Windows 8 neyini begenmiyorsunuz....

Kapalı Hesap (153334)
23-01-2014, 14:22   |  #1  
OP Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 187
6,419 mesaj

Elinde orjinal windows 8 bulunan  burda yazı yazma hakkına sahiptir korsan windows 8 kullanan biri burda ne yazsada boş çünkü karalıcak.Ayrıca kötü performans alıcak çünkü korsan kullanıyor.

Driver hatalar dır bunlar hariç (yeni bir işletim sistemi bunlar normal) Arkadaş ben windows 8 de bunu begenmedim windows 7 de bu fazla dediginiz bişey varmı.

Ben yıllarca ms dos dan windows 95 kadar 95 den windows 8 betalarına kadar bütün beta ve işletim sistemlerini kullandım şuanda elimde  orjinal xp ve  orjinal windows 8 single lag 64bit var.Bugüne kadar windows 7 fazla sevmedim hep xp yi savundum windows 7 vista ile aynı tuttum çokta kullandım.Fakat xp keyfini sadece windows 8 de aldım.Windows 8 bedava da dagıtıldı çok ucuz fiyatlardanda satıldı.Ama insanlar akılsız.Bunu ben microsofttan rica etmiştim.Fakir halk alamiyor işletim sistemi çok ucuz olursa çok ça alınır dedim 79 tl ye işletim sistemi sattılar.Sonra 400tl oldu.Fakat insanlar windows 7 400tl den almalarına ragmen halen güncelleme bile çıkarılmayan ezik savunmasız amarikanın devlet dairelerinin bile kullanmadıgı bir işletim sistemi oldu windows 7.Çünkü çokça kullanıldıgı için savunmasız.Fakat windows xp çokta kullansa de çokça güncelme hatası giderildi.Halen bile hata konusunda kusursuz bir işletim sistemi var windows xp.Hdd bozulma sebebi windows 7.Bios göçmelerinin sebebi windows 7.Nekadar hata kusur varsa windows 7 den kaynaklı fakat insanlar halen windows 7 diyor.Sey yapan seviliyor hakketten bu böyle.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (153334) ~ 23 Ocak 2014 14:33
Kapalı Hesap (153334) bu faydalı başlığı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
Kapalı Hesap (153334)
23-01-2014, 14:37   |  #2  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj

Bugun klasörleri tıkladıgınızda hız kaybı yaşanması için çokça klasör oluşuturuldu windows 7 hantal ve agırdır.Fakat siz nasıl oluyorda hızlı diyorsunuz hayret ediyorum 8gb yer kaplayan windows 8 5gb yer kaplayan windows xp  30gb yer kaplayan windows 7.Ben nerden biliyorum çünkü sürekli gücellemeleri açıp takip ediyorum.Tüm güncellmeleri açın windows 7 64 biti sıfırdan kurun sonunda 8gb işletim sistemi 30gb yakın yer kaplıcak.Buda hdd vs işlemci vs takılmasına neden olucak.sizi sdd ye yönlendirmelerinin sebebi bu.XP de herşey tık tık.Windows 8 de öyle.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (153334) ~ 23 Ocak 2014 14:40
blackwhite
23-01-2014, 14:38   |  #3  
Üye
Teşekkür Sayısı: 2
80 mesaj

Bana Göre orjinal olsun yada korsan windows aynı windows. Beğenmek beğenmemek başka birşey.Zamanla ona da alışacaz tabi...

Kapalı Hesap (153334)
23-01-2014, 14:42   |  #4  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj
Alıntı: blackwhite  
Bana Göre orjinal olsun yada korsan windows aynı windows. Beğenmek beğenmemek başka birşey.Zamanla ona da alışacaz tabi...

Korsan la orjinal arasında uçurum hız farkları var.Ben kendim yıllarca kullanıp test ettim elime sayısız pc ve kurmak için pc geçti.Sonuç windows 7 = vista.

Windows 8 = xp

Windows 7 de ve vistada okadar çok saçma sapan güncellme çıktı ki pc şişti kaldı.Tıpkı android kit kat tın pac man versiyonu gibi.Bir sürü fazla fuzuli program yüklemişler telefon kasıyor.Stabil rom 4.1 xperia ray için.4.1 den önceside sonrasıda zarar.Artık telefon kaldırmıyor.İşte sizin pc nizde böyle windows 7 sp 1 le fuzili şeylerle pc yi şişirdiler pc niz artık kaldırmıyor.Fakat windows 8 çekirdek olarakda sade ram kullanımıda az hızlı açılışı o yüzden çok hızlı.Fazla program yok.XP gibi sade.

Korsan kullananlar zannettikleri gibi aslında performans alamıyorlar oyunları takılıyor donanımları yüksek olmasına ragmen sorunlar çıkıyor hatlalar alıyorlar korsan %50 den fazla kayıp la korsan kullanıyorsunuz.Microsoft salak değil.Sİze izin veriyor fakat siz farkında değilsiniz aslında pc ye zarar veriyor korsan.

Müslüman olarak haram yiyoruz.Korsan haramdır.Ayrıca kul hakkına girer.Müslümanlar için geçerlidir.Fakat çok fakir olursa işi gücü olmazsa bilemem.Zorda kalmadıkça korsan kullanmayalım.Ya kullan yada kullanma seçim senin.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (153334) ~ 23 Ocak 2014 14:51
Kapalı Hesap (153334)
23-01-2014, 15:17   |  #5  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj

oyunlarda özellikle multi platform oyunlarda korsan oyun ve korsan işletim sistemi lag a ping in artmasınada sebep olur.Çünkü korsan bir işletim sistemini microsoft serverları steam orgin vs rahat bırakmaz.Sürekli veri alışverişi yüksektir.Fakat orjinal bir yazılımda serverlar sizi rahat bırakır sisteminiz çok kötü değilse bile güzelce oyunlar oynarsınız baglatı hızı iyi olanlar sorunlar yaşıyorsa nedeni bu.Korsan = yüksek ping.

Herkezde her oyunda olucak diye bir olay yok.

Kapalı Hesap (153334)
23-01-2014, 15:42   |  #6  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj

örnegin intel i3 veya amd4100 benzeri bir pcniz varsa 2 ila 4 gb bir ram varsa windows 8 32bit i tercih edin.p4 3.0 ht 2gb ram gibi bir pc varsa kesinlikle xp xp den sonra windows 8 32bit güncellmesiz.

Yeni nesil bir işlemci bir sisteminiz varsa kesinlikle 16gb ramde varsa windows 8 64bit pro tercih sebebidir.Ben microsoft çalışanı değilim.Windows 7 artık öldü.Xp den bile erken öldü.Şimdi devir windows 8 devri.Yakıda windows 7 ile herkez alakasını kesicek çünkü servis pack paketi bile az çıktı.windows 7 ye.Windows 8 3 tane den fazla servis pack paketi çıkıcak xp dende saglam olucak.İleride şimdi daha gelişiyor.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (153334) ~ 23 Ocak 2014 15:45
tknsyen
23-01-2014, 20:19   |  #7  
tknsyen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 44
443 mesaj

detroid_35 bence yanlış düşünüyorsun şu anda Microsoft işletim sistemleri içinde en stabil çalışan işletim sistemi Windows 7 Windows 8 iş ve şirket kullanıcıları için pratik değil ev kullanıcıları için tasarlanmış metro arayüzü zaten bir facia daha çok tablet ve taşınabilir cihazlar için üretilmiş gibi illa service pack 2 gelcek diye bir şey yok stabil çalışıyorsa neden Microsoft kendi yaptığı işletim sistemini şişirsin ki. halen özel ve kamu kurumlarının çoğunda birak 7 yi halen xp kullanılıyor neden çünkü kurumlar görsellikten ziyade pratikliliğe ve hızlılığa bakarlar gelelim işletim sistemi boyutuyla alakalı duruma bilgisayarın aşırı kasması veya donması boyuttan ziyade kullanılan program ve sistem servislerinin ne kadar ram harcadığına bakar Windows 8 daha yolun başında bakalım ne güncellemeler çıkacak.

Son Düzenleme: tknsyen ~ 08 Şubat 2014 06:51
tknsyen bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
okankurubas
23-01-2014, 21:56   |  #8  
okankurubas avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 118
1,390 mesaj

Her zaman güncel olacaksın. O zaman siz XP kullanın boşuna siz bu konulara girip kafanızı yormayın hiç gerek yok :D

black_flood
23-01-2014, 23:52   |  #9  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj
Alıntı: tknsyen  
detroid_35 bence yanlış düşünüyorsun şu anda Microsoft işletim sistemleri içinde en stabil çalışan işletim sistemi Windows 7 Windows 8 iş ve şirket kullanıcıları için pratik değil ev kullanıcıları için tasarlanmış metro arayüzü zaten bir facia daha çok tablet ve taşınabilir cihazlar için üretilmiş gibi illa service pack 2 gelcek diye bir şey yok stabil çalışıyorsa neden Microsoft kendi yaptığı işletim sistemini şişirsin ki. halen özel ve kamu kurumlarının çoğunda birak 7 yi halen xp kullanılıyor neden çünkü kurumlar görsellikten ziyade pratikliliğe ve hızlılığa bakarlar gelelim işletim sistemi boyutuyla alakalı duruma bilgisayarın aşırı kasması veya donması boyuttan ziyade kullanılan program ve sistem servislerinin ne kadar ram harcadığına bakar Windows 8 daha yolun başında bakalım ne güncellemeler çıkacak.

kişiden kişiye bu görece değişir. kaç tane Windows 8 kurulu işyeri var elinde öncelikle ona bakmak lazım. server 2012 bile ilk başta bune demiştim ama aslında kutucuklu ara yüz bilindik Windows ara yüzünden çok daha kullanışlı. 8 ortamındaki kutucuklu arayüz yani metroyu doğru şekilde kullanıp yapılandırdıktan sonra zaten normal masaüstü ara yüzüne geçme ihtiyacı bile kalmıyor. alışmak istemedikten sonra Windows 98 ara yüzü ile gelse ne olacak yeni Windows.

black_flood bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
tknsyen
24-01-2014, 20:16   |  #10  
tknsyen avatarı
Yıllanmış Üye
443 mesaj
Alıntı: black_flood  

kişiden kişiye bu görece değişir. kaç tane Windows 8 kurulu işyeri var elinde öncelikle ona bakmak lazım. server 2012 bile ilk başta bune demiştim ama aslında kutucuklu ara yüz bilindik Windows ara yüzünden çok daha kullanışlı. 8 ortamındaki kutucuklu arayüz yani metroyu doğru şekilde kullanıp yapılandırdıktan sonra zaten normal masaüstü ara yüzüne geçme ihtiyacı bile kalmıyor. alışmak istemedikten sonra Windows 98 ara yüzü ile gelse ne olacak yeni Windows.

Ev kullanıcısı için zaten Windows 8 ile ilgili sorun yok ama şirketler kamu kurumları için hem mali açıdan hem de işlemlerin hızlılığı açıdan uygun değil. Ben TSK da sivil personel olarak çalışıyorum çalıştığım birlikte halen komple p4 işlemci 512 mb ramli bilgisayarlarla çalışılıyor en basiti git herhangi bir kuruma veya özel sektörde düşük ve orta ölçekli şirketlerden birine kendi gözlerinle gör. Windows 8 e geçilmesi şirket ve kurumlar için büyük bir yatırım ve masraf demektir. bunu tl olarak ve de lisanslı işletim sistemi düşünürsek türkiye çapında maliyeti sen düşün. ayrıca iş kullanıcısı hızlılık arar basitlik arar. Ben bile orijinal Windows 8 lisansım olduğu halde 7 kullanıyorum ev kullanıcısı olarak düşün yani.

tknsyen
24-01-2014, 20:28   |  #11  
tknsyen avatarı
Yıllanmış Üye
443 mesaj
Alıntı: okankurubas  
Her zaman güncel olacaksın. O zaman siz XP kullanın boşuna siz bu konulara girip kafanızı yormayın hiç gerek yok :
Xp nin neyi var aslında en stabil çalışan işletim sistemidir. Modern dünya tüketim çılgınlığı üzerine kurulmuş albenili biz almazsak birilerinin para kasaları nasıl dolacak. Her yeni çıkan en iyisi diye bir şey yok modern dünyanın köleleri olmayalım. Windows 8 çıktı nooldu Microsoft kazandı donanım üreticileri kazandı. Microsoft xpden desteğini neden çekiyor sanıyorsunuz olay para yoksa ver güncellemeyi. keşke Microsoft xpden desteğini çekmeyip güncellemeye devam etse

tknsyen bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
black_flood
26-01-2014, 11:17   |  #12  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
5,190 mesaj
Xp nin neyi var aslında en stabil çalışan işletim sistemidir. Modern dünya tüketim çılgınlığı üzerine kurulmuş albenili biz almazsak birilerinin para kasaları nasıl dolacak. Her yeni çıkan en iyisi diye bir şey yok modern dünyanın köleleri olmayalım. Windows 8 çıktı nooldu Microsoft kazandı donanım üreticileri kazandı. Microsoft xpden desteğini neden çekiyor sanıyorsunuz olay para yoksa ver güncellemeyi. keşke Microsoft xpden desteğini çekmeyip güncellemeye devam

xp işletim sistemi için ne yapılırsa yapılsın yazılıma özgü veri tabanı eski mimari sistemler ile çalışmak için tasarlanmış durumda fakat sp2 itibari ile istediği ve tükettiği kaynaklar tavan olması ile birlikte ağır programlar kurulduğunda başlaması adamı çıldırtıyor sanki active directory kurulu 2003 server çalışıyor. ssd disk desteği de yok eklenemez mi eklenir ama eklense dahi xp' nin ssd ile olan  uyumluluğu ne kadar başarılı olur bilinmez.

yeni işletim sistemlerinde tamamen optimize edilmiş durumda yeni sistemlerin çalışma performansı. xp işletim sisteminin cpu desteği bile sınırlı şuanki güncel bir cpu' yu kullanabilmek için yaklaşık 250 mb civarında bir sp eklentisi çıkmak zorunda çünkü cpu için yapılan optimize ile birlikte diğer donanımlar içinde ayrı ayrı güncellemeler gerekecek ve çok masraflı olacak bu nedenle yeni bir işletim sistemi çıkarmak daha az masraf ve maliyet.

black_flood
26-01-2014, 11:27   |  #13  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
5,190 mesaj
Ev kullanıcısı için zaten Windows 8 ile ilgili sorun yok ama şirketler kamu kurumları için hem mali açıdan hem de işlemlerin hızlılığı açıdan uygun değil. Ben TSK da sivil personel olarak çalışıyorum çalıştığım birlikte halen komple p4 işlemci 512 mb ramli bilgisayarlarla çalışılıyor en basiti git herhangi bir kuruma veya özel sektörde düşük ve orta ölçekli şirketlerden birine kendi gözlerinle gör. Windows 8 e geçilmesi şirket ve kurumlar için büyük bir yatırım ve masraf demektir. bunu tl olarak ve de lisanslı işletim sistemi düşünürsek türkiye çapında maliyeti sen düşün. ayrıca iş kullanıcısı hızlılık arar basitlik arar. Ben bile orijinal Windows 8 lisansım olduğu halde 7 kullanıyorum ev kullanıcısı olarak düşün yani.

TSK halen meşhur 2000 Windows ve 2000 server kullanıyor merak etme sen çalışabilirsin ama bende arasıra jandarma komutanlıklarına hizmet veriyorum.

2000 işletim sistemine lafım olmaz çünkü bu güne kadar ki en güçlü ve sağlam işletim sistemi. xp işletim sisteminde dahi olmayan ve server 2003te dahi olmayan multi core desteğine sahip ilk işletim sistemi. 32 bit olup ta 64 gb ram adresleyebilme yeteneğine sahip tek işletim sistemi ama Professional olan değil enterprise sürümüydü yanlış hatırlamıyorsam. tsk' nın xp işletim sistemi yada başka bir işletim sistemine geçmesini bende istemem kolay kolay çünkü xp ufak bir virüste dahi topu atıp eşşek cennetini boylayabiliyor fakat Windows 8 gerçek anlamda tsk için lazım ve gerekli kriptolama vs bu tip konularda çok ileri konumda ve Windows 8 ile ilgili optimizasyon ve ayarlamalar yapmak mümkün olduğu için o meşhur kutucuklu kısmı tamamen iptal ederek kullanmakta mümkün ve o arayüz kalkarsa hiç bir sıkıntıda kalmaz tsk içinde kullanamıyorum diyen dahi olmaz. maliyet olayına gelince de hiç bir büyük firma işin içinde TSK olunca masraftan kaçınmaksızın yardım edecektir. Vestel,  Arçelik, CASPER bu firmalar işini bilen akıllı firmalardır talep gelirse zaten gerekeni yapabilirler diye düşünüyorum. Madem türk firmasıyız diye övünüyorlar göstersinler güçlerini.

okankurubas
26-01-2014, 17:10   |  #14  
okankurubas avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 118
1,390 mesaj
Xp nin neyi var aslında en stabil çalışan işletim sistemidir. Modern dünya tüketim çılgınlığı üzerine kurulmuş albenili biz almazsak birilerinin para kasaları nasıl dolacak. Her yeni çıkan en iyisi diye bir şey yok modern dünyanın köleleri olmayalım. Windows 8 çıktı nooldu Microsoft kazandı donanım üreticileri kazandı. Microsoft xpden desteğini neden çekiyor sanıyorsunuz olay para yoksa ver güncellemeyi. keşke Microsoft xpden desteğini çekmeyip güncellemeye devam

O zaman siz 20 yıl öncesinin televizyonunu kullanın ?

Kapalı Hesap (153334)
26-01-2014, 17:36   |  #15  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj

Xp güzeldir fakat yerini doldurabilicek bir işletim sistemi yoktu.Nihayet windows 8 le xp nin yerini doldurucak bir işletim sistemi microsoft tarafından piyasaya sürüldü kasıntı yok lag yok bug yok hataları var bunlar xp dede windows 7 dede linux dada android dede mac dede herşeydede hata var.Bunlar zamanla düzelir.Bir hata aldıgınızda geri dönüş yapın yapınki microsoft çözsün.

Kapalı Hesap (153334)
26-01-2014, 17:48   |  #16  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj

Normalde windows 7 64bit de bunu yapmaya kalksak 2.5 gb ram kullanıyordu 1.0 gb ram kullanmak nerde 2.5 gb ram kullanmak nerde windows 7 vşstadan farkı ne bana söylermisininiz vista fazla ram kullandıgı için ona kötü demedinizmi şimdi windows 7 vistadan daha fazla ram kullanmakta açıp bakın kendiniz deneyin.Xp de 400mb ram kullanıyor bu haliyle fakat üstün özelliklerden yoksun sadece bir arayüz var.Ne yedekleme var ne şifreleme nede görsellik.Bunların hepsini xp yapsak xpde 1gb rm kullanır yani xp = windows 8

Bugun herkez şunu düşünmekte i7 999x 3000tl bir işlemci almak.Fakat işlemci örnegin benim laptop işlemcim i7 2635qm çok kaliteli bir işlemci fiyatı mühim degil amd 8350 ve 6300 gibi modellerde bütün isteklerinizi karşılayacak türde fakat şuan amd fx4000 serisi a işlemcilerde bazı modeller veya i3 ve i5 in bazı modelleri sizin ihtiyacınızı karşılıyacak gibi dursada aslında hiçte öyle değil.Şişirme.Bugun en dandik oyunlar bile yüksek işlemci kullanabilir.Fakat benim işlemcim gibi bir işlemciniz varsa crysis 3 %30 gibi düşük bir degerle oynamanız münkün kiminde bu 100 100 dür işlemci yükü.Bende %30.
Zaten web tarayıcı çerez gibi %1 ile 5 işlemci kullanıyor.Kalitesiz ir işlemci aldıgınızda web tarayıcı bile ..%30 50 işlemci kullanabilir.Dikkat etmelisiniz.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (153334) ~ 26 Ocak 2014 17:59
Kapalı Hesap (153334)
26-01-2014, 18:13   |  #17  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj

Bugun 5 tane nfs world 3 tane crysis 3 çalıştırıcak işlemci var.

nfs world online.high detay

Kapalı Hesap (153334)
26-01-2014, 18:32   |  #18  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj

oyun konusunda işlemci yönünden hiçbir sıkıntım olmadı(crysis 3 ultra ayarlar)

Kapalı Hesap (153334)
26-01-2014, 18:36   |  #19  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj

çok övülen işlemciler 2500k 3770k işlemciyi %80 ile kullanırken bende ...%20 lerde geziyor.İşte bu işlemci kalitesi bunu size testler vermez.Testlerde 3770k benden hızlıdır fakat ben 3 crysis açarken o 2 tane açtımı takılmalar tukulmalar başlar deneyin.
şuraya bak
4770k %87 işlemci kullanıyor
http://www.youtube.com/watch?v=MSNtk3dNZVU

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (153334) ~ 26 Ocak 2014 18:39
Kapalı Hesap (153334)
26-01-2014, 18:42   |  #20  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj

Amd nin eski işlemcilerinin bunu yapması normalde intel neden böyle onu hiç düşünmedinizmi
http://www.youtube.com/watch?v=NJyY-UYYKXI

Kapalı Hesap (153334)
26-01-2014, 18:45   |  #21  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj

780ti gibi bir kartı var işlemci %80 kullanıyor bunlar insanları kandırıyorlar.4770k gibi üst düzey bir işlemci nasıl olurda %80 işlemci kullanır.
http://www.youtube.com/watch?v=TQiRekGfiJc

Kapalı Hesap (153334)
26-01-2014, 18:47   |  #22  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj

İşte windows 7 de böyle şişirilmiş bir işletim sistemi siz en iyisini aldıgınız kullandıgınızı zannediyorsunuz aslında en kötü işlemci elinizde.Windows 7 de okadar iyi değil.Windows 8 kullanan biri olarak fark abartısız uçurum.Hani herşeyi çok bilen insanlar için örnek verdim.Herşeyin en iyisini paranla satın alamazsın zekan da olucak bilginde.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (153334) ~ 26 Ocak 2014 18:47
win
26-01-2014, 20:29   |  #23  
win avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 14
279 mesaj
Alıntı: DETROID_35  
İşte windows 7 de böyle şişirilmiş bir işletim sistemi siz en iyisini aldıgınız kullandıgınızı zannediyorsunuz aslında en kötü işlemci elinizde.Windows 7 de okadar iyi değil.Windows 8 kullanan biri olarak fark abartısız uçurum.Hani herşeyi çok bilen insanlar için örnek verdim.Herşeyin en iyisini paranla satın alamazsın zekan da olucak bilginde.
Windows 7 zaten sıkıntılı bir işletim sistemi. Herkes çok hızlı zannediyor ama aslında beş para etmez. Ben test ettim Windows 7 Ultimate'yi Pentium 4'lü eski bir bilgisayara kurduğumda aero efekti ve görsel efektler devre dışı  kalıyor. Bilgisayar Windows 7'de daha da hantallaşıp yavaşlıyor. Ama aynı bilgisayara Windows 8 Pro 32bit kurduğunda görsel efektler var ve çok hızlı çalışıyor. Aslında işin tam tersi olması lazımken Windows 8'in kaldırmayacağını düşündüğüm bilgisayarda jet hızında çalışıyordu. Herkes aynı şeyi düşünüyor Windows 7 iyi Windows 8 kötü. Bu insanlar zaten bilgisayardan anlamaz yenilik düşmanı  mantıksız kişiler. Halbuki bi deneseler görecekler. Windows 8'i bir Metro yüzünden adamlar facia yaptı. O zaman Windows 95 neden facia olmadı onu anlayamadım.

black_flood
26-01-2014, 22:37   |  #24  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
5,190 mesaj

Windows 8 eski sistemlerde çalışabilecek şekilde tasarlandı fakat normalde 32 bit sürümü satılmıyor eski sistemlerde 32 bit çok iyi çalışıyor Windows 8' in tek kasıntısı ati ekran kartları nvidianın 6100 ekran kartı bile üretici tarafından sürücü desteği alınabilirken ati ekran kartlarının 5 serisi için bile yakında destek kesiliyor. nvidiayı fazla kullanmıyorum ama destek konusunda amd işlemcileri kadar mükemmel durumdalar amd sistemler zırt bırt soket değiştirmediği için kullanıcı dostu nvidia firmasıda  agp kartlar dışındaki tüm pcı Express kartlar için halen destek sunmaktadır buna onboard grafik kartlarıda dahil nvidia çipsetli. gerçek çift çekirdek sistemlerde Windows 8 64 bit mükemmel çalışıyor tek çekirdekliler için doğal olarak bunu söylemek zor.

Ati = kazıkçı İntel= kazıkçı boyna yenilik adı altında tonlarca para almanın peşindeler. nvidianın bir sürü kartı var ama hiçte zorlan gt 220 yada 630 kart alacaksın Windows 8 için diye bir diretmesi yok.

ultimate_ms
27-01-2014, 02:56   |  #25  
ultimate_ms avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 21
357 mesaj
Windows 8  diğer işletim sistemlerine göre biraz farklı olabilir . Windows 8 in en hızlı hali rtm sürümünden önce internete sızdırılan hali . rtm sürümü (yani halka ilk dağıtılın hali) çok hatalar vardı . Buda sistemin yavaşlamasına sebeb oluyordu fakat bu sistemin yavaş dediğim hali bile Win7 den hızlıydı . Bu sorunları gidermek için 8.1 sürümü çıktı (ayrıcı bazı bilgisayar ayarlarıda  Modern arayüzden kontrol edilebilir hale geldi. Windows 8 metro arayüzüne eğer alışırsanız ne kadar rahat kullandığınızı görürsünüz . Şahsen bütün istedikleriniz bir tuşla önünüze geliyor. en son facebook durumu epostalar hava durumu  ve kendi istediğiniz uygulamalar.  Kurumsal müşterilerde bunlar kaldırılabiliyor ayrıca  eğer ayarını yaparsanız Windows 8 direk masaüstünden açılıyor.