Fatih Projesi VP10 Vestel Tabletleri

athelas333
13-02-2013, 21:07   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Sa Arkadaşlar.fatih projesi kapsamında dağıtılan vp10 vestel android tabletler üzerinden internetten dosya indimek istiyorum.android 4.0.4 işlemine sahiptir tablet.meb tarafından galerisi ve taracıyıcı devre dışı bırakılmış.girdikten bikaç saniye sonra işlem yapamadan kapanıyo.meb in koydugu eba marketten eba internet tarayıcısı indirim fakat o da internetten dosya indrimiyor.sd carttan yüklemeyi denedim o da olmadı çözüm bekliyorum.

badwizard
15-02-2013, 10:27   |  #2  
badwizard avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 100
1,013 mesaj

Tek istediğin internetten dosya indirebilmek ise önce opera indirme sayfasına git: http://www.opera.com/mobile/download/versions/ listeden opera mobile 12 android seçip opera mobile apk dosyasını pc ne indir, dosyayı usb üzerinden tabletin hafızasına gönder, tablet üzerinden herhangi bir file managerla apk dosyasını kurabilirsin.

DONcorleone
16-02-2013, 17:43   |  #3  
Taze Üye
2 mesaj

kardes aynı sorun bendede var dosya yöneticisini açamıyorsun ki.opera yükleyebilesin herhangi bir usb kablosu bulunmuyor.sd karttan atıyorum fakat galeriye giremediğim için yada bir file manager yükleyemediğim için müzik video hariç hiç bir şey açamıyorum.eğitim bilişim ağının verdiği eba internet tarayıcısıda bir kaç yazı silince hemen kapanıyor.çok sinir bozucu bir durum.yardım edebilirseniz sevinirim.:)

You4Life
16-02-2013, 18:34   |  #4  
You4Life avatarı
Yeni Üye
39 mesaj

Bende senle aynı durumdayım.Biri şu tabletin güvenlik duvarını kırsın.Bi yolu olmalı.

kerim06
16-02-2013, 22:49   |  #5  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1 mesaj

abicim ben daha ilk aldığım gün kırdım çok basit aslında ama aklına gelmesi lazım önce oyunların apk sını pc den indiriyoruz sonra hotmailimizi açıp mesaj yazma kısmından ekleye basıp apk yı ekliyoruz sonra ken di e postamıza gönderiyoruz ewt sonra tabletten e posta yazan uygulamayı açıp kendi e postamızı açıyoruz ordangelen kutusundaki mesajımızı açıp içindeki oyunu yüklüyoruz çok basit :) (ben dosya yöneticisi indirdim oyunları direk hafıza kartından kuruyorum artık bi 50 tane oyun var ve yüksek boyutlu ama hiçbirini bi gıdım kasmıo süper bişi bi teşekkürü çok görmeyelim nede olsa türkiyede ilk kıran kişiyim)

kerim06 bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
atadam08
17-02-2013, 11:38   |  #6  
Taze Üye
1 mesaj

http://www.1mobile.com/ burdan one mobile indirip mail ile yolla tablete  uygulamayı kur.tarayıcı olarak super fast browser var indirme işlemleini yapabilirsin oran

BlueCaOsS
17-02-2013, 15:44   |  #7  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 2
5 mesaj

kerim 06da iş var ama diğerlerinizden hiçbirşey olmaz. önce interneti kendi amaçlarınız uğrunda kullanmak için (facebook, twitter) bi DNS ile oynayın evinizdeki kablosuz ağa bağlıyken, ayarlar/kablosuz ağınıza basılı tutup ağı değiştir diyoruz gelişmiş seçeneklere tik atıp IP ayarları bölümünü statik olarak seçiyoruz. ve ayarlıyoruz (DNS1=8.8.8.8 DNS2=8.8.4.4) ve eba internet tarayıcısından bile istediğimiz gibi kullanabiliyoruz. sonrada tabi indirme işlemi istiyorsunuz aynı yolla mesaj olarak yolluyorsunuz. (http://www.opera.com/mobile/download/versions/) benim önerimdir. opera mini 7.5(android) seçin indirin indirdiğiniz apk dosyasını Hotmaille yollayın ve kurun. şimdi bana bunlar yetmedi tabi androidi tekrar kuruyorum. böylece tarayıcımıda kullancam Google Play Storemide nerdeyse bitti sayılır oda.

BlueCaOsS bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
DONcorleone
17-02-2013, 19:53   |  #8  
Taze Üye
2 mesaj

kardeş androidi nasıl baştan kuruyorsun anlatsanda bizde öğrensek

BlueCaOsS
17-02-2013, 23:23   |  #9  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 2
5 mesaj

bence uzatmanın mantığı yok bırakın internete girebiliyoken dursunlar ilerde geri almazlarsa önce androidi baştan kurmayı sonrada rootlamayı gösteririm :D neyimize yetmiyoku facebook twitter, kısıtlama olmasa bu işin mantığı nerde bakanlık oyuncak vermedi dimi ? hem bak bunları yapabilmemiz yapmak zorunda olduğumuzu göstermiyor dimi işi kitabına uydurarak yapmaya çalışmak lazım abartmayalım işte size güzelce anlattım kendı amaçlarınız uğrunda kullanmayı bu bence yeterlidir. ben kendimde daha ileri gitmeyi düşünmüyorum tüm sistemini çözdüm bu alet ustunde superuser olmak bi 25dakikamı alır sadece ama niye yapıyımki bunu ben bana yeteni aldım internetim emrimde sizede bunu öneririm ama uymatacaklar root işlemini arastırmasınlar androidi baştan yüklemek gerek oda usb ister size usb girişi vermemişlerdir bende kendim buldum uygununu, usb takıncada bilgisayarınız görmez çünkü usb yazılımını yüklememişler tablertlere onu kurdunuzmu tableti bilgisayara takabilirsiniz sonrada geriye hata ayıklama modunu açmak kalır (bu baya uzun bunu anlatmıcam) sonrasında orjinal rom kaydedip odin veya başka bir programdan androidi 0 dan kurup rootlarsınız miss gibi kişisel tabletiniz olur ama bunu anlamamaları için okulda uçak modunu açık tutmanız çok önemli. (orjinal rom işlemi çok önemli çünkü sizden isterlerse yada bozulursa 0 halinde yollamaslısınız) muhtemelen vp10 için olan usb yazılımını bulamayacaksınız ama ben daha fazla yardım edersem devlet malına zarardan suçlu hissederim kusura bakmayın

BlueCaOsS bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
imparatores
18-02-2013, 23:15   |  #10  
Taze Üye
1 mesaj

teşekkür ediyorum yorumlarınız için. ben iki soru soracağım. birincisi belli programları yükledikten sonr atıyor, özellikle virüs programlarını onu nasıl halledebilirim? ikincisi de tablete nasıl reset atabilirim?

berat2112
19-02-2013, 07:08   |  #11  
Taze Üye
1 mesaj

yaw arkadaşlar ben dediğinizzin aynısını yaptım ama olmadi hotmaili açıyom e postaya giriyiom ardından karşıdan yükleye basıyom öyle kalıyor yardımpls (bide hotmailde eposta yollarken ataç resim var ek yükle diyor ona basıp yükledim öyle yolladım yanlışmı yaptım bekliyom cevabınızı )

badwizard
19-02-2013, 09:27   |  #12  
badwizard avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 100
1,013 mesaj
Alıntı: DONcorleone  
kardes aynı sorun bendede var dosya yöneticisini açamıyorsun ki.opera yükleyebilesin herhangi bir usb kablosu bulunmuyor.sd karttan atıyorum fakat galeriye giremediğim için yada bir file manager yükleyemediğim için müzik video hariç hiç bir şey açamıyorum.eğitim bilişim ağının verdiği eba internet tarayıcısıda bir kaç yazı silince hemen kapanıyor.çok sinir bozucu bir durum.yardım edebilirseniz sevinirim.:)

Peki daha basit anlatalım o zaman; bazı arkadaşlar kendilerine mail atmak gibi tarzanca yöntemler bulmuş ama bunlara gerek yok, makinanın nasıl bir şey olduğunu bilmiyorum ama anladığım kadarıyla üzerinde bir browser var o zaman direkt opera apk indirip kurmayı deneyin: http://get.geo.opera.com/pub/ope ... c_Opera_Armv5v7.apk bu opera mobile sürümüdür opera mini tabletlerden çok telefonlar için daha uygundur.

burak_atan
20-02-2013, 08:46   |  #13  
Yıllanmış Üye
107 mesaj

Şu format atmayı ve usbyle bilgisayara bağlamayı biriniz yazabilirmi açık bir şekilde

Tabletiçinyardım
20-02-2013, 19:05   |  #14  
Taze Üye
6 mesaj

kardeşm hiç mi bilen yok be. hafiza kartına apk'yi atıyorum, ama tableti açınca gözükmüyor. hotmail işine gelince , ordan gönderiyorum dediğiniz gibi ama karsıdan yükleye bastığımda indirmiyor cünkü bu tabletlerde indirme yöneticisi yok bi çaresi yok mu kardes bunun allah rızası için bi yardım edin bea :( [:<>"]

WorldRuler
20-02-2013, 19:07   |  #15  
Taze Üye
2 mesaj
Alıntı: kerim06  
abicim ben daha ilk aldığım gün kırdım çok basit aslında ama aklına gelmesi lazım önce oyunların apk sını pc den indiriyoruz sonra hotmailimizi açıp mesaj yazma kısmından ekleye basıp apk yı ekliyoruz sonra ken di e postamıza gönderiyoruz ewt sonra tabletten e posta yazan uygulamayı açıp kendi e postamızı açıyoruz ordangelen kutusundaki mesajımızı açıp içindeki oyunu yüklüyoruz çok basit :) (ben dosya yöneticisi indirdim oyunları direk hafıza kartından kuruyorum artık bi 50 tane oyun var ve yüksek boyutlu ama hiçbirini bi gıdım kasmıo süper bişi bi teşekkürü çok görmeyelim nede olsa türkiyede ilk kıran kişiyim)

verdiğin bilgiler için saol kardeşim.ancak tablette e postayı açıp bakıyorum dosyayı açmaya çalışıyorum.Ancak tablet şöyle diyor:kötü amaçlı yazılım içerebileceğinden bu dosyayı kaydedemez ve açamazsınız diyor bunu nasıl engelliyebilirim..yardım edersen çok sevinirim sıf bunun için üye oldum :D

WorldRuler bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
Tabletiçinyardım
20-02-2013, 19:13   |  #16  
Taze Üye
6 mesaj
Alıntı: WorldRuler  

verdiğin bilgiler için saol kardeşim.ancak tablette e postayı açıp bakıyorum dosyayı açmaya çalışıyorum.Ancak tablet şöyle diyor:kötü amaçlı yazılım içerebileceğinden bu dosyayı kaydedemez ve açamazsınız diyor bunu nasıl engelliyebilirim..yardım edersen çok sevinirim sıf bunun için üye oldum :

aynen ama bı caresı bulunmadı hala sanırım .s .s

Tabletiçinyardım
20-02-2013, 19:18   |  #17  
Taze Üye
6 mesaj

facebook hesabım : facebook.com/forewerlowee  Lütfen ama lütfen bilen birisi mesaj atsın yardıma ihtiyacım var :/

WorldRuler
20-02-2013, 19:27   |  #18  
Taze Üye
2 mesaj
Alıntı: Tabletiçinyardım  
aynen ama bı caresı bulunmadı hala sanırım .s .

yok kardeşim daha bugün arkadaşımda gördüm angry birds yüklemiş.E postayla yapmış ancak bana söylemiyor...ama yapmış kendi gözlerimle gördüm.Şansa bala bulmuş işte :D

huseyinqwe
20-02-2013, 20:28   |  #19  
Yeni Üye
31 mesaj

Öncelikle bu konuyu açana ve daha sonra chip.com.tr e cok tesekkr ederim 

Sayenizde tüm okul ve benim sayemde uygulamaları yukluyor.Vestel VP10 TEMPLE RUN SUBWAY SURFERS 0 KASMA .

Ben de ilk hotmailden attım ve   BİLGİ yazan kutu cıktı sızdekı gıbı. 1 GUN UGRASTIM VE BULDUM. MEGER YANI BASIMIZDA DURUYOMUS.

ÖNCE  UYGULAMALARDAN MAİL PROGRAMINA GIRDIYSEK SAG USTTE ARAMA İCONU VAR. TIKLIYORUZ VE MESAJIN GELDIGI E-POSTANIN İLK 4 HARFINI YADA ISMININ ILK 4 HARFINI YAZIYORUZ.

SONUCLAR İÇİNDEN EKİN BULUNDUGU MAILI AÇIP YUKLE BUTONUNA BASIYORUZ. BUKADAR HAYIRLI OLSUN.

ANA MENUDE IKEN BİLGİ YAZIYOR ONUN YERİNDE. EGER OLURSA Bİ TESEKKURU ESİRGEMEYIN.

SIZLERE YARDIM ICIN UYE OLDUM BU ARADA.Karizma

Vestel Tab
20-02-2013, 21:42   |  #20  
Taze Üye
2 mesaj

ya arkadaşlar ben şimdi bu hotmail işini çözdüm fakat o eklenti  bölümünede en fazla 25 mb dosya yükleniyor daha büyük dosyalar yüklemek için ne yapabiliriz yardım edermisiniz??

burak_atan
20-02-2013, 22:49   |  #21  
Yıllanmış Üye
107 mesaj

Şu formatlamayı yani rootu nasıl yapabiliriz bide google play store den uygulamayı nasıl indirebiliriz

burak_atan
20-02-2013, 22:53   |  #22  
Yıllanmış Üye
107 mesaj

Bir cevap yazsınız

burak_atan
20-02-2013, 23:27   |  #23  
Yıllanmış Üye
107 mesaj

şu formatı root u bir
bana anlatsan
bide şu usb yazılımını ne
olur

mert98tr
21-02-2013, 16:18   |  #24  
Taze Üye
2 mesaj

arkadaşlar ben bu hotmailden google play uygulamasını indirdim çalısmadı sonra tablet kılıtlendı hıc acılmıyor ne yapmalıyım sizce acil cevaplarsanız sevinirimAğlıyorAğlıyorAğlıyorAğlıyorAğlıyorAğlıyorAğlıyorAğlıyorAğlıyorAğlıyorAğlıyorAğlıyorAğlıyorAğlıyor

mert98tr
21-02-2013, 16:26   |  #25  
Taze Üye
2 mesaj

arkdaşlar lütfen bir cevap yazın moderator flaan bırı bısey desın allahaskına