Yorumlarınızı Bekliyorum

CaptainPrice
31-01-2011, 12:37   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
14 mesaj

Anakart=Asus P7P55D LE
İşlemci= İ3 540 3.07 ghz
Ram=DDR 3 Kıngston (4 GB)
Ekran Kartı= Sapphire vapor-x hd4870 2gb
Kasa= Thermaltake WingRS 201 with 500w
Mouse=a4 tech sıradan bişey
Klavye=Logitech g510
Ekran=Samsung 940bw
İşletim Sistemi= Windows 7 Ultimate 64 bit

Sistemim bu arkadaşlar sizce nasıl? neler önerirsiniz? ne yapsam daha iyi olur? iyi kötü her türlü yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler...

Güney62
31-01-2011, 12:59   |  #2  
Güney62 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
546 mesaj

Güzel ama ne amaçla kullanacağına bağlı.Eğer oyun içinse işlemci ve ekran kartı maalesef ihtiyaçlarını karşılamayabilir.

CaptainPrice
31-01-2011, 13:17   |  #3  
OP Taze Üye
14 mesaj

evet oyun amaçlı kullanıyorum dediğiniz doğru son sistem oynamam mümkün değil ama yinede piyasadaki oyunları akıcı bir hızda oynayacağıma inanıyorum sizce ?

One-X
31-01-2011, 13:26   |  #4  
One-X avatarı
Yıllanmış Üye
468 mesaj

Sadece Ekran Kartı  bocalayabilir kardeş ama çoğu oyunu açarsın bir kaç istisna çıkabilir.

CaptainPrice
31-01-2011, 16:49   |  #5  
OP Taze Üye
14 mesaj
Alıntı: baskurt96  
Sadece Ekran Kartı  bocalayabilir kardeş ama çoğu oyunu açarsın bir kaç istisna çıkabilir.

artık o açığıda ekran kartına o/c basarak kapatıcam yorumun için teşekkürler

batuhan41
31-01-2011, 16:55   |  #6  
batuhan41 avatarı
Yıllanmış Üye
539 mesaj

Bu devirde 4000 serisi ekran kartı almak ne kadar mantıklı ? Ayrıca düşük olan bütçenize INTEL işlemci seçmek ve işletim sistemine 350 TL para vermek... Bana çok ilginç geldi.Ekran kartını yükseltin,AMD sistem kurun ve işletim sisteminde orjinal almaya kararlıysanız modeli biraz düşürün ;)

Güney62
31-01-2011, 17:03   |  #7  
Güney62 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
546 mesaj

batuhan41 haklı.AMD işlemci alıp oyunlarda hem daha iyi performans alırdın hemde para tasarrufundan dolayı ekran kartını yükseltip oyunları daha yüksek performansta ve akıcılıkta oynayabilirdin.Ama önemli değil.İlerde sistemini upragade edip daha yüksek performans alabilirsin.İyi günlerde kullan.

batuhan41
31-01-2011, 17:06   |  #8  
batuhan41 avatarı
Yıllanmış Üye
539 mesaj

Güney62 sende haklısın kardeş ama insan alırken nokta atışı yapmalı bence.Zaten hiçbir şekilde teknolojinin önüne geçilemez ve hergün yeni yeni şeyler üretilir.Ama mantıklı olanı yeni nesile yakın bir bilgisayar kurmaktan geçer.Sisteminizi AMD yapın[i3 den pek performans alamazsınız] > İşletim sisteminden ya vazgeçin yada modeli düşürün > Ortaya çıkacak paraylada ekran kartınızı 5000-6000 serisine yönlendirin.

One-X
31-01-2011, 17:42   |  #9  
One-X avatarı
Yıllanmış Üye
468 mesaj

Size katılıyorum.AMD Hem tasarruflu hemde daha iyi performans sergiliyor.Doğru teknolojinin asla önüne geçilmez ama ne aldığını iyi bilirsen seni en az 5-6 yıl idare edebilir.i3 kardeş seni en fazla 1 yıl bilemedin 2 yıl idare eder.İntel çok pahalı ve düşük performans sergiliyor.
İntel İdiot Outside =)

rap1997
31-01-2011, 23:28   |  #10  
rap1997 avatarı
Yıllanmış Üye
737 mesaj

salla arkadaş bende i5 760 var normal hız 2.8 o/c ile 3.46 otomatik daha %30 u geçtiğini görmedim cod 6 full da high herşey max  altta mozilla internet explorer ve wolf team açık ekran kartı powercolor HD 3850 (xDê) ram kingston hyperX cl9 (2*2)   ve görev yöneticisine girdim %30 gerisini sen düşün bence intel den şaşma  snn kararın ama

Son Düzenleme: rap1997 ~ 31 Ocak 2011 23:30
kajmeran37
31-01-2011, 23:44   |  #11  
kajmeran37 avatarı
Yıllanmış Üye
230 mesaj

Kardeşim benimle aynı sistemi kullanıorsun ekran kartım 4670 güncel oyunları high seviyesinde kasmadan oynuorm Burada herkezin yazdıgı yorumları dikkate alma sisteminden soğursun degiştirmek istersin içine kurt düşer(benim yorumumuda dikkate almayabilirsin karar okuyanın) :) Dayanıklı işlemci intelden cıkar. bi arkadasımın yaptıgı güzel espri gelio aklıma amd işlemci  alırsan yangın sigortası yaptır. tmm mı :)  sistemin süper . yorumlara dikkat ediyorumda bence bu yorumları yapanların hpsi amd kullanıor. yahu arkadaş birisi cıksında intel süper desin ya :D ne bu? amd 4 ever he pff. intelin 2 çekirdegini amd'nin 4 çekirdeğine degişmem. i3 4 ever diorm bende:) hiç bi oyunda ne kasma yaşadım ne bişe full de kullandıgım halde. ati ekran kartları güzel sonuçta sonradan amd nin eline geçme bi firma.AMD = 45 nm teknoloji, İntel yeni i3 serisi = 32nm teknoloji ile üretilmiştir. boost ,overclock bakımındanda amd den iyidirler. benim yorumum bu :) bizde zamannda amd kullananlarıda gördük. i3 neymiş 1 veya 2 sene idare edermiş he:) peh .. pc'im 7/24 acık kasam buz gibi soğuk bende i3 kullanıorm arkadasla aynı islemci.. 2. pc im olan p4 işlemcim 7. senesini doldurdu duruyor pc'im haylen. ondada medium kimi oyunlar high örn(pes 2010) oynanabilior.onun 2gb rami + 1gb hd 3600 var onda :)

tabiki herkezin yorumuna saygı duyuyorum benim yorumumda bu bi kusur ettikse affola:) iyi forumlar.

CaptainPrice
01-02-2011, 00:34   |  #12  
OP Taze Üye
14 mesaj
Alıntı: kajmeran37  
Kardeşim benimle aynı sistemi kullanıorsun ekran kartım 4670 güncel oyunları high seviyesinde kasmadan oynuorm Burada herkezin yazdıgı yorumları dikkate alma sisteminden soğursun degiştirmek istersin içine kurt düşer(benim yorumumuda dikkate almayabilirsin karar okuyanın) :) Dayanıklı işlemci intelden cıkar. bi arkadasımın yaptıgı güzel espri gelio aklıma amd işlemci  alırsan yangın sigortası yaptır. tmm mı :)  sistemin süper . yorumlara dikkat ediyorumda bence bu yorumları yapanların hpsi amd kullanıor. yahu arkadaş birisi cıksında intel süper desin ya :D ne bu? amd 4 ever he pff. intelin 2 çekirdegini amd'nin 4 çekirdeğine degişmem. i3 4 ever diorm bende:) hiç bi oyunda ne kasma yaşadım ne bişe full de kullandıgım halde. ati ekran kartları güzel sonuçta sonradan amd nin eline geçme bi firma.AMD = 45 nm teknoloji, İntel yeni i3 serisi = 32nm teknoloji ile üretilmiştir. boost ,overclock bakımındanda amd den iyidirler. benim yorumum bu :) bizde zamannda amd kullananlarıda gördük. i3 neymiş 1 veya 2 sene idare edermiş he:) peh .. pc'im 7/24 acık kasam buz gibi soğuk bende i3 kullanıorm arkadasla aynı islemci.. 2. pc im olan p4 işlemcim 7. senesini doldurdu duruyor pc'im haylen. ondada medium kimi oyunlar high örn(pes 2010) oynanabilior.onun 2gb rami + 1gb hd 3600 var onda :)

tabiki herkezin yorumuna saygı duyuyorum benim yorumumda bu bi kusur ettikse affola:) iyi forumlar.

bencede bu sistem zaten bende var amd ile intel arasında dağlar kadar fiyat farkı varsa eşit özellikdeki 2 işlemcisindede dağlar kadar fark var intel pahalı olabilir ama performans ve kalite gerçekten çok iyi i3 3.07 hakkını fazlasıyla veriyor diye düşünüyorum bende sistemimden memnunum sadece arkadaşların bilen kişilerin tavsiyelerini sormak istedim bu sisteme harcayacağım paraya çok rahat amd 4 çekirdek işlemci alabilirdim ama intel her zaman 1 numara bana göre yorumun için sağol bu arada(bende oyunları high seviyede oynuyorum birde ekran kartım 6000 serisi olsa :) neler olurdu :) )

Son Düzenleme: CaptainPrice ~ 01 Şubat 2011 00:37
Anroozha
01-02-2011, 02:22   |  #13  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 10
203 mesaj

-
Yorumunu okudum sıf yorumuna cevap yazmak için girdim.
Burdaki mantık daha cüzi bir miktara sağlam sistem toplamaktır benim düşümcem budur.
İntel 32nm demişsin.Overclockta iyi demişsin ama burda bocalamışsın bence.youtube'a girde bak overclock bakımından hangisi daha iyi.
Sanırım sen pek anlamıyorsun.
Kasam buz gibi demişsin.Bunun işlemci ile pek alakası yoktur.Önemli olan hava sirkilasyonunun iyi sağlanmasıdır.
Amd işlemci alırım stock fan yerine extradan bi fan alırım hava sirkilasyonuda iyi olduğu sürece eminimki senin o kasadan daha iyi soğutur.
He bide ben intel kullanıyorum.Eğer bu sistemi kendim toplasıydım önceden.Ve şimdiki kafam olsaydı.
İntel'e zırnık para vermezdim.
Şimdi yeniden bi sistem toplasam.Amd toplarım.
Bu arada yangın sigortasını intel için yaptırcam ben :)

kajmeran37
01-02-2011, 03:03   |  #14  
kajmeran37 avatarı
Yıllanmış Üye
230 mesaj
Alıntı: experz  
-

Burdaki mantık daha cüzi bir miktara sağlam sistem toplamaktır benim düşümcem budur.

İntel 32nm demişsin.Overclockta iyi demişsin ama burda bocalamışsın bence.youtube'a girde bak overclock bakımından hangisi daha iyi.

Kasam buz gibi demişsin.Bunun işlemci ile pek alakası yoktur.Önemli olan hava sirkilasyonunun iyi sağlanmasıdır.

Amd işlemci alırım stock fan yerine extradan bi fan alırım hava sirkilasyonuda iyi olduğu sürece eminimki senin o kasadan daha iyi soğutur.

He bide ben intel kullanıyorum.Eğer bu sistemi kendim toplasıydım önceden.Ve şimdiki kafam olsaydı.

Gerçekleri herkez kabullenecek AMD firmasıda saygın bir firma ama İnteL'in Teknolojisine yetişemez. Ayrıca benim ayrıyeten bi fan falantaktıgım yok. 32 nm teknolojisi'ni biliyorsan anlamışsındır zaten 45 nm nerde 32 nerde? isteyen istediği sistemi toplar.Yangın sigortası olayı dedigimde espri'dir. Neden intelin amd kadar kusuruna rastlamıyoruz sence? Ucuz die yüklenin siz amd'ye:) dediğimi tekrarlıorm İNTEL'in 2 Çekirdeğini AMD'nin 4 Çekirdeğine degişmem. degişen kendi bilir :=). 1000-1200 tl ye 4 çekirdek amd topluyorsun aynı fiyata intel i3 lü bi sistem topluosun. sence neden bu kadar fark var? amd cok iyi o yüzden ucuz satıyor dimi:) bu arada intel islemcisi olupda yakanı hiç göremedim ben dostum. amd gördüm.. dikkat etde itfaiye çagırmak zorunda kalma :=) bu arada overclocking youtube'da nasıldır bilemem ama benim işlemcim 3.06 ghz 3.68 e cıkıor .

intel kullanıorum demişsin hangi işlemcisini kullanıosun intelin ve hangi sorunu yaşadın şu ana dek neden memnun degilsin söylermisin:) ? ek olarak belirttim orda p4 islemcim 7. senesini doldurdu die 2. pc'imde medium-ve high high için örn ( pes 2010 ) dedim hatta  sadece 2 gb ram i hd 3600 ü var medium-high arası oynatıor oda oyunları.

Yorumuna saygı duyuyorum. senin görüşün o şekilde benim görüşümde bu şekilde kolay gelsin, iyi forumlar.

batuhan41
01-02-2011, 03:06   |  #15  
batuhan41 avatarı
Yıllanmış Üye
539 mesaj
Kardeşim benimle aynı sistemi kullanıorsun ekran kartım 4670 güncel oyunları high seviyesinde kasmadan oynuorm(1) Burada herkezin yazdıgı yorumları dikkate alma sisteminden soğursun degiştirmek istersin içine kurt düşer(benim yorumumuda dikkate almayabilirsin karar okuyanın) :) Dayanıklı işlemci intelden cıkar. bi arkadasımın yaptıgı güzel espri gelio aklıma amd işlemci  alırsan yangın sigortası yaptır. tmm mı :) (2)  sistemin süper . yorumlara dikkat ediyorumda bence bu yorumları yapanların hpsi amd kullanıor. yahu arkadaş birisi cıksında intel süper desin ya :D ne bu? amd 4 ever he pff. intelin 2 çekirdegini amd'nin 4 çekirdeğinedegişmem. (3)  ........
1) Güncel oyunlardan kastın Crysis gibi oyunlarsa 4670 gibi eski nesil bir kartla high da oynayabileceğini düşünmüyorum.Belki COD 7 gibi oyunları high da oynuyosundur ama hangi çözünürlükte oynadığınıda belirtmen lazım.

2) Bu konu bir bakıma şöyle.. Ben 1500-2000 tl altındaki bütçeli insanlara AMD almalarını öneriyorum.Bunun sebebide zaten kısık olan bütçelerine birde tuzlu işlemci ekleyip diğer faktorlerden kısmamalarını istemem.Arkadaşınızın yaptığı espri tarihi eser heralde ? Eminimki bir Intel işlemci ne kadar ısınıyorsa AMD de okadar ısınıyordur(Günümüz teknolojisini ele alarak).Ayrıca sigortayı AMD için değil Intel için yaptırmalısınız.Malum ev sakinleri fiyatı duyunca evi yakmak isteyeceklerdir.

3) Çoğumuzun AMD kullandığı da nerden aklınaza geldi ? Belkide çoğu yorum yapan kişiler Intel'in tuzlu fiyatından ağzının tadı kaçanlardır ? Ek olarak kimse Intel süper değil demiyorki.Paranı basarsan en kral sistemi Intel'le toplarsın zaten.AMD kurulmasını önermeme rağmen halada söylüyorum Intel dünyadaki en kral işlemcileri üretiyor.En nefret ettiğim konu ise senin belirttiğin AMD 4EVER,INTEL 4EVER... Aynı parti tutma olaylarına döner bu iş.İşini kim iyi yapıyorsa hakkı verilmeli.Ayrıca demişsinki 2 çekirdeği 4 e değişmem.Peki bana gösterirmisin hangi 2 çekirdek 4 çekirdek bir işlemciyi geçmiş ? Test ile önüme sunarsan bende öğrenmiş olurum.

Yani sonuç olarak arkadaşlar.Paranız 1500-1750 arası ise ve oyuna dayalı bir bilgisayar istiyorsanız AMD den şaşmayın.Eğer ben Intel istiyorum derseniz hayhay fakat bu karar sızın zararınıza olacaktır.Forumda bir kaç PC Toplama konusunu dolaşın 1250-1500 tl ye Intel bilgisayar toplamaya çalışanları ve onları bu konuda uyaran 2-3 kişi göreceksiniz.Çünkü zaten kısıtlı bütçenin 1/3 ünü işlemciye ayırdığında geriye birşey kalmıyor.Ben dahada birşey demiyorum.Anlamak isteyenlere her zaman anlatırız.Kolay gelsin...

Son Düzenleme: batuhan41 ~ 01 Şubat 2011 03:08
kajmeran37
01-02-2011, 03:29   |  #16  
kajmeran37 avatarı
Yıllanmış Üye
230 mesaj

"Batuhan41"

Dostum isteyen 1500 lirayada iyi bir intel toplar meraklanma sen:)  Dedimki intelin 2 çekirdegini amd nin 4 çekirdegine degişmem die doğru demişsin geçmesi olumsuz olurdu zaten ama inteL daha dayanıklıdır be dostum 4 çekirdek amd yi ucuz die alıcagına intel 2 çekirdek al rahat et derim ben. oyun olarakda tam üzerine bastın "Crysis" Oyununu 1440x900 de 8x AA High Ayarlarda kasmadan oynadığımı belirtmek isterim ekran kartımda yeterli bir ekran kartı bana göre :) biraz araştır istersen SAPPHIRE                            HD4670 GDDR3 1GB 128Bit ATI DX10.1 Ekran Kartı

tekrarlıorum : yorumuna saygı duyuyorum senin görüşündür:)

Anroozha
01-02-2011, 11:15   |  #17  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 10
203 mesaj
Gerçekleri herkez kabullenecek AMD firmasıda saygın bir firma ama İnteL'in Teknolojisine yetişemez. Ayrıca benim ayrıyeten bi fan falantaktıgım yok. 32 nm teknolojisi'ni biliyorsan anlamışsındır zaten 45 nm nerde 32 nerde? isteyen istediği sistemi toplar.Yangın sigortası olayı dedigimde espri'dir. Neden intelin amd kadar kusuruna rastlamıyoruz sence? Ucuz die yüklenin siz amd'ye:) dediğimi tekrarlıorm İNTEL'in 2 Çekirdeğini AMD'nin 4 Çekirdeğine degişmem. degişen kendi bilir :=). 1000-1200 tl ye 4 çekirdek amd topluyorsun aynı fiyata intel i3 lü bi sistem topluosun. sence neden bu kadar fark var? amd cok iyi o yüzden ucuz satıyor dimi:) bu arada intel islemcisi olupda yakanı hiç göremedim ben dostum. amd gördüm.. dikkat etde itfaiye çagırmak zorunda kalma :=) bu arada overclocking youtube'da nasıldır bilemem ama benim işlemcim 3.06 ghz 3.68 e cıkıor .

intel kullanıorum demişsin hangi işlemcisini kullanıosun intelin ve hangi sorunu yaşadın şu ana dek neden memnun degilsin söylermisin:) ? ek olarak belirttim orda p4 islemcim 7. senesini doldurdu die 2. pc'imde medium-ve high high için örn ( pes 2010 ) dedim hatta  sadece 2 gb ram i hd 3600 ü var medium-high arası oynatıor oda oyunları.

Yorumuna saygı duyuyorum. senin görüşün o şekilde benim görüşümde bu şekilde kolay gelsin, iyi forumlar.

-
Ben sana extradan bir fan takıyorsun demedim.Kasan soğukmuş bende amd bi sistem toplarım extradan bi  işlemci fanı takarım senin kasadan daha iyi soğuk olur.Soğuk olmasıyla iş bitmiyor ama.
Sen galiba amd'nin teknoloji kıtlığı yaşadığını sanıyorsun.
Bu arada benim düşüncem amd neden ucuz veya intel neden bu kadar pahalı sorusuna cevap'ım.
İsim yüzünden olamaz mı ?
İntel sonuçta dünya genelinde kullanılan bilindik bi işlemci.Amd ise bana göre kendini ispatlamaya çalışan kendine iyi bir pazar payı edinmek içinde ucuz olamaz mı ?
Overclock kısmına gelincede aç izle youtube'dan hangisi daha çok kullanıllmış.
Sende i3'üne güveniyorsun bu kadar overclockta yapta görelim bakalım.

Rashnu
01-02-2011, 11:29   |  #18  
Rashnu avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
347 mesaj

hahaha :)))) yorumlara bak öldüm... diyorlar ki;

oyun için yetersiz, AMD Alsaydın o paraya 4 çekirdek daha iyi oynardın, Bu devirde intel işlemci alıp işletim sistemine 350 tl vermek.... şu adreste bir karşılaştırmaya bakın
http://www.madshrimps.be/vbullet ... e-benchmarks-68833/ 
Şimdi birde sorum olacak çok bilmiş arkadaşlara hiç intel i3 kullandınız mı? Ooops bir de diğer soruyu az daha unutuyordum... AMD alınca işletim sistemine para vermiyorlar mı?
Yorum yapacaksanız bilerek yapın... ucuz olsun sistem diyorsanız amd iyi performans verir bunu kimse yalanlamaz ama siz bunu o kadar kulaktan duyma yapmışsınız ki artık ... amd den pahalı olan intel daha ağır diyorsunuz. pes doğrusu bu kadar bilgisizlik bu kadar cahillik ...

kajmeran37
01-02-2011, 11:45   |  #19  
kajmeran37 avatarı
Yıllanmış Üye
230 mesaj

Hani artık amd kullana kullana intel aşalanır duruma gelmiş pahalı olmasından dolayı yeni i3 serisini kullanan bilir . overclock yapımındada benim kendi işlmcimi söylüorm 3.06 dan 3.68 e cıkıyor ve sıcaklıgınıda koruyor .
AMD'nin isim yüzünden ucuz olduğunu düşünmüyorum ben 4 çekirdeği neden intelin 2 çekirdeğine fiyat olarak karşılık geliyor. Bu kadar cokmu düşer pazar payını sahiplenecek diye. AMD kullanan amd yi savunuyo İNTEL kullanan intel'i tabikide ama, ben 2 sinide kullananı gördüm.Çok karsılastırma gördüm ben intelin teknolojisine yetişemiyor Amd kendimizi kandırmayalım. Ucuz diye sırf yüklenilior.hani Cazip miktara 4 çekirdek aa hemen alalım. :) Tek kelime İNTEL diorm iyi forumlar:)

Rashnu
01-02-2011, 11:55   |  #20  
Rashnu avatarı
Yıllanmış Üye
347 mesaj
Alıntı: batuhan41  
1) Güncel oyunlardan kastın Crysis gibi oyunlarsa 4670 gibi eski nesil bir kartla high da oynayabileceğini düşünmüyorum.Belki COD 7 gibi oyunları high da oynuyosundur ama hangi çözünürlükte oynadığınıda belirtmen lazım.

2) Bu konu bir bakıma şöyle.. Ben 1500-2000 tl altındaki bütçeli insanlara AMD almalarını öneriyorum.Bunun sebebide zaten kısık olan bütçelerine birde tuzlu işlemci ekleyip diğer faktorlerden kısmamalarını istemem.Arkadaşınızın yaptığı espri tarihi eser heralde ? Eminimki bir Intel işlemci ne kadar ısınıyorsa AMD de okadar ısınıyordur(Günümüz teknolojisini ele alarak).Ayrıca sigortayı AMD için değil Intel için yaptırmalısınız.Malum ev sakinleri fiyatı duyunca evi yakmak isteyeceklerdir.

3) Çoğumuzun AMD kullandığı da nerden aklınaza geldi ? Belkide çoğu yorum yapan kişiler Intel'in tuzlu fiyatından ağzının tadı kaçanlardır ? Ek olarak kimse Intel süper değil demiyorki.Paranı basarsan en kral sistemi Intel'le toplarsın zaten.AMD kurulmasını önermeme rağmen halada söylüyorum Intel dünyadaki en kral işlemcileri üretiyor.En nefret ettiğim konu ise senin belirttiğin AMD 4EVER,INTEL 4EVER... Aynı parti tutma olaylarına döner bu iş.İşini kim iyi yapıyorsa hakkı verilmeli.Ayrıca demişsinki 2 çekirdeği 4 e değişmem.Peki bana gösterirmisin hangi 2 çekirdek 4 çekirdek bir işlemciyi geçmiş ? Test ile önüme sunarsan bende öğrenmiş olurum.

Yani sonuç olarak arkadaşlar.Paranız 1500-1750 arası ise ve oyuna dayalı bir bilgisayar istiyorsanız AMD den şaşmayın.Eğer ben Intel istiyorum derseniz hayhay fakat bu karar sızın zararınıza olacaktır.Forumda bir kaç PC Toplama konusunu dolaşın 1250-1500 tl ye Intel bilgisayar toplamaya çalışanları ve onları bu konuda uyaran 2-3 kişi göreceksiniz.Çünkü zaten kısıtlı bütçenin 1/3 ünü işlemciye ayırdığında geriye birşey kalmıyor.Ben dahada birşey demiyorum.Anlamak isteyenlere her zaman anlatırız.Kolay gelsin...

http://www.intel.com/cd/channel/reseller/asmo-na/eng/299986.htm
İntel diyor ki 38-39 derece
 Bu sıcaklıklar sadece işlemci fanı ile elde edilen değerler. AMD lere araştırıp bakabilirsiniz.Ben 60 dereceleri buraya yazmak istemedim. En az 50-55 derece ve bu değeri tutturuyorsanız şanslısınız... Yani fanlarınız sadece 1 tane değil :))) Birde söyle bir yalana inanıyorsunuz evet amd işlemciler ucuz... arıza çıkaran pc ler neden amd genelde? neden p4 işlemcili bilgisayara çok para verip de bana 10 yıl sonra hala çalışıyor diyorsunuz? gidin amd alın fanlarınız tozlansın bir ara da pc niz yansın veya chipsetleri ısınsın problem çıkarsın. İntelde de böyle şeyler olmuyor değil ama neden hep amd de karşıma çıkıyor? AMD yenisi olsun eskisi olsun herzaman çok ısınan bir işlemciydi hele ki intele göre... bana gelip 2 yıllık bilgisayarla uğraşan anlatmasın bunu.... kendim de 5 yıl amd kullandım. herzaman aynı şey aynı hikaye ... oyun iyi oynuyor evet çok başarılı kendi çapında ... e peki intelle karşılaştır bakalım intel parasının hakkını veriyor herzaman... birde intel pahalı diyorsunuz.. o zaman o alacağınız intele eşdeğer amd alın ... bakalım arada çok fark kalacak mı?

Son Düzenleme: Rashnu ~ 01 Şubat 2011 12:12
Rashnu
01-02-2011, 12:03   |  #21  
Rashnu avatarı
Yıllanmış Üye
347 mesaj
Alıntı: experz  
-
intel in soğuk çalışması sirkilasyondan değil zaten soğuk çalışan bir işlemci türü...inşallah amd toplarsın da görürsün :) işlemci farkını dosya kopyalarken bile farkı :)))) AMD zaten overclock üzerine çok iyi bu konuda bişey demiyorum. Eskiden oyunların ghzlerde daha iyi çalıştığı düşünülürdü doğru tabi ama bir de cache olayı var overclock yeterli değil. Fazla elektirik vererek veya işlemcinin fsb hızlarıyla oynanarak yapılan bir işlem çok mu iyi ? hayır... işlemcinin çok çok iyi soğutulması gerekli ki overclock yapılan bir işlemci intel veya amd çok uzun süre götürmez... bu gibi tehditler, kalitenin düşmesi, prestijin düşmesi gibi risklere karşı çoğu intel işlemcide zaten overclock kapalıdır.

Rashnu
01-02-2011, 12:14   |  #22  
Rashnu avatarı
Yıllanmış Üye
347 mesaj

ANAKARTTA PARDON :)

Rashnu
01-02-2011, 12:27   |  #23  
Rashnu avatarı
Yıllanmış Üye
347 mesaj

5 yıl amd kullandım evet memnundum çünkü o kadar bütçem yoktu. Isınma problemi başta .. birçok problem yaşadım ama yinede kötü değil o paraya... bundan 5 yıl önce intel e geçtim hala intel deyim yeri geldiğinde 1 hafta pc açık kalıyor. Yeri geldiğinde kapanmadan 2 gün çalışma yapıyorum restarsız! ısıya en son 2 ay önce baktım 34 dereceydi :) sadece de işlemci ve ekran kartında fan var birde çok çalıştığı için harddiske taktım 5-6 aydır da 7/24 çalışıyo tv olarak ve çalışmalarımda kullanıyorum. Peki amd olsaydı ne olurdu? en başta açık bırakıp dışarı çıkmazdım güvenemezdim. Dual Core 2.4 ghz 1 mb , Ati x550 ekran kartı, 3gb ram var.. oyun oynayan birisi değilim şimdiye kadar akrabamın getirdiği fifa2011 çalışmadı :)) daha ne diyeyim?

kajmeran37
01-02-2011, 12:42   |  #24  
kajmeran37 avatarı
Yıllanmış Üye
230 mesaj

Dostum benim pc me bakarsın kaldıramadığı ve high oynatmadığı oyun yok daha o oyunun çalışmamasının bir sürü sbebi vardır intelden kaynaklanmaz o :) dediğin gibi benim pc'imde 7/24 acık amd olsaydı bende güvenmezdim. Ati güzel ama atiye laf atmam:) Çünkü sonradan amd'nin eline geçti o :) onu daha bozamadılar.Bundan once nvidia nın bi modelini kullandım oyuna giriordm ısınıyordu ekran kartı oyunda performans düşüordu overclocksuzda bişe bekleyemiordm hd 4670 aldm sorunlarım ortadan kalktı sapphire markasını tercih ettim kocaman bi fanı var oynlarda bile 36 derece ekran kartım. dedigim gibi high oynayamadığım oyun yok daha.

kajmeran37
01-02-2011, 12:48   |  #25  
kajmeran37 avatarı
Yıllanmış Üye
230 mesaj

hani diolar ya parası olan intel parası olmayan amd die ama biz zengin birisi degilizki:) bende intel'i tercih ettim gene pc toplasam gene intel'i tercih edicem.i3 i3 dür:) imkanı olan i5 veya i7 tercih edebilir cok da güzel işlemciler. ama hani diorumki amd 4 çekirdek die alıorsunuz ya intelde gücn hangine yetiorsa onu al daha rahat edeceğine eminim pc im 2 aydır acık tık yok  ne oyun olsun ne başka birşey olsun.