Windows 8 neyini begenmiyorsunuz....

aliaslan98
29-01-2014, 00:45   |  #26  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

Windows 7 beş para etmez ben xp ye hiç format atmadan 4 yıl kullandım. Ama sonra 7 ye geçtim çok değil 15 ay içinde işletim sistemi çöktü. Şu anda 8.1 kullanıyorum. bana kalırsa alıştıktan sonra çok sade ve kullanışlı (özellikle metro ara yüzü) ve kolay kolay hata vermeyen bir işletim sistemi.

Xx_HaCkEr_xX
30-01-2014, 15:52   |  #27  
Üye
Teşekkür Sayısı: 1
71 mesaj

arkadas virus var cvbfg5.dafly.dfx virusu yani mavi ekran veryo (çökme)

padisah
30-01-2014, 15:59   |  #28  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 178
2,190 mesaj
Alıntı: Xx_HaCkEr_xX  
arkadas virus var cvbfg5.dafly.dfx virusu yani mavi ekran veryo (çökme)
 Bunu göndermeden önce keşke konun en azından başlığını okumuş olsaydın.

Xx_HaCkEr_xX
30-01-2014, 16:09   |  #29  
Üye
Teşekkür Sayısı: 1
71 mesaj

ebn okudum bu söyledigim resmi sitemde gündemmmm :)= ":)

padisah
30-01-2014, 16:27   |  #30  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj
Alıntı: Xx_HaCkEr_xX  
ebn okudum bu söyledigim resmi sitemde gündemmmm :)= ":)
 Konu Windows 8'in nelerini beğenmiyorsunuz senin mesajın "arkadas virus var cvbfg5.dafly.dfx virusu yani mavi ekran veryo (çökme)" bu mesajın konuyla ne alakası var ayrıca düzgün yazı yazsan diyorum.

Lancelot408
31-01-2014, 02:01   |  #31  
Taze Üye
1 mesaj

Detroid o işlemcinin cpu değeri, sen print screen alırken 'Focus' oyunda olmadığı için öyle, orda bi yalnışın var o oyunu oynarkenki gerçek cpu değeri değil. Windows 8 konusunda da ben de windows 8 kullanıcısıyım ve açıkçası bilgisayarımdan da işletim sistemimden de çok memnunum. Aynı bilgisayara windows 7 kurarak da test ettim ama windows 8'den 'bence' daha iyi performans aldım. Onun dışında windows 8'in orjinaliyle korsanı arasında performans farklarının olduğunu iddia etmişsin ama bu nokta da şunu görmen lazım cracklediğin şey bir insan değil bir makine, eğer sen makine'yi herhangi bi yolla kandırmışsan, kandırmışsındır zaten. Performans farkı olarak görmen senin para vermenden kaynaklanıyor :) Oyun cracklemek için aynı şeyi söyleyemem çünkü onda çeşitli dll ve oyunun çalışmasına etki edebilicek dosyalarla oynarsın en basitinden '.exe' yi değiştirirsin. Ama windowsu cracklerken sadece key'le ilgili işlem yaparsın, windows'un mevcut dosyalarında bi değişikliğe gitmezsin bu da performansı etkilemez.

Ha bi de pc'min özelliklerini yazayım :

NVIDIA GT635M 

İntel i7 3632QM İşlemci

6 Gb ram

120 gb SSD

1 TB hard-disk

Fiyat olarak toplamda 1700 tl verdim laptopa. Kullanım olarak bilgisayarımın 'Güç' düğmesine bastığım andan itibaren 6-7 sn içinde windows herşeyiyle kullanılabilir hale geliyor. Onun dışında ssd aldıktan sonra hiç bir kasma ve donma problemi yaşamadım. Windows 8'den de gayet memnunum. Bunu niye durup dururken söyledin diyiceksiniz, eski işletim sistemlerinden, eski donanımlardan bahsetmişsiniz. Ama burda mantık çok açık siz önce orta seviye sorunsuz bir donanıma sahip olucaksınız ondan sonra işletim sisteminden birşeyler bekliyiceksiniz. Xp'nin eski donanımlarla çok daha uyumlu çalışması çok daha muhtemeldir çünkü o işletim sisteminin yapıldığı zamanlarda o teknolojiler vardı ve harcadığı kaynaklar da o donanımlara göre konfigüre ediliyordu ama o zaman ortlama bi bilgisayarın (512 mb ram - 256 mb ekran kartı - Pentium 4 işlemci) şu anda ram kapasitesi olarak 10, ekran kartı kapasitesi olarak 5, işlemci olarak 5 katı bi teknoloji var(6 GB Ram - 2 GB Ekran Kartı - 2.4 Ghz 4 Çekirdek İşlemci) dolayısıyla şu anki kullandığınız işletim sistemleri Xp'den daha çok kaynak kullanıcaktır bu çok normal bi durum, ha Xp kötü bi işletim sistemi mi ? Kesinlikle hayır, ben de o dönemlerde Xp'yi çok memnun kalarak kullanmıştım ama şu anda kesinlikle bilgisayarıma kurmam çünkü Xp benim 5-6 yıl önceki ihtiyaçlarımı karşılıyordu şu anda karşılamaz.

Son Düzenleme: Lancelot408 ~ 31 Ocak 2014 02:03
kaptanx77
31-01-2014, 10:24   |  #32  
Taze Üye
7 mesaj

Microsoftu zengin etmekten başka neye yarayacak win8,şöyle bir düşün normal ev kullanıcısı için xp ve win8 arasında ne fark var,yada işine yarayacak ne fark var?oyunlarda kasmalar olur,ping süresi uzar sistem düzgün çalışmaz demişsiniz neye istinaden ve microsoft rahat bırakmaz sürekli sistemi kastırır demişsin,dünya üzerinde sence kaç adet kayıtlı,kaç adet kaçak kullanım vardır ve bunların hepsiyle microsoft işi gücü bırakıp uğraşacak öyle mi?Bende bundan 15 yıl önce win95 ile başladım ve win8 dahil hepsini kullandım,evet açılış olarak çok hızlı win8 ama normal bir ev kullanıcısı olarak 10 sn de açılması ile 30 sn de açılması arasındaki farkı pek önemsemem,benim için stabil olması yeterlidir,win8 de yapıpta xp de yapamadığım bir işlem var mı?yok,o zaman sıkıntıda yok,ha bu arada win7 ultimate kullanıyorum lisanslı ve daha önce lisanssızda pc kullandım aynı işletim sistemli ama hiçbir fark yok aralarında,eğer fark olacak olsaydı microsoft o zaman kurulum dosyasına girilen bir key ile lisanslı hale getirmez daha karmaşık bir yöntem kullanır ve sadece cdsi ile aktive ettirir ve sistemde aynı gördüğü 2 keyi anında bloke ederdi antivirüs programları gibi,gidin herhangi bir bilgisayar tamircisine aynı keyi kaç kişide kullanırlar bakın bakalım,yukarıda arkadaşada sen git xp kullan buraya takılmana gerek yok demişsin ama açtığın konuyu bi oku önce başlığı ne,demekki 8 i kullanmış beğenmemiş ve bunu belirtmiş bence xp en stabili demiş,ha bu arada ben win8 hayranıyım ve nedenleri diye başlık açsanız o zaman anlardık,sizin durumu nokia,samsung,ıphone kavgacılarına benzettim :) kusura bakmayın ve sözlerimi yanlış anlamayın ama burası Türkiye,avrupa gibi 3000 usd asgari ücret alıp bunun 50 usd ını lisansa vermekle 750 tl alıp bunun 400 tlsini lisansa vermek aynı değil,saygılar...

Kapalı Hesap (153334)
31-01-2014, 13:17   |  #33  
OP Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 187
6,419 mesaj
Alıntı: kaptanx77  
Microsoftu zengin etmekten başka neye yarayacak win8,şöyle bir düşün normal ev kullanıcısı için xp ve win8 arasında ne fark var,yada işine yarayacak ne fark var?oyunlarda kasmalar olur,ping süresi uzar sistem düzgün çalışmaz demişsiniz neye istinaden ve microsoft rahat bırakmaz sürekli sistemi kastırır demişsin,dünya üzerinde sence kaç adet kayıtlı,kaç adet kaçak kullanım vardır ve bunların hepsiyle microsoft işi gücü bırakıp uğraşacak öyle mi?Bende bundan 15 yıl önce win95 ile başladım ve win8 dahil hepsini kullandım,evet açılış olarak çok hızlı win8 ama normal bir ev kullanıcısı olarak 10 sn de açılması ile 30 sn de açılması arasındaki farkı pek önemsemem,benim için stabil olması yeterlidir,win8 de yapıpta xp de yapamadığım bir işlem var mı?yok,o zaman sıkıntıda yok,ha bu arada win7 ultimate kullanıyorum lisanslı ve daha önce lisanssızda pc kullandım aynı işletim sistemli ama hiçbir fark yok aralarında,eğer fark olacak olsaydı microsoft o zaman kurulum dosyasına girilen bir key ile lisanslı hale getirmez daha karmaşık bir yöntem kullanır ve sadece cdsi ile aktive ettirir ve sistemde aynı gördüğü 2 keyi anında bloke ederdi antivirüs programları gibi,gidin herhangi bir bilgisayar tamircisine aynı keyi kaç kişide kullanırlar bakın bakalım,yukarıda arkadaşada sen git xp kullan buraya takılmana gerek yok demişsin ama açtığın konuyu bi oku önce başlığı ne,demekki 8 i kullanmış beğenmemiş ve bunu belirtmiş bence xp en stabili demiş,ha bu arada ben win8 hayranıyım ve nedenleri diye başlık açsanız o zaman anlardık,sizin durumu nokia,samsung,ıphone kavgacılarına benzettim :) kusura bakmayın ve sözlerimi yanlış anlamayın ama burası Türkiye,avrupa gibi 3000 usd asgari ücret alıp bunun 50 usd ını lisansa vermekle 750 tl alıp bunun 400 tlsini lisansa vermek aynı değil,saygılar...

1:)Tamamen zırvalamışsın.Yaşının 17 veya 18 oldugunu düşünmekteyim.Windows 8 microsoftu zengin ediyorda windows 7 ultimate microsoftu zengin etmiyormu.

2:)Korsan kullanıyorsun orjinal ile bir farkı yok amma güldüm.Windows 8 veya 7 gibi muazzam bir yazılıma sahip olan microsoft yazılım devi evine hırsız girmiş göremicek muahahhaha....Microsoft zaten korsan kullandıgınızı biliyor.Buna izin veren microsoft istedigi an fişinizi çeker.Yazlımın sahibi o.Sen daha dandik antivüsleri kandıramıyorsun crackle otla bkla koskoca microsoftu mu kandırıcan.yaş 17 18.

3:)Bende her insan gibi lisans parasının ve oyunların parasının yüksek oldugunu düşünmekteyim fakat microsoft windows 8 29tl den satıyordu fakirler için bulunmaz bir nimetti neden almadılar.400tl olsun korsan kullanalım mı dediler.400 tl ise korsan kullanma kullanmıcan arkadaşım.Orjinal alamıyorsan kullanma git linux kur oo bedava.Paran olmadıgı için hırsızlık yapmak zorunda değilsin.Ben windows 8 ilk çıktıgı günden beri kullandım.ms -dos dan günümüze kadarki tüm işletim sistemlerini bizzat kullandım.Ayrıca haddinden fazla pc yükledim fark lı farklı pc leri test ettim.Bana windows 7 anlatma xp yi anlatma.XP de crysis 3 oynayabiliymusun.yok dx11 bir oyun oynuyormusun yok.İşlemcinin yükünü ekran kartına bindiriyormu yok.Videolarda yük işlemciden ekran kartına biniyormu (power gibi prgodvd hariç)yok.Ben hepsini kullandım şuan xp = windows 8 ve windows 7= vista.İnsanlar bunu göremiyor.Ben bunu anlatmaya çalışıyorum sende beni saçma sapan holganlara benzettin.

tknsyen
31-01-2014, 19:26   |  #34  
tknsyen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 44
443 mesaj
Alıntı: DETROID_35  

1:)Tamamen zırvalamışsın.Yaşının 17 veya 18 oldugunu düşünmekteyim.Windows 8 microsoftu zengin ediyorda windows 7 ultimate microsoftu zengin etmiyormu.

2:)Korsan kullanıyorsun orjinal ile bir farkı yok amma güldüm.Windows 8 veya 7 gibi muazzam bir yazılıma sahip olan microsoft yazılım devi evine hırsız girmiş göremicek muahahhaha....Microsoft zaten korsan kullandıgınızı biliyor.Buna izin veren microsoft istedigi an fişinizi çeker.Yazlımın sahibi o.Sen daha dandik antivüsleri kandıramıyorsun crackle otla bkla koskoca microsoftu mu kandırıcan.yaş 17 18.

3:)Bende her insan gibi lisans parasının ve oyunların parasının yüksek oldugunu düşünmekteyim fakat microsoft windows 8 29tl den satıyordu fakirler için bulunmaz bir nimetti neden almadılar.400tl olsun korsan kullanalım mı dediler.400 tl ise korsan kullanma kullanmıcan arkadaşım.Orjinal alamıyorsan kullanma git linux kur oo bedava.Paran olmadıgı için hırsızlık yapmak zorunda değilsin.Ben windows 8 ilk çıktıgı günden beri kullandım.ms -dos dan günümüze kadarki tüm işletim sistemlerini bizzat kullandım.Ayrıca haddinden fazla pc yükledim fark lı farklı pc leri test ettim.Bana windows 7 anlatma xp yi anlatma.XP de crysis 3 oynayabiliymusun.yok dx11 bir oyun oynuyormusun yok.İşlemcinin yükünü ekran kartına bindiriyormu yok.Videolarda yük işlemciden ekran kartına biniyormu (power gibi prgodvd hariç)yok.Ben hepsini kullandım şuan xp = windows 8 ve windows 7= vista.İnsanlar bunu göremiyor.Ben bunu anlatmaya çalışıyorum sende beni saçma sapan holganlara benzettin.

Detroid şu anda Windows 7 nin oem olarak sadece 1 firma retail(perakende) olarak da satışı yok. Microsoft zaten zamanında kazanacağını kazandı. Windows 7 ultimate kazandırmıyormu demişsinde. Rakipleri hızla yeni bişiler üretirken Microsoft durur mu Windows 8 i piyasaya sürdü çıkalı kaç sene oldu hala kullanım oranları vistayı ancak geçebildi. 8.1 ise halen vistanın gerisinde senin o sevmediğin 7 varya xp nin tahtına oturdu oturacak.

Xp de yüksek grafik isteyen oyunları desteklemiyor DirectX  11  yok demişsinde microsftun yaptığı iş meyve veren ağacı kökünden kesmeye benziyor. micrososft desteğini çektiği için gerekli güncellemeleri yapmadığı için donanım üreticileri de gerekli sürücüleri yazmıyorlar.

Windows 7 kurulu bende  2 gb ram var kaspersky kurulu tarayıcı açık kullandığı ram miktarı

Son Düzenleme: tknsyen ~ 08 Şubat 2014 06:54
Kapalı Hesap (153334)
31-01-2014, 19:43   |  #35  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj
Alıntı: tknsyen  
Detroid şu anda Windows 7 nin oem olarak sadece 1 firma retail(perakende) olarak da satışı yok. Microsoft zaten zamanında kazanacağını kazandı. Windows 7 ultimate kazandırmıyormu demişsinde. Rakipleri hızla yeni bişiler üretirken Microsoft durur mu Windows 8 i piyasaya sürdü çıkalı kaç sene oldu hala kullanım oranları vistayı ancak geçebildi. 8.1 ise halen vistanın gerisinde senin o sevmediğin 7 varya xp nin tahtına oturdu oturacak.

Xp de yüksek grafik isteyen oyunları desteklemiyor DirectX  11  yok demişsinde microsftun yaptığı iş meyve veren ağacı kökünden kesmeye benziyor. micrososft desteğini çektiği için gerekli güncellemeleri yapmadığı için donanım üreticileri de gerekli sürücüleri yazmıyorlar.

Windows 7 kurulu bende  2 gb ram var kaspersky kurulu tarayıcı açık kullandığı ram miktarı

Bende diyom windows 7 neden bukadar çabuk şişiyor.Ön bellek çok kullanıyor ram az.1267mb tı zaten ön bellekten karşılanıyor.Bana windows 7 övme.Sitemin düşük 2gb ram xp de süperin ötesinde bir performans sunarken windows 7 için uygun değil.Ama windows 8 için 2gb ram uygun..

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (153334) ~ 31 Ocak 2014 19:45
tknsyen
31-01-2014, 20:14   |  #36  
tknsyen avatarı
Yıllanmış Üye
443 mesaj
 Bende diyom windows 7 neden bukadar çabuk şişiyor.Ön bellek çok kullanıyor ram az.1267mb tı zaten ön bellekten karşılanıyor.Bana windows 7 övme.Sitemin düşük 2gb ram xp de süperin ötesinde bir performans sunarken windows 7 için uygun değil.Ama windows 8 için 2gb ram uygun..
detroid sistemde en ufak bir kasma donma yok aero peek açık bence senin pcnde sorun var Windows 7 nin sistem boşta iken oyun falan oynamıyorsan o anda 2.7 gb ram yemesi mümkün değil

padisah
31-01-2014, 20:48   |  #37  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
2,190 mesaj
 2 GB ram Windows 7 home basic 32bit için gayet yeterli.

Kapalı Hesap (153334)
01-02-2014, 00:02   |  #38  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj
detroid sistemde en ufak bir kasma donma yok aero peek açık bence senin pcnde sorun var Windows 7 nin sistem boşta iken oyun falan oynamıyorsan o anda 2.7 gb ram yemesi mümkün değ

Windows 7 32bit kullanırsan elbette az ram yer birde windows 7 ultimate 64bit kullan bu remi buraya koy ön bellegide kapat bakalım kaç gb yiyor.senin ram düşük diye ön bellekden kullanmış 4gb ram olsa sende 2.7 gb cıvarı kullanıcak.windows 8 64bit 400mb ön bellek kullanıyor 1.2gb degil.Ayrıca okadar program yüklü 700mb ram kullanmakta.insanları şuan kandırıyorsun nekadar önbellekten ram kullanılırsa pc okadar yavaşlar.Böylece windows 8 in 64bit bile nekadar hızlı görünmekte.Windows 8 ile 64bitte eski makinlarda performanslı çalışacagı belli fakat 32bit daha performanslıdır eskilerde.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (153334) ~ 01 Şubat 2014 00:06
tknsyen
01-02-2014, 02:02   |  #39  
tknsyen avatarı
Yıllanmış Üye
443 mesaj

detroıd kullandığın cümlelere dikkat et benim kimseyi kandırmak gibi bir niyetim yok ayrıca kişileri aşağılayıcı üsluptan vazgeçmelisin. herkesin yanlış bildiği şeyler olabilir.

gelelim önbellek olayına takmışsın önbelleğe önbellek(cache) işlemci ile alakalı bir şey bir dosya veya program ve ya resimle ilkönce önbelleğe gelir. önbelleğin veri hızı ramlere göre çok daha hızlı olduğu için aynı dosya veya ne açtı isen ikinci açtığında daha hızlı açılır istersem önbelleği silerim ve de buda daha fazla ram harcanması demek değildir.

64 bit 32 bite göre tabiiki daha fazla ram ve işlemci gücüne ihtiyaç duyar ama neye göre kullandığın program ve işlemlere göre autocad solidworks cadcam render programları mesela 32 bit ile 64 bit arasında çalışma farkı var yoksa bilgisayarını normal kullanan bir kişi 32 bitte ram ne kadar gidiyorsa aşağı yukarı 64 bitte aynıdır. Dediğim gibi arkaplanda oyun veya program çalıştırmıyorsan boşta iken 2.7 gb ram yemesi mümkün değil. Windows 7 Ultimate 64 bit 2.7 gb görev yöneticisi veya kaynak izleyicisinin bir fotosunu koyda bakalım nasıl yiyormuş.

Son Düzenleme: tknsyen ~ 01 Şubat 2014 02:21
Kapalı Hesap (153334)
01-02-2014, 02:41   |  #40  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj
detroıd kullandığın cümlelere dikkat et benim kimseyi kandırmak gibi bir niyetim yok ayrıca kişileri aşağılayıcı üsluptan vazgeçmelisin. herkesin yanlış bildiği şeyler olabilir.

gelelim önbellek olayına takmışsın önbelleğe önbellek(cache) işlemci ile alakalı bir şey bir dosya veya program ve ya resimle ilkönce önbelleğe gelir. önbelleğin veri hızı ramlere göre çok daha hızlı olduğu için aynı dosya veya ne açtı isen ikinci açtığında daha hızlı açılır istersem önbelleği silerim ve de buda daha fazla ram harcanması demek değildir.

64 bit 32 bite göre tabiiki daha fazla ram ve işlemci gücüne ihtiyaç duyar ama neye göre kullandığın program ve işlemlere göre autocad solidworks cadcam render programları mesela 32 bit ile 64 bit arasında çalışma farkı var yoksa bilgisayarını normal kullanan bir kişi 32 bitte ram ne kadar gidiyorsa aşağı yukarı 64 bitte aynıdır. Dediğim gibi arkaplanda oyun veya program çalıştırmıyorsan boşta iken 2.7 gb ram yemesi mümkün değil. Windows 7 Ultimate 64 bit 2.7 gb görev yöneticisi veya kaynak izleyicisinin bir fotosunu koyda bakalım nasıl yiyormuş.

1.si bilmiyorsun.Ögren.Önbellek hdd veya sdd de depolanır bu ramden çok fazla agırdır.Ram in görevini üstlenmeye çalışır fakat pc yi agırlaştırmaktan başka bir halta yaramaz.Ramlar yükseldikçe ön bellekleme de azalır.Çünkü 32gb gibi bir ramde ön bellekme ancak pc yi agırlaştırıcagından 32gb ram pc uçar.16gb da yeterlidir.  

2.si yıllarca windows 7 de kullandık neyin ne kadar ram harcadıgını senden iyi bilirim bugun xp max bende 512mb ram harcar.saçma sapan programları yükleyince de 768mb kadar tırmanır.Genelde spsiz xp 98mb sp1 xp 200mb sp2 xp 250mb sp3 xp ise 318 mb kadar ilk alışta ram harcar fakat bu kişiden kişiye uyglamadan uygulamaya değişir.Vista ilk çıktıgında 2gb dan fazla ram kullanıyordu sonra yamalar güncellelerle windows 7 yakaladı windows 7 sp çıkınca updateler artınca ram 2.7gb kadar tırmandı.Bu herkezde böyle degildir.Belkide kiminde 2.2gb dir kimindede 2.7gb dır fakat genelde yüksek ram kullandıgını söylemek yanlış olmaz.Ama windows 8 32bit 64bit farkezmet kullandıgı ram sp1 de dahil 700mb dır daha da fazla ram kullandıgını henüz göremedim.Fark bu teknisyen ögren kullan sonra yanıma gel.

Ben hiçkimseyi Aşşagılamam.Bunuda öğren.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (153334) ~ 01 Şubat 2014 02:47
tknsyen
01-02-2014, 03:01   |  #41  
tknsyen avatarı
Yıllanmış Üye
443 mesaj
 1.si bilmiyorsun.Ögren.Önbellek hdd veya sdd de depolanır bu ramden çok fazla agırdır.Ram in görevini üstlenmeye çalışır fakat pc yi agırlaştırmaktan başka bir halta yaramaz.Ramlar yükseldikçe ön bellekleme de azalır.Çünkü 32gb gibi bir ramde ön bellekme ancak pc yi agırlaştırıcagından 32gb ram pc uçar.16gb da yeterlidir.  

2.si yıllarca windows 7 de kullandık neyin ne kadar ram harcadıgını senden iyi bilirim bugun xp max bende 512mb ram harcar.saçma sapan programları yükleyince de 768mb kadar tırmanır.Genelde spsiz xp 98mb sp1 xp 200mb sp2 xp 250mb sp3 xp ise 318 mb kadar ilk alışta ram harcar fakat bu kişiden kişiye uyglamadan uygulamaya değişir.Vista ilk çıktıgında 2gb dan fazla ram kullanıyordu sonra yamalar güncellelerle windows 7 yakaladı windows 7 sp çıkınca updateler artınca ram 2.7gb kadar tırmandı.Bu herkezde böyle degildir.Belkide kiminde 2.2gb dir kimindede 2.7gb dır fakat genelde yüksek ram kullandıgını söylemek yanlış olmaz.Ama windows 8 32bit 64bit farkezmet kullandıgı ram sp1 de dahil 700mb dır daha da fazla ram kullandıgını henüz göremedim.Fark bu teknisyen ögren kullan sonra yanıma gel.

Ben hiçkimseyi Aşşagılamam.Bunuda öğren.

detroid alttaki konuyu iyice oku önbelleğin ne olduğunu anla

https://www.chip.com.tr/blog/engi ... l-calisir_4455.html

Ayrıca şu 2.7 gb harcayan Windows 7 Ultimate 64 bitin resmini hala koymadın.

Son Düzenleme: tknsyen ~ 08 Şubat 2014 06:53
Kapalı Hesap (153334)
01-02-2014, 03:06   |  #42  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj
detroid alttaki konuyu iyice oku önbelleğin ne olduğunu anla

https://www.chip.com.tr/blog/engi ... l-calisir_4455.html

Ayrıca şu 2.7 gb harcayan Windows 7 Ultimate 64 bitin resmini hala koymadın.

Kendi kendini rezil ediyorsun.Ben cpu hakkında bişey demedim konumuz ram.

Cpu hakkında öğrenmek isteyebileceğiniz herşey bu yazıda...

Bu resimdede önbellege alınmış :1267 mb dan basettim ama sen yine salladın be teknisyen fakat kayaya çarptı karşında çocuk yok.Busefer tutturamadın.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (153334) ~ 01 Şubat 2014 03:08
Kapalı Hesap (153334)
01-02-2014, 03:11   |  #43  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj

Oldumu teknisyen

nedir la bu milletin windows 7 64 bitten çektigi.Formları bir gez dolaş.Teknisyen.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (153334) ~ 01 Şubat 2014 03:17
Kapalı Hesap (153334)
01-02-2014, 03:18   |  #44  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj

tknsyen
01-02-2014, 11:56   |  #45  
tknsyen avatarı
Yıllanmış Üye
443 mesaj
beni çok güldürdün detroid  görev yöneticisi işlemler sekmesi açıkken bütün işlemler gözükecek şekilde koy da görelim nasıl Win 7 boşta iken 2.7 gb yiyor. hangi servisler programlar çalışıyor bir görmem lazım.

şimdi gelelim diğer konuya kaynak izleyicisinde ram yazmıyor bellek yazıyor dikkat edersen verdiğim linkteki konuyu iyice bir incelememişsin ki atıp tutuyorsun işlemcilerdeki L1 L2 vs cache önbellekler tarafından yönetilen bellek miktarıdır. Veri hızı normal rame göre daha hızlıdır cache  (önbellekleri)ram ve ya hdd gibi düşünme.

Son Düzenleme: tknsyen ~ 01 Şubat 2014 11:57
Kapalı Hesap (153334)
01-02-2014, 14:09   |  #46  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj
beni çok güldürdün detroid  görev yöneticisi işlemler sekmesi açıkken bütün işlemler gözükecek şekilde koy da görelim nasıl Win 7 boşta iken 2.7 gb yiyor. hangi servisler programlar çalışıyor bir görmem lazım.

şimdi gelelim diğer konuya kaynak izleyicisinde ram yazmıyor bellek yazıyor dikkat edersen verdiğim linkteki konuyu iyice bir incelememişsin ki atıp tutuyorsun işlemcilerdeki L1 L2 vs cache önbellekler tarafından yönetilen bellek miktarıdır. Veri hızı normal rame göre daha hızlıdır cache  (önbellekleri)ram ve ya hdd gibi düşünme.

teknisyen konumuz ram işlemci ön bellegi değil.Sçtın sıvıyorsun şuan.Ben windows 7 kullanmıyorum şuan.Tarihi eser makima geçen gün windows 7 yeniden yükledim 2gb ddr p4ht 3.0 amd 4350hd ekran kartı var takıla takıla kasa kasa çalışıyor.Bende windows 8 pro kurdum canavar gibi çalışıyor 32bit.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (153334) ~ 01 Şubat 2014 14:12
Batuhan Karsan 26
01-02-2014, 14:30   |  #47  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 62
2,471 mesaj

Ya var ya W7 32 bitte 290 MB ram gördüm...

Ayrıca W7 x64 kurmuştum C2D E6300 - 2 GB DDR2 - 8600 GT'ye. Hiç sorun çıkmadı. W8 kurdum 1 saat sonra mavi ekranı yedim. Ayrıca o tarihi eser makine için xp kur derim. W8 hiç stabil değil çok şişiyor çok... Amcam render alıyor dükkanda xeon sistem var kurmuyor w8.

Kapalı Hesap (153334)
01-02-2014, 14:54   |  #48  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj

Herkez şunu iyi bilsin zaten bilindik birşey windows xp eski makinalarda daha iyi performans veriyor.Bu böyle.Fakat windows 8 32bit windows xp kadar olmasada daha iyi sonuçlar veriyor eski makinelerde çünkü ramden az yiyor.Saçma sapan yok efendim rami tam kullanmayınca zaman boşa gidiyormuş super fanch diyip milleti kandırmadılar.Olum ramin tamamını kullanmak salaklıktır.Hem boşa çalışan bir ram hem ısının bir ram hemde elektrik sarfiyatıdır.Ram kullanmaya ihtiyaç duyuldugunda kullanılmalı windows vista ve windows 7 burda sınıfta kaldı.

tknsyen
01-02-2014, 19:17   |  #49  
tknsyen avatarı
Yıllanmış Üye
443 mesaj
teknisyen konumuz ram işlemci ön bellegi değil.Sçtın sıvıyorsun şuan.Ben windows 7 kullanmıyorum şuan.Tarihi eser makima geçen gün windows 7 yeniden yükledim 2gb ddr p4ht 3.0 amd 4350hd ekran kartı var takıla takıla kasa kasa çalışıyor.Bende windows 8 pro kurdum canavar gibi çalışıyor 32bit.
çok doğru söyledin detroıd konumuz ram de o senin önbellek dediğin olay ram değil işlemci belleği sana birtürlü anlatamadım dikkat edersen performans izleyicisinde yukarda ram değil bellek yazıyor ayrıca aynı makinaya ben 4 gb da taktım aynı rami yiyor bence sen bu konuları derinlemesine araştır. bişi bidiğin yok Win 7 çöktü diyorsun donanım hatası varsa her işletim sisteminde çöker şu resmi hala göremedim kesin ya oyun açtın ya program. neyse konuyu daha fazla uzatmanın anlamı yok herkese kendi kullandığı işletim sistemi güzel.

Kapalı Hesap (153334)
01-02-2014, 19:34   |  #50  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj
çok doğru söyledin detroıd konumuz ram de o senin önbellek dediğin olay ram değil işlemci belleği sana birtürlü anlatamadım dikkat edersen performans izleyicisinde yukarda ram değil bellek yazıyor ayrıca aynı makinaya ben 4 gb da taktım aynı rami yiyor bence sen bu konuları derinlemesine araştır. bişi bidiğin yok Win 7 çöktü diyorsun donanım hatası varsa her işletim sisteminde çöker şu resmi hala göremedim kesin ya oyun açtın ya program. neyse konuyu daha fazla uzatmanın anlamı yok herkese kendi kullandığı işletim sistemi güzel.

işlemci ön bellegi toplamda 6mb gibi bişey ram önbellegi 2gb ta kadar gidiyor.Aklın olsa 6mb ne sıgacak diye düşünürdün.1287mb nerde 6mb nerde seni teknisyen yapan malın kafasında bir sorun var.