Esed nod 32 ve Sec Beğenmeyenlerin Dikkatine!

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
Banned
17-05-2009, 11:23   |  #26  
OP Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
406 mesaj

Kas-persky türkçede uzun hali(açıklaması) bilgisarını- kasar performans kaybına neden olur.

Fatih_ARMAĞAN
17-05-2009, 11:33   |  #27  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,804 mesaj

şuan tartışmasıs KİS 2009

tüm testleri bakın(en güncel olanları) Genelde en iyisi bana göre.

Eset de felan ayılmaz. Recep bey in dediği gibi Key i vs Trial i en çabuk kırılan Antivirüslerin başında geliyor.

zaten okadar  şaşırıyorumki Eset e bu kadar Bilgisayarı Az yoran ve yüklemesi çabucak biden taraması bu kdar hızlı olan biri program nasıl böylesine etkin olabilirki.

Avira yada Kaspersky bu kadar hızlı olmayı beceremiyormu. koskoca büyük 2 firma.

ben bir zaman Nod32 satmış ve kullanmış olsamda. Artık Eset virüs programlarına güvenmiyorum.

Saygılar..

_cypher_
17-05-2009, 11:38   |  #28  
Yıllanmış Üye
1,389 mesaj
DETROID
Kas-persky türkçede uzun hali(açıklaması) bilgisarını- kasar performans kaybına neden olur.
ona bakarsan nod32 de antiv.den çok virrus ismi gibi hatta bi ara facete

dikkat face de virüs var

".... ..." kişi senin profilini görüntülerken hatalarla karşılaştı. Hataları Görüntüle diye bir yazı gelıyor sabahten berı profıllere..lutfen tıklamayalım..tıkladıktan sonra NOD32 virüsü bilgisayara bulasıyor..ve butun arkadaslarınızada bu vırus gıdıyor..

Bilginiz olsun butun arkadaslarınıza yollamaya calısın..

şeklinde mailler dolaşıoduKahkahaIslık

nod'un reklamını yapmak için para fln mı alıon sen Hmph

sward
17-05-2009, 11:41   |  #29  
Yeni Üye
41 mesaj

en güvenlisi diye birşey olduğuna inanmıyorum, bence en iyi koruma bilinçli kullanıcı.

Banned
17-05-2009, 11:45   |  #30  
OP Banlandı
406 mesaj
_cypher_
ona bakarsan nod32 de antiv.den çok virrus ismi gibi hatta bi ara facete

şeklinde mailler dolaşıoduKahkahaIslık

nod'un reklamını yapmak için para fln mı alıon sen Hmph

Nodun sahibiyim burda senden fikir almaya geldim vürüslü bilgisarına giren vürüsler kimin umrunda.Ben nod32 sec kullanıyorum bundan bir çıkarım yok insanları uğraşmamasını istiyorum.Simdi kasperin özelliklerini anlatan bir yazı yazsam sen yine paramı aliyorsun diyeceksin.

Son Düzenleme: DETROID ~ 17 Mayıs 2009 11:46
Ahmet_79
17-05-2009, 11:47   |  #31  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
11,538 mesaj

Resim kendi imzaamdaki sistemden,

Nis 2009 tarama,jdownloader,uTorrent ve Fire Fox  çalışır halde toplam %8 cpu kullanıyor, yani kasıntının k'si yok, zira kis de aynı durumda, kis ve nis 2009 kasıyor diyen arkadaşlar acaba P3 ve 256 mb ram'li bir sistemleri mi var ki bizde kasmayan yazılımlar onların sisteminde kasıyor,

yoksa sadece önyargılı mı davranıyorlar.

Banned
17-05-2009, 11:50   |  #32  
OP Banlandı
406 mesaj
ahmet79

Resim kendi imzaamdaki sistemden,

Nis 2009 tarama,jdownloader,uTorrent ve Fire Fox  çalışır halde toplam %8 cpu kullanıyor, yani kasıntının k'si yok, zira kis de aynı durumda, kis ve nis 2009 kasıyor diyen arkadaşlar acaba P3 ve 256 mb ram'li bir sistemleri mi var ki bizde kasmayan yazılımlar onların sisteminde kasıyor,

yoksa sadece önyargılı mı davranıyorlar.

Bana gerçek zamanlı taramadan bahset bilgisarını ilk taradığında nis acayip kasar çok işlemci kullanır.2 kez tarama yaptıgında bazı dosyalar önceden tarandığı için onları atlar oyüzden işlemcin kasmaz.Sende fotoğrafı böyle çeker gönderirsin.

Son Düzenleme: DETROID ~ 17 Mayıs 2009 11:52
_cypher_
17-05-2009, 12:00   |  #33  
Yıllanmış Üye
1,389 mesaj
DETROID
Nodun sahibiyim burda senden fikir almaya geldim vürüslü bilgisarına giren vürüsler kimin umrunda.Ben nod32 sec kullanıyorum bundan bir çıkarım yok insanları uğraşmamasını istiyorum.Simdi kasperin özelliklerini anlatan bir yazı yazsam sen yine paramı aliyorsun diyeceksin.
nodun sadece özelliklerini anlatmış olsaydın sorun yoktu ancak diğer antivirusleri karalamaya calışırsan(yok bu cok kasıo vs...) orda para mı alıosun derim

ayrıca mükemmel sistem yok deip bari kasmasın anlayışınında saçmalık olduğunu düşünüyorum Beğenmedim

Banned
17-05-2009, 12:05   |  #34  
OP Banlandı
406 mesaj
_cypher_
nodun sadece özelliklerini anlatmış olsaydın sorun yoktu ancak diğer antivirusleri karalamaya calışırsan(yok bu cok kasıo vs...) orda para mı alıosun derim

ayrıca mükemmel sistem yok deip bari kasmasın anlayışınında saçmalık olduğunu düşünüyorum Beğenmedim

1.Sen antivürüsten anlamıyon.
2.Anlasanda kimseye faydan olmaz.
3.Antivürüs programını kurduğunda onu anlamaya tanımaya başlayana kadar yeni sürümü çıkar.
4.Avatarını beğenmedim.

_cypher_
17-05-2009, 12:13   |  #35  
Yıllanmış Üye
1,389 mesaj
DETROID
1.Sen antivürüsten anlamıyon.
2.Anlasanda kimseye faydan olmaz.
3.Antivürüs programını kurduğunda onu anlamaya tanımaya başlayana kadar yeni sürümü çıkar.
4.Avatarını beğenmedim.
fikrini sordum mu?Zonk

tmm ben anlamıom ama sen cok bilion belliki.o kadar cok bilion ki kis karşısında nod u savunuon...

anlasamda kimseye faydam olmaz doğru çünkü senin gibi rakip firmaları karalamaya calışarak kimsenin reklamını yapmıyorumHmph

sward
17-05-2009, 12:15   |  #36  
Yeni Üye
41 mesaj

tarama konusunda DETROID e katılıyorum, en çok kasan kis ve çok uzun sürüyor :(

Banned
17-05-2009, 12:18   |  #37  
OP Banlandı
406 mesaj
_cypher_
fikrini sordum mu?Zonk

tmm ben anlamıom ama sen cok bilion belliki.o kadar cok bilion ki kis karşısında nod u savunuon...

anlasamda kimseye faydam olmaz doğru çünkü senin gibi rakip firmaları karalamaya calışarak kimsenin reklamını yapmıyorumHmph

Ben burda çok iyi bildigimi iddaa ettimi?
Ayrıca kendin bile bilmedigini kabul ettin daha nediye konuşuyorsun.
Ben sadece gözlemlerimi size aktarıyorum kimseye iddaam yada bişey kanıtlamak zorunda değilim.
Ayrıca kafama vurma kafama vurulmasından hoşlanmamAğzı kulaklarına varıyor

Son Düzenleme: DETROID ~ 17 Mayıs 2009 12:21
Ahmet_79
17-05-2009, 12:23   |  #38  
Yıllanmış Üye
11,538 mesaj
DETROID
Bana gerçek zamanlı taramadan bahset bilgisarını ilk taradığında nis acayip kasar çok işlemci kullanır.2 kez tarama yaptıgında bazı dosyalar önceden tarandığı için onları atlar oyüzden işlemcin kasmaz.Sende fotoğrafı böyle çeker gönderirsin.
4 sayfadır kasar kasar diyorsun resmi koyunca yok sadece birincide kasar diyorsun,
tutarlı iddilarda bulun ve yaptığın idiianın altını doldur ki inandırıcı olsun, kendinle çelişiyorsun,

kis'in sitesinin hacklendiğini söylüyorsun ona bakarsan F.B.I ve C.A.I'de dahil hacklenmeyen site mi kaldı,

kaldı ki sen bizzat kendisi hacklenmiş bir yazılımdan koruma bekliyorsun,

eğer kis'i sitesi hacklendi diye kullanmıyorsan yada bahanelerinden bir buysa o zaman nod32'nin yanından bile geçmemen gerekir, bizzat kendi elinle kırdığın bir yazılımın seni gerçekten koruyabileceğine inanıyormusun?

Bak kimsenin kafasına da vurmuyorumGülüş

Son Düzenleme: Ahmet_79 ~ 17 Mayıs 2009 12:24
Banned
17-05-2009, 12:28   |  #39  
OP Banlandı
406 mesaj
ahmet79
4 sayfadır kasar kasar diyorsun resmi koyunca yok sadece birincide kasar diyorsun,
tutarlı iddilarda bulun ve yaptığın idiianın altını doldur ki inandırıcı olsun, kendinle çelişiyorsun,

kis'in sitesinin hacklendiğini söylüyorsun ona bakarsan F.B.I ve C.A.I'de dahil hacklenmeyen site mi kaldı,

kaldı ki sen bizzat kendisi hacklenmiş bir yazılımdan koruma bekliyorsun,

eğer kis'i sitesi hacklendi diye kullanmıyorsan yada bahanelerinden bir buysa o zaman nod32'nin yanından bile geçmemen gerekir, bizzat kendi elinle kırdığın bir yazılımın seni gerçekten koruyabileceğine inanıyormusun?

Bak kimsenin kafasına da vurmuyorumGülüş

Bak arkdaşım iddada bulunan sensin biz kasperi hacklendi diye kullanmıyanlardan deiliz kullandık.Ama kasıyor.Belki dünyanın engeniş en kapsamlı en büyük en en en enlerin hepsi kasperde olabilir ben kullanmıyorum.Oyun oynarken takılmasını istemiyorum müzik dinlerken sadece müzigin sesini duymak istiyorum harddiskin değil.

Son Düzenleme: DETROID ~ 17 Mayıs 2009 12:30
h@y@let
17-05-2009, 12:35   |  #40  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
887 mesaj

Arkadaşlar alınmayın ama gereksiz bir tartışma sürdürüyorsunuz. Bu forumda önemli olan bilgi paylaşımı birbirinizi kırmak değil.

Ayrıca antivürüs gibi bir konuda asla tek bir program savunulamaz her ne kadar eset kullansamda. Kişiden kişiye değişir güvenlik programı. Sana güzel gelen program bir başkası tarafından sevilmez. Bu böyledir.Böylede olmak zorundadır kaldı ki her kullanıcının sistemi farklıdır sende kasan bir başkasında çok rahat kasmadan çalışır.

Bu forumu sadece üyeler okumuyor siteye üye olmayan misafirlerde girip görüyor lütfen birbirinize saldırmadan yararlı bilgiler paylaşalım fanatikliğe gerek yok.

_cypher_
17-05-2009, 12:37   |  #41  
Yıllanmış Üye
1,389 mesaj
DETROID
Bak arkdaşım iddada bulunan sensin biz kasperi hacklendi diye kullanmıyanlardan deiliz kullandık.Ama kasıyor.Belki dünyanın engeniş en kapsamlı en büyük en en en enlerin hepsi kasperde olabilir ben kullanmıyorum.Oyun oynarken takılmasını istemiyorum müzik dinlerken sadece müzigin sesini duymak istiyorum harddiskin değil.
peki bilgisayarına virus girsin,bunu da istion mu??

istiosan hiç yükleme antivirs deilse kis ,nis yada avira yükliceksin nod deil

Son Düzenleme: _cypher_ ~ 17 Mayıs 2009 12:38
Banned
17-05-2009, 12:44   |  #42  
OP Banlandı
406 mesaj
_cypher_
peki bilgisayarına virus girsin,bunu da istion mu??

istiosan hiç yükleme antivirs deilse kis ,nis yada avira yükliceksin nod

Arkadaşım bunu burda kapatalım çünkü uzadukça uzuyor.Yanlız yazı yazarken biraz okunaklı yaz anlamıyorum seni.

Banned
17-05-2009, 12:51   |  #43  
OP Banlandı
406 mesaj

Yanlız bişeyin farkına vardım havalar ısınıyor bilgisayarı serin tutmanızı öneneririm.Bilgisarızı yoran oyun film antivürüs kullanmayın zira yaz sıcağında donanım ısınmasından dolayı işlemci ram hdd ekran kartınız zarar görebilir.

Banned
17-05-2009, 12:55   |  #44  
OP Banlandı
406 mesaj

Ben iyi hatırlıyorum yalan deil geforce 4 ozaman yeni çıkmıştı eagle diye bir marka ekran kartını yaz sıcagında bilmeden zorladım havanın sıcaklıgı ile birleşince ekran kartı sıcaklıgı tavan yaptı şimdi sistemler biraz daha duyarlı.Ekran kartı zarar gördü ve ms-dos dahil tüm heryerde $ işaretleri her renkte küçük noktacıklar ölü pikseller gibi etrafta dolaşıyordu.Genelde over clock yapınca böyle olurdu daha sonra garantiye verdim yenisini verdiler.
Burda anlatmak istedigim bilgisarınaza çok güzel bir soğutma sistemi yükleyip light programlar kullanmakta fayda var.

Son Düzenleme: DETROID ~ 17 Mayıs 2009 12:58
Recep Baltaş
17-05-2009, 13:39   |  #45  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj
DETROID
Size daha ne diyebilirimki bu saatten sonra. Artık şimdi anladım ki o kadar teknik açıklamayı boşuna yapmışım.

Siz sevdiğiniz AV'yi kullanmaya devam edin.

İyi Çalışmalar.

tolter
17-05-2009, 13:41   |  #46  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,603 mesaj

eset çok hızlı ama 1 sene boyunca sadece 2 virüs yakalaya bildi.güvenlik diye bişey yok maksat adet yerini bulsun pc mizde anti-virüs bulunsun

Banned
17-05-2009, 13:44   |  #47  
OP Banlandı
406 mesaj
Recep Baltaş
Size daha ne diyebilirimki bu saatten sonra. Artık şimdi anladım ki o kadar teknik açıklamayı boşuna yapmışım.

Siz sevdiğiniz AV'yi kullanmaya devam edin.

İyi Çalışmalar.

"Av" ne recep "Nod 32 ve sec" Av dan kastın avast sa ben hiç kullanmadım.

Son Düzenleme: DETROID ~ 17 Mayıs 2009 13:44
Recep Baltaş
17-05-2009, 13:55   |  #48  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
9,635 mesaj
DETROID
1-Bilgisarınıza önemli belgeleri koymanın kredi kartı ile ilgili verilerilerin ve şifrelerin bulunması şaçmalık.

2-Kasper okadar kaliteli bir anti vürüs olsaydı sitesini malezyalı bir hacker hacklemezdi.

3-Dünyanın neresine gidersen git dosyanı yada sistemini %100 koruyan bir sistem bulamazsın.

4-Microsoft tun yüzlerce mühendisi çalışmasına rağmen yine sitelerine saldırlar ve hackler geliyor.Peki bizim dandik bilgisarımıza hacker niye uzaktan kontrol edip girsin işi ne.

5-Bazı esed i kullanmayı bilmeyen arkadaşlar var ayarlarını kurcalayıp bozuyorlar ondan sonra vürüs giriyor bilgisarına ondan sonra "lütfen bana yardım edin bilgisarıma vürüs girdi çıkmıyor nasıl kurtulucam kafayı yedim" diye laflar yazıyorlar.Bence insanlar hangi ati vürüs güzel diye deil, sistemi yormuyan ve kullanışlı olan bir antivürüs seçmelidir sürekli soru sorucaksa antivüslük neye yaradı.

6-İnsanlarımız bilinçlenmeli recebin dediği gibi okuyun!Recep Kaspersky labaratuarlarında çaşıyor nod32 de denemiş hatasını bulmuş rakibin onu anlatıyor.

7-Ha şu kis te 30 günlük keyler vardı dimi yazık ya sistemi kur imajını al herşey düzgün kaspersky çalışmıyor hayde internetten key bul.

8-Buldukdan sonra kasper insallah okurturm bunu genelde okumaz süresi doldu der, zaten bunalarla ugrasırken kaspersky lisanssız olduğu için tam korumayı keser böylece kasperin keyini bulucam diye bilgisarına girmedik vürüs kalmaz.

9-Aslında recep haklı neden bizi (kis)uğraştıran şeyler varken bizi (nod)uğraştırmayan şeylerle uğraşalım.

1-Saçma sapan konuşmayınız. Bu son söylediğinz saçmalıklar artık gerçekten mantık dışına çıkmaya başladı.

Adı üstünde PC, yani kişisel bilgisayar. Kendi bilgisayarımızdan da kredi kartı ile alışveriş yapmayacaksak nerden yapacağız.

2-NOD32 o kadar kaliteli olsaydı 12 tane korsan kullanım aracı yapılmazdı onun için.

3-Artık sözü çevirmeye başladığınızı görüyorum. Bana teknik bilgi veriniz. Herkesin yaptığı klişe yorumlarla sözü değiştirmeyin. Ben KIS %100 güvenlik sağlıyor demedim.

4-Ben burada AV güvenliğinden konuşuyorduk sanyorum. Hacker/Lamer farkını konuşmuyorduk.

5-Evet, insan kendi ihtiyaçları için en uygun AV'yi kullanmalı. Benim güvenlik ihtiyaçlarım yüksek olduğu için ve bilgisayarımda çok kişisel bilgi barındırdığım için KIS kullanmam gerekiyor.

Ayrıca bazen AV'ler bir şeyi kendilerine göre yapmadan önce bana sormalılar. Smart Security bana sormadan Google'ı bloke ediyor. Neden? Internet Explorer 8 ile uyumlu değilde ondan. Kapatıyorum sorun kalmıyor.

6-Evet,  tam 12 yıldan beri PC kullanıyorum. Gerek Eset gerek KIS ile yaşadığım deneyimler sonucunda şunu söyleyebilirim: Kaspersky. Fakat şu bir gerçek ki siz burada fanatiklikten başkabir şey yapmıyorsunuz.

Ben teknik bilgi verdim. Bütün mesajlarımı inceleyin. Ama siz klişe sözlerle Anti-Virüs'lerden bahsediyorsunuz. Sizden bir kere bile teknik bilgi görmedim.

7-Bu saatten sonra zaten AV'den hiç anlamadığınız açık. Yazılımın deneme sürümü bitti mi satın almanız gerekir. Güvenliğin bedeli de budur zaten. Fakat sizin için sorun yok zira siz ESET kullanıcıları için tam 12 tane crack var. Biri biterse diğerini kullanırsınız.

Biz ise satın alırız. Fark burada işte.

8-Yazılım geliştiricilere olan saygınız burada açık anlaşılıyor. Tek amacınız var KIS için sahte Key bulup yazılımı yasadışı kullanmak.

Pes artık diyorum, bir yazılım sahte kullanmadınız diye kötülüyorsunuz.

9- Evet, siz NOD32'yi korsan kullanmaya devam edin. Fakat dikkat edin de bir gün BSA kapınızı çalmasın.

Recep Baltaş
17-05-2009, 13:59   |  #49  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
9,635 mesaj
DETROID
"Av" ne recep "Nod 32 ve sec" Av dan kastın avast sa ben hiç kullanmadım.
AV, Anti-Virüs demektir. Size başından beri dediğim gibi, okuyunuz :)

Hayalet 26
17-05-2009, 14:07   |  #50  
Yıllanmış Üye
2,018 mesaj

Sevgili Recep kardeşim.Bir Chip Online yetkilisiyle böylesine ukalaca konuşan bir kişiye üşenmeyip verdiğiniz cevaplardan  ötürü tebrik ederim.Bu antivirüs konuları iyice amacından çıkmaya başladı.Varsa doğru bilgileri paylaşmak yerine herkes birbirini kötülemekten başka birşey yapmıyor.Anlamak mümkün değil...