları görünce diyorum acaba bendemi bir hata varda benim bilgisayara bir şey olmadı ?

Kapalı Hesap (153334)
02-04-2012, 01:11   |  #36  
Kapalı Hesap
6,419 mesaj
Alıntı: Jubei76  
Windows 7 Ultimate kurulu olan bilgisayarıma Windows 8 kurdum (Ayrı bir HDD,e) ve en ufak bir sorun ile karşılaşmadım ve bu böyle abartılı hata alanları görünce diyorum acaba bendemi bir hata varda benim bilgisayara bir şey olmadı ?
hiz kesme kullanmaya devam boyna test et.

Coskun.Abi
02-04-2012, 02:42   |  #37  
Coskun.Abi avatarı
Yıllanmış Üye
425 mesaj

Beta sürüm çömezler için değildir. Ne halta yaradığını bile bilmeden kurup sonra da ağlıyorsunuz. Kendi düşen ağlamaz.

dabbe1
02-04-2012, 02:58   |  #38  
dabbe1 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,665 mesaj
Alıntı: Coskun.Abi  
Beta sürüm çömezler için değildir. Ne halta yaradığını bile bilmeden kurup sonra da ağlıyorsunuz. Kendi düşen ağlamaz.
ne alaka? Windows 8 3. millenium faciası olduğu kanıtlandı yurt dışında bile beğenmeyen kötüleyenler artıyor... 8 kuracağıma open SUSE kurarım daha iyi...

Kapalı Hesap (2197)
02-04-2012, 08:03   |  #39  
Kapalı Hesap
230 mesaj

Donanım konusunda hasarı olan arkadaşlara geçmiş olsun. Bizim ülkemizde bizler koyun olduktan sonra garanti şartları yurtdışındaki firmaların verdiği garanti süresinden ve şartlarından daha insanımınızn başına buyruk olduğu için geri dönüşümü söz konusu değil. Açıkçası kullanıcı hatası garanti kapsamı dışı. Tam anlamıyla saçmalık. Bu konuda distribitörlere baskı yapmamız lazım arkadaşlar. Buradan fireball adlı firmanın yaptığı kendi keyfi kararına göre faturamla birlikte yazı olarak iliştirdiği 7+1 Razer Megalodon markalı kulaklığım konusunda protesto ediyorum. Bundan belki 6-7 ay öncesiydi belki daha fazla. Bu kulaklığı yeni almıştım. Razer ın kendi sitesinde yeni yüklenebilir firmware i vardı. zaten çok zor değil yüklemesi de. donma ya da kasma sorunu çıkartmadan yükledim. İlk defa da firmware yüklemedim hayatımda. Çok güzel çalıştı. Hatta youtube da bile adamlar nasıl yükleneceği konusunda kendileri video bile koymuşlardı. 2 gün sonra kulaklıktan ses gelmemeye başladı. Garantiye gönderdim. Önce faturamı istediler. malum fiyatı yüksek. Sonrasında aradan 2 hafta geçti geçmedi ürünü teslim aldım. Faturanın yanında firmware hatalı yüklendiğinden board değiştirilmiştir. Bir daha aynı durum söz konusu olursa garanti kapsamı dışında kalacaktır. Bende Razer firmasına ( Amerikan firması ) mail gönderdim. Amerika daki firma bana gönder ben yaparım her türlü ama cargo fiyatı sana ait derken, distribütör firma olan fireball firmware i yüklenememiş birşey nasıl 2 gün çalışır sonra arızalanır gibi bir soruma da utanmadan bilgisayarıma laf ederek, sanki ilk okul çocuğumuşum muamelesi yaparak geri döndü. Amerikan firması bu konuda distribütör firmanın yapmakla yükümlü olduğunu, eğer onlar yapmazsa kendilerinin yapabileceklerini maille döndüler bana. Şimdi burada indirdiğim firmware firmanın kendi sitesindeki firmware. Kullandığım makine stabil bir makine. Sorunu problemi yok. Hatta UPS e bile bağlı topraklama konusunda sorun çıkmasın manasını da düşünürsek. Şimdi soruyorum sizlere. Bu zihniyetlere izin verdiğimiz sürece bilgisayar parça distribütörleri bizleri sonuna kadar sömürmeye devam etmez mi ?. Amerik daki firma yapmak zorunda olmazsa ben yaparım mesuliyet benimdir derken kim oluyor bu fireball denen firma kendi kafasına göre hareket ediyor ? İşte bu yüzden bu ülkeden birşey almak istemiyorum. Daha pahalı olsun, gerekirse arızalandığında artık ben yapacağım ama bu ülke ne yazık ki hak etmiyor. Bir daha da fireball ın getirdiği hiç bir ürünü almadım. O zamandan bu zamana Amazon.com dan alıyorum herşeyi. Gerekirse fazla para veririm ama bu şerefsizlere, bu kan emicilere paramı kaptırmam.

Windows olayı da aslında buna benzer bir durum. Tabi beta rc bilmem ne olarak sürüyorlar download a açıyorlar. E kardeşim sen bile bile millete lades dedirteceksen, kendi programcılarının aptallıklarının kurbanı neden son kullanıcı olsun ki ? Sizlere tavsiyem, Win 7 çıkmadan önce virtual pc idi sanırım sanal bilgisayardaa kurup denemiştim. Daha sanal bilgisayarın ekran kartı yüzünden patır patır mavi ekran alırken, XP den asla vageçmedim. Ne zaman ki Ultimate sürümü çıkana dek. Sizler de bu tür programlarla deneyin. Yok sanal pc de bilmem ne yok orada bilmem şu. Kardeşim default ayarda gelmiyor mu bu sanal pc dediğin şey. E geliyorsa farklı modülde tanımadığı modülde hata vermeyeceğini nerden biliyorsun ? Fiziksel donanım hatasından işte böyle arkadaşlarımız mağdur oluyor ne yazık ki. Boşverin Windows 8 i. Daha kararlı sürümü yok piyasada.

Kapalı Hesap (2197)
02-04-2012, 08:09   |  #40  
Kapalı Hesap
230 mesaj
Alıntı: Coskun.Abi  
Afedersin ama Microsoft'un coder'ı felan mısın arkadaşım ? İşletim sistemi uzmanlık mı seçer ? Yapmayın Allah aşkına. Microsoft'un coder larının aptallıklarını insanlar ödemek zorunda değil. Bu söylediğini Linux için demiş olsan anlardım. O da en fazla çöküyor zaten donanım arızası alana pek raslamadım linux de. Ama diğer yandan her türlü insana yanlış programlamanın getirmiş olduğu hatalı bir paketi ortalığa sürmenin alemi ne ? Acizlik sadece. Kendi programcılarına güvenemiyorsan arkadaşım bu işi bırakacaksın. Ya da Linux gibi açık kaynak kodlu yapacaksın ki bu da microsoft un işine gelmez para kaybedeceğinden, paşa paşa ödemek zorunda bu hasarı. Detroit_35 nickli arkadaş Amerika'da başına gelse direk dava açma hakkı var. Biz de ne var ?

Karub
02-04-2012, 15:24   |  #41  
Karub avatarı
Yıllanmış Üye
2,652 mesaj
Biraz farklı :)
Normalde 1TB HDD' yi üçe bölüp kullanıyorum. Yerim yoktu ve 7 nin bulunduğu HDD ye kurmak istemedim. Eski bilgisayarımda bulunan 450GBlık Samsung HDD ye kurdum oda bir tuhaftı eskiydi zaten sesler çıkarıyordu çok rahatsızlık veriyordu. Bu asıl sebebim, ikinci sebebim ise henüz Beta çoğu şey yok bile.. Eminim daha neler eklecek ki, yeni renkler vs vs eklenmiş hepsi bu :)
Ben 8i kullandım az çok pratik edindiğimi düşünüyorum tam sürümde sıkıntı çekmem buda bana yeter.

İzmirlifare
02-04-2012, 15:24   |  #42  
İzmirlifare avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 37
1,391 mesaj

Donanıma göre değişiyor.
bugun bir arkadaşın konusunu okudum onada 240 tl girmiş anakart yanmış win.8 yükledikden sonra nasıl olduysa :)

Kapalı Hesap (153334)
02-04-2012, 17:01   |  #43  
Kapalı Hesap
6,419 mesaj
Biraz farklı :)
Normalde 1TB HDD' yi üçe bölüp kullanıyorum. Yerim yoktu ve 7 nin bulunduğu HDD ye kurmak istemedim. Eski bilgisayarımda bulunan 450GBlık Samsung HDD ye kurdum oda bir tuhaftı eskiydi zaten sesler çıkarıyordu çok rahatsızlık veriyordu. Bu asıl sebebim, ikinci sebebim ise henüz Beta çoğu şey yok bile.. Eminim daha neler eklecek ki, yeni renkler vs vs eklenmiş hepsi bu :)
Ben 8i kullandım az çok pratik edindiğimi düşünüyorum tam sürümde sıkıntı çekmem buda bana yeter.
Bence daha kurma tam sürümünü bekle en iyisi bu.

Trimax
04-04-2012, 21:25   |  #44  
Trimax avatarı
Yıllanmış Üye
143 mesaj
sen bize niye windows 8 in 2 surumu arasindaki farki bize gostermedin.
Niye mi göstermedim? Öyle bir zorunluluğum olduğunu hiç sanmıyorum ;)

Kapalı Hesap (200174)
05-04-2012, 02:31   |  #45  
Kapalı Hesap
3,759 mesaj
Alıntı: Jubei76  
Aynen ya bende kurdum 2 gün kullandım..
Ses kartı drıverını zar zor kurdum ama kuruldu ve çalıştı...(Win 7 uyumlu)
Tv kartını zaten kendiliğinden tanıdı (ama yinede drıverı kurdum uzaktan kumandanın çalışması için ve tv izleyebilmem için)(Win 7 uyumlu)
Ekran kartının drıverı kurarken hiç bir sorun vermedi..(Win 7 uyumlu)
Windows 7 yi kurunca ethernet drıverını kurmadan girmiyordu internete windows 8 de ethernet drıverı kurmadan girdim..
Ayrıca windows 8 üzerine JDownloader kurup 3 tanede oyun indirdim 2 günde Kahkaha
Neden benim bilgisayara zarar vermedi ?
Anakartımda sıradan bir kart pek çok özelliği olmayan 775 socket türden...
Windows 7 ye döndüğümde hiç bir sorunla karşılaşmadım donanımlarımda hiç bir sorun çıkmadı 
windows 8 ten ağlayanları görünce acaba diyorum bizmi yanlış kurduk Gülümseme
Ve hatta evin çevresine takılı olan kameraları yönetmek için kullandığım programıda kurdum 
Kamera kartınıda gördü sorun vermedi...
Windows 8'in pek çok eksiği var,var ama program daha deneme aşamasında adamlar ne zaman piyasaya sürüleceğinide belirtmişler...
Programı suçlamak bence akıl karı bir iş değil siz istiyorsunuzki programı kurduğumuzda istediklerimizi versin..
Yeni doğmuş bir bebek konuşabilirmi ? buda aynı şey...

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (229766) ~ 05 Nisan 2012 02:40
dabbe1
05-04-2012, 02:46   |  #46  
dabbe1 avatarı
Yıllanmış Üye
2,665 mesaj

her şey çalıştı ama notebokta askıya alma hazırda beklet çalışmadı... kolay göçüyor... 3. millenium faciası için 2 gün çok bile...

Kapalı Hesap (153334)
05-04-2012, 11:43   |  #47  
Kapalı Hesap
6,419 mesaj
Alıntı: Trimax  
Niye mi göstermedim? Öyle bir zorunluluğum olduğunu hiç sanmıyorum ;)
ozaman benim veya baskasinin zorunlu oldugunu neden ima ediyorsun.

Kapalı Hesap (153334)
05-04-2012, 11:49   |  #48  
Kapalı Hesap
6,419 mesaj
Alıntı: kesko  
Aynen ya bende kurdum 2 gün kullandım..
Ses kartı drıverını zar zor kurdum ama kuruldu ve çalıştı...(Win 7 uyumlu)
Tv kartını zaten kendiliğinden tanıdı (ama yinede drıverı kurdum uzaktan kumandanın çalışması için ve tv izleyebilmem için)(Win 7 uyumlu)
Ekran kartının drıverı kurarken hiç bir sorun vermedi..(Win 7 uyumlu)
Windows 7 yi kurunca ethernet drıverını kurmadan girmiyordu internete windows 8 de ethernet drıverı kurmadan girdim..
Ayrıca windows 8 üzerine JDownloader kurup 3 tanede oyun indirdim 2 günde Kahkaha
Neden benim bilgisayara zarar vermedi ?
Anakartımda sıradan bir kart pek çok özelliği olmayan 775 socket türden...
Windows 7 ye döndüğümde hiç bir sorunla karşılaşmadım donanımlarımda hiç bir sorun çıkmadı 
windows 8 ten ağlayanları görünce acaba diyorum bizmi yanlış kurduk Gülümseme
Ve hatta evin çevresine takılı olan kameraları yönetmek için kullandığım programıda kurdum 
Kamera kartınıda gördü sorun vermedi...
Windows 8'in pek çok eksiği var,var ama program daha deneme aşamasında adamlar ne zaman piyasaya sürüleceğinide belirtmişler...
Programı suçlamak bence akıl karı bir iş değil siz istiyorsunuzki programı kurduğumuzda istediklerimizi versin..
Yeni doğmuş bir bebek konuşabilirmi ? buda aynı şey...
siz windows 7 ile kafayi bozmussunuz.Size bisey olmaz cunku test etmiyorsunuz gorsellige bakip cikiyorsunuz.
sizlerin basina boyle bisey gelmedigi icin sanslisiniz.Adamin birine virus girmis benimkine neden girmiyor diyorsunuz.
senin donanim farkli onunki farkli neden onda olan bir sorun sende olsunki.
belkide windows 8 driverlarini yanlis tanidi ve yandi veya virus girdi yandi veya elektiriksel olarak surucusu fazla voltaj gonderdi bunu bilemeyiz windows 8 kurdugunda yandiysa bu windows 8 in sorunudur.Benimde 2 ses kartim yandi boyle seyler olabilir.Adamlar kapi gibi sozlesme koymuslar istiyorsan dava ac diye.
dogrulari soylemek nezamandan beri aglamak oldu.
windows 8 kurulduktan sonra test ederken yada o.c yaparken yakarsan buda senin sorunun.

benim usb ses kartim windows 8 kurulumunda yandi.Buda windows 8 in sorunudur.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (229766) ~ 05 Nisan 2012 12:09
dabbe1
05-04-2012, 12:59   |  #49  
dabbe1 avatarı
Yıllanmış Üye
2,665 mesaj

windows 8'i ancak fanatik fanboylar kullanir... metro arabirimi kim uydurduysa arizanin teki olmali MS yillar sonra ciddi oranda zarar  edecek... insAllAh iflas ederde kurtuluruz bu metro sacmaligindan...

Kapalı Hesap (153334)
05-04-2012, 13:16   |  #50  
Kapalı Hesap
6,419 mesaj
Alıntı: dabbe1  
windows 8'i ancak fanatik fanboylar kullanir... metro arabirimi kim uydurduysa arizanin teki olmali MS yillar sonra ciddi oranda zarar  edecek... insAllAh iflas ederde kurtuluruz bu metro sacmaligindan...
kullanma kotulemede.kullanmadigin biseyi nasil kotuluyorsun sasilacak sey.benim bile basima okadar sey geldi windows 8 bekliyorum hemde heycanim 2 kat artti.
yillardir  xpden sonra win8 gibi bir isletim sistemi bekledim microsofttan.Sonunda cikti.Gorselligi metrosu ribonu vs vs si umrumda degil eski makinemde (p4 4350hd 2gb ram) xp gibi calisan tek sistem windows 8 oldu.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (229766) ~ 05 Nisan 2012 13:23